Necítím pohyby, 22. týden těhotenství

dhakini
14. kvě 2010

Ahoj, jsem poprvé těhotná, nyní ve 22. týdnu. Minulý týden jsem byla na velkém utz, vše je v pořádku, akorát že vůbec necítím pohyby.

dhakini
autor
14. kvě 2010

Moje kamarádka je s těhotenstvím o týden pozadu a pohyby má pravidelné. Placentu mám na přední straně, což možná může mít vliv. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Díky.

misicka85
14. kvě 2010

U prvního těhu jsem měla placentu taky na přední stěně a pohyby jsem začala cítit 23+3. A kamarádka u obou těhu prakticky pohyby necítila skoro vůbec po celé těhotenství. Dr. jí hlídal jestli je vše ok,bylo,ale pohyby prostě necítila....

dafenka
14. kvě 2010

dhakini, vůbec nestresuj, pohyby jsou čistě individuální. Já takovéto "švitoření" a "motýlky" vůbec necítila, ale o to byl větší šok, když mě Klárčule nakopla. To mi zvedlo i ruku. Placentu jsem podle UTZ měla též na přední straně a taky nejsem žádné tintítko a tak se mohla Klárka do mě opřít a vůbec jsem to necítila. Takže hlavu vzhůru a neboj. A ten kopanec jsem cítila myslím až ve 23. tt. A taky se neboj když pohyby ucítíš třeba jeden den a pak třeba dva dny nee. Je to úplně normální. Neboj, určitě se dočkáš těch srávných kopanečků 😉

dhakini
autor
14. kvě 2010

Ok, tak moc díky.

ygreen
14. kvě 2010

u prvního těhu jsem syna vůbec necítila ani když jsem byla třeba na utz a on kopal jak divej. Při prvním těhu není děloha tak citlivá. Poprvé jsem cítila něco jako pohyb ve 22+0tt a pak velmi zřídka až do toho 26-27tt- Nyní malou cítím už od 20tt a pěkně několikrát denně. Holčiny jsou asi holt aktivnější, děloha už je citlivější. Tak se neboj 😉

petja
14. kvě 2010

Tak jistě Dhaki,placenta vepředu ti dává odpověď 😉

dhakini
autor
15. kvě 2010

Ahoj, moc děkuji všem za odpovědi. Je to sranda, ale zrovna včera večer, když jsem se dívala na tv, jsem ty pohyby cítila. Bylo to srandovní, takový jako slaboučký kopání, ale docela dlouho. 🙂 Asi jsme na sebe s mimi tak napojení, že vycítil / má to být kluk/ moje obavy:o)Hihi.

terkao
15. kvě 2010

ahoj holky, já poprvé cítila pohyby v úterý a pak ve středu a od té doby nic, tak jsem z toho taky taková špatná jestli je mimísek v pořádku nebo jestli je normální že třeba ho teď i pár dní nebudu cítit 😒 .

kveta
15. kvě 2010

Terkao, je to normálne.. spočiatku niekoľkodňové pauzy sú ok. Až v treťom trimestri je to problém...

ygreen
15. kvě 2010

holky, kluci jsou lenoši 😉

bajca.klom
15. kvě 2010

Ahoj, já jsem 19+3, že bych měla mít placentu na přední stěně to nevím a pohyby taky necítím..a asi ani to hemžení v bříšku..pořád si říkám, že je ještě čas...a nenervuju se..tak snad je vše ok..

vysocanka
15. kvě 2010

Bajčo pokud je placenta na predni stene tak ucitis pohyby trosinku dele, zadny stres, tuhle jsem o tom cetla clánek 🙂

bajca.klom
15. kvě 2010

vysocanka: moje dr ale neříkala, že bych ji měla mít na přední stěně...ale i tak si myslím, že pohyby přijdou a jsem v klidu..tak doufám, že oprávněně 🙂 ty už něco cítíš ?

deeky23
15. kvě 2010

ahojky pokud muzu pridat komentar tak ja maleho zacala cejtit poradne az teprve pred dvouma tydnama🙂)) takze zadnej stres az ucitite bublinky tak zacinaji pohyby jinak ty bublinky jsme emla uz od 19tydne

vysocanka
15. kvě 2010

ja cetla ze je to uplne jedno jestli je na predni nebo zadni strane, ale ze kdyz je vepredu tlumi to ty pohyby, takze je citi maminka dyl. Ne zatim nic necitim.

strouzek
15. kvě 2010

ahojky no já jsem taky v těhu začla cítit pohyby až dost pozdě, nebo spíš brzo ale než jsem si to uvědomila že je to ono byla jsem měsíc v nervech. všichni mi říkali že je to jako malý motýlek v břiše, tak nevím ale já žádnýho motýlka necítila, já to cítila jakoby svůj tep. jinak ale se mi běžně stávalo že jsem malou necítila klidně i 5 dnů, pak jen pár kopů a zase několik dnů nic. díky tomu že jsem už měla za sebou jeden potrat jsem byla věčně v nervech a kolikrát jsem hystericky letěla k dr. ale vše v pořádku, vysvětlila mi že když je mimčo otočené dovnitř a kope např. do placenty nemůžu to cítít protože placenta nemá nervové zakončení. což mi pak ukázala na utz, na něm totiž malá se hýbala a kopala ale já necítila totálně nic, zvlášť když je mimčo malý tak to fakt nejsou ty pohyby moc cítit a navíc malá byla v břichu celkem klidný dítě kopala jen párkrát za den v pozdějším stádiu těhu a to jí zůstalo i ted, je hrozně hodná a spavá.

oliras
20. kvě 2010

asi jsem exot ale placentu mám na přední stěně a první pohyby jsem cítila už v 16+3tt ale jsem hubená nemám teda žádné pneu na bříšku prý to má taky hodně vliv já mám nemocné střeva takže možná je to i tím 🙂

kveta
20. kvě 2010

Ja som tiež štíhla, pred tehu veľkosť 34, placenta na prednej stene a pohyby som cítila v 16+2. Bruško si strážim osem rokov, čo som sa snažila o bábo... Asi to skoré cítenie pohybov naozaj nejak súvisí aj s tou štíhlosťou a zvykom sebapozorovať sa..

la_cheri
20. kvě 2010

Poprvé těhu placenta na azdní stěně pohyby od 18tt a ted po druhé placenta na přední stěně a pohyby od 15-16tt.I když mám placentu na přední stěně tak sjem pohyby cítila bez problémů brzo a i dost silně,ale asi to bude i tím že ted jsem druhorodička...

alisek
25. kvě 2010

jsem v 26tt a ted necitim moc pohyby, nekdy se mi zda ze snad vubec, jen v aute se prcek presouva ale to je odstredivou silou (dle mého), je to normální, že pár dní o miminku nevíte? přemýšlím, že dnes zavolám svému lékaři.

imiska24
25. kvě 2010

Ahojky,já měla před těhu 48kg,takže taky žádnej tlusťocha pohyby jsem cítila cca od 16tt a bylo to takový jako šimrání,který se pak změnilo v pořádný kopance,který ustaly až po porodu 😀 .Jinak můj Mudr.mi každou prohlídku kladl na srdce,že musím hlídat pohyby miminka.Že alespoň jednou za 6hodin se musí ozvat,a když ne,že mám hned běžet k němu.jinak v autě malá kopala jak blázen a celá se otáčela a to bylo fakt dost nepříjemný a někdy i bolestivý.

provazek
26. kvě 2010

Ahoj hoky, prosím poradite mi? jsem 18+2 tt těhotná a čekám dvojčátka a ještě necítím pohyby. jedno má placentu na ZD a druhé na PD. začínám být nervozní. díky za rady.

ygreen
26. kvě 2010

nevím jak u dvojek, ale normální je cítit pohyby kolem 21tt. Sice jsou dvě,a le třeba drobounká a nemusíš mít tak citlivou dělohu jako některé holčiny, které cítí pohyby dřív. Buď v klidu, kdybys teď šla na utz, tak uvidíš jak obě mimča kopou, ale stejně nic necítíš 😉

provazek
26. kvě 2010

díky za radu, za týden jdem na utz tak snad je vše v pořádku. začínám bláznit,aby byli v pořádku 😢

alisek
27. kvě 2010

jak píšou holky, určitě se neboj, já začala něco cítít až od 19-20tt a bylo to fakt slaboučký, že jsem to těžko rozpoznávala, zda to jsou pohyby nebo ne.
U mě se to zlepšilo, nakonec jsem doktora nenavštívila, prcek už je asi větši a neotáčí se tam jako dřív, ted leží svisle asi už nemá tolik místa jako dřív, protože dost často ležel příčně a otáčel se tam.

jednave
30. kvě 2010

Ahojky, tak já jsem v 18tt a též čekám netrpělivě pohyby, tedy ty jak každá popisuje lehtání motýlími křídly, ale zatím jsem nic takového necítila, jen jak píše strouzek, tak cítívám takové tepání v břichu, tak nevím, zda je to ono nebo ne 🙄

dablikolik
30. kvě 2010

Ahoj já pořád taky necítím pohyby. Na velkým Uz bylo vše v pořádku tak snad si dá mimi říct

ritule
31. kvě 2010

Ahoj holky, já jsem první pohyby začala cítit až asi ve 26tt, do té doby skoro nic, neuměla jsem rozeznat pohyby střev a mimi. Až po to 26tt to začalo. Mám placentu na přední straně a je to moje první mimi, tak asi proto. Takže myslím že se nemusíte nervovat.

storm07
31. kvě 2010

Ahoj holky, já jsem taky cítila až později (kolem 24.tt myslím) a ještě jsem nebyla jistá. Takže klid a pohodu. 🙂 A známá mi říkala,že je cítila ještě později.

viercaaa
30. črc 2012

@kveta
ahoj.som v 23 tt a za posledne dva dni som necitila zadne pohyby.je to normalne ze je par dnu nebudu ci tit vubec

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru