Necítím pohyby, 22. týden těhotenství

dhakini
14. kvě 2010

Ahoj, jsem poprvé těhotná, nyní ve 22. týdnu. Minulý týden jsem byla na velkém utz, vše je v pořádku, akorát že vůbec necítím pohyby.

xkikinka
6. pro 2012

Jsem ve 22.tt a taky pozoruji,ze se maly hybe mene nez pred nekolika dny...je to normalni?

xmalij
6. pro 2012

ja jsem hodne stihla a vysoka a pohyby (hodne slaby, spis simrani) u prvniho ditete prisly az 22+2, moje dr. me ujistovala, ze to mela taky tak, ze by bylo fajn do 24. je citit. Mela jsem pro zmenu nizko polozenou placentu a ta to prej mohla zapricinit taky. Zato o par tydnu pozdeji mi to mala nedarovala a vytlacila kde co..nesnesla, abych se oprela rukou o bricho, spat na boku neslo, tlacila do matrace a pas v aute nasikmo ji tocil nejvic 😎.

Tak hlavne klid a nepodlehejte panice... 😉.

nelah
7. pro 2012

holky mám taky strach čekam druhé a vseude pisou ze bych pohyby mela citit..Ja je citila a aj dost silne jenze ted uz asi 3 dny nic mám nervy protoze od 16 tydne jsem je citila aspon za den 1x..jsem už druhorodička tak tim mám vetsi strach kdyz se vsude pise ze bych to citit mela furt...:(v pondělí jdu nastesti do poradny..mate nekdo taky takovou zkusenoust s prckem??děkuji za odpovědi 🙂

fany.b
8. pro 2012

nelah,já jsem pohyby v prvním těhotenství cítila až někdy po 20týdnu a to jsem si i tak nebyla jistá jestli je to vůbec ono a ani později to nebylo o moc lepší a protože jsem byla po IVF o to větší jsem měla obavy jestli je mimčo v pořádku.Až jsem porodila,tak jsem se na netu dočetla,že se dá koupit tzv.ruční ultrazvuk,škoda že jsem to nevěděla dřív určitě bych do něj investovala,za ten klid by mi to stálo.No a teď jsem těhotná po druhé(17týden) a asi před třemi týdny jsem si UZ pořídila a je to skvělá věc.Mimčo sice nevidíš,ale můžeš si poslechnout srdíčko a tak být v klidu ,že je vše ok 😉

nelah
14. pro 2012

@fany.b děkuji za radu.. Já bych si to koupila hned,ale ted před vánocema už to nějak nezvladnu a koncem dubna mám termín..kdyby to tak někdo prodával použité..byla jsem u doktora a mimčo je v pořádku,ale mám placentu na předni strane břicha,tak možná proto ted necítím pohyby..Každopádně ti závidím tvůj klid..mít na to tak si to koupím hned!
☹ ☹

fany.b
15. pro 2012

@nelah koupila jsem taky už použitý za 600,- na MMB,ale vypadá jako nový! 😉 Každopádně držím pěsti,ať se Ti ta placenta posune jinak,abys mohla prcka taky cítit! 🙂

nelah
16. pro 2012

@fany.b Jojo i tak docela drahé..víš kdyby nebyly ty Vánoce,tak nad tím ani nepřemýšlím,ale chci malému udělat pěkné vánoce..Už sem tam něco málo cítím,ale furt to je slabé..tak snad se brzo rozkope.

vjerca
29. pro 2012

@storm07 hmm tak to já na tom budu asi stejně, ted jsme 22. a pohyby, teda jestli se to tak dá napsat cítím naprosto minimálně, večer takové škručení a sem tam bublinky ale velice málo...:P

kbuba
1. led 2013

Já jsem na konci 20 tt a necítím nic. Placentu mám na zadní stěně

kbuba
1. led 2013

Jinak z toho že pohyby necítím se nic nedělám, kamarádka je necítila vůbec, až na konci 7 měsíce cítila kopání, občas 🙂 Je nesmysl se kvůli každé blbině stresovat, spousta žen pohyby necítí, není to nic divnýho

dezyre
1. led 2013

@nelah Neboj se, buď v klidu. Já taky teď v druhém těhotenství cítím pohyby cca od 16tt, a to tak, že ze začátku byly dost silné a potom kolem 20tt se dost utlumily a přesně na štědrý den maličkej kopl tak silně, že mě vystřelilo břicho a pak zase pár dnů jen lehčí pohyby a za nějaký čas zase kopance silné. Myslím, že je to i tím, jak je miminko uložené. Já vyloženě cítím, že náš maličkej se v břiše točí jak holub na báni, protože ho někdy cítím kopat úplně dole v podbřišku a z toho za pár hodin se mě zase dělají boule o dost výš a zboku 😉
Jak tu holky psali, průšvih je, když necítíš denně pohyby ve třetím trimestru, ale v pátém měsíci je normální, že prostě pohyby občas cítíš občas ne.. 😉

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 22.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 22.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/22-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

miminko1111
7. srp 2015

ahoj nevím jestli to tady ještě funguje. jsem 17tyden začal jsem citet pohyby miminka slaběji ale citela ale teď dva dny nějak necitim! může být problém? 😒

melissaa
6. zář 2015

ahoj, jsem ve 21.týdnu a taky pohyby necítím, asi je mimčo línější🙂, doktor říkal, že je vše v pořádku

aknoen
6. únor 2016

Ahojky dnes jsem začala 19týden a pohyby nikde jen jsem měla jeto tak 3dny šimrání a bublinky ale ted nic a zhubla jsem asi půl kila nevím zda je to možné..abych upřesnila čekám 3mimčo holčičku mám po plodovce vše je tam v pořádku i na genetice ...jen mě straší to že už čekám 3 a teoreticky bzch tz pohyby už mohla mýt a stále nic už jsem nějak mimo...Díky předem za odpověď.

lusinkadra
8. bře 2016

Ahoj vsem 🙂 ,chci se zeptat..jsem v 18tt,jsem po druhe tehotna,a pohyby jsem citila jiz od 14tydne kazdy den celkem pravidelne.nyni uz 2tydny necitim pohyby vubec-ani kdyz jsi lehnu na zada,ani kdyz jsi lehnu na levy bok,ani kdyz snim neck sladkeho,proste at delam cokoliv abych mini povzbudila..pred tydnem jsem pro jistotu byla na ultrazvuku s tim ze uz 2dny necitim pohyby,ale pani doktorka me ujistila,ze je vse v poradku,tak jsem jsi myslela ze je jen jinak otocene,a ze pohyby zas prijdou,a uz je to 2 tydny a stale nic..cim to muze byt?o placente mi nic nebylo sdeleno..mate nekdo podobny problem?dekuji

aknoen
8. bře 2016

@lusinkadra Ahoj,neboj já jsem měla podobný problém a zatím je vše ok já tedy čekám holčičku a ta se také někdy ozve a někdy ne oni dokážou i dlouho spinka co mi řekl doktor , ale pokud chceš kup si ten odposlech na srdíčko aby jsi byla v klidu Angelsound- já si ho také pro jistotu pořídila a jsem aspoň v klidu já jsem pořádné kopanečky začla cítit až koncem 19 týdne až začátkem 20 týdne a to jsem vícerorodička..tak se neboj hlavně buď v klidu a žádný stres jde to pak i na miminko. 😉

lusinkadra
8. bře 2016

@aknoen Dekuji za objasneni 🙂 ale zda se mi divne ze "odpociva" uz 2tydny...16.3.mam jit na prohlidku,tak snad bude vse v poradku..

baysha
10. bře 2016

@lusinkadra Spíš bych řekla, že v tom 14tt to nejspíš ještě nebyly pohyby, ale třeba větry nebo tak něco. Takhle brzo necítí pohyby snad nikdo.
Já jsem poprvé ucítila pohyby zhruba ve 20tt.

helen_h
10. bře 2016

@lusinkadra Spíš to bude v tom uložení placenty. Pokud je trochu z přední břišní strany, tak cítění pohybů výrazně utlumuje a mimčo se dlouho nemusí cítit vůbec. Myslela bych, že právě došlo k nějakému posunu mimča a nyní ho odtlumuje ta placenta.
Jinak jedna mopje kamarádka měla plaCENTU ZPŘEDU A MÉNĚ PLODOVKY, TAKŽE TAM HOLČIČKA MĚLA MÉNĚ PROSTORU A říkala, že za celé těhotenství téměř žádné pohyby necítila! A to holčička pak byla 4kilová 🙂)) Bylo to až neuvěřitelné...

leryl
10. bře 2016

@baysha zvláště druhorodičky mohou cítít pohyby už kolem 14tt a ne až vec20 tt.

leryl
10. bře 2016

@lusinkadra Nechci Vás strašit,ale kdybych 2 týdny necítila pohyby,minimálně bych zavolala gynekologovi a podle něj případně kontrola.

helen_h
10. bře 2016

@leryl Paní píše, že byla pro jistotu před týdnem u dr. (s tím, že necítí pohyby) a že bylo vše ok.

lusinkadra
11. bře 2016

@leryl ja na kontrole byla po dvou dnech neciteni pohybu jsem psala.2tydny bych urcite necekala

lusinkadra
11. bře 2016

@baysha U prvniho tehu jsem mela pohyby take brzy-16tt.ted U druheho jsi Muslim ze to poznam.pohyby to byly.ve 14tt.se zazivanim problemy nemam,a hlavne jsem dost hubena 🙂

lusinkadra
11. bře 2016

Dekuji vsem co mi komentovali 🙂 ale uz jsem spokojena a klidna I pred ocekavanou prohlidkou..mimi se zacalo znovu hybat.mam obrovskou radost ze ho citim,a vim o nem.ale na tu placentu se p.dr.zeptam.

aknoen
11. bře 2016

@lusinkadra No vidíte že je vše ok 😉

terezzka01
14. srp 2016

Ahoj holky dnes jsem 22tt a vůbec nemám pohyby su stoho už zoufalá poradnu mám 22.8 na velkém utz my doktor řek že to přijde a ono pořad nic

lucka00024
14. srp 2016

@terezzka01 je to ruzne ale pokud se necitiš a bojiš tak na pohotovost

helen_h
14. srp 2016

@terezzka01 Jakože zatím jsi je necítila nikdy?? Je to možné, zvlášť když je placenta vepředu na břichu a ty pohyby miminka tlumí. Také můžeš mít více plodové vody a mimi tam má víc místa...
Tato diskuze byla o tom, že někdo pohyby už déle cítila pak ne...
Ale i tak,jestli se bojíš, můžeš určitě někam zajet na ultrazvuk, ať mimi zkontrolují.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru