Neurologické vyšetření plodu. Vývojová vada mozku?

pawlisanda
22. zář 2021

Dnes jsem byla na 2.csreenengu, kde mi dr.sdělil, že miminko má ÚZKÉ septum pellucidum, nechybí mu, jen je úzké. Není to prý nijak hrozné, ale odeslal mě na neurologii do Brna. Tam mě objednali až za týden, ať to prý neodkladáme, že VV se řeší do 24tt. Jsem na mrtvici!! Znamená to, že miminko má vývojovou vadu mozku? Prosím o vaše zkušenosti, dobré i ty špatné...

drep
22. zář 2021

Může to být znak agenese corpus callosum, kamarádka to tak měla. O agenesi CC to vygooglíš spoustu, je to vada, kdy asi 60% dětí je bez deficitu, 30% má nějakou formu kognitivního deficitu, často se projevující až nástupem do školy, kdy doposud normální dítě přestane stačit svým spolužákům. A 10% dětí je těžce postižených. Riziko postižení dost klesá, pokud se nenajde žádná další vrozená vada. Nicméně, bavíme se o pidi strukturách, navíc zjištěných na ultrazvuku (kde je prostě vždycky nějaké procento chybovost), takže klidně to může být jen chyba vyšetření. Asi bych psychicky počítala, že vás neurolog pošle na MR plodu, které to definitivně potvrdí nebo vyloučí

saku13
27. zář 2021

@pawlisanda jestli chces,napis mi zpravu. Ted jsme si diagnozou ageneze corpus callosum prosli,tak muzu poinformovat.

pawlisanda
autor
27. zář 2021

Po dnešní kontrole sice vím, že septum je užší, ale stejně prý zaniká kolem porodu, nám zaniká dřív, není to nic zásadního, vše je v pořádku.🙏

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru