Neustále se vracející špinění i v 2. trimestru

lucielb
21. lis 2007

Ahojky děvčata, tak jak již téma napovídá, mám tento problém, doktor nic nezjistil a připadá mi dost laxní, je to nepříjemný a tak hledám někoho , se stejným problémem
díky za případné příspěvky a pohodové těhu přeji
Lucka

majka1976
11. čer 2012

Ahoj, já prošpinila celý 1.trimestr, z toho 2x mě zastihlo silné krvácení, táhlo se to až do začátku 16. týdne. Vše důsledkem hematomů. Prý to vymizí s narůstající dělohou a miminkem, což se taky stalo. Teď už mám s tímto klid. Ascorutin jsem taky brala - 6 kousků denně, doktor mi též říkal, že se nemám vylekat tím, že je na něm napsáno, že ho těhotné nesmí - je to prý jen vitamin C s rutinem, což je stejné, jako bys pila šťávu z citronu a zajídala to pohankovou polívkou.

petra198627
9. dub 2013

ahoj prosím vás jsem ve 21tt a mám takový nahnědlý hlen mám volat lékaři zítra mám kontrolu.moc děkuji
😒

lucinecka12
17. dub 2013

Ahoj, já jsem v 1 trimestru taky skoro pořád špinila a Dr. mi řekla,že i teď můžu občas špinit,že se to stává,jak se miminko zvětšuje,tak že praskne i nějaká cévka a může právě způsobit špinění a nebo i po pohl.styku se to může stávat. I když mě na to upozornila,že se to stává,na každé prohlídce se mě ptá,jestli jsem nějaké špinění měla,atd. Tak neměj strach,to bude dobré ;)

verka26
31. kvě 2013

@roryna Ahoj, teraz som našla tvoj príspevok. Mám presne také isté problémy ako ty , špiním od 13tt ružovým výtokom , teraz som v 22tt a každý deň špiním a neviem sa z toho zbaviť. Som z toho strastne nešťastná a neviem čo mám robiť. Raz idem na pohotovosť , raz ku svojmu dr. a nikdy nič mi nezistia a vždy je všetko OK. Už sa pomaly ani nehýbem.
Chcem sa ťa opýtať ako si dopadla, či si bábo donosila a do kedy si špinila??čo ti povedali dr,?

roryna
31. kvě 2013

@verka26 Ahoj Verus vse dopadlo dobre miminko jsem donosila a ted je z neho uz sileny 1.5 rostak. Takze urcite bud v klidu ja mela to horsi ze jsem v cizine a nikdo mi nic nerekl takze ja byla v hruze cele tehotenstvi tak ti preju hodne stesti a stastny konec uvidis ze vse bude v poradku

verka26
1. čer 2013

@roryna Ďakujem ti za odpoveď, Teším sa s tebou

md1988
5. srp 2013

@verka26 koukám, že jsi měla ten samý problém, co já... :-/ Jak to vypadá teď, už máš od toho pokoj? Já špiním cca 1x14dní, na příčinu se tedy nikdy nepřišlo, mimčo roste, vše je OK, jak na UTZ, tak uvnitř. I cervikometrie je v pohodě.

evulinkab
25. srp 2013

Ahojky holky, jsem ve 20tt a doposud bylo vše v poradku-min. týden jsem nastoupila do práce(učím v MŠ a měla jsem 5 týdnů dovču)No a protože nám ted pres prázdniny rekonstruovali školku, bourali zdi, malovali, atd.., tak tam byl velký nepořádek a my jsme s kolegynemi od pondeli vše uklizeli.Netahala jsem těžké veci, ale čistila jsem podlahu, umývala hračky, neustále dřepěla nad něčím a mačkala si břicho a ve stredu už jsem citila, jak me podbřišek bolí, že je namožený.Následující den se objevilo špinění.Šla jsem k dr., ta nic nezjistila, vše ok.Špinění s přestávkami pokračuje doted.A já se ptám, je možné, aby ta námaha zpusobila špinění?Stalo se vám to nekteré?

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 2.trimestr těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost, tzn. například shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ a třeba se zapojit i do jednotlivých týdnů v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

klami
5. zář 2013

Ahojte, nevím, jestli sem ještě někdo chodí.. Mám také problém se špiněním. Od začátku těhotenství jsem brala utrogestan a i přesto jsem občas zašpinila, většinou to ale do druhého dne přestalo. Teď jsem na konci 18.týdne a začalo to znovu. Před 4 dny jsem měla vysadit Utrogestan, což jsem udělala a tak si říkám, jestli to s tím nemá nějakou spojitost. Špiním tentokrát už druhý den pořád stejně a zatím nevidím žádné známky zlepšení. Co jsem koukala do záznamů (pohotovost, doktorka), tak by se skoro dalo říct, že se to opakuje taky po 14 dnech. Teď zase jen ležím a doufám, že bude všechno v pořádku. Na utz nenašla MUDr. nic špatně, tak mi aspoň vzala stěry na kultivaci. Jsme už z toho zoufalá ☹ mám za sebou tři potraty a za každým špiněním už vidím katastrofu ☹

siminaty
29. led 2016

@lucielb Ahojky já mám stejný problém,čekám první dítko a neustále dost splnim. doktor nic nenašel,prý se to stává. dal mi madnesium,ascorutin,utrogestan a tváří se,ze je vše v pořádku. vzhledem k tomu ze jsem prodělala zacinajici potrat,jsem z toho dost nesva.mi vám bolesti v podbřišku,to je prý taky normální. musíme verit ze to tak opravdu je... ☹ přejí pevne nervy a hodně štěstí!

siminaty
29. led 2016

ještě chci dodat,ze dodržují klidový režim,pohl.styk jsem vynechala úplně, a presto porad resim spineni.. říkám si,ze odněkud ta krev přece jít musí,ne???

mmaajjaa
29. led 2016

Také jsem špinila ve druhém a třetím trimestru. Nikdy se nic nezjistilo, odkut to přesně krvácí. Stačilo, abych se 3x sehnula pro hračku ležící na zemi a věděla jsem, že z toho budu špinit. K tomu mi ještě tvrdlo břicho... Brala jsem 12 prášků denně (magnézium a ascorutin). Snažila jsem se na to nemyslet, hodně jsem odpočívala (sedět také není dobré, je lepší opravdu ležet) a hlavně se nenervovat. Stále jsem si říkala, že cítím pohyby, tak to bude dobré. A nakonec to taky dopadlo dobře.

siminaty
29. led 2016

děkuji.. no je dost těžké byt vklidu a nestresovat se z toho.. každá maminka zná strach a pocit urcite bezmoci.

serrena
29. led 2016

Ahoj holky, já jsem začala nečekaně krvácet v 16tt, během hodiny byla silná vložka úplně durch. Na pohotovosti nic nezjistili. Krvácení postupně sláblo a po třech dnech ustalo a už jen špiním cca 3 týdny. Až tento týden našli příčinu - nízko položená placenta. Bylo mi řečeno, že při slabém krvácení je nejlepší si lehnout, nikam nejezdit a do 12h se spojit s doktorem a domluvit si kontrolu. Pokud je ve vnitr mala krvácející ranka, tak není mod dobré do toho rýpat ultrazvukem a dráždit to. To dává smysl, ale zase čekat několik hodin, jestli je mimi ok, to mi přijde dost šílené

binki
7. bře 2016

@lu777 a jake cinske bylinky?

lu777
14. bře 2016

@binki ahoj, to už si bohužel nepamatuju, je to už 8 let 😵 brala jsem toho vícero, byla jsem dost oslabená a navíc po několika neúspěšných IVF - těsně po, takže v těle ještě vysoké hladiny umělých hormonů...

napíšu zprávu s kontaktem 😉

avele
6. srp 2017

@siminaty
@serrena
Ahoj,mohu se zeptat jak jste dopadly? A jak dlouho špinění trvalo? Potýkám se se stejným problémem. 😒 Trvá to už asi 10 dní, nejprve nikdo nic nezjistil, naposledy tedy prý nízko uložená placenta.

jakanta
27. bře 2023

@knobloska ahoj kočko, mám momentálně stejný problém, ležím v posteli a nevím či jet na pohotovost hned nebo počkat do rána co bude ....dva dny slabý růžový výtok vždy na papíru po vytření, na kalhotkách ne.... Teď jsem byla na WC a přijde mi že dost zesílil a i na barvě..... Doprovází to i divné pobolívání, ale říkám si, že se asi prcek vrtí, jsem v 18 tt.... No mám obavu, ale do rána nebudu dělat asi paniku a skočím si ke svojí doktorce pokud to nepřestane.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru