Nízko položená placenta v 16. tt. Máte zkušenost?

maarika
19. pro 2011

Ahoj holky.Mám na Vás takovou otázku.V pátek jsem byla hospitalizovaná v nemocnici pro krvácení.Které se objevilo z ničeho nic,bez jakékoliv bolesti.Prostě taková hnědá krev.V nemocnici mi řekli,že jsem měla asi nějakou fyzickou námahu a od toho to krvácení(nejsem si ničeho vědoma)
No a taky mi řekli,že mám nízko položenou placentu na přední straně ,dolním okrajem zasahující do dolního děložního segmentu.Dostala jsem na to Ascorutin.Dneska mě propustili a prášky baštím raději i teď 🙂 Chtěla jsem se zeptat,zda s tím máte některá zkušenosti?Děkuju

maarika
autor
19. pro 2011

jo a ještě mi bylo sděleno,že zasahuje 26mm od vnitřní branky.Jsem z toho docela vyděšená a fakt nechci,aby se to opakovalo,ale hlavně,aby bylo mimi v pořádku

verbalinka
19. pro 2011

@maarika muzu te uklidnit - mela jsem to same jako ty i ve stejnem tydnu a k tomu jsem jeste mela hematom. Ja mela placentu cca 5 mm a hematom, 4 dny pro silne krvaceni v porodce, pak domaci lezeni a vse uz je ok a jsem ve 3.trimestru 😉 Mne se to zlepsilo, kdyz jsem se zklidnila a prestala se trapit, co by kdyby... Ale nervy to byly desny. Chapu, ze se bojis. Ale vse dobre dopadne 😉

elana
19. pro 2011

@maarika klíííd, je strašně, strašně brzo, velice pravděpodobně se vytáhne jak poroste děloha. Skoro u každého, kdo to takhle brzo má (byla jsem na tom stejně, ve 20.tt už to bylo ok) se s růstem dělohy směrem vzhůru táhne i ta placka, kdybys nebyla špinila (krvácení je pouze jasně červená krev), tak by Ti to nikdo ani neřekl, v této fázi těhotenství se poloha placenty vůbec nehodnotí, resp. může se to popsat, ale závěry se nedělají, to až nejdřív okolo 30.tt. A pokud jsem to správně pochopila, tak Ty ani nemáš typickou vcestnou placentu, která úplně překrývá vnitřní branku...zbytečně Tě vyděsili. Buď opatrná a fyzicky se šetři, jakmile by se objevila skutečná krev, tak ihned do nemocnice (a to až do samého konce těhotenství), to jsou jediná režimová opatření.

luisina
27. zář 2012

@verbalinka Placenta na okraji vnitřní branky a hematom dokonce 2,5 x4 cm. Krvácela jsem ve 13 týdnu a pak se až do konce těhotenství stresovala. Teď už mám půlroční holčičku a jsem si jistá, že to stálo za to. Ale nervy to byly skutečně příšerný.

berynka
27. zář 2012

já to měla taky (bez krvácení) a je to tak, že se vytáhne 😉

stankaa100
4. bře 2013

ahojte baby.chcem sa opytat ked uz mate skusenosti, jasom dnes ties musela ist ku svojej gin.bo som v 16t tehotenstva a boli ma posledny tyzden brucho a tvrdne mi,doktorka mi zistila ze mam velmi nisko polozenu placentu ze teras to este tak nevadi ale ako bude babetko rast tak sa uvidi,,, mam problemi aj velmi s tlakom hlavne mi rapluje moc vysoky,veeelmi sa bojim...chcela ma poslat lezat do nemocnice ale necela som tak mi zatial dala magneziove tabletky,a ze uvidime podla toho ci mi pomozu,,,duuufam ze babenko bude v poriatku

,uz mam jednehop 2a pol rocneho chlapceka a prinom tehotenstvo prebehlo viac besproblemovo .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru