Nízko položená placenta ve 21. tt, máte zkušenost?

partyzanka91
16. led 2014

ahojky, dnes jsme byli na druhém velkém UTZ. Miminko je v pořádku, ale nezdála se jim moje placenta. Už na začátku vyšetření mě sestřička informovala že mě dovyšetří ještě vaginální sondou, s tím že placenta je ve předu a zdá se být níže. Vyšetření miminka probíhalo v pořádku, byl tam se mnou manžel, vše jsme krásně viděli a vše bylo v normě. Pohlaví jsem vědět nechtěla, ale manžel říká že z toho co viděl si je skoro jistý že budeme mít kluka.
Na konci jsem měla tu vaginální sondu a opravdu je placenta snížená: do zprávy mě napsali: PLacenta na přední stěně, zasahuje do DDS, dosahuje dolním pólem 27 mm od vnitřní branky. Řekli mi ať příjdu ve 26 tt na kontrolu placenty takže mi došlo že to není úplně v pořádku. Ptala jsem se jestli to je problém a řekli mi že pokud se mi do té příští kontroly nevytáhne (což se prý ještě může stát) tak budu mít porod císařským řezem. Přiznám se že jsem odcházela dost skleská. Manžel byl naopak nadšený že mimi hezky viděl a že je čilé a zdravé, ale mě bylo skoro do breku protože jsem si moc přála přirozený porod a těšila jsem se na něj. Těšila jsem se na to jak budu hezky dýchat a miminko si vytlačím na svět a jak mi ho pak položí na bříško a tak se skoro nemůžu smířit s tím že mi ho nejspíš vyříznou. Navíc se bojím jestli ta snížená placenta nemůže vést k předčasnému porodu, nebo jestli mi nehrozí i potrat - ale nic mi neříkali a ani mě neposlali do nemocnice takže by to vážné být nemělo. Také se trošku bojím abych nepřišla o dělohu, když mi do ní ta placenta zasahuje.
Chtěla bych se zeptat jestli s tím má nějaká maminka zkušenosti, jestli taky měla placentu níže a zda se jí pak vytáhla. A jak probíhá přesně ten porod císařem? To se musí do nemocnice asi dřív ne? Vím že při tom narkoza není snad jen nějaké umrtvení a ani nevím jak je dlouhá řezná rána. A předpokládám že pak je i delší pobyt v porodnici. No nejsem z toho vůbec nadšená, ale samozřejmě hlavní je zdraví mého děťátka a já pro něj chci jen to nejlepší tak se nebudu ničemu bránit.

bambulal1
16. led 2014

Ahojky ja sme mnela nizce nasedajéci placentu na zadní strane až do konce tehotenství a proto sem byla i na rizikovem tehotenství.Nic se neboj taky ma strašili,že bude predčasný porod už 2mes.pred term.mi zakazovali chodit abych neporodila dřív.Taky povídali,že budu mat císarský řez.A víš jak to dopadlo? CHodila sem do konce tehot.dokonce sem 4dny prenášela a porod no bol prirozenou cestou 🙂 bez lékou-Takže se nic neboj.Nízce nasadená placenta neni nic moc vážneho akurát budeš asi pod večší kontrolou ale ja sem za to byla vdečná 🙂
Jo akurát problém byl po porodu,že se mi placenta v delohe potrhala tak mi museli delat čistení a dlhšie ma šili protože moje zlatíčko ma rozthalo kde to jen šlo.
Bud v klidu a užívej si tehotenství 🙂

zarucha
16. led 2014

vůbec se neboj. zaprvé se v 21tt ještě placenta může vytáhnout, za druhé hlavní je, aby dobře vyživovala miminko a to uvnitř zůstalo co nejdéle. Zbytek nech na přírodě. Pokud se placenta vytáhne, můžeš normálně rodit přirozeně, pokud ne, mohlo by to znamenat významnou komplikaci a přirozený porod by mohl být hodně těžký a stejně by mohl skončit akutní sekcí. Dej na doktory - pokud bude nutný indukovaný císař, je to pro tebe i miminko nejlepší, hlavní je přeci zdravé dítě i maminka. Doktoři tě budou sledovat, jako sledují mě - mně v 16TT začal při úplně normálním průběhu těhotenství stoupat tlak, ale jen na konci dne, byla jsem několik dní v Podolí na pozorování, aby zjistili, co to způsobuje. Teď beru léky a rovnou mi řekli, že vzhledem k tomu, že mám navíc ve spodní části dělohy několik myomů, pravděpodobně bude také nutný císařský řez. A že se mám snažit co nejvíc odpočívat, že je teď hlavní, aby mimi zůstalo co nejdéle uvnitř, i když já se cítím dobře a všecko ostatní vypadá v pořádku. Taky chodím na kontroly třikrát častěji než ostatní maminky, pořád kontrolují i správný průtok placenty, jestli miminko dobře roste...protože to všechno může tlak ohrožovat. Podřídila jsem se a říkám si - No co, tak se naše holčička narodí takhle, hlavní je, že bude zdravá. Vůbec se tím teď netrap a soustřeď se na miminko, jeho dobrou výživu a svou psychickou pohodu. Jestli se dítě narodí přirozenou cestou nebo ze zdravotních důvodů císařem, je přeci ve finále jedno. Hlavní je, že budete oba zdraví.

zlatelevizeedna
16. led 2014

Ve 21tt jsem měla taky placentu nízko,níž než ty. Do konce těhotenství se vysunula nahoru a rodila jsem normálně.

partyzanka91
autor
16. led 2014

Děkuji holky,
podívala jsem se na internet a je to opravdu poměrně časté a také jsem zjistila že často ta placenta ještě vystoupne tak už se cítím trošku líp. Jinak jsem se taky dočetla že pokud je takhle pokleslá tak je lepší se vyhnout fyzické námaze a sexu. To mi na tom UZ ani neřekli. Ale zaráží mě že je u mě tento problém a přitom vůbec nekrvácím a nešpiním a právě tyto příznaky často sníženou placentu doprovázej. Pak mě ještě napadlo jestli na tu sníženou placentu nemá vliv to že jsem cca do 11 týdne tt pracovala v kuchyni jako pomocná kuchařka a dost jsem zvedala různé věci a namáhala břišní svaly, ale to je asi blbost. Od toho 11 týdnej sem na překážkách doma, mívala jsem bolesti v podbříšku a tak jsem zažádala o přeložení na jinou pracovní pozici, jenže jiná nebyla tak mi dali placené volno 🙂. No ale divím se že tu sníženou placentu nenašli už dřív na běžném UTZ u gyn. ale až teď (ten screening mě dělali v u Apolináře, byla jsem tam i na prvním a můj gyn. mě dělá jen ty běžné).

jnvlk
10. únor 2014

@partyzanka91 ahoj, u prvního těhotenství jsem měla placentu cípem přes děložní hrdlo, ale neměla jsem žádné problémy, takže sexu ani námaze jsem se nevyhýbala, protože mi bylo řečeno, že to je normální a počkáme, jestli se vytáhne, vytáhla se. U druhého těhotenství jí mám opět cípem přes děložní hrdlo, ale od 16. týdne při jakémkoliv (asi špatném, ještě jsem to nevychytala) pohybu špiním nebo krvácím, nemůžu v podstatě dělat nic moc, tak jen čekám, že se umoudří a vytáhne se co nejdřív, abych se mohla zase normálně věnovat rodině 😒 . A je pravda, že mi o důvodu krvácení řekli až v nemocnici, gynekoložka o placentě vůbec nemluvila, říkala, že některé ženy takhle krvácí a nikdy se nezjistí proč, tak aspon, že v tý nemocnici na to přišli.

partyzanka91
autor
13. bře 2014

Tak jen pro zajímavost - placenta se mi opravdu vytáhla, byla jsem na kontrole ve 26tt a vše bylo jak má být 🙂. Takže se zase můžu těšit na normální porod, samozřejmě záleží ještě na konečné poloze miminka a jiných věcech, ale prostě jsem ráda že už nejsem předem odsouzená k té operaci. Možná budu vypadat jako blázena le já se na ten porod snad i těším 🙂. Myslím že ta první doba porodní se dá pěkně vychutnat i dkyž to jistě bolí, ale můžu být na míči, nebo se sprchovat, uvolňovat.... Manžela tam mít nebudu to už víme předem, on na takové věci není a děsí se toho 🙂. Prý bude čekat někde venku na chodbě a to mi bude stačit, že budu vědět že je tam poblíž. Teď teprve asi od konce toho 24 týdne si to těhu konečně užívám, začínám kupovat věci a tak a už se nebojím že o malé příjdu protože vím že to nejrizikovější je za námi. Je to krásné a kdybych čekala někdy druhé asi bych se o tom chtěla dovědět až po překročení 20 týdne aby se přeskočila ta doba stresů (i když vím že to není možné 😀).

linda.r
16. bře 2014

Vidíš, já Ti v jiné diskusi psala, že se vytáhne 😉 Co mě ale zaráží je, že Tě lékaři naprosto zbytečně vystrašili. Ve 20. týdnu má nález jako ty spousta maminek, to přece každý gynekolg ví.

brendamonique
25. bře 2014

@linda.r ...souhlasím...mě řekli také ve 20 týdnu, že mi placenta zasahuje k vnitřní brance a zároveň hned v nemocnici řekli, že je to normální, že když budu hezky odpočívat a nenamáhat se, placenta se normálně zvedne...taky mě zaráží,proč tě takhle strašili ?

fanfulinekkudisek
15. dub 2015

A jak se to pozna,ze je ta placenta snizena? to vas neco bolelo?

nikaak
15. dub 2015

@fanfulinekkudisek Já jsem lehce krvácela a bolelo mně v podbřišku.Placenta se ale potom hezky vytáhla 🙂

fanfulinekkudisek
15. dub 2015

no ja nekrvacim,ale boli me leva straba podbrisku. zitra jdu k mudr.tak uvidim

zuzanazari
16. dub 2015

Já jsem měla u prvního těhotenství taky nízko položenou placentu, ale protože tzv. nezasahovala do vcestného lůžka, mohla jsem rodit normálně a tudíž jsem ani v těhotenství neměla žádné omezení.

fanfulinekkudisek
16. dub 2015

tak ja mam jen malou cystu 🙂 takze aspon tak 🙂 to jsem si oddychla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru