Od jakého týdne těhu jsou cítit nejvíc pohyby miminka?

monahr
24. črc 2012

Ahoj,mam dotaz od jakeho tydne tehu jsou citit nejvic pohyby mimca nebot vcera u nas byla jedna znama,ktera uz ma dve deti sice uz dospely a rikala,ze pohyby nejsou citit tolik na zacatku,kdy zacinaji pohyby, ale spis v pulce 6teho mesice.Je to pravda?nebot ja jsem v 21+4tt a neco v brise citim,ale myslela jsem,ze to bude intenzivnejsi.

Predem dekuji za odpovedi a preji pekny den 🙂 🙂

nikollita
24. črc 2012

Ahoj, já jsem první pohyby začala cítit okolo 17.tt, ale byly slaboučké, že jsem si kolikrát ani neuvědomila, že TO bylo ono. Postupem času samozřejmě sílí. Nejvíc cítit jsou podle mě od 30.tt, protože už má málo místa, navíc tolik nespí, takže je to krása 🙂 Taky to jde i vidět, jak se hýbe a to klidně i pod mikinou. Občas to i bolí 🙂

pejtho
24. črc 2012

U prvního mimi jsem začala pohyby cítit ve 20tt, ale bylo to spíš takové slabé šimrání, které každý týden trošku zesilovalo. Ale dcerka byla taková klidnější, takže žádné velké kopance a vlny až do porodu nebyly 🙂 U druhé dcerky cítím pohyby cca od 16tt - teď jsem 26tt a někdy je to pořádná síla, jak mě nakopne nebo se zavlní.
U každého mimi je to prostě jiné a rozhodně se později ještě pořádných pohybů dočkáš 🙂

bluecurrant
24. črc 2012

Já jsem začala cítit první pohyby v 19. týdnu, ale kdybych se na to nesoustředila a neřekli mi, že je to jako kdybys měla větry, jen se to honí níž v břiše - tak bych vůbec neměla ponětí, že se mi tam něco hýbe... Kopance to jsou až tak od 24. týdne, ale určitě to má každá maminka i miminko jinak... 🙂

zzaneta
24. črc 2012

Tak u mne to byly obcas takove "bublinky" od 18tt, od 20tt stouchance a asi od 22-23tt mám kopanečky pravidelně každý den. Někdy víc, jindy míň. ale určitě je to individuální, jestli už něco cítíš, tak neboj, ono to zesílí 🙂

lucinkka
3. srp 2012

Ahoj, jak píšou holky přede mnou. Věř tomu, že na nějaký velký kopance máš ještě chviličku čas. 🙂 Ze začátku jsou to fakt jenom takový slabý bublinky v břiše a časem jsou víc a víc a pak je sranda ležet a pozorovat si břicho, jak se vlní a kolikrát až třese 🙂) Jsem v 27+2 a někdy si až říkam, co to tam proboha ten prcek provádí, snad kotrmelce nebo co 🙂)))

jennyska
6. srp 2012

AHoj, takových témat je tady už opravdu hodně. Využij prosím náš vyhledávač ve fóru. Toto téma zamykám. Hezký den 🙂 J*

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru