Odkdy jste cítily první pohyby miminka?

bielamacka
7. črc 2014

Ahoj holky, chci se zeptat, kdy jste začaly cítit první pohyby vašeho prcka a jak se to projevovalo? Já jsem 19+5 tt a je docela možné, že se tam dole něco děje, jen nedovedu identifikovat, co je pohyb dítěte a co dělá moje tělo 🙂

nuali
7. črc 2014

Ahoj, já jsem první pohyby ucítila kolem 18-19tt. a byla jsem si okamžitě jistá 🙂 Předtím občas cosi, ale to jsem fakt nevěděla, co se mi v tom břiše honí 😀 Ale jak se poprvé pohnulo pořádně, tak jsem věděla, že je to mimís 🙂

faminka
7. črc 2014

Ja az od 19.tydne a zaclo to jak strevni chripka 😉)) proste takovy prdlinky,ale poznas to 😉 a pak zaclo poradny rodeo,mala se mele,ze to jde videt i pres tricko a neustale neco podnika. a kdyz nekope,tak aspon skyta 😉 musim rict, jako prava zamilovana matka,ze bych ji nekdy uz pretrhla 😉 obzvlast kdyz zacne ve tri rano a vali az do rana 😉

jamia
7. črc 2014

Zcela předpisově od 19. tt (první dítě) a od pohybů střev aj. se to dalo rozpoznat zcela jasně, bylo to takové jemné šťouchání. Postupně to sílilo a boulení se dalo pozorovat i zvenčí, no a teď ve 36. tt se mi břicho otřásá, jako by se dítě chtělo prokopat ven alternativní cestou 😉

krystynaraszkova
7. črc 2014

Ahoj,cekam druhe miminko a zacala jsem je citit v 17.tt u prvniho tehu si to uz nepamatuju:(

bielamacka
autor
7. črc 2014

divný.... tak buď nic necítím, nebo to nejsem schopna identifikovat 😀

mavega
7. črc 2014

Ahoj, já jsem cítila jasně pohyby až kolem 21tt. Do té doby jsem si nebyla vůbec jistá... a spíš až na konci 21tt .

tinaella
7. črc 2014

@bielamacka Neboj,brzy to poznáš naprosto s jistotou 😀 každá jsme originál,má známá třeba cítila kopanečky až po 22 tt 😉

tiburcia
7. črc 2014

@bielamacka u prvního jsem to cítila až kolem 21tt a až o 14 dní později jsem si byla jistá, že to byly už pohyby 😉

baffiny
7. črc 2014

já tak od toho 18tt cítila v břiše bublinky 🙂 a manžel slyšel, jak to tam bublá 😀

tamarila
7. črc 2014

@bielamacka U prvního v 19 tt s jistotou, teď u druhýho jsem si na kontrole ve 21 týdnu stěžovala že je to jak nádor - roste to, ale pohyby žádný Až 22 týden konečně začalo být jasný že tam někdo je:D Některá si dýl počká, ale každá se dočká .o)

domca89
7. črc 2014

První pohyby jsem cítila cca v 19tt, ale až tak po týdnu jsem si byla jistá, že to je mimčo a teď už je to absolutně jasné, páč malej procvičuje nohy na pedály.

bielamacka
autor
7. črc 2014

@baffiny no tak můj muž taky tvrdí, že slyší, jak to tam bublá, jenže ono ve střevech bublá každou chvíli, tak kdo se v tom má vyznat 😀

apfele
7. črc 2014

u prvního mimča v 18tt, v druhého už v 16tt.

baffiny
7. črc 2014

@bielamacka můj říkal, že to bublá jinak 😀

swara88
7. črc 2014

Zretelne od 17 tt (prvni miminko)

bielamacka
autor
7. črc 2014

když já prostě nevím, co je pohyb mimina a co je pohyb ve střevech 😀

kstablova
7. črc 2014

já cítila až tak ve 22. týdnu, nebo jsem až tehdy dokázala identifikovat, že jde o pohyby miminka a ne že jsem se přejedla.... 🙂

bielamacka
autor
7. črc 2014

No, já se na to moc nesoustředím, takže třeba už to cítím a nevím o tom 😀

agneszka
8. črc 2014

Ja porad nic a to cekam dvojky 😢

ninanela
8. črc 2014

od 18tt,bylo to vpravo dole a z ničeho nic malinkatý kopaneček.Byl pátek večer,v sobotu nic a pak až v nedělu večer znovu vlevo aopakovaně a to už jsem si byla jistá 😉 Krásný pocit,užívejte,za chviličku už bude kopat v postýlce!

arnettacek
8. črc 2014

Ja citila neco zvlastniho velmi brzy. Ptala jsem se i doktora zda je to mozne. Vzhledem k tomu, ze jsem hubenejsi, tak rikal lekar ze mozne to je. Prvni bublinky jsem citila okolo 15tt a od 17 tt jsem vedela, ze jsou to pohyby miminka. Byly vsak slabe. S tim jak kope nyni se to neda srovnat 🙂

bielamacka
autor
8. črc 2014

@arnettacek no já jak jsem psala ten poslední příspěvek včera, tak jsem si pak pustila film, když šel manžel do práce - a najednou jsem cítila takové zvláštní "brnění" v podbřišku, něco mezi nervovým záškubem a pohybem střev - to je asi důvod, proč jsem to ty dny předtím mohla přehlížet. Tak si říkám, že to klidně mohlo být ono. Pak se to ještě za večer zopakovalo víckrát - to už jsem si říkala, že asi fakt bude ono.... a dnes mě mimino šťouchlo asi 5x fakt nezaměnitelně.... takže už se asi má velice čile k světu 🙂

kass86
8. črc 2014

@bielamacka Já pohyby cítila brzy - cca 16. tt, ale hned jsem si nebyla jistá. V 18. tt kopanečky cítil už i manžel 🙂

bielamacka
autor
8. črc 2014

@kass86 no můj manžel taky už nějakou dobu tvrdí, že to slyší, když mi dává hlavu na břicho 😀 ale já si z něj furt dělala srandu 🙂 nemám ve zvyku se přehnaně pozorovat, takže je možné, že jsem to jen přehlížela 🙂

kass86
8. črc 2014

@bielamacka To mi také tvrdí, že malého i slyší, ale moc tomu nevěřím 😀. Každopádně od toho 18. tt cítí pohyby, když mi přiloží ruku na břicho. U nás to šlo nejlépe poznat večer, když jsem ležela na zádech. Chce to chvilku trpělivosti, ale můžete to vyzkoušet. Pokud ucítí pohyb, pomůže ti to rozpoznat miminko od střev. Pak už si budeš jistá 😉

pt1981
8. črc 2014

@bielamacka ahojky, já cca 19týden s tím, že jsem si nebyla jistá a od 21tt, jsem to věděla 100%. Čekám první mimčo a jsem silnější, takže asi proto až později, oproti jiným, co tady čtu...

arnettacek
9. črc 2014

Tak to je bajecne. Moc gratuluji

arnettacek
9. črc 2014

@bielamacka
Je to bajecne. Moc gratuluji

mondeska
15. črc 2014

Ahoj maminky,tak jsem dnes poprvé ucítila opravdové kopnutí miminka 🙂 Jsem 18+4 tt. Mám takovou radost

zulitvi
15. črc 2014

V 16tt, bylo to jako kdyby se mi tam plazil had. 😀 pak od 19tt to byly fakt kopance. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru