Odkdy jste cítily první pohyby miminka?

bielamacka
7. črc 2014

Ahoj holky, chci se zeptat, kdy jste začaly cítit první pohyby vašeho prcka a jak se to projevovalo? Já jsem 19+5 tt a je docela možné, že se tam dole něco děje, jen nedovedu identifikovat, co je pohyb dítěte a co dělá moje tělo 🙂

maia74
16. črc 2014

Já už v 15tt, ale teď zase ne

venkom
16. črc 2014

Ahoj, já cítila pohyby od 18 týdne 🙂 Ze začátku, jsem si taky nebyla jistá, jestli je to malý, nebo pracuje tělo, ale čím je pokročilejší těhotenství, tím to bylo silnější a já si byla jistá, že to bylo ono už před tím 🙂 teď jsem ve 31 týdnu a pohyby už jsou úplně jiné 🙂

sarriku
16. črc 2014

Já jsem cítila při zatlačení rukou na podbřišek takové šimrání už v 15.týdnu, ale jistá jsem si byla až kolem 18.týdne:)

ivana_
28. črc 2014

pohyby jsem citila a i videla od 19tt

lucishek007
28. črc 2014

já jsem 24tt a až teď ty pohyby zcela jistě cítím

ditta1990
29. črc 2014

Ahoj, Taky tak 19. - 20. tyden 🙂

nikaak
30. črc 2014

Ahojte.. u me to zaclo celkem brzo, na to ze jsem prvorodicka.. od 15 tt simrani a 17tt pekny kopanecky.. nez si pritel a mamka sahli na brisko, nikdo mi to neveril :D a ted 21 tt se nestacim divit co tam ma prdelka za party 😀

agneszka
30. črc 2014

Ahoj,zřetelně to začlo nyní v 21+0...a to čekám dvojčata a jsem druhorodička 😀

pajinka7
4. srp 2014

ahoj, tak já v 17.tt, ale jsem podruhé těhotná 🙂

alexmartin
10. srp 2014

Dobrý večer všem,
čekáme první miminko a první pohyby jsem začala vnímat v 17.týdnu a pár dnů před 18.týdnem jsem již zcela jistě věděla, že je to miminko🙂. Od té doby se pohyby zintenzivňují, zrovna včera jsem usínala a najednou takový přemet!🙂 Jinak mi to tam průběžně přes bublá jako v kotlíku...

pampalin
11. srp 2014

Já poprvé v 17+5tt, teď už je to nezaměnitelné.

bledul
20. srp 2014

Ahoj holky, dnes mám 22+1 minulký týden jsem cítila malou tak 5krát denně, teď poslední dva dny ani nevím jestli pohyby cítím. Je to normální? Manžel říká ať se nebojím, pokud mi není nijak zle tak se nemůže nic dít. Ale stejně, co myslíte?

apollonka
22. srp 2014

Já u první kolem 19 týdne u druhé v 14 týdnu u kluka v 17 týdnu a teď 15+3 to se mi začalo boulit bříško a dnes řádný kopanec vpravo dole je to hezké 🙂 aspoň vim že je mimis v pořádku 🙂

hanulkapal
23. srp 2014

Já v 18tt, sice do té doby jsem cítila všechno možné, ale teprve tehdy se fakt dalo identifikovat, co to je a že to není nadýmání nebo cokoliv jiného 😀 Bylo to takové jemné šťouchání, tak dvakrát třikrát za den.. Teď na konci 21. týdne už dostávám pořádné rány hlavně v noci 😀

makuka88
23. srp 2014

Já dnes 19+0tt a nic ☹ mám strach...

vanilkacka
23. srp 2014

Čekám první miminko a první pohyby jsem zaznamenala 20+1tt, ale nebyla jsem si úplně jistá, až to během pár dnů bylo jasný, že je to fakt ono 🙂

agneszka
23. srp 2014

Já až někdy kolem 22. týdne a to čekám dvojčata a jsem druhorodička 😀

jitukka
25. srp 2014

Já stále doufám že mimi pořádně kopne....sem 23tt a a cítím dost jakési bublání v břiše...ale nejsem si jistá jestlli je to kopanec...:( přítel leží na vřiše a říká že to cítí, ae já nevím nevím :(

vercik83
27. srp 2014

18.tt.,ted uz je to masakr...

mrsnikola
27. srp 2014

Já měla premieru teď v sobotu a řeknu ti, drsný 😀 tam je živo někdy až moc. Nic méně to poprvé tedy bylo mezi žehlením a vařením obědu, kdy jsem si šla odpočinout na půl hodiny (už na to dlabu makat a valit v jednom kuse a pak odpadnout 😎 ) , tak ti tak ležím a cítím jako když se ti hýbou střeva po burčáku. Tak přemýšlím, že si odskočím, než mi dojde, že je to úplně na jiných místech 😀 koza no 😀 ale od té doby mi prcek dává dost najevo, že je tam (hlavně ráno, když se přetočím na bok, a nebo když jedeme po kostkách v autě 😀 ) ucítila jsem to teda až teď, ale o to větší je to dojem

mrsnikola
27. srp 2014

@makuka88 nemáš čeho se bát, já se vystrašená ptala i doktorky, a úplně v pohodě si počkej, ono se to dostaví. Mě bombardovaly všechny ženský v rodině a okolí a jediné co mě uklidňovalo, že je to ok, byl poslední ultrazvuk, že bije srdíčko, takže jsem si vždycky vzpomněla, pohladila a řekla si, že je čas 😉 no a až teď v 21tt první ucítění, takže u každé maminky je to fakt jiné. Však TO pocítíme při porodu až až 😀

marketa11112
1. zář 2014

ahoj , ja jsem dnes 15 + 1 a pohyby mimca citim jiz několik dni. před 14 dny nam bylo receno, ze mrne je o 5 dni vetsi. ale jen tim t nebude. jsem zrejme nejaka citlivejsi. tehotna jsem poprvé. vecer, když zalehnu v klidu do postele citim, jak se mrne mrska. dokonce i po polozeni dlane na brisko citim mrne ja a dokonce i manzel. nejvyraznejsi to bylo nyní v sobotu, kdy jsem mela opravdu sileny shon cely den a do postele jsem sla strasne pozde moooc unavena. pripada mi to strasne brzy, ale docetla jsem se, ze mozne to je. pry přes den při pohybu je dite ukolibane a pak po uklidneni tela se mimco jaksi vzbudi a takto zlobi. když jsem to rekla mamce, tvrdi mi, ze je urcite zbrkle a silene aktivni po me. 🙂))
jinak pohyby jsem si jista, streva apod. to nejsou.
jinak tlak pod zebry citim také , ale jen v jedne poloze při sezeni na gauci. je mi to neprijemne, tak polohu proste hned zmenim a je to. je mi také neprijemne, když lezim na boku a nemam podlozene brisko ---nikdy jsem zadne nemela. ted je sice zatím male, ale i tak si tam cpu roh deky. 🙂). trosku se mi zvetsila prsa a i to vnimam dost intenzivne--- mela jsem vždy mensi becka, zvetseni je tak o pul cisla a spis takove pekne zaplneni. do podprsenek se zatím vejdu -- nosila jsem pusch up, tak jsem vyndala jen vycpávky. ale bez podprsenky mi fakt prekazeji jakoby po stranách. proste na to nejsem zvykla. jo ale v podprsence a vystrihu to je parada. 🙂)

krasnydenvsem
10. zář 2014

@tamarila
@tamarila ahoj teď sem hledala něco o pohybech miminka a trefil a na tvůj příspěvek já sem ted 17+5 tyd většina píše že čití pohyby už hodné brzo i když jsem hubená nic ne cítím přesné jak ty jsi psala břicho roste a nic, asi to je ještě brzo

tamarila
10. zář 2014

@krasnydenvsem Já nevím, asi se v diskusích chodí pochlubit ty co cítily pohyby neobvykle brzo, nebo to bublání zaměňují za pohyby ve střevech, ale skoro všechny zdroje uvádí že u prvorodičky lze pohyby cítit průměrně ve 21 týdnu. A co jsem se ptala kamošek osobně, tak to tak nějak je. Takže průměrem v diskusi se neřiď, a počkej si, ono to uteče a najednou schytáš kopaneček 😉

krasnydenvsem
10. zář 2014

@apollonka ahoj a ty cekas 3 dítě? Mně připadne ze jsem těhotná poprvé nic ne pomatuji a to čekám 3 sem 17+5 každý den čekám a nějaký pohyb a nic asi hodné záleží kde usazená placenta mám strach jestli mimi v pořádku u prvního sem to tak ne brala u druhého vůbec a teď sem vyplasena jak nevím co a na kontrolu jdu až 22 na ultz 24

krasnydenvsem
10. zář 2014

@tamarila no pravé to bublani nevěru jako pohyb musí kopnout a to já čekám 3 pripadam jako prvorodicka

keeshka
10. zář 2014

Já jsem první pohyby cítila ve 20tt, jako by se mi přetáčela střeva, ale na jiném místě než jsou 🙂 . Od té doby skoro každý večer, když si lehnu do postele a od cca 23tt už to jsou opravdu kopanečky, které mohu pozorovat na břiše. Od 25tt cítím kopance už celý den, nejen večer, kdy je to tedy nejintenzivnější.

krasnydenvsem
10. zář 2014

@tamarila a ještě jak ČTÚ že cítí v 15 nebo 14 týdnu nevím jak říkám čekám 3 a sem hubená a miminka moc Málinka na ten termín aby ucitit pohyb ale kdo ví když píšou asi tak to je 🙂

tamarila
10. zář 2014

@krasnydenvsem Já nezpochybňuju že to tak brzo cítí, akorát si myslím že to není běžný průměr. Kdo cítí tak brzy se rád pochlubí, což chápu. Kdo necítí nic to tak nevytrubuje. Takže potom to vypadá že každá cítí pohyby v 18 nebo dokonce 16tt.

apollonka
10. zář 2014

@krasnydenvsem čekám čtvrté miminko 🙂 taky si vše nnepamatuji ale pohyby se nedají zaměnit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru