Placenta na přední straně nízko, máte zkušenost?

ivsi
8. dub 2014

Dobrý den, jsem 21+1tt a včera jsem byla na ultrazvuku, v papírech mám uložení placenty na přední stěně nízko, Při prvním ultrazvuku byla placenta vpředu vysoko. máte s tím některá zkušenosti? Lékařka neříkala nic, ale vím, že placenta by měla být vysoko.Je možné že by se mohla posunout výš?

zuza01
8. dub 2014

Může se posunout výš, já byla 22+2 na utz, mám placentu vzadu a níž, dr. říkala, že v tomhle týdnu to ještě nic neznamená - byla to dr. z Gennetu, zkušená, takže důvěřuju 🙂

akinom3
8. dub 2014

Měla jsem to samé,na 20tt placenta velmi nízko.Do porodu se vytáhla výš,takže v pohodě.Kdyby né,musela bych prý na císaře.Měla jsem se šetřit,nenamáhat se,žádné dlouhé procházky,nic nezvedat a zákaz sexu 😉 Mohla by prasknout,nebo byste mohla začít krvácet.Divim se,že vám tohle mudra neřekla :/ Tak opatrně a bude vše o.k 😉 Držim palce,ať jste v pořádku do porodu 😉

jankadudova
8. dub 2014

Zadne strachy a plaseni. Vzdycky je to individualni. Placenta vepredu nic neznamena a "nizko" je relativni pojem. Neco jineho je potom vcestne luzko, to uz je horsi, ale to se bavime o dvou ruznych vecech 😉 vsechno bude cajk.

selverin
9. dub 2014

ahojky, nestrachuj se. taky jsem okolo toho 20.tt měla placentu nízko vepředu a do porodu se s rostoucí dělohou vytáhla nahoru 🙂

peanutczt
12. dub 2014

Ahoj, jsem v 14tt a taky mám placentu nízko a vzadu, dle doktora pokud se placenta nerozroste více nahoru je možné že budu rodit císařem. Ale je to ještě moc brzo, dělat nějaké unáhlené závěry, takže hlavu vzhuru a hlavně nepanikařit z každý "kravinky" 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru