Plnoštíhla v těhotenství. Kolik jste zatím přibraly?

stejzi
23. čer 2008

Toto je moje první těhotenství. Jsem silnější postavy, tak se chci zeptat jestli je zde někdo taky takový. Kolik jste zatím přibrali atd. Jsem v 19 týdnu.

venuse333
23. čer 2008

Ahoj Stejzi,

jsem ted ve 34 tydnu, jeste jsem nepribrala, miminko roste, jak ma, zatim neotekam, tlak mam v norme a pevne verim, ze to vydrzi az do porodu🙂

oskarka
23. čer 2008

Ahoj holky,
také se řadím mezi "prostorově výraznější".
Prozatím jsem nepřibrala, jsem ve 24.týdnu a vše je zatím tak jak má být. Krásné těhotenství všem.

stejzi
autor
23. čer 2008

Jak jste to dokázali? Já jsem sice přibrala 1 kg ale mám strach, aby to nebylo více. Opravdu moc nejím, jím jen do šesté hodiny. Mimi taky roste tak jak má, jen tlak mám takový střídavý hlavně u dr. Beru tabletky. Jinak je vše v poho. Tak doufám, že to dám ještě nějak dolů

lucieee
23. čer 2008

Ahojky taky jsem měla "nějaké" to kilčo navíc před těhu a teď v 35 tt mám 6,5 kila navíc což je úplně super snad nám to vydrží až do porodu 😉 a do 22tt jsem vůbec nepřibrala a těhu mám absolutně bez problémů. Tak krásné těhulkování a vězte mimča si berou z nás 😉

z359
23. čer 2008

Ahojky, já sice teprve začínám 13tt, ale zase čekám dvojčata, zatím jsem nepřibrala, ale určitě přiberu dost a váhu vůbec neřeším, nechci aby děti kvůli tomu trpěli, pak s tou váhou něco udělám, ale těhotenství si chci užít 😉

dukie
23. čer 2008

Ahojky. 🙂 Tak já taky nepatřím k nejštíhlejším (otevřeně: na počátku těhu 90 kg, ačkoli jsem vypadala spíš na 80, celoživotně jsem o něco těžší než na kolik vypadám...), jsem ve 30. tt a přibrala jsem 10 kg, což je pořád v normě. Tlak v pořádku, cukr dobrý, všechno O.K. Doufám, že to tak vydrží a přiberu už jen pár kileček a že žádné zdravotní problémy nebudou ani u mne, ani u mimíska. 😵 Jo, jen teď v těch vedrech mi občas otékají kotníky... ale to je normální... stejně jako váhový přírůstek (když spočítáte zvětšená prsa, plodovou vodu, placentu, mimíska, zvýšený objem krve, zadrženou vodu atp... vyjde to asi na 12 kg... normální je to prý cca do 15 kg při jednom mimískovi, při dvojčatech asi 18 kg... jsem nedávno četla. 😵 Tak všem přeji hlavně zdravé mimísky a kileček samozřejmě také co nejméně. 🙂

jindri
23. čer 2008

ahoj, tak já mám zatím 3kg dole kvůli nevolnostem ..... a jestli přiberu víc jak 8kg, budu jak velryba křížená s medvědem😀
Snažím se nepřejídat, když už sladký, tak ráno, hodně chodím, ale jinak to nechávám koňovi. Ještě s tímhle si dělat hlavu 😎
Holky, věřím, že nás náš budoucí potomek pořádně zapřáhne a budeme štíhlounký jak laňky 😀

miruskaaa
23. čer 2008

stejzi ja na zacatku tehu zhubla asi 3 kila a ted je mam zpatky a to za chvili zacnu 8 mesic takze mam tu stejnou vahu jako pred tehu

konja
23. čer 2008

Ahoj holky,
tak já taky nejsem žádný drobeček, ale ani mamut.Před těhü jsem na svých 172cm vážila 70kg a teď v osmém měsící mám nahoře sedm kilo. Nijak se neomezuju, ale taky nepřejídám.Naštěstí netrpím žádnýma chutěma, nemám potřebu sníst celou kachnu na posezeni (na to trpěla moje kamarádka - kachní syndrom 😅 ), a ani na sladké nemám nějak šílenou chuť. Jediné co můžu pořád je ovoce a z toho člověk opravdu nijak extrémě nepřibeze. Ale i tak - v těhu by ženská neměla šílet a už vůbec např. dietovat. Žádný extrém není dobrý - přejídání ani omezování. Kilča navíc můžeme začít řešit po porodu, ale aspoň to těhu si snad máme právo užít se vším všudy!A vůbec- je vedro, jdu si dát trochu zmrzči 😀
Takže všem baculkám přeju šťastné těhulkování a žádné nervy s váhou 🙂

fiallinka
24. čer 2008

holky, já čekám dvojčata a teď už mám šest kilo nahoře, nejvíc mne vyděsilo, že poslední čtyři kila skočily nahoru za měsíc, tak jsem zvědavá, co bude dál - ale nemůžu říct, že bych se nějak zvlášť cpala, jím normálně na co mám chuť. Ale stejně si myslím, že to nijak moc ovlivnit nemůžeme, akorát se člověk nesmí přežírat. Každopádně podle těch jejich tabulek tlustší holky přibírají většinou míň, mimčo si to vezme trošku z těch zásob...

stejzi
autor
24. čer 2008

Nazdárek, tak to by bylo supr, kdyby si vzalo ze zásob. Já jsem neměla žádné nevolnosti, cítila jsem se dobře. Teď jsem v 19tt. á mám asi 0,5 kg víc. Tak doufám, že to nebude pokračovat. Já to sice moc neřeším, ale dr. pořad něco řeší. Tak se fakt dost hlídám.

holly1
24. čer 2008

ahoj, nevím, jestli je nejlepší nápad se "hlídat" v těhotenství, pokud jsi chtěla něco dělat se svou váhou, měla jsi spíš předtím, než jsi otěhotněla. V těhotenství se prostě nabírá, to je příroda.

maruska39
24. čer 2008

Tak já jenom souhlasím s tím,že pološtíhlé holky nabírají v těhu méně než štíhlé,já jsem jasný příklad,před těhu hubená,váha 45 kg a v těhu mi váha letí nahoru úplně šíleně,už teď mám 16 kilo a žiju,neřeším to a to ještě není konec 😉

konja
24. čer 2008

No holly má pravdu. Doktor může řešit, když by bylo přibírání moc velké, ale každý v těhu přibere.Někdo více, někdo méně. Do 15 kg je to v normě.Každá by měla vědět jestli jí normálně nebo to přehání a pokud ví, že často a hodně hřeší, tak se na to zaměřit, ale pokud vím, že jediným hříchem je, že si dám občas v horku zmrzku a neodolám kousku moučníku, kterou o víkendu upekla tchýně, tak je blbost být špatná z toho, že máte nahoře 0,5kg! Já dnes byla u lékařky na prohlídce a mám v osmém měsíci nahoře osm!

lisounek
24. čer 2008

Maru: ja jsem taky byla stihla a ted mam jen 10 kg, myslim, ze je to dany i geneticky...naopak treba znam plnostihle holky, ktere priberou taky strasne moccc 😕

maruska39
24. čer 2008

Tak já nevím no,ono to záleží asi spíš na tom člověku jaké má pro to předpoklady,taky se vůbec nepřejídám,naopak jím normálně a že váha letí nahoru? No neudělám s tím nic,ale hroutit se určitě nebude 😉

lisounek
24. čer 2008

tak to je jasny... 😉

miksa
24. čer 2008

já mám taky problémy s váhou jsem obézní a těhotenství mi vyloženě svědčí do pátého měsíce jsem zhubla 14 kg nebo jsem pořád šíleně zvracela a nyní jsem 32 TT a nemám zatím nahoře ani kilo, ale prcek krásně roste i bříško porostlo, ale váha se zatím drží, tlak, cukr a bílkovinu všechno mám v pořádku, sem tam mi tvrdne bříško a je mi slabo, ale jinak otoky a takové problémy zatím nemám tak tajně doufám že ani mít nebudu

opravdu štíhlé holky nabírají více a rychleji než baculky 😉

stejzi
autor
24. čer 2008

Otoky ani bílkoviny v moči nemám. Od tlaku beru tabletky, takže v poho. Věřím, že to bude vše jen tak dál pokračovat. 😎

miquel
24. čer 2008

já si myslím že žádná poučka nefunguje

v prvním těhu jsem nabrala 25 kg ( začínala jsem na 74kg/175cm) a to jsem se nijak nepřejídala byla jsem z toho fakt docela nešťastná ale nešlo s tím nic dělat dietu jsem držet nechtěla žádný problémy jsem neměla a dr. to naštěstí neřešil

teď jsem v 16tt a mám nahoře sotva 2kg , nijak se nehlídám sním na co mám chuť a jsem ráda že to nahoru nejde tak rychle 🙂 doufám že to tentokrát na 25 kg nedotáhnu 😀

takže žádnej stres na hubnutí budeme mít dost času až se mimísci narodí

dnada
25. čer 2008

sem tu dnes poprvé a musím říct,že mě trochu zarážejí vaše starosti s váhou. 😒 nejsem ani hubená ani tlustá,vyzkoušela sem si oba konce váhy(dávno před nynějším těhotenstvím),měřím 176cm,mám velmi robusní kostru,normální váhu mám cca 80kg a to na sobě nemám žádné špeky a s touhle postavou sem vážila i 56kilo,zkončila na kapačkách s fyzickou i psychickou anorexií,o několik let později se pro změnu moje váha vyšplhala až na neuvěřitelných 125kilo,začala sem mít velké problémy s dýcháním,chůzí jako takovou,nohy mě prostě ne a ne unést.Během roku a půl se mi pomalu povedlo zhubnout na svých obvyklých 80-85kg a upřímně vám řeknu,že sem ráda že se můžu normálně najíst a nemám žádné fyzické problémy.Chce to je pohyb,nesoustředit se na to že chci zhubnout, všechno dělat s radostí,ze začátku je dobré chodit na prochízky,prodlužovat je a pak teprv začít s cvičením,jinak plíce to neutáhnou. Teď sem v 36týdnu ne moc veselého těhotenství,otec mimča nechce být otcem,od nového roku sem měla 3 autonehody,problémy s těhotenským hormonem,kterého mám málo,celé těhotenství rizikové,nejdřív velké rziko samovolného potratu,pak hrozba předčasného porodu,malej se hýbe víc než by měl,což také není dobře,prakticky ho cítím neustále už od cca 22týdne, celkem sem už přibrala 25kilo,ení to na mě ani poznat ,jen mi narostlo velké bříško a zvětšily se mi prsa a zesílily stehna,toť vše,ale váha nelže,ukazuje 110kilo,ale cítím se dobře,sem pořád dobře pohyblivá,procházky nevynechávam,jen je zkracuji. A věřte mi,že věřím že vše co sem tak lehce přibrala během těhoteství půjde dolů samo když ne trochu pomůžu ;) Doufám že můj příběh neobtěžuje a přeji všem těhulkám,aby měli těhoteství radostné,bezproblémové a klidné a hlavně se netrapte kvůli nějakým kilům,s nima se dá vždy něco udělat 😉 Hezký den Dámy 😉

pipinka
25. čer 2008

holky, kila neřeště, hlavně že děti jsou zdravé 😉

stejzi
autor
25. čer 2008

dnado, tak to je opravdu problém a né nějaké to kilo navíc. Děkuji za krásný vzkaz. Mě jsi vlila zase optimismus do žil. Já jsem sice na začátku těhu.(19 tt),ale takové problémy bych něchtěla mít. Mám milujicího manžela (teda doufám) na mimi se těší. No a že jsem silnější, no prostě jsme každý jiný. Děkuji za povzbuzení. 🙂

dnada
25. čer 2008

stejzi,ráda pomůžu když můžu a moc držím palečky,aby vše bylo fajn 😉

karot
25. čer 2008

Tak já nikdy nebyla nejhubenější. 😀
Měřím 167cm a když jsme se brali(r.2001),vážila jsem 63kg.Po 6.letech manželství a(z toho)3.letech hormonální léčby se moje váha vyšplhala na 83kg a do porodnice jsem nastupovala se 105.kily. 😝
Váhu jsem v těhu neřešila,protože jsem v něm měla jiné hodnoty............šlo mi o zdravé a donošené miminko.
Do půl roka po porodu jsem byla na 78.kilech a dolů už to asi nepůjde. 😅

luc.ija
26. čer 2008

stejzi,váhu vůbec neřeš.Já měla na začátku 84,teď jsem 38týden a mám 23kilo nahoře,takže 107.Měřím 173cm.Žádné problémy díkybohu nemám,jen kapku vyšší tlak,ale na tabletky to ještě není.No a sem tam otoky nohou,takže mi bylo doporučeno nepít slazené nápoje ani žádné šťávy,džusy,pouze neslazené čaje,vody.Mimochodem-byla jsem taky u dr.Laz.,ale v těhotenství jsem raději přestoupila k panu dr.Wyb. do vilky,pro jistotu.

stejzi
autor
27. čer 2008

luc.ija já jsem taky slyšela hodně špatného na dr. Laz., ale prozatím to je v poho. Tlak jsem měla vyšší už před těhotenstvím. Říkala jsem si že bych taky přešla, ale mám od ní nemocenskou. Taky jsem si jí ptala na neomezené vycházky a prý o tom nic neví. A vím, že dr. Wyb. ji píše (teda alespoň psal). Tak nevím

luc.ija
27. čer 2008

Já jsem byla na nemocenské už od začátku,vycházky jsem sice měla napsané od 14-19hod,ale nijak jsem je nedodržovala.U těhotných se to bere přece jenom jinak než u těch,co simulují nějakou nemoc a zneužívají toho.Ale sestřička tam je skvělá,dá se s ní domluvit.Sama mi nabídla,že pokud by mi třeba čistě náhodou přišla nějaká kontrola-jakože vůbec nepřišel za těch skoro 9 měsíců nikdo-tak abych jim pak řekla že jsem byla u ní pro nějaké vitamíny,třeba jí jen zavolala a ona že jim to potvrdí.Takže pohodička.

stejzi
autor
27. čer 2008

Jediné co mě drží u dr. Laz. je sestřička. S tou se dá dobře mluvit. Tak doufám že to bude vše ok. Já mám blbě vycházky. Mám od 8-10 a pak od 14-16 hod. Taky ty vycházky nedodržuji, tak doufám že nikdo nedorazí.

natalien
27. čer 2008

Ahoj holky, tak nevím, jestli vám to pomůže se "netrápit" s kily navíc, ale i já se musím přidat. Na začátku těhu jsem vážila 54kg (měřím 167cm) a v těhu jsem teda jídlo neřešila, těšila jsem se na mimi a důležitý pro mě bylo, abychom byly v pořádku.Na porodní sál jsem odcházela s 32kg navíc 😒 Můj dr. mě sice hlídal, ale vzhledem k mojí prý muší váze to bylo ok 😕 😅 Nyní jsem rok po porodu a stále mi polovina vysí na mém těle...sice kojím, ale jsem případ který nehubne. Měla jsem předsevzetí, že max. bude 16kg, ale to jsme měla v polovině těhu 😅
Všem vám přeju hlavně klidný těhu, zdravou mysl a hodně štěstí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru