Pocity ve druhém trimestru

partyzanka91
5. pro 2013

Ahojte, tak už je za námi první trimestr a začínám být klidnější. Už bych neměla jen tak potratit a hlavně nám dopadl skvěle ultrazvuk (tripltesty a biochemie). Z toho jsem měla největší strach. Ale přesto tu mám stále malé obavy a sleduju se 🙂.
Například mě znepokojuje to že místo abych přibírala tak hubnu. Tedy od poslední návštěvy poradny jsem zhubla 2 kila. Mám teď 48. Slyšela jsem že prý je to v pořádku že většina žen nejdříve trochu hubne a pak až se nabírá.
Bříško mi vystouplo ale jen malounko. Je to poznat když jsem nahatá, ale jak si vezmu tričko tak vše zamaskuji. Když ležím tak si bříško často hladím, užívám si jak je vystouplé a zkouším jestli neucítím nějaký pohyb. Přitom jak si vleže hmatám an bříško mám takový pocit jako bych pod pupíkem nacházela tvrdá místa, takové nepatrné ani ne bulčičky a le vyloženě místa co jsou tvrdší. Je to hlavně na pravé a trošku na levé straně pod pupíkem a kousek od něj. Slyšela jsem že bříško v těhoteství tvrdne nepatří to už k tomu?
Dále mě trochu znepokojuje že mě občas píchá v bocích, není to nic strašného jen takové nepatrné píchání, které pocíťuji spíš při prudčím pohybu (pokud prudce vstanu). A proto se snažím nedělat nějaké divoké pohyby a být víc vklidu.
Také se najednou hlídám a starém se o to kdy jím a co jím a jestli nemám hlad. Vždycky předtím mi to bylo šumák 😀. Ale najednou když jsem hladová tak se bojím zda nehladoví i miminko a pokud něco jím a piju tak si představuju jak mu to dávám a proto chci aby to bylo hlavně zdravé. Snad mu nic nechybí při krevních odběrech jsem neměla ničeho nedostatek. Ano jsem teď opravdu jiná, jsem na sebe opatrná protože vím že staráním se o sebe se starám taká o to malé.
Dalo by se však říct že teď už si těhotenství užívám i když se snažím předbíhat dobu a těším se na velké bříško, na pohyby a na to až bude všechno za mnou. Nejradši bych své dítě viděla každý den jak se vyvýjí zda je stále v pořádku a zda mu nic nechybí. Právě proto se moc moc těším na ty pohyby jsem v 15tt a podle ultrazvuku už v 16tt ale na pohyby si ještě asi pár týdnů počkám

dadushe
5. pro 2013

@partyzanka91 Ahoj, jako bych četla svoje myšlenky když jsem byla poprvé těhule 🙂 To hubnutí zatím neřeš, pokud jsi drobné postavy a pravidelně jíš, tak 48 ještě ujde🙂 Kdyby se to zhoršovalo a nešlo přibírat, jsou různé nutridrinky, které to zachraňují, hold někdo to tak má🙂 Já teda tentokrát začínala 4. měsíc na sotva 50 (taky jsem hubla) a už to leze nahoru 😀 V první těhu to bylo 49 kg.
Píchání v bocích bude asi od toho všeho jak se to natahuje, protahuje, připravuje, vazy kolem dělohy se musí přizpůsobit, má to tak hodně těhulek 🙂 Osobně pravá strana je třeba u mě horší 😀
To tvrdnutí je spíš komplexní záležitost, děloha na chvíli celá ztuhne, někdy to je až nepříjemné, ale nemělo by to bolet. Jako kdyby ti někdo nafoukl balon v břiše a pak se to časem povolí. To co popisuješ to podle mě není🙂 To spíš kvůli tomu, že jsi hubeňour a nahmátneš, jak se ti tam prcek různě navaluje a působí to jako tvrdší místa🙂
Miminko 100% nehladoví, pokud mu něco chybí, příroda to vymyslela tak, že si to "vyrobí" z tvého těla (př. chybí vápník? Odvápníme mamince zuby, kosti...). Jsou to takové malé sobecké příšerky 😎
Pohyby budou, neboj, ještě budeš "nadávat" 😀 Já v prvním těhu cítila první šimrání kolem 18.tt a teď u druhého až asi před necelým týdnem (placentu mám teď vepředu). Je to strašně individuální, ale přijde to 😉
Hezky si to užívej ve zdraví, ať se ti bříško pěkně kulatí🙂
P.S. já bych taky chtěla mít doma ultrazvuk 😀

koada
5. pro 2013

@partyzanka91 Vidím že to máme všechny stejné. Já jsem 19tt, vše je v pohodě, ale pohyby necítím... prý mám čas do vánoc... Tak si říkám že než prokopne ty moje špeky tak to potrvá... Taky mi místy tvrdne pupík, ale to je prý normální, prostě se mimčo tlačí na bříško... Musíme vydržet... Pak si to užijeme do syta 😉

antoinet
5. pro 2013

Jsem na tom stejně, moc si to neužívám, spíš se bojím a už chci mít miminko. Ale věřím, že vše bude v pořádku🙂

sweetest
5. pro 2013

@dadushe Pěkně napsané 🙂 Pohybů si jinak opravdu ještě užije, až bude vzpomínat na období kdy čekala na sebemenší pohnutí uvnitř bříška 😉 😝

@koada Já končím 19.tt zítra a pohyby také necítím, špeky nemám, je to jenom lenoch ( po tatínkovi) 😀 Jinak v tomto období prtě spí 16-20hod...náš květáček to vidím tak na 23hod. 50min 😀 😀 😀

partyzanka91
autor
7. pro 2013

Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama a všechny to prožíváme stejně. Nezbývá než do vytouženého porodu vydržet a užívat si že jsem doma a že se o mě všichni starají 🙂

pegynka
7. pro 2013

Uz ted se tesis,az budes mit miminko u sebe,ale pockej,az budes tak v 35.tydnu,to se pak nejde dockat 🙂 Protoze uz vis,ze je to za rohem a de facto to muze byt kazdym dnem 🙂 Jinak to pichani je opravdu tim natahovanim a roztahovanim se...Mela jsem to taky,tak jsem najednou mela pocit,ze se do niceho nevejdu a vse tesne mi vadilo...Chce to klid,hlavne se nepozoruj a v klidu si uzivej ten "jiny" stav....A ty zatvrdlinky jsou (dle meho) mimco,protoze jestlize mas 48kg tak urcite buds hubendirka,takze ucitis kazde zvetseni delohy...Jeste jsem si vzpomnela-hubnuti-ja za 1.trimestr zhubla cca 4kg a na konci jsem i s tim zhubnutym nabrala 15kg...Kamaradka taky zhubla a nakonec nabrala pomalu 40kg 🙂

partyzanka91
autor
8. pro 2013

pegynka: jo ty pocity že mě tlačí obleční mívám také. Proto chodím s džínamy rozepnutými a i jiné gatě si povoluju aby mimi mělo pohodlí a mohlo se do libosti roztahovat. To píchání už ustalo, ale zase se mi malinko vykulilo bříško tak to opravdu bylo trošku roztahováním. Myslím že to ještě nabude později. Děkuju jo docla si užívám a taky chodím na brigádu za pokladnu abych se dostala mezi lidi a nemylela jen furt na to malé 24 hodin denně. Akorád si musím dávat pozor na vody a ty těžké věci, ale to vždycky zákázníka požádám jestli by je nevzal

cital
9. pro 2013

Ahoj, mám to podobně....Já mám tedy občas fóbii, že se něco stane...a o miminko příjdu. Říkám si, že jsem na hlavu takhle myslet, ale...nemůžu si pomoct. Já už pohyby cítím a musím uznat, že mě krásně uklidňují. No, ale už se těším, až budu mít po velkém UTZ ve 21tt. Musíme prostě věřit a doufat, že se dočkáme 🙂.

pincik
11. pro 2013

@partyzanka91 Ahojky, na to přibírání zkus Gravimilk 😉 Mě to teda pomohlo až až. Jsem zhruba ve stejném týdnu jako ty. Už jsem ho i radši začala pít opravdu jen občas, protože mi přijde, že moje váha šla vážně nahoru 🙂 Ale piju ho tak od pátého týdne.

partyzanka91
autor
13. pro 2013

pincik: ahoj děkuju za radu. Už jsem si ho zakoupila, čokoládový, a vypila první dávnku 🙂. I kdybych po něm přibrat neměla tak rozhodně je velmi prospěšný a jsem za to ráda že ho mám. Chutnal mi (narozdíl od sýrů, jogurtů a mlíka který teď mo nemusím) a cítila jsem se po něm opravdu celkově dobře a navíc mám u toho pití skvělí pocit že tím dávám děťátku spoustu potřebných věcí. Teď mu jistě rostou a zpevňují se kosti tak ať má dostatek vápníku, vím že kdybyc chyběl nejspíš bych to pozanala na zubech, ale i tak. Takže díky az radu a pokud i pěkně přiberu budu ráda, už mě nebaví bejt taková kostra, někteří kolegové se mi posmvali že za chvíli nebudu vidět a ať se nezapomenu navečeřet a pod. A také to chci kvůli miminku, příjde mi že silnější tělo tu velkou a těžkou dělohu lépe udrží.

pincik
15. pro 2013

@partyzanka91 Neboj se, za chvilku určitě přibereš 😉 Já zase řeším, abych nepřibrala moc, aby mi to pak šlo shodit. Ale jím všechno na co mám chuť, nijak se nehlídám. Klidně bych ti pár kil dala 😀 A myslím, že i když bys byla silnější, stejně tě budou bolet záda a tak... Příroda to má zařízené i pro hubené, aby to zvládly 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru