Pohlaví kluk/holka. Někdo podobně? Co jste čekaly?

pajas261
15. lis 2021

Vím a je pro mě nejdůležitější zdraví dítěte než pohlaví, ale jsem člověk zvědavá a okolí se neustále vyptava, co tedy čekáme 🤣 malé se naposled ukázalo mojí gyndarce ve 12tt a tvrdila chlapecka, prý vypadají obě pohlaví v tuto dobu stejně, ale tady, že to vypadá tak pěkně, že by ho skoro slibila, ale že mám počkat na genetiku a tam mi to poví určitě a pak ať řeknu, zda se trefila. O týden déle na 1.screeningu mimi nespolupracovalo, stále v tureckem sedu, poslali mě do čekárny a za 20 minut jsem šla na utz znovu tentokrát to prý bylo lepší, ale bylo špatně natocene, paní doktorka to uzavřela se slovy, že neví, že asi holčička, že mi to řeknou na 2.genetice. Ted jsem v 18tt a stále nevíme..

Mam neustálý hlad a to i v noci, chutná mi slane hlavně chipsy a hranolky, dale miluju kyselé zelí a zavináče, sladké vubec, spíš mandarinky a pořád chci omáčky a maso, sucha šunka atd.. akné, krupička na obličeji sem tam větší pupinek, nevolnosti bez zvracení v prvním trimestru, teď v druhém jsem zvracela několikrát..
Mela to z vás některá podobne a co jste čekaly?
Děkuju

monuleee
15. lis 2021

@pajas261 já bych se podle chuti neřídila. Mne absolutně nesouhlasily.

anabel321
15. lis 2021

U obou dcer chuť na sladké a u syna slané, maso, kyselé....ale také bych na nespoléhala 🙂

pexi
15. lis 2021

@pajas261 moje 2 těhotenství: první chuť na vše vanilkové a druhé na čokoládu (ale spíš nechutě na všechno možné), dle vzhledu - okolí u obou tipovalo kluka - obě byla překvapení až dokonce. No a máme holčičku a kluka, takže tak.

martulka88
15. lis 2021

@pajas261 U prvního syna - na 1.screeningu nám řekl doktor 60% holčička. Na druhém nám prozměnu doktorka řekla na 100% chlapeček. Chutě na sladké byly, ale to asi proto, že jsem diabetička a musím držet striktní dietu hned od počátku,. Špatně mi bylo jen první trimestr, pleť hezké a že mi to slušelo. Byl to nakonec syn. Nyní jsem znovu těhotná, na 1.screeningu doktor řekl kluk. Na druhém taktéž. Na dvou prohlídkách mi můj doktor řekl chlapeček. Sladké mě netáhne, pleť se mi trochu zhoršila, špatně mi bylo až ve druhém trimestru. A opravdu věříme v chlapečka.

martt
15. lis 2021

@pajas261 U obou dvou synů jsem mela chuť na sladké hlavně na šlehačkou dorty a na pěnu z piva to jsem vždycky nutila manžela ať si dá pivo , že si chci dát pěnu🤣🤣🙈

maxulekapcule
15. lis 2021

Ja jsem u obou nemela vubec zadne chute, pohlavi nam u obou rekli az na druhem screeningu

danvitka
15. lis 2021

Já čekám údajně druhého kluka a každé těhotenství jiné. U prvního strašně zdravé chutě na zeleninu, avokádo, různá zrníčka, semínka. Žádné nevolnosti ale bolesti hlavy.
U druhého šílený prasárničky jako smažák, knedlo-vepřo-zelo. Naprosto šílený nevolnosti a takové ty čichové špatné vjemy.
Neřídila bych se žádnou babskou radu 😁 ale! Vyšel mi čínský kalendář u syna, u mě, u manžela atd ... vlastně neznám nikoho kdo tam nesedí 🤔

krisstina93
15. lis 2021

Ja měla u kluků chuť na slané a kyselé, u holky na sladké :D ale řídit se tim nedá. Počkej si, já se taky pohlaví dověděla az ve 22tt :D

95newmommy2020
15. lis 2021

Když sem byla těhotná (mám kluka) tak jsem měla stejný chutě. Hlavně kyselý, touha po octu, citronech, limetkach a grepexh. A uzeniny. Blila sem celej první trimestr a i kus druhyho mi bylo zle.
Ještě brutální únava, byla jsem jak prastena palici a v noci mě budil hlad. 😁 Hodně jsem spala a myslím, ze díky tomu mám dítě spáče. 😄😄

sylvka
15. lis 2021

@pajas261 měla jsem to obráceně 😄chutě na sladké,hlavně nudle s mákem ,pleť nádherná a měla by být holčička,čekáme každým dnem 😁

teryem
15. lis 2021

U prvního chutě žádné, spíš nechute, nevolnost asi do pátého měsíce - kluk. U druhého stejné nevolnosti, nesnedla jsem víc jak polovinu každýho jídla, prakticky jsem nemusela maso a strašná chuť na sladké, ke konci pořád chutě na mléčné výrobky, jako jogurty, jogurtove nápoje, krupicova kaše, asi si tělo řeklo, že mělo málo vápníku- holka. Ale co ženská, to jiné příznaky, takže si nic nevztahuj na sebe. Hodně štěstí a zdraví přeji 🙂

andyna85
15. lis 2021

Mě bylo jasný, že čekám kluka ještě dřív, než mi to řekli ve 13 týdnu. Od začátku do teď mám úplně šílený chutě na pálivý čínský polívky 😀

izz76
17. lis 2021

Já mám dvě dcery a co se chuti týká bylo to v obou těhotenství hodně podobné.. Zmrzliny, hodně hodně ovoce, bonbóny které normálně moc nejím, haribo, jojo, různé gumové sladké, kyselé, ryzove chlebíčky, dětské ovocné presnidavky. Minimální chuť na vařena jídla, skoro všechno mi smrdelo, vadilo mi všechno mastné. Většina v okolí pokud čekaly holčičku chutě na sladké, pokud kluk chutě na maso.

teress1215
17. lis 2021

@pajas261 nejim maso, nejim salámy, na sladké nemám chuť, chutná mi slané, zvracim od 6tt do ted a to začínám 19tt, akné už mi ustupuje, chutnají mi mandarinky, nesnáším brambory a hlad? Tak ten mám také pořad a čekám kluka. Už dvakrát nám ho potvrdili a máme na utz pindíka. Podle tehlech rad bych se určitě neridila 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru