Pohyby či tlaky v břiše v 19tt

katixka
3. kvě 2014

Mile maminky. Rada bych se Vas zeptala na "divne" tlaky pod zebry. Citim je uz par dni, jako kdyby miminko vytahlo nizicku, ale je to stale na stejne strane. Rikam si, zda to neni brzo u prvorodicky - 19tt, a take to, ze je to stale stejne. Nevim, zda jsou to pohyby, ale k nicemu jinemu nez k nozicce to neumim prirovnat 🙂

olasek
4. kvě 2014

Ahojky, já věřím tomu, že každá můžeme cítit první pohyby trošku jinak 😉 Nicméně pod žebry v 19.tt cítit miminko nemůžeš, protože děložní fundus ( ten nejzašší konec dělohy) ještě ani tak vysoko nedosahuje. Tedy pokud nejsi opravdu maličká a nemáš krátký trup. Faktem ale je, že jak děloha roste tak pomaličku utlačuje ostatní orgány v břiše a tak je možné, že můžeš cítít následky tohoto 😉 . Každopádně čas na první pohyby už máš tak něco určitě příjde 🙂 .

ines82
4. kvě 2014

Ahoj, i ja mam divny tlak pod zebry, neni to bolest, vylozene tlak. Vim, ze na pohyby je u mne brzo, ale i ja mam tento tlak uz par dni. Pod pravym zebrem, hlavne kdyz jsem malinko predklonena napr . luxuju, a pak se narovnam. 🙂 Ale moje maminka rikala ze prave ta deloha, jak roste zacina utlacovat organy.

verundice
13. kvě 2014

@ines82 To mam presne taky! A na stejnem míste.Myslim ze mimco to byt nemuze, ale asi se tam nejak mackaji ty ostatni organy. Obcas mi to prijde jako skriply nerv

aluskacz
13. kvě 2014

Tlaky pod žebry budou nejspíš utlačované orgány. 🙂 Já začala cítit pohyby včera. Cítím bouli a ta se posunuje ze strany na starnu, nebo prostě zmizí. Objevuje se v podřišku a pod pupíkem 🙂 Určitě taky pohyby začnete brzo cítit 🙂

0125
22. kvě 2014

Mile maminky jsem tu nova a chtela jsem se zeptat jsem ve 4.mesici a jeste nemam pohyby.Bojim se jestli miminko je poradku.Prosim porad te my dekuji Misa

ines82
3. čer 2014

@0125 Ahojky, ted jsem nasla tvoji otazku, tak se chci zeptat, jestli uz citis nejake pohyby? Koukam, ze mas termin jako ja v rijnu, tak drzim palce a hodne stesti 🙂 😉

kvetina22
4. čer 2014

Ahoj holky, tak já ten tlak nemám pod žebry, ale v podbřišku, až mě to ráno donutilo vylézt z postele a teď už je to lepší. Jen když si lehnu na gauči, tak to furt cítím... tak snad je vše v pořádku 😒

bledul
31. črc 2014

Ahoj holky, prosím poraďte jsem ve 20. týdnu (19+2) a dneska mě celý večer tlačí jakoby pod žebry. Je to dost nepříjemné. Mám se bát, nebo je to normální? Pohyby zatím necítím ale tohle je dost nepříjemný :(

maia74
3. srp 2014

@0125 každý to má jinak. já malou cítila ve 14tt, ale je to třetí těhu, pak nějakou dobu ne a ještě teď v 19tt to není pravidelné. \bu\´d v klidu 😉

sluneccnicee
4. srp 2014

Já včera večer dostala první kopance 20 tt . Hráli jsme si s malým na slepou bábu a já vyhrála 🙂

volcomstonka1993
31. srp 2014

Ahojky, shanim nejake on line chaty pro budouci maminky, ale zatim se mi nedari, všude jsou diskuzni fora, a ty maminky odepišou buh vi kdy, nebo to jsou starši prispevky.. jsem prvorodička v 21+4 tt 🙂 byla bych moc rada, kdybych si s nejakou budouci maminkou mohla dopisovat 🙂 kdyztak mi piste do zprav soukrome prosim dekuji

nocinoci
1. zář 2014

@katixka já si osobně myslím, že to mohou zlobit střeva, jsem ve třetím těhu .. pohyby cítím už od 13tt ... teda spíš, že se tam dole začalo něco dít, ted jsem v 17tt a už se to začíná více rýsovat 😉 .. jinak miminko můžeš cítit pouze od pupíku dolů do podbřišku. Spíše opravdu více u podbřišku, v té oblasti má ted maximální rozsah tvá děloha 🙂 . Jak je to cokoli okolo pupíku což bych tipla i pod žebrama tak to u mě bývají velice často střeva. Pořádně se prohýbat když ten tlak přijde a jíst nebo pít rozhodně něco co "tě pěkně prožene" 😉 . Já osobně každé ráno začínám teplou vodou s citronem. A piju to i během dne. Navíc jako dodatek, vitamin c pomáhá na křečáky a otékání nohou. 😉 ..

bobisek90
17. říj 2014

Uf, tak jsem se trosku uklidnila 🙂 tlak mam na prasve strane hodne, pod zebry. Obcas jde smerem do stredu k pupiku 🙂 kopanecky nejsilnejsi lehce nad podbriskem, tak to vypada, ze je vse jak ma byt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru