Pohyby v 19.tt. Není to brzy?

deniss88
1. srp 2019

Ahoj holky, prosim, poradíte mi?
Jsem podruhe tehotna (prvni tehu ZT). Začínám 19tt,jiz od 18 tt citim takove bouchani nejvice na prave strane bricha, nyni to jsou opravdu "šťouchance", ale takove, ze vidim jak se mi nadzvedava kůže. Nejvice rano a vecer. Vsude pisi, ze je to brzo, prvorodicky az po 20tt...
Mam se bat nebo je to normalni, kdo ma zkusenosti?
Pohyby jsou i caste. Jsem stihla.
Od toho prvniho nezdaru se dost bojim, jestli je vse v norme nebo neni... Dekuji 🌸

jitule_hrachule
1. srp 2019

@deniss88 Ahoj, píše se toho hodně a u vnímavějších to může být i mnohem dříve.

deniss88
autor
1. srp 2019

@jitule_hrachule dobre dekuji, nekde se pise prave, ze treba caste pohyby muzou znacit malp kyslíku atd. Tak trochu plasim, jak to clovek nezna.

hezz17
1. srp 2019

Já jsem v prvním cítila hodně brzy, přelom 15.A 16. Tt. Teď jsem 13.A nadšeně očekávám 😁

laka_lacenda
1. srp 2019

Každej to má jinak, od 18tt je to naprosto normální. 🙂 Já cítila první pohyb, kdy jsem si byla jistá, že je to fakt prcek, na přelomu 18/19tt. Kdy jsem to poprvé viděla i zvenku nevím teda. Ale tohle je fakt dost individuální....Navíc nějaký mimco je víc aktivní, nějaký méně....Někdy je celej den jak utrzenej z retezu, jindy si zas dvakrát tak line pokopne. 😀 Hlavně žádnej stres. 😀

cinam
1. srp 2019

Mé první tehu bylo také zamlkle. U druhého jsem cítila poprvé pohyby přesně v 17+0, takže proč ne 😊

kejcvil
1. srp 2019

Jsem poprvé těhotná a první pohyby úplně slabounké jsem cítila už někdy v 16tt. Od 18tt už dost razantní a jasné kopání 😀 včera jsem byla na screeningu ve 20tydnu a vše je v naprostém pořádku, nemá málo kyslíku, ani nic podobného. 🙂 Pohyby cítím většinou jen v noci, přes den to bývá málokdy, ale když jsem včera byla na tom screeningu a jezdila mi tam tím ultrazvukem tak se mu to asi nelíbilo, začal kopat jak silenej, viděla jsem to na obrazovce a i intenzivně cítila , byly to Pecky jak blázen 😀

martt
4. srp 2019

@deniss88 Já jsem to takhle měla u druhého těhotenství pohyby někdy od 16 tt a a narodil se nám pěkný čertík, který se ani na chvíli nezastaví. Ale pokud jsi si nejsi jistá a mas strach tak si dojdi k doktorovi vyšetří tě a uklidní že je vše v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru