Pohyby ve 26. týdnu. Je normální je necítit?

marca22
28. únor 2012

Ahoj,jak dlouho je normální necítit pohyby ve 26.týdnu? Je to dva dny zpět,co jsem miminka opravdu hodně cítila a mlelo se mi celé bříško,včera pohyby hrozně zeslábly,vlastně jsem cítila jen jednoho a dnes ještě ani ťuk. Nechci plašit,slyšela jsem že mívají nějaké období klidu,které může trvat až 3 dny,ale zajímaly by mě vaše zkušenosti,jestli se vám také stává nebo stávalo že byly pohyby někdy intenzivní a jindy vůbec nebo slabé?

pampeliska1
28. únor 2012

@marca22 Je to opravdu různé a individuální..nedá se to moc říct nějak obecně..Mě se to střídá spíš po dnech - jeden den mi málem vyskočí z břicha, druhý den semtam převalení.. Ty tam máš ale miminka 2, tak tam nemají asi tolik místa.
Nebála bych se mimča trošku probudit - zahýbat břichem ze strany na stranu, trošku dloubnout..určitě se ozvou 😉

denousek
28. únor 2012

ano maji nekdy období klidu.. ja jsem ted byla v nemocnici ze se mi zdalo ze se malej nehybe ale vše bylo ok... jestli se ti neco nezda kazdopadne naa prohlidku zajet můžes ale souhlasim s pampeliskou máš tam mimča dvě tak asi mají min mista určitě to bude dobré 😉

eloana
28. únor 2012

ahoj ja plasila kdyz jsem necitila pohyby treba 2 hodiny... vetsinou se mi maleho podarilo probudit
kazdopadne 3 dny bych necekala....ale je to individualni... pokud neucitits pohyby do vecera radeji bych jela prdolky zkonrolovat....

werunqa
28. únor 2012

Ahoj, ja citila pohyby od 19tt pravidelne ve dne i v noci-pak se mi take stalo, ze se mala jednou cely den neozvala a ja jsem z toho byla pekne na nervy 😕stouchala jsem do ni a nic .. 😕 asi byla lina nebo spala, pac vecer si to pak pekne vynahradila a ja nemohla ani spat 😀.Od te doby ji zase citim porad..a nekde jsem cetla, ze od myslim 28tt uz by jsi mela citit mimi pravidelne 😉 .Ale tri dny se mi zda jako dlouha doba.. 😨

caricia1
28. únor 2012

Mě se tohle stalo před 14 dny.Najednou ani kopaneček,celé dva dny,nepomáhalo ani štouchání do bříška,až třetí den se zase malá rozkopala 🙂 Asi byla jen natočená dovnitř takže jsem ji necítila.A taky jsem vyčetla že vyloženě ,,hlídat,, pohyby se mají až od 28 tt 😉

maudn
29. únor 2012

ahoj, doufám, že ti dobře poradím, protože jsem to stejné před několika týdny řešila. Dokonce jsem to psychicky nevydržela a jela k doktorce, kde bylo vše v pořádku. Dodneška se střídá období, kdy se mele pořád a dny, kdy bych ani nevěřila, že je uvnitř. U mně to má původ hlavně, že jsem silnější, takže mimčo nedělá pořád tak silné pohyby, abych to vždycky cítila nebo si toho přes den všímala. Taky mě doktorka říkala, že mimčo může mít spavější období a pak není tolik aktivní, pokud to porovnám, tak silnější pohyby jsem měla kolem 23 týdne, než někdy dnes,ale podle jedné příručky se teď dítě moc nehýbe protože nemá místo

pavlanatlinka
29. únor 2012

Může se to stát mě se to taky stávalo zkus opravdu zahýbat bříškem nebo jim tam malinko zaštourat uvidíš že výsledek určitě bude 🙂

pejtho
29. únor 2012

Já jsem měla mimčo celkově línější, takže u mě byl zázrak, když se bříško zavlnilo párkrát za týden 🙂 Až tak od toho 30tt jsem jí už cítila každý den, ale žádné kopance-spíš takové šťouchanečky a to trvalo až do porodu 🙂

bgregorova
3. říj 2012

Ahoj, já myslím, že necítit ve 26 týdnu není moc dobré, měla bych strach, já sem 25 tt a cítím pořád od 19 tt.Raději bych šla k doktorovi, kdybych neměla pohyby celý den,ale je to podle vrstvy tuku, když přibere někdo hodně, kolikrát necítí, já mam jen 3 kg nahoře, tak cítím intenzivně své bejby.Nevíme co to bude, tak mu řikám jen plod - plůdek 😀

camelinka
3. říj 2012

@bgregorova prvne se podivejte,ze kteryho data otazka je 😅 😅 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru