Porod o měsíc dřív, jak na tom byla miminka?

denousek
28. únor 2012

ahoj maminky co jste rodily dřív,
jen tak pro zajímavost by mě zajímalo když jste rodily dřív tak o kolik dní,ve kterem tydnu a kolik miminka važila a měřila.a jak na tom byli s poporodní adaptací... ?a byli hned s váma nebo byli v inkubátoru?a za jak dlouho ste šli z porodnice domu?děkuji

lenka5731
28. únor 2012

na pokoji se mnou byla maminka, která rodila v 35+6, její syn měl 3 kg, adaptoval se naprosto v pohodě, byl s ní hned po porodu na pokoji a domů šli jako všichni ostatní, asi ten 4.den

mrsblack
28. únor 2012

O 14 dní dřív (přesně 38tt) císařským řezem, váha 2,81kg, v inkubátoru jen dvě hodiny po porodu, domů po šesti dnech (to ale kvůli té sekci).

blahova_andrea
28. únor 2012

já rodila 36+1, Miška měl 3180g a 48cm, s adaptací to bylo horší, měl zrychlený dýchání a pak chytil i žloutenku, takže si pobyl v inkubátoru a v nemocnici jsme byli 8 dní. že je nedonošenej nám nikdo nevěřil, jediný s čím jsme měli problém bylo kojení.

cara.m
28. únor 2012

o měsíc dříve...2600 g....adaptace naprosto v pohodě...byl hned se mnou...za 5 dní doma...

misicka455
28. únor 2012

Já o deset dní dříve takže pohoda 🙂))

Se mnou na pokoji holčina 34 tt , dvojčátka 3 týdny v inkubátoru .

jarunkaxyz1
28. únor 2012

ahojky, já rodila 37+1 a naprosto v pohodě.

lutsousek
28. únor 2012

Dle utz jsem rodila 37+4, dle MS 36+6. Malá měla 2670g a 47cm. Apgar 9-9-10, byly jsme v porodnici 3 dny, v inkubátoru nebyla vůbec. Jediný problém jsme měly s kojením, to u nás nevyšlo. ☹ Žloutenku měla hraniční, bylo léto, takže nás pustili domů na sluníčko.

boudova
28. únor 2012

sekce v 37+0 dle MS, dle UTZ asi tak o 3 dny ješt dříve, apgar 9-10-10, 46cm, 2490g (domu jsme šli s 2200g) 5 dní na JIP, ale ne v inkubátoru, glykémie, žloutenka, 11 dní v porodnici, nekojíme 😢 😢 😢

natalie77
28. únor 2012

Malý se narodil v 35.tt.
Dali mi injekci na vývoj plic, takže dýchal sám.
V inkubátoru byl asi tři dny, pak měl žloutenku, takže dva dny fototerapie. Váhu měl při propuštění z nemocnice cca 2200g, 45 cm a pouštěli nás po týdnu domů.
Kojení ze začátku nešlo, já po císaří a malý pořád spal, ale pak se to zlepšilo a byl plně kojený, je důležitá psychika a hodně pít. Paní z porodnice, co chodila cvičit s pacientkami po císaři mi poradila čaj od Hippu a opravdu do jednoho dne jsem se rozkojila..
Malý má reflux, astma a časté bronchitidy. Celkově oslabenou imunitu, projde kolem dítěte s rýmou a má zánět průdušek nebo zápal plic. Teď se to hodně zlepšilo, nyní je léčený na pneumologii.
Jen je otázka, zda to měl, že byl nedonošený nebo geneticky, já i manžel jsme byli také často nemocní.
Časem se to srovná, dneska by nikdo neřekl, že je nedonošený. Asi v roce a půl se srovnala výška i váha...
Sousedka měla stejně nedonošeného chlapečka a byl úplně v pohodě, není vůbec nemocný, šikovný, nemá žádné postižení...
Neboj, vše bude ok.

stepanka17
28. únor 2012

Rodila jsem ve 36tt sekcí a syn měl 2200g a 46cm. Apgar skore 9-10-10. Inkubátor nebyl třeba,v porodnici jsme byli deset dní kvuli nízké váze,klesl na 1900g, nesál. Pak trochu nabral a šli jsme domu,plně kojen. Po žloutence, to mají snad všechny nedonošenci.

jasekd
28. únor 2012

Ja rodila 40+0 a 41+2, ale mam 2 kamosky, co porodily cca 35+2. Obe je mely hned u sebe. Jedno z tech deti melo i v tomto brzkem terminu 4 kg a problemy zadne, domu sli normalne 4.den po porodu, plne koji. Dite te druhe melo neco pod 3 kg, hned po porodu v pohode, 2.den jim prestala dychat, transport na jine pracoviste, pozorovani cca tyden, pricina neznama, dnes normalni zdrava holcicka, ani uz neni nikde sledovana. Taky plne kojena.

karmenta
28. únor 2012

Sekce ve 30tt, 730g. Vzhledem k váze byla samozřejmě v inkubátoru, v Brně nebyla možnost být s ní, takže jsem docházela jen na 2hodiny denně na návštěvy a bylo to strašné. Z inkubátoru šla asi 14dní před cestou domů, tedy cca po 2měsících. Naštěstí bylo vše OK, plíce byly vyvinuty (zázrak), neměla dýchací příštroj, nebyla žloutenka.
Váha při propuštění cca 2kg.

janakar
28. únor 2012

První dcera: porod 37+1, váha 3200g, adaptace ok, nepotřebovala žádnou speciální péči a domů jsme šly jako ostatní
Druhý porod-dvojčata.: 31+6 tt., váhy 1840g a 1900g, asi tři týdny v inkubátoru, domů po měsíci

marketa137
28. únor 2012

35+3tt 4140gr a 50 cm 😀 no zkončil na JIRP na kyslíku, byl moc velikej a plíce to neutáhli. Z kyslíku odpojen 7 den a za 16 dní jsme šli domů 😉

jeudi
28. únor 2012

první syn 40tyden vaha 2800g 49cm apgar 10-10-10 druhy syn 38tyden vaha 2900g 46cm apgar 10-10-10

jirinkas
28. únor 2012

Máme dvojčátka, ve 32.tt si mě nechali v nemocnici, že jsem se otvírala a krvácela, dostala jsem kortikoidy na plíce, nakonec jsme to tam překlepali..... když jsem byla 34+4,tak jsme se s hlavní lékařkou dohodly, že 35+0 jdu domů a uvidíme, nicméně děcka se rozhodla jinak - narodili se 34+6 večer 😀
Terezka 1980g/43cm, Martin 2640g/48cm, Terka po porodu OK, Martinovi po půl hodnině museli pomoct s dýcháním, ale potíže ustoupily prakticky hned. Leželi na dětské JIP v inkubátoru, já na gynekologii a docházela jsem za nima přebalovat a kojit. Oba měli žloutenku, Terka byla líná na papání. Martin šel z inkubátoru do postýlky po 5ti dnech, Terezka po 9ti dnech.Domů jsme šli po 3 týdnech.

A první syn 38+3, v pohodě, akorát měl silnější žloutenku.

sylvar
28. únor 2012

Sofinka 36tt, apgar 10-10-10 nebylo třeba inkubátoru,ale třetí den dostala žloutenku a už na svícení do inkubátoru musela 😒
jinak sama dýchala, hodně spala, na kojení jsem ji musela budit, nepřibírala, domů jsme šly 9 den po porodu, do týdne doma přibrala hned kilo 🙂
kojena 6 týdnů, doposud žádné nemoci, jen běžná rýma ze školky a jinak loni ve školce chytla zánět spojivek a neštovice,ale tomu se asi nedalo předejít 😎
jo a 47cm a 2600 gr

ivarei
2. bře 2012

36+0, míry 2550 g/44cm a 2610 g/48 cm. Na noc byli mrňousci v inkubátoru, pak ještě několikrát třeba na hodinku, když jim hodně klesla tělesná teplota. Oba měli do roka masivní reflux, ale vývojově byli v normě už ve 2 měsících 😉.

maudn
23. dub 2012

hlavně pro ostatní, ty víš🙂
33+0, 2870 g (cca půl kila zavodnění), 46cm. 11 dní inkubátor, v nemocnici bude navíc asi ještě 2 týdny, problémy se sáním (hlavně musí být krmen sondou)

germaine
23. dub 2012

37+2tt, 3.300gr, 52 cm Apgar 10-10-10, porozen 21.55h takže na noc v inkubátoru a ráno už šupal ke mě...vývojově normál, akorát jsme se v porodnici smáli, že byl takovej nedopečenej 😀 plakal a měl pořád hlad 😉 jinak po 5 dnech domů a šechno to dohnal, naopak mi do nějakých 6m přišel takovej zrychlenej 😉

miskadis
23. dub 2012

Sárinka - 37+3tt, 2,47kg a 47cm. Apgar skóre 10-10-10. Hned po porodu byla celou dobu se mnou, do inkubátoru nemusela. Žloutenku měla, ale pod světlem nebyla. Domů jsme šly normálně.

dlabinecka
23. dub 2012

Moje sestra rodila 36+3tt, akutní sekcí pro polohu miminka. Malá vážila 3100g, 47cm, apgar 10-10-10, hodina v inkubátoru, 4.den po porodu šla domů, maličká byla naprosto v pořádku.

iluss
23. dub 2012

Lucinka 35+5, 2680g a 48cm, byla v inkubátoru na fofoterapii kvůli silné žloutence. Domů propuštěni 6.den,
Michal 37+3, 2950g a 49cm, byl také v inkubátoru na fofoterapii kvůli silné žloutence. Domů propuštěni 8.den.
Jinak obě děti neměly žádné další problémy.

diviska
23. dub 2012

35tt, malá měla 2,7 a 47 cm, neměla ale dozrálé plíce a museli jí odvézt do prahy Krče. Zpět se mi vrátila za 4 dny a měla necelé dvě kila a propadlej hrudník!! Domů jsme šli za další 4 dny, to už měla 2,20, v 9ti dnech měla 2,40 a v 6 týdnech už měla skoro 4 kila 🙂 Dlouho jen ležela, nesmála se, nekoukala, nepásla koně..teď je jen trochu pozadu ( ještě nesedí atd.) ale žádná tragédie. Jo a kojíme od první chvíle co jsme spolu. tzn,že hned jak mi jí po 4 dnech vrátili, tak se přisála. nejdřív sem jí dokrmovala ze stříkačky, co jsme se vrátili domu, tak sosala jak o život.

delina81
23. dub 2012

35+4, 2.88kg a 48cm, apgar 10-10-10. Celkově jsme byli v pohodě, k prsu se přisál taky krásně. Jen nás přepadla silná žloutenka, tak jsme museli opakovaně pod světla. To mi prodloužilo pobyt v nemocnici na 7 dní. Domů jsme šli se žloutenkou a dotěď (máme přesně týden po propuštění) s ní bojujeme. Jak je z toho vyčerpaný a furt spí (jen v noci se umí budit po 2 hodinách 🙂 ), tak moc nechce jíst. Ale jinak zdravotně v pohodě.

milmic
23. dub 2012

35+6 - 2,2kg, 46 cm. V inkubátoru 8 dní na zahřátí, jeden den na postýlce, jeden den s maminkou. Po 11 dnech odchod domů.
Kojení šlo dobře, přestože bylo miminko od prvního dne na flašce a od asi třetího dne dostalo dudlík. 🙄 Ale kojím stále (15m)

pumuckl
25. dub 2012

Já jsem rodila klasicky po prasklé vodě v 35tt+5. Nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla rodit předčasně. těhotenství probíhalo bezproblémově. Syn měl 49cm, 2920g. Apgar skore 9-10-10. Do inkubátoru nemusel. Nechali si ho na novorozeneckým oddělení, kam jsem docházela na kojení. První přiložení po 24hodinách od narození, první úspěch a něco málo nakojeno bylo po 2 dnech od narození a to 25g, pak jsme se parádně rozkojili a pravidelně nakojili potřebný množství. Kvůli silné žloutence ho dali do inkubátoru na fototerapii. Domů nás pustili po 10ti dnech, hned jak poprvé přibral. Celých 10dni mírně hubnul. Vývoj jako u donošených dětí, žádné cvičení ani speciální poradna nebyla třeba. Kdybych si přepsala v průkazce termín, tak jsme šli domů klasicky po 72hodinách. Příznaky nedonošence NULA.

ninule
25. dub 2012

My rodili 2x predcasne-poprve 36+6-2290 g, apgar 10-10-10, ihned u me, i pres zloutenku po 4 dnech domu s vahou 2000g, podruhe jeste driv-36+1-2350g, apgar 10-10-10, ihned u me, i pres zloutenku po 4 dnech domu s vahou 2100g.Oba porody vyvolany pravdepodobne streptokokovou infekci, praskla voda.

cizu
26. dub 2012

37+0tt, vyvolavany porod po odtoku plodove vody. Apgar 8-9-10. 3,25kg/46cm. Narodil se v 13,32h, byl ns vyhrivane podložce, o pulnoci jsme uz byli spolu😉 Silná zloutenka, domů jsme šli po 10dnech a za 3 dny jsme se na 4dny vrátili opět na fototerapii. Díky žloutence spal , problémy s laktaci- vše dopadlo ok, od 6ti týdnu kojim plně. Žádné zpoždění ve vývoji😉

janca_dobi
26. dub 2012

34+3 - odtok plodové vody, sekce pro KP. Dcera měla 2.330 g, apgar 10-10-10, dýchala sama, žloutenku měla lehkou. Bohužel dostala skrz kanylu v ručičce infekci, takže dostala antibiotika na která velmi dobře zareagovala a infekce zase rychle ustoupila. Během léčby ATB jsem nekojila, takže dcera byla krmená stříkačkou. 12 dní strávila v inkubátoru (týden jsem byla na gyndě v porodnici, poté jsem dojížděla), pak se mnou byla 4 dny na roomingu a jelo se domů. 🙂 Při odchodu z neonatologie měla dcera 2280g a byla plně kojená. Ve vývoji není žádné opoždění, naopak, se vším nějak moc chvátá. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru