Povolené břišní svaly a velké břicho už v 16. tt

zuzuza
5. únor 2013

Ahoj holky,cutela bych se zeptat,zda je tu nektera,ktera ma uz od cca 12. Tt viditelne brisko,ja uz jedno dite mam a cekam druhe,zitra zacinam 17.tt,moje mudr. Dnes byla zdesena,ze s tim mym brichem musime neco delat,mam opravdu bricho jak ve 20. Tt,mam pry rozestoupene brisni svaoy a vse se mi vyvalilo ven jako v tom velkem brisemam navalena streva a tak,mam tam opravdu jen kuzi zadny spek nic a strasne ale strasne napnute,skoro tu kuzi jak pruhlednou.....mam si pry poridir stahovaci kalhotky, na netu usem nasla jen podpurne,ale nedovedu si predstavit,ze budu nosit kalhotky obeple a jeste na brise,nosim tanga.....cvicit take pry nemuzu,protoze kdyz se jakoby z lehu zvedam,tak se mi ja brise udela takova hrouda a to pry uz ani to cviceni nezachrani.....

maladama
5. únor 2013

pokud se ti opravdu rozestoupily břišní svaly, tak to není moc dobré.
"Jenom" velmi viditelné těhotenské břicho, tak to je u druhého dítěte s malým rozestupem od prvního naprosto normální - podívej se třeba sem: https://www.modrykonik.cz/diskuse/1-trimestr/ry... - zjistíš, že mnohé maminky měly velmi výrazné břicho už před 10tt (já třeba od 8tt nic netěhotenského neoblíknu, momentálně mám břicho větší, než mnohé ženské v den porodu, ale zas čekám dvojčata, tak to je taky trochu jiný kafe).

zuzuza
autor
5. únor 2013

Ahojky,ted jsem vycezla,ze mam opravdu rozestoupene svaly,ale neni mi uasne,zda ty podpurne kalhotky teda k necemu budou a mudr. Mi ani nerekla,zda treba mam omezit zvedani tezkyvh veci nebo tak,zda byt v necem opatrna...

tercina
6. únor 2013

Ahoj, já mám teď u druhého taky velký břicho. Daleko větší, než u prvního. U prvního jsme těhu oznámili kolem 14tt a nikdo nic nepoznal. Teď jsme museli už kolem 8tt, protože to prostě nešlo přehlídnout. A teď? Mám vepředu melounka, jako bych šla skoro rodit 😀
Pokud máš opravdu rozestouplé břišní svaly, tak s tím ti asi pomůže jen doktor ☹ Jinak stahovací kaťata určitě seženeš i tangový 😉

marketnieuw
6. únor 2013

@zuzuza pokud mas opravdu diastazu, tak by sis mela najit nejakou fyzioterapii pro tehotne a cvicit pod dozorem behem tehotenstvi a hlavne po nem
z lehu se zvedej jen pres bok - prime brisni svaly nenamahej, jen si to zhorsujes
a samozrejme davej pozor, co zvedas/nosis a neprepinej se
a po porodu doporucuju koupit stahovaci pas ... ale tohle vsechno by ti mel fyzioterapeut rict
samozrejme nevim, jestli te doktorka desi opravnene... pokud ano, tak bych s tim opravdu neco delala hned ted, abys pak nebrecela

zuzuza
autor
6. únor 2013

Holky,vsak uz delam,objednala jsem si ty podpurne kalhotky a pro jiszotu i pas ktery se natahne jako tilko ve dvou vel., tak snad to brzo dojde,vcera jsem to jeste zkoumala a normalne tam mam rozestip tak na 4 prsty a pupik kdyz se trocha namaham jakoby vykoukl,ne ze by to byla kulicka,ale je uz ted jirne ven,nedivioa bych se,kdyby to byla kyla. Mamka nastesti dela na rehabce,tak se dnes na vse zepta,zvedam se pres bok uz ted,pac me to snad ani nejde jinak, jinak jsem holky fakt jak ve 20. Tt ne v 17., co ve 20.,jak pri porodu.....jinak mi ale dnes mudr psala,ze mam aspon triply v poho,v 1. Trim jsem mela na screeningu vyssi hcg,tak aspon z jedne veci se mi ulevilo....jedna vec je ale vrta hlavou, u nas po porodu chodi na pokoje rehahilitacni a dava rady,jak cvicit,ale proc tovnou nezkontroluji,zda nejsou ty svaly rozestoupene,kdybych to mela uz po 1. Porodu,tak bych asi cbicila,kdybych vedela,jaka rizika to nese,ake takhle to cloveka ani nenapadne,ze nevo takoveho je....

romantika
6. únor 2013

@zuzuza
zuzi ten rozestup dela to ze to neudrzis, moje mala to ma od narozeni a vypada jako somalsky cernousek. Takze to druhe tehu pro tebe asi bude trochu zahul, ale jestli te mohu potesit, tak na druhou stranu ja mam opacny pripad a jak mi mimi lezi tzv. v zadku a panvi tak mi v prvnim tehu strhlo mocak i streva apod. Ted jsem 20tt a v pase mam stejne jak pri otehotneni. Takze ja zase porad davam zadek nahoru aby me to netahlo dolu a nevim jak to bricho vyvalit.
Urcite si porid ten tehu pas. Mozna by ti na rehabilitacich mohli pomoci tapingem, to jsou takove naplasti, ktere ti nalepi na ten rozestup a trochu by to stahlo. Zkus nejakou dobrou rehabilitaci jestli ti neporadi. Dnes uz jsou moc sikovni. Urco zkus pro to neco udelat, atsi to nevytahas jeste vic. Da se to pak nejak operacne sesit k sobe. I cviceni muze pomoci, zalezi v jakem stavu to bude po porodu.

zuzuza
autor
6. únor 2013

A co ze to neudrzim pri tom rozestupu?jinak dnes jsem teda hotova,zacina me bolet v zad3ch a jakobycta cast bricha pod zebrama a kolem zaludku,at sedim jak sedim,at se rovnam,poradbjskoby tam neco tlacilo a uz se nemuzu ani poradne najist spis mensi porce vubec se mi to do toho bricha nechce vejit,dnes se mamka v praci ptala a pry ted s tim nic nemam delat,jen ten pas a po porodu pak stahovaci a cviceni s na operaci se pak muze za rok,ale co,to nic neni,hlavne,ze tripl vysel ok,nemusim ha genetiku a plodovku,vubec si nemuzu stezovat,jsem po ivf a stastna,ze nam druhe tehu vyslo hned po prvnim ivf s jefnim embryjkem...

petojka
7. únor 2013

🙂

pavla713
21. dub 2013

ahoj zuzuza,ja jsem mela rozestouple brisni svaly v druhem tehotenstvi a doktor mi rekl ze se s tim neda nic delat a ze ani kdybych cvicila po prvnim tehu ze by se nic nezmenilo.Obe deti jsem porodila cisarem a 4 roky pote jsem podstoupila plastiku briska a muzu jen dekovat bohu jelikoz nejen ze jsem mela znovu uplne ploche brisko ale ani mi nesly videt jizvy po cisarich a i bolest se dala snest.Neplatila jsem nic,slo to pres pojistovnu,jen mi doporuceni musel dat muj doktor gynekolog.A co se tyce tech svalu v tehu,musela jsem se setrit,nic nezvedat jinak se ti to muze zhorsit.Ja jsem nyni opet tehotna 16tt azatim bez problemu.Synove uz maji 17,5 a 15,5 a svaly na brisku pry mam ok a lekar mi povedel ze s nejvetsi pravdepodobnosti a to az na 95% bude vse ok...takze drzim palecky a nic si z tech svalu nedelj,takovy problem ma spousta zen...pa

eiram2010
22. dub 2013

já čekám první a taky mám velký břicho a to jsem štíhlá a dělala jsem kickbox, takže jsem měla svalnatý břicho, nic si z toho nedějej. Jsem teprve v 16 tt a pořád slyším nějaké narážky... 😉

mijecka
28. říj 2019

@zuzuza No to je pak na operaci na pojišťovnu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru