"Prasknutí v bříšku" při sklonění, stalo se vám to?

lucyanek
21. led 2014

Stalo se vám to někomu? - Při sklonění k zemi vám tak lehce praskne/lupne v bříšku? Nemohlo se mimi něco stát?

muj_smisek
21. led 2014

Můžu osobně říct, že se mi to stalo a né jednou, u první dcerky a teď v druhém těhotenství také. Jelikož bylo v prvním těhotenství vše oka, nikdy jsem to lupání v bříšku neřešila 🙂 a beru to jako součást těhotenství, myslím, že miminku se určitě nic stát nemůže pokud normálně cítíš pohyby, spíše to prasknutí a lupnutí udělalo to miminko, ale nejsem lékař, jen osobní zkušennosti 🙂

dadushe
22. led 2014

@lucyanek Praskání/lupání v břiše jsem měla v prvním těhu. Dokonce jsem se na to ptala i doktorky, koukala na mě jako z jara 😀 Na internetu taky nic....Docela mě to znervozňovalo, nakonec se to rozlousklo až po narození malé, byl to její levý kotník, který sem tam puknul (cca po pár týdnech po narození loupat přestal) 😎 Jak se v tom bříšku vrtěla a kopala, občas to puklo 😀 Teď se tomu už směju, ale měla jsem z toho taky docela nervy 😀

janik1979
23. led 2014

Takové to " prasknutí " v bříšku jsem měla u obou těhotenství. U prvního asi dvakrát a u druhého asi třikrát. Poprvé mě to strašně vylekalo. Obě děti jsou v pořádku a zdravé. Myslím si, jestli to nedělají vazy a úpony, jak jsou namáhané tím těžkým bříškem.

innula
23. led 2014

@muj_smisek Ahoj, tak já jsem jsem to také zažila.. Když jsem se ohnula jakoby se mi něco ohnulo v břiše... nevím, možná placenta..mám ji na přední straně. Nevím, jestli je to co píšeš ty, ale také jsem měla obavy, jestli jsem miminku něco neudělala. Ale pohyby mám četné, tak je to snad ok, miminko tam bude dobře chráněno. Dr. jsem to říkala a také na mě koukal, jako, že vůbec neví a nic na to. Nebude to nic, co by škodilo..doufám.

muj_smisek
24. led 2014

@innula určitě si myslím, že ne 🙂 zrovna tuhe se mi to stalo, jeden večer to byla teda taková vystřelující křeč dole do spodních partií z bříška, příšerná bolest, bylo to tedy kopnutí miminka jsem už v 36 tt, takže to dávám za vinu, malému prostoru, které mimčo má.. a to lupaní, opravdu bych se nebála, podle mě to může být i nějaký ostřejší pohyb,taky všechny orgány jsou ted ulačovány, takže se to projevuje, samozřejmě jak píšeš innul je dobré to říci lékaři, ale pokud se mimčo hýbe mělo by být vše ok.

mississka11
20. bře 2017

Lupání v břiše jsem řešila taky. Vždy při větším pohybu miminka lupla v břiše tak, jako loupá v kostech. Od porodu našemu malému lupe v ramenech při větším pohybu. Asi to u mě byly fakt kosti miminka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru