Přestávají mě bolet prsa v 17. tt, je to normální?

partyzanka91
19. pro 2013

ahojky, jen bych se chtěla zeptat na to zda je normální pokud mi ustává bolest v prsou. Od začátku těhu mě bolely šíleně a nikdo se jich nemoh ani dotknout a tak to trvalo až cca do minulého týdne. Pak najednou bolest ustoupila a na dotyk mě bolí když si silně zmáčknu ale ne už při slabém doteku jako předtím. Teď je občas zabolí sami od sebe, slabě, ale to je vše, jinak spíš svěděj. Před dvěma dny jsem byla u gyn. na kontrole a vše v pořádku, srdíčko dobré. Je to tedy normální stav těhu že bolest prsou ustoupí?? Někde jsem slyšela že je to normální a že znovu začnou bolet v 9.tém kdy se přímo tvoří mlíko.
Taky už čekám na pohyby jak na smilování boží. Jem hubeňour (necelých 50 kg) a tak si říkám že už je musím cítit. Jsem přesně 16 + 5 dle UZ a termínu porodu už 17 + 5. Už by to mělo přijít, tu tvrdší dělohu nahmatám když ležím (teda někdy záleží jak je zrovna dítě umístěné), ale jelikož jsem hubená tak skoro vždy jí pocítím a proto se divím že ty pohyby necítím ještě. Taky jsem chtěla posouchat srdíčko dítka domácím fonendoskopem ale nic není slyšet. Na UZ se vysvětlilo proč, dítě jetotiž ukázkově otočené zády a i když se různě mrská na soně je vždy zádama. Z toho důvodu nejspíš nic neslyšíme. Už mi to připadá fakt dlouhé tak není divu že čekám na ty pohyby třeba je prvně ucítím na Štědrý den - to by mi mé mimi dalo nejkrásnější dárek ze všech. No někdo prý je cítí až po 20tt ale já jsem hubená tak to v mém případě bude jistě dřív i jako u prvovorodičky.

pisisvori
20. pro 2013

@partyzanka91 mě se hodně snížila citlivost prsou už v 10tt, některý den je cítím, jiný vůbec. V prním těhotenství mě snad nebolely vůbec jen rostly. Doufám, že i teď je vše v pořádku.

bonavoxa
20. pro 2013

@partyzanka91 Bolest prsou není vůbec nějaká pravidelná ani nějaký ukazatel. Měla jsem ji na začátku, pak někdy v půlce vymizela... a pak už nic. Byla jsem v těhotenství dost vyplašená ze všeho, ale tohle mě nechávalo spíš v klidu. Koupila jsem si Angelsounds, protože fonendoskopem jsem prd slyšela i v 37. týdnu. Podotýkám, že jsem zdravotník 😀 😀 A pohyby jsem cítila až kolem 21. týdne.

ventilkova
20. pro 2013

Bolest prsou je velmi individualni... Toho bych se nebala... A pohyby v 17. Tydnu? Myslim, ze u prvorodicky ani nahodou a s vahou to nema nic spolecneho... Na to si, podle meho nazoru, budete muset jeste pockat

lv
20. pro 2013

mě u prvního těhotenství prsa nebolela vůbec, u druhého jsem šílela tak do 16tt, nemohla se mě dotknout ani podprda..a pohyby? 20tt a podruhé až 21tt.

rioko
20. pro 2013

@partyzanka91 neřekla bych že kdo je hubený musí cítit pohyby dřív, já jsem cítila u prvního v 19 tt a nejsem štíhlá a kamarádka je hodně hubená a cítila ve 21 tt takže tak bych to nebrala, vydrž ono to přijde

luckamiksova
20. pro 2013

mně taky bolely jen na začátku a od té doby vůbec a první pohyby jsem cítila už od 17 týdne a prvorodička jsem ale je jasné, že každá to máme jinak 🙂

paaajka
20. pro 2013

zkusještě vydržet, já pohyby cítila až v 19tt. No možná už dříve - ale nedokázala jsem rozlišit, jestli je to FAKT ono - jak někdo pohyby popisuje jako třepot motýlích křídel, bublinky nebo rybičky a nebo pracujou střeva. Prostě dokud jsem nedostala jasnej kopanec, tak jsem to za pohyby nepokládala 😀 a určitě nezávisí na tom, jestli jsi hubená nebo ne, některý miminka jsou taky línější... A prsa? každej to má jinak - já se jich taky nemohla anidotknout, pak se trošku zlepšilo ale přecitlivělý je mám pořád

pisisvori
20. pro 2013

@partyzanka91 já jsme u prvního pohyby cítila asi až v 20-21tt a taky jsme byla docela hubená.

lajla
21. pro 2013

hm...ja cekam ctvrte a prvni pohyby jsem mela nekdy kolem 16tt ale treba jeden tuk a par dni nic...taky jsem z toho byla na nervy mam ted 58kg na 173cm, a cekala jsem pohyby opravdu mnohem drive ze budou pravidelnejsi a treba i zretelnejsi..ale mam v tomhle tehu jeste placentu na predni stene, takze to trochu tlumi a kazdy den citim mimi teprve par dni i pres den...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru