Při 2. těhotenství v 17. týdnu ještě necítím pohyby

arbilia
27. únor 2014

Ahojky 🙂 Jsem na konci 17.tt - 2.těhotenství a stále ještě necítím pohyby ☹ Všude se píše a říká, že v druhém těhu jsou pohyby cítit dřív než v tom prvním. Takže začínám mít obavy, zda je vše ok. K dr.jdu až za 14 dnů... Děkuji za Vaše názory. 🙂 Lenka

krutaska
27. únor 2014

Ahojky, já jsem taky v 17tt a pohyby taky zatím necítím žádné. Ale teda nestresuju se, myslím, že to není pravidlo, že by měly pohyby v druhým těhu přijít dřív. V prvním těhu jsem první cítila v 18tt, tak si říkám, že to třeba zase bude stejně 🙂 .

arbilia
autor
27. únor 2014

@krutaska I já jsem v 1.těhu měla pohyby v 18.tt, tak snad...? Neměla jsem teď zrovna lehký záčátek těhotenství, tak mám prostě daleko větší obavy, strach, aby vše bylo ok.... Děkuji 😉

dadushe
27. únor 2014

@arbilia Klidně to může být tím, že máš placentu vepředu jako teď já. První těhu jsem cítila pohyby kolem 17-18. tt a teď v druhém až 23.-24.tt a to už jsem vážně byla na prášky, kde to je 😎 😀 S dcerou jsem nemohla od 8. měsíce spát, jak kopala, s prckem se v pohodě vyspím, takže placenta vepředu má svoje pro a proti🙂 Neboj se, ono to přijde🙂

ladaf
27. únor 2014

A jak máš umístěnou placentu? Pokud je na přední stěně, obvykle cítí maminky pohyby klidně až po 20tt 🙂 Vůbec bych to neřešila, určitě se "bublinky" brzo dostaví.

arbilia
autor
27. únor 2014

@dadushe
@ladaf Vůbec nevím, kde (jak) mám uloženou placentu.... Na poslední kontrole to bylo šup šup, dobrý, tak za 3 týdny pápá.... 😒 Každopádně moc děkuji za podporu. 🙂

ladaf
27. únor 2014

Nemáš zač 🙂 měli by ti to říct až na velkým utz nebo zda to pozná tvůj mudr na té příští kontrole. Ale jak říkám,17tt je ještě pro některé maminky brzo. Ještě se ti bude stýskat po klidném a nic nedělajícím bříšku :-P

kocka5
28. únor 2014

Ahoj u prvního jsem do 25 tt necítila skoro žádné pohyby a mudr lhala. Teď jsem je 100 % cítila až 19tt. Podle mě máš čas. 😉

lv
28. únor 2014

U prvního jsem cítila pohyby od 20.tt a u druhého 21.tt

sarunatko
28. únor 2014

V prvním těhotenství jsem cítila pohyby ve 20. týdnu, teď v 18. týdnu, a to mi doktorka řekla, že je celkem brzy, že je to obvyklé až po tom 20. týdnu. Takže klid 🙂

mauren
28. únor 2014

@arbilia mas u sebe vysledky z prvotrimestralniho screeningu? tam se ulozeni placenty pise ;) muze to byt i vetsim mnozstvim vody plodove.
drzim pesti

luccy.luccy
28. únor 2014

Taky jsem měla teď při druhém těhotenství obavy, když jsem byla v 19 týdnu a pořád nic. Ptala jsem se doktorky a ono je to opravdu u každého jinak a záleží na hodně okolnostech, například i na tukové vrstvě na břiše... pohyby jsem cítila až tak kolem 21 -22 týdne. určitě máš ještě čas. 🙂

januuule
28. únor 2014

měla jsem to samé, v 1. těhotenství jsme měla pohyby od 18.týdne, teď od 20. Taky mě to nenechávalo v klidu, ptala jsme se i doktorky a je to prej fakt individuální, i u jednoho člověka 🙂 Takže klid 😉 Teď jsme 29. a nemám chvilku klidu 😀

arbilia
autor
1. bře 2014

Holky, jste zlatíčka. 🙂 Moc děkuji za vaše zkušenosti,rady a podporu. 😉 Jsem teď fakt klidnější. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru