Přibrala jsem 9 kg za 20 týdnů těhotenství

marketka88
3. zář 2008

Sem ve 20 týdnu od začátku sem přibrala už 9 kg.Do ničeho se už nevlezu mám stoho hrůzu. 😲

soyevita
28. únor 2016

@peladom Ahojky,já jsem asi taky vždy přibírala ze vzduchu🙂)První těhotenství 24kg,druhé 22kg,třetí 18kg.Teď čekám čtvrté dítko a modlím se,aby to nebylo jako u prvního.Nikdy jsem se nepřejídala a přesto jsem rychle přibírala.Mimo těhotenství to mám naopak.Mohu sníst cokoliv a nepřiberu.Teď v 19.týdnu mám 5kg nahoře.

babanci
28. únor 2016

Moje dcera rodí za 6 týdnů a má 17 kilo nahoře.

petrapelech
6. bře 2016

Ja jsem byla 20+3 u doktona a nahore jsem mela 8kg,je to i tim, ze cekam dvojcatka,ale celkem jsem se lekla,ze jsem za mesic pribrala 4kg.. 🙂Ale je pravda,ze jim vic nez predtim.Ted jsem 21+1,ale na vahu radsi ani nelezumzase az u doktora 🙂Hlavni je,ze jsou kluci ok🙂

slecnajohanna
6. bře 2016

jsem ve 22. týdu a zatím mám úbytek váhy 8 kilo od začátku těhotenství. je to daný tím, že mám pořád nevolnosti a zvracím. jsem zvědavá, jak se bude moje váha vyvíjet dál, protože nechci přibírat 🙂
ale mám dotaz - jak je to teda s hubnutím během kojení? někdo říká, že jdou kila sama dolů, jinej názor je, že naopak kojení hubnutí brání...

petrapelech
6. bře 2016

@slecnajohanna Ahoj,moje svagrova ma 4mesicniho kluka a celou dobu koji.Je hubena jak nikdy predtim..Myslim si,ze je to jak kojenim, tak litanim kolem maleho.. A oprwvdu jsi tolik zhubla?Co na to doktori?

olga_
6. bře 2016

@slecnajohanna S hubnutím během kojení to bude individuální. Spíše jsem se setkala s tím, že kdo kojil, tomu šla kila dolů. Ale bývá u toho docela i chuť na sladké, takže je třeba si tu stravu během kojení hlídat. Já jsem třeba v průběhu těhotenství přibrala 23 kilo. První týden po porodu to šlo dolů co den to kilo (spousta vody atd.), asi 5 kilo jsem nechala v porodnici. Pak tak co týden to kilo a po roce od porodu jsem měla oproti svojí váze před otěhotněním už jen 3 kila nahoře. A to jsem se nijak moc nekontrolovala a nijak jsem necvičila. Probíhaly jen procházky se synem. Zbylých 3 kilo jsem se zbavila až úpravou jídelníčku, kde jsem tušila správně velké rezervy. Výživová poradkyně mně potvrdila, že mám stravu v pohodě, jen to chce jinak přeskládat během dne - všechny sacharidy dopoledne. A takto jsem se zbavila posledních 3 kilo a teď už i dalších dvou k tomu. Vše na tuku.

Po celou dobu kojím teď už 17,5měsíčního syna.

slecnajohanna
6. bře 2016

@petrapelech děkuju za info ohledně kojení 🙂
jinak s tím mým úbytkem váhy doktorka nemá problém. já mám jinak nadváhu, vždycky jsem měla, jsem přesně ten typ, kterej nabírá bez příčin ze všeho. čekala jsem, že v těhotenství ze mě bude koule, ale nakonec díky úbytku na váze ještě na konci pátýho měsíce nosím svoje vlastní oblečení a kalhoty mi pořád spíš padají. je to teda jediná výhoda těch nevolností - to bych na druhou stranu nikomu nepřála. už čtyři měsíce zvracím téměř všechno, co sním. udržím jedině to, co si dám až na večer (což taky není moc zdravý, ale nedá se holt nic dělat).

slecnajohanna
6. bře 2016

@olga_ děkuju za info a obdivuju pevnou vůli 🙂 já se právě trochu bojím, abych se nerozežrala v těch prvních dnech a týdnech po porodu - spánku bude málo, bojím se, že si to tělo bude chtít někde kompenzovat :/

petrapelech
6. bře 2016

@slecnajohanna Ty nevolnosti ti vubec nezavidim,me bylo zle jen prvni dva mesice,ale to jsem rano ani vecer nic nejedla,jak mi bylo zle a plno veci mi smrdelo.Ale nezvracela,jsem nastesti ani jednou.Tak aspo se vecer muzes neco snist,i kdyz to neni idealni,tak ty i mimco potrebujedete z neceho zit 🙂A neni vubec zac..

olga_
6. bře 2016

@slecnajohanna Právě to nebyla ani otázka pevné vůle - já toho normálně ve finále totiž sním více než předtím a jím hodně pravidelně. Pomohlo mi, že typově vím, co si kdy mám dát - včetně sladkostí. Moc nějakou takovou konzultaci doporučuju. A k těm prvním dnům po porodu - mně se spíš stávalo, že jsem třeba až v poledne zjistila, že jsem se ještě nestihla ani učesat, natož si dát snídani 😀. Chvíli to trvá, než se člověk s mimčem zajede. Ale je to krásné. Přeju pěkné těhotenství, ať ty nevolnosti brzy opadnou.

slecnajohanna
6. bře 2016

@olga_ díky 🙂

soyevita
6. bře 2016

@slecnajohanna Ahoj,vůbec se neboj.První těhotenství jsem přibrala 25kg,za 6mesíců jsem byla původní váze.Druhé těhotenství jsem přibrala 22kg a zhubla jsem komplet vše,až když jsem přestala kojit.Třetí těhotenství 18kg.Opět jsem zhubla až po 14měsících,ale zhubla jsem asi o 24kg.Takže moje váha byla několik let 48-50kg.Nemám žádné strie,žádné věšáky🙂.Teď čekám čtvrté dítě a zatím mám nahoře 5kg.Jím pravidelně a malé porce a přesto rychle přibírám.Váhou se netrap,tuk budeš potřebovat na mlíčko pro mimi.Jinak u první dcery jsem zvracela do 6.měsíce.Přeji Ti,ať je už brzy dobře a hlavně pohodové těhotenství 🙂

liskapes
6. bře 2016

Teď jsem 22tt a nahoře mám 3,5kg, jím naprosto normálně a s chutí, jen prostě zdravě, sladké minimum, ono to ani tomu miminku moc ty rychlé cukry, ztužené tuky atd. neprospívá, takže jím hodně, ale zdravě (samo sem tam prohřešek je) , ale teda vypadám na to, že jsem přibrala daleko víc 🙂 Při prvním těhotenství jsem za celé těhotenství přibrala 12kg a to jsem rodila 10dní po termínu, z porodnice odcházela si cca. se 4kg navíc a během dvou měsíců jsem měla skoro 10kg pod původní váhu, ale to bylo všechno stresem z nového a nejezením, kojila jsem, ale už jsem tolik nedbala na to dodat tělu dostatečné živiny, takže bacha i na toto.. ono je nej zlatá střední cesta, nehladovět, ale ani se nepřežírat a jíst zdravé potraviny.. každá žena je jiná, mnoho z nás přibere třeba hlavně vodu

irena14
8. bře 2016

Ahoj holky, ja jsem ve 20. tydnu a mam nahore 7 kg a to se nijak nezrizene necpu, jde to proste samo, ale nenervuju se, nejdulezitejsi je, aby bylo Prte v cajku 🙂 Kamaradka pribrala s dcerou 38 kg a do pul roku byly pryc. Takze se nestresovat, nic neni dulezitejsi nez Pida a to hubnuti se pak odviji i od psychiky bych rekla 🙂

andreaandy1
9. bře 2016

@ifcaaa
Má m to stějně jak přibraná kila tak ...žeru žeru žeru.-D

mitchie
12. bře 2016

16+1 a nahoře 6,2kg 🙂

lenvy
12. bře 2016

To není zadna hrůza. Ja mam v 16tt 10kg nahoře 😉

oplatecka
12. bře 2016

@slecnajohanna Mně bylo špatně celé těhotenství, zvracela jsem opravdu pořád, i v den porodu. Ze začátku jsem taky dost zhubla, přibírat jsem začala až koncem 6. měsíce. Celkově 10 kilo, v porodnici jsem nechala 8 kilo a zbytek šel dolů sám do čtrnácti dnů... A co se kojení týče, tak pro mně je to super dieta 😀 Kojím téměř rok a teď mám dokonce o pět kilo méně než před otěhotněním 🙂

slecnajohanna
13. bře 2016

@oplatecka tak kéž by to utrpení bylo aspoň k něčemu dobrý 🙂 já jsem pořád -9 kilo ve 23tím týdnu...

soyevita
15. bře 2016

@lenkalenulka Tak to je i můj případ.Závidím krásným štíhlým maminkám,co mají jen bříško.Taky tloustnu i ze vzduchu a ke konci každého těhotenství jsem vypadala jako Mrakomor☹

marki00
15. bře 2016

Já přibrala do 20. týdne jen 800g a to jsem jedla dost, ale spíš zeleninu, pečivo - sladké vůbec. Ale pak miminko umřelo, takže jsem možná přibírala tak málo, protože se kolem 16. týdne přestalo vyvíjet. Holky, nestresujte se váhou, hlavně ať máte miminka zdravé.

saricek01
15. bře 2016

Mile nastavajici maminky, nic si z vahy nedelejte. Ja nakonec za sve prvni tehotenstvi ( navic dvojcatek) ztloustla pres 35 kg! Ale...narodili se mi dva zdravi chlapecci ( o mesic driv) a ja mam po 2 mesicich o 27 kg mene. Zadrzovala jsem hodne vodu ( mela jsem neskutecne otekle nohy ). Takze...hlavu vzhuru a na reseni vahy se vyprdnete! 😉

lucpros
1. únor 2017

Pri prvnim tehu jsem pribrala 28kg a rekla jsem si, ze priste uz to tak nenecham. Az na dve kila jsem to vsechno dala dolu. 18kg slo samo a na zbytek jsem musela maknout. A ted jsem ve 20tt a jsem na tom stejne, opet nerizene tloustnu 🙂 🙂 hlavu si s tim nedelam, vim ze to jde sundat jen to obleceni musim resit 🙂 🙂

verunkanatalka
1. únor 2017

Ja pri prvnim tehu jsem nabrala 15 kg.Nyni jsem 22tt a jsem -1,5 kg..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru