Přibrala jsem 9 kg za 20 týdnů těhotenství

marketka88
3. zář 2008

Sem ve 20 týdnu od začátku sem přibrala už 9 kg.Do ničeho se už nevlezu mám stoho hrůzu. 😲

kacka.va
3. zář 2008

a poradit chceš s čím?

marketka88
autor
3. zář 2008

jestli je to normální.Jím pořád aji když sem najezená

kacka.va
3. zář 2008

já měla ve 20. týdnu cca 5-6 kg navíc. ale jinak jsem jedla taky pořád, ale jen malinké porce

sonije
7. zář 2008

Já přibrala do 20 týdne 11 kg, jedla jsem tedy nezřízeně až poslední 2 měsíce, kdy se přibírá nejvíc jsem se trochu krotila, ale nabrala jsem celkem 20 kg. Už je mám dole 🙂 . Mimčo i přes mojí váhu mělo jen necelá tři kila. Doktoři doporučují přibrat do 13 kg, ale mě doktor říkal, že je to v pořádku. Pokud nemáš vyloženě nadváhu a jiné zdravotní komplikace, tak to neřeš a najez se když máš chuť.

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 20.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 20.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/20-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

magieret
10. pro 2013

no já jsem do 20.týdne přibrala necelé tři kila, ale teda s prominutím žeru. taky si díky tomu přijdu pořád jak balón, to nechci vidět za pár týdnů...cca10 kilo si neumím ani představit

ifcaaa
18. srp 2014

ja jsem zrovna ted ve 20 tydnu 😉 a uz jsem pribrala sest kilo 🙂 ale je to tim ze porad strasne zeru a zeru a zeru a zeru 😀 😀 😀

lumcinka
19. srp 2014

já jsem taky 19tt a navrh nemám nic :( to je divný? před 12 měsícema jsem porodila krásného sina nevim kdy jsem začla tloustnout ale nakonec jsem měla +17kg :D no asi mě malej udržuje fit :D

saricek01
9. zář 2015

Ahoj, ja jsem ted v 18+5 a nabrala jsem od zacatku tehotenstvi 11 kg. Je fakt, ze cekam dvojcatka. Nemyslim si, ze bych se prejidala. Ale davam si vetsi porce nez driv. Taky uz se nevejdu do sveho obleceni, tak si vezmu vetsi 😉 . U kazde mamci je to jinak, ale trapit se tim, nema smysl 🙂. Ale priznam se, ze i me bylo lito, kdyz se nasel takovy jedinec, ktery tehulce rekne: " Ty jsi pribrala..tady a tady..." Na to se neda nic rict. To muze vypustit z pusy jen hlupak.

lenzaaa
17. zář 2015

Jsem na tom podobne 19tt a 8kg nahore a to se docela hlidam a snazim se jist zdrave a pravidelne uz jen pro to ze pred tehu jsem vazila 80kg. Bojim se ze k porodu pudu vic nez s metrakem ☹ ... co me trochu uklidnuje je to ze hned jak budu po porodu moct zacnu cvicit at to vse jde dolu 🙂

babanci
4. pro 2015

Moje dcera 10 kilo. Jak jí bylo první tři měsíce špatně,pomáhalo zobat a tak pořád zobala. Ono to pak půjde dolů.

maudn
4. pro 2015

@marketka88 já teda u druhého pribrala víc. Vše jsem bez problémů zhubla

irennn
4. pro 2015

Já dnes začala 24tt a mam tři kila . Ale je to tím ze stále nemam skoro na nic chuť a navíc jsem porad v pohybu s malým prckem. Když jsem byla těhotná poprvé , tak jsem měla přibranych 23 kg ale to jsem fakt furt jedla ale za chvíli kila byla pryč . Ted tolik asi nedám 🙂) protože mě ten nas malý smradoch nenechá ani v klidu najíst

babanci
4. pro 2015

Děvčata,dneska byla moje dcera na velkém UTZ, 21. týden.holčička mà 25 cm a 320 g. Je to normál?

martjjja
21. pro 2015
barumat
21. pro 2015

Já vysloveně žravá nejsem a chutě nemám, takže jsem ve 20.tt přibrala tak akorát, 4kg. Víc ani míň bych nechtěla, takhle vím, že dítě má všechno, co potřebuje, a přitom jen zbytečně nekynu. Moc přibrat nechci, kdo se s tím pak má hubnout 😀 Jediný, co na sobě pozoruju, je taková zvláštní bezednost. Hlad nemám, ale dojím a v duchu slyším slabej hlásek "Jako, bylo to fajn, ale eště trochu by nebylo?" 😀

sisinka74
21. pro 2015

Já ze začátku taky přibrala hodně. Bylo mi zle a žaludek snesl jenom sladké. Po půlce těhotenství se přibírání zastavilo a ke konci jsem dokonce začala hubnout. Ale ne plánovaně. Do půl roku po narození malé jsou všechny kila pryč. Nestresuj se, neomezuj se. Pozor, nemyslím, ať se přežíráš, ale hlavně nehladovět.
Jo a vynechej "povzbudivé" komentáře typu, já přibrala za celé těhotenství 4 kila atd......🙂
Neboj, vše bude v pořádku a já razím heslo, spokojená matka, spokojené dítě.

barumat
21. pro 2015

Jinak nejsem fanda cíleného hubnutí v těhotenství, nebo vysloveně hladovění - známá se takhle hrozně omezovala protože chlap chtěl, aby hlavně zůstala štíhlá, a co z toho mají? Správně, postižené dítě ☹ Neříkám, mohlo to být i něčím jiným, ale normální mi to každopádně nepřijde. Takže za sebe to mám tak, že se snažím necpat sladkostma, ale vánoční cukroví jsem třeba posledně s chutí posnídala. Včera jsem večeřela kroupové jelito, ale třeba zase jindy jsem měla vařenou brokolici, nebo k obědu brambory se špenátem a vajíčkem. Jogurty zase třeba jím jenom smetanový, protože to dobrý, co v nich je, je v těch tucích. A tak. Střídám to, snažím se to mít pestrý, dopřeju si, na co mám chuť, ale třeba čtyři koblihy bych fakt nesežrala, prostě od všeho trošku a zbytečně se neládovat blbostma 😉

pajula123
21. pro 2015

Já bych chtěla uklidnit všechny, co se bojí toho, že hodně v těhotenství přiberou. Já za celé těhotenství přibrala téměř 19 kg. Rodila jsem nakonec neplánovaně císařem. Doma váhu nemáme, ale 11. den po porodu jsem se vážila u své doktorky při vyndávání stehů. A aniž bych se jakkoli snažila hubnout, 11 kg bylo samo od sebe dole 🙂 Opravdu to každý s přibíráním má jinak, v mém případě se na váhovém přírůstku dost podílelo i zadržování vody v těle. Pevně věřím, že ten zbytek kil půjde postupně dolů také snadno - s kojením, s procházkami s kočárkem, s péčí o malého. Nakonec to jediné podstatné je, že máme doma zdravého krásného syna 🙂 A jestli se na původní váhu vrátím o pár týdnů dřív nebo později přece nehraje takovou roli 🙂

barumat
21. pro 2015

@pajula123 No, třeba moje ségra si z porodnice odnášela jen 4kg nad předchozí váhou, ale při kojení přibrala za rok dalších deset 😀

markyska88
21. pro 2015

@barumat s tvými názory souhlasím. Ale neveřím, že by ta známá měla postižené dítě kvůli stravě.. Já nedobrovolně tak do 20. týdne jedla max pár suchých rohlíků za den a občas banán. Snažila jsem se jíst aspoň umělé vitamíny. Vše ze mě letělo ven, i obyčejná voda. Děs běs. Jakmile to ustoupilo kolem 5.měs., tak jsem se začla pěkně přežírat a mám nahoře asi 17 kg k dnešnímu dni 😀 ale malá se zdá být ok a myslím, že dítě si ty živiny co potřebuje prostě vycucne z matčina těla, z jejích zásob...

barumat
21. pro 2015

@markyska88 Jak říkám, samozřejmě nemůžu říct, že je to přímo a jen kvůli tomu. Faktem je, že ona prakticky nežrala celý těhotenství 😒 Kluk nemá žádnej vysloveně syndrom, ale je prostě zpožděnej ve vývoji, fyzicky i mentálně, a tam to podle mě vliv má.

paja1984
6. led 2016

Ja mam ted 20tt-mam nahore 8kg. A to mi vylitly nahoru 4kg v prvnim mesici. Prestala jsem totiz okamzite kourit-tudiz chozeni na zachod padlo na minimum.
Vcera mi tchyne cpala do hlavy,ze budu asi mit velke mimco,pze jsem dost pribrala,na to ze jsem ve 20tt.No ta mi hla zluci!
Segra pribrala 30kg-dite porodila 3.30kg-hublo se ji sice hur takove mnozstvi kil,ale dole je ma. A neter je zdrava a spokojena,pze segra mela spokojene tehu. ;)
Nerikam ze se mame cilene prejidat,ale preci nebudeme prcky stresovat tim,ze nejsme my stastne protoze nemame prisun toho co chceme ;))))

paja1984
6. led 2016

Marketka88J-o a skrze obleceni. Taky mi uz nic neni. Nosim leginy,a tady na bazarku jsem nakoupila ctvery tehu kalhoty-za super penize. Urcite taky najdes ;)
P.s. Jidlu a spokojenosti ZDAR ;)

saricek01
6. led 2016

Ahoj nastavajici maminky 🙂, naposledy jsem zde psala v zari 11kg nahore. Ted uz jsem 35+4 a mam celkem 30 kg nahore s dvojcatky. Hodne mi otekaji nohy, takze verim , ze hodne dela zadrzovani vody. Proc pisu? Vcera jsem byla na predporodnim kurzu a zavidela maminkam s jednim mimcem jejich postavicky a malym briskem. Bezkonkurencne jsem s briskem vedla 😉 a me natekle nohy nemely konkurenci. Ale co! Mimiskove maji kazdy okolo 2,6 kg, takze je jim u me dobre a myslim, ze s timhle "nakladem" se holt musi s timhle pocitat. Takze mamci, drzte se a hlavne se netrapte. Hlavni je to zdravicko. Kilo sem, kilo tam 😉

adill
9. led 2016

Ahojky,já jsem ted 20tt a mám +1kg🙂.celkem bych chtěla nabrat tak 10max. 15kg,ale těžko říct,doufám,že se povede... 😀 hlavně at je vše ok.. 😉

lenkalenulka
9. led 2016

Ja jsem pribrala za 16 tydnu tehotenstvi 26 kg.. Po sestinedeli jsem mela dole 18 ale videt to moc nebylo zbytem mi zustal :-/ nekdo nema ani brisko a po porodu vypada lip jak pred tehu a nekdo holt nabira snad i ze vzduchu ☹

lenkalenulka
9. led 2016

@lenkalenulka a to jsem prvni ctyri mesice zhubla 4 kg 😀

peladom
10. led 2016

Já dneska 20+1 a mám už nahoře 7...a to se nepřejídám.Čekám třetí a předchozí těhu kolem 23kg,snad se tentokrát vlezu do 20ti 😀 Ale vždy to pak zhodím,sice to nejde samo,ale dám to dolů 😎

tinulietka
16. únor 2016

Já dneska 20+2 a nahoře mám 1,3kg..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru