Příčná poloha plodu

michalelka
6. bře 2018

Ahoj holky, řešila jste u sebe některá příčnou polohu miminka v bříšku? 🤔 Malý byl celou dobu natočený KP, při poslední kontrole doktorka zjistila, že je malý “šprajcnutý” napříč. Jsem ve 34tt a dala mi deadline do další kontroly za dva týdny, jinak mě pošle do rizikové poradny a naplánování císaře..

Doktorka mi nikdy neříká “zbytečnosti” a řekne jen to “nejdůležitější”.. takže jsem samozřejmě googlila a jsem z toho akorát vyjukaná.. stačí, že mě bolí břicho jako čert, ještě tohle k tomu 🙈🙈🙈

Předem díky za názory a zkušenosti! 😗😗😗

bubbi
6. bře 2018

Byla jsem na tom stejně, dcera taky byla napříč a jelikož byla umíněná už před narozením, ani se neotočila 😉 Takže jsem rodila plánovaným císařem, ale všechno proběhlo v pohodě 🙂

michalelka
autor
6. bře 2018

@bubbi pamatuješ si prosím, do kdy se čekalo na otočení? Nechci být plašan, ale co jsem si vyčetla, tak je to pro nás oba ta “nejhorší” varianta a kdyby začal porod dřív, nebylo by to zrovna ideální.. a jestli si tě doktoři více hlídali? Děkuju, jsem fakt zvědavá 🙂

bubbi
6. bře 2018

@michalelka mě doktoři kvůli tomu nijak zvlášť nehlídali, jen se vždycky na kontrole zkontrolovala poloha a protože se nic nezměnilo, tak se týden před termínem naplánoval císař. Konkrétní datum jsem se dozvěděla tři dny předem s tím, že kdyby se porod rozjel dřív, mám přijet okamžitě. A poslední ultrazvuk mi dělali ještě před odjezdem na sál, že kdyby se malá srovnala, čekalo by se na přirozený porod... Ale zapomněla jsem napsat, že jsem nerodila v Česku, takže vlastně nevím, jak ta péče "před" probíhá tady. Jenom se neboj, všechno bude v pořádku 🙂

michalelka
autor
6. bře 2018

@bubbi snažím se neplašit a už přestanu googlit.. 😁😁😁

bubbi
6. bře 2018

@michalelka jojo, hlavně negoogli 😉 Asi ti to moc nepomůže, ale já byla celou dobu uplně v klidu. A víš proč? negooglila jsem, nechodila na Koníka a nebrala jsem císaře jako tu nejhorší věc, co se mi mohla přihodit. Doporučuju 😀

zlorenka
6. bře 2018

@michalelka já mám princeznu taky naštorc...to zas jednou bude ženská s názorem, už se těším na pubertu 🙈 ... tuším, že se do 38 čeká, pak zkoušej otočit manuálně pokud chceš a začíná se plánovat CS.

alemari
6. bře 2018

@michalelka dcera byla taky kp, pak příčná. Hlavu v kloubní jamce obličejem ven, po prasknutí vody se hlavička při kontrakcích natřepala dolů.

michalelka
autor
6. bře 2018

@zlorenka háďata, budeme to mít veselé 🙂 Otáčet bych ho nenechala, no snad se umoudří.. taky tě tak bolí bříško? Malej je ještě menší, než by měl být, ale mám pocit, že prasknu..😅
@alemari toho se docela bojím, kdyby praskla voda a otočil se blbě, tak KP je pro chlapečky větší riziko. Bydlíme tak blbě, že nejbližší porodnici máme hodinu autem.. Před porodem tě nikdo nehlídal? Neřešilo se více alternativ?

zlorenka
6. bře 2018

@michalelka u mě udělala minulý týden salto, párkrát mě teatrálně kopla do žeber a už je zas jak byla, takže evidentně se otočit může, jen nechce...břicho ani ne, když pominu ty momenty, kdy se škvrně učí karate, za to kříž, to je radost :D

michalelka
autor
6. bře 2018

@zlorenka závidím, teda tu kříž ne 😂 Na mě pořád boulích zadek, bolí to jak čert 🙈

fandysek_1
6. bře 2018

@michalelka Malý se mi celé těhotenství točil a nakonec byl šikmo. Taky docela sranda. Nebyla jsem víc hlidana, ale pokud by začal porod měla jsem hned jet do porodnice. Na kontroly v porodnici od 36 tydne jsem chodila každý týden na utz a pak mi naplánovali císaře na 39+0 kvuli cukrovce. Ještě den před zákrokem byl proveden utz. Určitě se nestresuj. Mě se libilo, že cítím hlavičku a mohla jsem ho stále hladit 😉

michalelka
autor
6. bře 2018

@fandysek_1 cukrovku mám taky jako bonus, ale oproti tabulkám je malej prcek 🙈.. na mě vystrkuje zatím hlavně zadek 😂

fandysek_1
6. bře 2018

@michalelka rodila jsem 3090g 39+0 Taky žádný tlustoch a byla jsem i na inzulinu. Já ho přemlouvala, ať se otočí, ale pak neměl místo a hezky si tam seděl.

michalelka
autor
6. bře 2018

@fandysek_1 já si pořád říkám, že k tomu má své důvody, proč si takhle lebedí 🙂 Ale pěkně mě mate, takhle si nemůžu s jistotou vybrat porodnici, jakou chci už teď a já tak ráda plánuju 😀
Na inzulinu naštěstí nejsem, dietou vše koriguji..

marki00
6. bře 2018

Taky jsem měla malého celou dobu příčné, otočil se jen jednou, asi v 34. týdnu hlavou dolů, ale pak se během jednoho dne otočil zpět do příčky. Zůstal tak až do porodu, planovaný cs v 38+1. Doktor mě taky strašil, že když praskne voda, tak musím hned do nemocnice, kvůli moznemu vyhřeznutí pupečníku. Měla jsem to do nemocnice asi 20 minut, tak jsem byla trochu nervózní. Jinak mě doktor kvůli té příčné poloze extra nehlídal🙂

michalelka
autor
6. bře 2018

@marki00 no, tak já to mám 40 minut, když bude manžel doma.. jinak čekat na sanitku a pak celou cestu zpět 🙈 Uaaa, snad se otočí 🙂

priefi
6. bře 2018

@michalelka PA rikala, ze je dobry cvik kocici hrbet na pretoceni hlavickou dolu, ale nevim,.zda jako prevence nebo v pokrocilem tehu. Zkus, za to nic nedas 😉

Kazdopadne kamaradka, co byla na cisari ze stejneho duvodu, rikala,.ze ji.nabizeli nejaky chvat, ktery mimi pretoci a ze by mohla rodit normalne, ale ona to odmitla.

marki00
6. bře 2018

@michalelka to je blbé s tou dálkou, lepší je nemyslet, že by se mohlo něco stát. Třeba se ještě otočí, pokud má dost vody, tak se může otočit i v den porodu😉

@priefi mně zas dr.rikal, že se příčná poloha neotáčí. Asi co doktor, to názor🙂

michalelka
autor
6. bře 2018

@priefi určitě bych na manuální otočení nekývla, pro dítě je to velké riziko.. aspoň co jsem vyčetla.. navíc u příčné polohy, kdy některý doktor žádá hospitalizaci a některý jak koukám to neřeší vůbec..
@marki00 snažím se na to nemyslet, ale jsem poblázněná prvorodička 🙈

2hanah
6. bře 2018

@michalelka V klidu, mně se malý otočil až dvě hodiny před porodem, sice jsme byli jen 34+2, ale Vy taky určo máte šanci. A i císař se dá přežít, někdy to může být dokonce lepší volba.

patmouse
6. bře 2018

Já měla malou šikmo,hlavou nahoru a pak zas šikmo. Takže mně v podstatě celý 3.trimestr už říkali,že to bude císař. Měl být plánován cca týden před termínem,ale rupla mi voda skoro 3 týdny před termínem,takže jsem pak šla ještě takto dřív.
Ale mně to teda bylo celkem fuk,nijak mě ani nehlídali,jen vždy kontrolovali polohu,která se nezměnila.

nafuka
6. bře 2018

já měla malou taky blbě, hlavou pod žebrama na jedné kontrole a strašili mě. Nakonec jsem rodila přirozeně. Bylo to hrozně nepříjemné, jak mě tam tlačila. Svítila jsem jí baterkou a chladila mraženou zeleninou, aby se přetočila.

ryznicka
6. bře 2018

@michalelka Ahoj, já měla celou dobu prcka KP a myslela jsem, ze uz se nepretoci, delala jsem ruzny cviky co mi rekli a nic. Pak jsem se na to vyprdla a pretocil se sam ke konci 38 tydne a zustal tak, tak ted jen cekam, az se mu bude chtit. 🙂 Takže času jeste dost. 🙂 Drzim palce, at se ti taky jeste pretoci. Jinak do přetočení hmatem bych taky nešla.

marki00
6. bře 2018

@michalelka já byla taky v podstatě prvorodička se špatnými zkušenostmi, tak už jsem chtěla mít porod co nejdřív za sebou.
O té hospitalizaci je to fakt různé, můj ošetřující gynekolog mě předal do porodnice asi tři týdny před porodem a pak když mi dva týdny před CS volal jak se mám a jak jsme se v nemocnici dohodli, tak se ptal, jestli si mě tam nechali. On by byl pro hospitalizaci, porodnice ne. Ale myslím, že je lepší být doma, v nemocnici to je na hlavu🙂

priefi
7. bře 2018

@michalelka to chapu, ja osobne bych do toho taky nesla. Ja to psala pouze jako moznost, o ktere jsem slysela 😊

@marki00 mi to nabidli kamaradce a ta byla proti, dokonce kvuli tomu zmenila porodnici. Rikala, ze nebude pokusnym kralikem, aby si fakultka mohla vykazat, ze vykon provadeli.

priefi
7. bře 2018

@nafuka a pomohlo to?

priefi
7. bře 2018

@marki00 mensi preklep. Melo tam byt: "Mi to nenabidli, to kamaradce".

codal
7. bře 2018

@michalelka jsou to jen babské rady a možná blbost, ale kamarádce sestřička radila svítit dole baterkou a pouštět tam dolů hudbu,prý se děti díky tomu někdy otočí.

nafuka
7. bře 2018

@priefi jo, nakonec jsem rodila normálně.

alemari
7. bře 2018

@michalelka nechtěla jsem plánovaného císaře. Ditě většinou po prasknutí vody změní polohu hlavou dolu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru