Proč mi ještě v 16. týdnu těhotenství neřekli váhu mimi?

deedeedee
11. říj 2013

PRoc mi nikdo nikde zatim nerek vahu meho oneho ? Nebo je naa to este taky brzo ? 😖

ivabend
11. říj 2013

Pokud jsi teprve v 16tt neni vaha absolutne dulezita a co ja vim,ani se nerika.... Je to jeste maly drobecek,tak ti reknou akorat kolik asi tak meri... 😉

berenika39
11. říj 2013

bo dítě, který se nepoloží na váhu, nejde zvážit. je to jen odhad, resp. výplod softwéééru. mudr zaměří bod A, pak bod B, bod C, pospojuje, a program vyhodnotí, jestli je dítě přiměřené. v prvních týdnech - kdy je dítě malé ve velkém prostoru je šance na úlet velká. proto se to neřeší. váha je důležitá až ke konci těhu, aby se dalo něco podniknout, kdyby to bylo moc plus nebo moc mínus......orientačně se dá váha najít na všelijakých webech - jako nějaký percentil asi - kolik dětí v takovém týdnu mělo takovou váhu.

deedeedee
autor
11. říj 2013

aha aha .. diky diky .... jasny ze ho nezvazis ... takze zase odhady dohady ... toz tak sem se zeptala...sem v tym poprvy

berenika39
11. říj 2013

@deedeedee přesně. odhady dohady. důležitá je délka některých kostí, ale váha - čas.

deedeedee
autor
11. říj 2013

tak kosti zatim nemerili ale na to nejspis pride v tom 20tym tydnu ne na druhym velkym ultrasoundu

berenika39
11. říj 2013

@deedeedee měřili. přinejmenším kost -spíš kůstku - nosní. v tom prvním screeningu. i když- spíš zjištují její přítomnost, spolu se šíjovým projasněním, jak je dítě tlusté za krkem, se pátrá po případném problému - syndromu p. Downa. 😉

deedeedee
autor
11. říj 2013

jo kuuustku 🙂 jak s nim pani doktorka trepala tak ze se otocilo zadama azdar kustka nebude 😀 jojo tak to zmereny neni pac to neslo chytit a chytalo se to dobrejch 10 min ... holt.. netrepat nemichat jinak nespolupracujem

berenika39
11. říj 2013

@deedeedee zvláštní. tohle obvykle udělá každý mudr a ten screening je průkazný. nevadí. mimino je primárně zdravé.

deedeedee
autor
11. říj 2013

tak krev a secko jinak bylo naprosto v pohode takze nemam nejaky obavy 😉 snad to tak bude i dal jenom to jak pribiram ja je mozna moc

rina76
11. říj 2013

@deedeedee se mnou váhu mimina celé těhu dr. neřešil, UTZ dělal každou prohlídku, ale váhu opravdu vůbec neřešil - hlavně že vše ostatní bylo ok. Až na první prohlídce v porodnici - to už jsem se byla domluvit na indukci, dr. dělal váhový odhad 😉

berenika39
11. říj 2013

@deedeedee 😀 jde to nahoru, musí to jít i dolů. taková pudová záležitost. buďto to pude, nebo nepude.

deedeedee
autor
11. říj 2013

@rina76 ano tak to si pockam

deedeedee
autor
11. říj 2013

@berenika39 :D ale tak ... pokud bude po tatinkovi kerej mel pri porodu 4,5 kila tak to potes ...ale stejne to nejspis vykojim pokud to pujde doufam ze to pujde .... nas malej/mala otesanek/otesanka

deedeedee
autor
11. říj 2013

a jaa mam jenom za 1. trim nahore 7 kil ...

berenika39
11. říj 2013

@deedeedee to nemusí být 3x 7. nejdřív kyne matka, pak dítě. pak ani jeden a jen tiše trpí.

deedeedee
autor
12. říj 2013

jak trpi co je to za blbost?!

lujdicka
22. říj 2013

No me rekli vahu az ve 24. tydnu 🙂 a ted jsem v 25. a mam nahore 5 kg.

ratatooy
22. říj 2013

@deedeedee tak ja tohle těhu trpím teda taky

metallico_mondo
22. říj 2013

@deedeedee já neměla odhad váhy za celý těhu 🙂 a nijak mi to ani nevadí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru