První pohyby v 18tt, máte zkušenost?

kacak_kk
27. zář 2012

Jsem v 18tt a myslím že už cítím první pohyby miminka. Ale nejsem si jistá. Občas je to takové píchnutí, nebo šťouchnutí, ale nejsem si vůbec jistá že to jsou pohyby. Tak jsem se chtěla zeptat jaké máte zkušenosti a kde takhle brzy ty pohyby cítíte. Já spíš dole.

mafeska
27. zář 2012

@kacak_kk já je cítila ve 20 tt, bylo to takový zvláštní, docela mi to trvalo něž jsem si na to zvykla, bylo to jak když tam mám vetřelce 🙂 kde přesně nevim, asi všude možně, malá byla v bříšku hodně aktivní a kopala ve dne v noci. nejdřív top bylo příjemný dloubání a ráda jsem to sledovala jak mi běhají boule po břiše a při tom jsem přemýšlela co to bylo jestli ruka nebo noha a ke konci to byl děs, každý kopanec strašně bolel,, zvlášť ty do žeber 🙂

blahova_andrea
27. zář 2012

Já pohyby poprvé ucítila v 17tt, což mi MUDr. nevěřil, ale já věděla svoje a časem se mi to jen potvrdilo. Úplně poprvé si pamatuju, že to bylo v kuchyni u rodičů a bylo to jako by mi "někdo" zaťukal zevnitř na dělohu. Jen párkrát, něžně...bylo to úžasný!

citun
28. zář 2012

@kacak_kk U prvního dítětě ve 20tt,u druhého v 17 tt a teď když jsem čekala třetí tak už jsem pohyby cítila okolo 13 tt. 😉

helenka88
24. říj 2012

Já jsem první pohyb ucítila v 18.týdnu, každý mi řekl, že to byly určitě pohyby střev, ale bylo to tolik jiné, dnes (24.týden) už mě kope běžně a tak bezpečně vím, že je to malučké 😉 PS: Každá to má jinak 🙂

nikmik
6. lis 2012

Ahoj, taky jsem první pohyby ucítila teď v 18tt, zatím jsou to takové bublinky, šimrání, už se těším na pořádné kopanečky 🙂

klara31s
9. pro 2012

Cítím takové malé kopanečky😉Musím být,ale v klidu.Když jsem v práci,tak to vůbec nevnímám.

nikky18
1. zář 2015

Ja som 18tt+2 a zatiaľ necítim nič ale to preto že som prvorodička

ninanela
1. zář 2015

Ahoj,u mne v 18tt,v pátek večer malý kopanec vpravo dole.Pak až v nedelu opakované štouchance.Byla jsem si jistá že je to ono.A bylo!Nezapomenu!

verunatom
2. zář 2015

ja jsme 18 tt a tak dva týdny taky cítim ze me tam tlačí občas a když poslechnu srdíčko fakt tam leží jsem tehu po druhé u prvního 20-21t

any89
2. zář 2015

Ahoj, já je cítila v 17. týdnu a to zřetelně, takže myslím, že u Tebe to možný určo je 🙂

hujerovka
9. bře 2017

Ahojky, jsem 18+1 A pohyby cítím uz víc jak týden a to čekám první miminko. Třeba právě teď ležím s knížkou a už mě asi 3 krát koplo , že jsem to cítila a na přiložené ruce. Občas kopne i přes den když v klidu sedím ale nejvíc tancuje makarenu večer, to si hrozně užívám. Je to strašně krásný pocit vědět že ve vás roste nový život a dává o sobě takhle pěkně vedet🙂)

absintka19
9. bře 2017

@hujerovka pockej az bude kopat tak ze se ti bude chtit brecet 🙂 je to masakr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru