Rozdílné hodnoty ve 21. tt. Je to normální?

barcaves
8. črc 2022

Dobrý den maminky, chtěla jsem se zeptat, zda taky nějaká máte podobnou zkušenost. Byla jsem včera na kontrole 21 tt (20+2) a pan doktor měřil obvod hlavičky, stehenní kosti atd. Ovšem každá ta hodnota připadá jinému dni, třeba obvod hlavičky sedí na 20 +6 a obvod stehenní kosti na 20+4 atd. Chtěla jsem se zeptat, zda je to normální. A ještě jsem se chtěla zeptat, kolik přibližně vážila vaše mimca v tomto týdnu. 🙂 Děkuji všem za odpověď. 🙂

arkapo
8. črc 2022

@barcaves Byla jsem ve 20+3. Rozměry mám v rozmezí 20+4 až 21+5. Váha 420g. První mimčo mělo vždycky o týden delší stehenní kost.
Stačí naměřit o milimetr víc a už je to jiný den.

anickaaa28
8. črc 2022

Vzdyt to jsou jen odhady,muze se seknout o milimetr a vyhodnotí mu to utz jinak.Vubec bych se neznepokojovala.Jinak nas maly vazil 20+4 361g.Hlavni je ze miminko je zdrave a prospívá.Muze to proste lítat jinak a každý dr meri jinak.To ti řekl dr tyhle hodnoty?Me rika uz jen max váhu ale rodim uz v srpnu,pokud se teda nerozhodne jit na svet dřív. Jinak fakt to jsou jen odhady.

barcaves
autor
8. črc 2022

@anickaaa28 ano, řekl mi je právě doktor, já vím že ty utz nejsou úplně přesne a že to je jen zhruba odhad. Ptala jsem se ho, jak jsou ty uzt nastavené a on mi řekl, že to bere průměrné v rámci celé populace. Že to je všechno jen nějaký průměr. Asi moc všechno hledám a studuji. 🤦😂Moc děkuji za reakci.☺️

emillyhk
8. črc 2022

@barcaves Synovi vycházela o týden větší hlavička na několika UTZ. Já jsem teda byla celkem v klidu, manžel i tchán mají fakt velkou hlavu 🙈 Nakonec byl obvod hlavy při porodu ukázkově v průměru 😉

fifinka2020
8. črc 2022

@barcaves pokud je rozdíl do 2-3 TYDNU, vůbec se to neřeší🙂.

adussandrus
8. črc 2022

@barcaves Já byla zrovna včera 20+0 a taky u všech měření rozdíl několika dní a když se to spočítal suma sumárum vycházelo mi to na 20+1 ....

adussandrus
8. črc 2022

@barcaves a váhový odhad máme 380 g

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru