Rýma a bolest hlavy. Jak si ulevit?

andrejicek24
15. říj 2019

Mamky jsem v koncích. Od rána mám rýmu a bolí mě hlava na čele.. Co prosím na tu bolest hlavy abych se vyspala??

kesurka
15. říj 2019

@andrejicek24 máš nachlazene dutiny. Vem si sůl asi půl hrnku,na sucho na panvičku,opražit. Do kapesniku,zagumickovat a az to bude snesitelne,přikládat na to čelo..pozor fakt to neskutecne pali z Te pánvičky..je to "recept" od mého doktora z Orl a fakt to pomáhá

ladyhacek
15. říj 2019

@andrejicek24 Pokud jsi těhotná můžeš max paralen. Nebo obklad na hlavu.
Předpokládám, že bolest je od rýmy takže bych zašla k DR můžeš mít zánět dutin

phedr
15. říj 2019

@andrejicek24 Inhalovat Vincentku, nahřívat dutiny. My máme doma i biolampu a to taky pomáhá.

astyna88
16. říj 2019

Paralen a zalehni....

lenula4
16. říj 2019

Proplachuj nos mořskou vodou. Pozor na nahřívání dutin, může přispívat k otoku sliznic, zvýšení bolesti, případně k rychlejšímu rozvoji zánětu, tak pozor na to 😉 Jinak paralen 🙂

alcar
16. říj 2019

@andrejicek24 jsi ve 2.trim, takze na bolest hlavy muzes i Ibalgin (Brufen, Nurofen) a na rymu i klasicky Olynth nebo Nasivin (treba jen na noc a pres den morskou vodu).

andrejicek24
autor
16. říj 2019

Tak jsem byla dnes na pohotovosti a dostala jsem ATB Amoksiklav.. 3krat denně po 8 hodinách.. Prej to vypadá na dutiny.. Hlavně ať je maličkéj v pořádku 🙏🙏😕😕

ninive211
16. říj 2019

@andrejicek24 Hnedka takhle ATB, jo? Delali CRP? A ryma je zelena? Ja na ucpany nos a dutiny pri zacinajici barevne ryme nedam dopustit na Sterimar na ucpaný nos s medí, mimo tehotenství pak Sinupret, ale ten v těhu nelze, jsou to bylinky.

alcar
16. říj 2019

@andrejicek24 v klidu, ja mela pri druhem tehotenstvi s dvojcaty zanet stredniho ucha se zanetem dutin dohromady, dostala jsem Augmentin, brala jsem dithiadeny, ibalginy, jinak bych neprezila 🙈😅 a vsechno bylo ok.

lolam10
17. říj 2019

Ja mela ve 2.trimestru chripku,tu pravou takze jsem nekolik dnu nedokazala vstat z postele a 3 tydny jsem byla hotova a dite je v poradku.nastesti uz mate 1.trimestr za sebou...jinak ja na dutiny trpim a resim to celenkou nasazenou na hlave pripadne paralenem a nenapadlo by me chodit ani k dr natoz na pohotovost...kombinace ryma a bolest dutin-pohotovost-atb mi prijde silena...proc jste nesla ke sve dr.?myslim ze tohle neni uplne akutni stav a ze vam dali atb pro jistotu coz mi neprijde nejlepsi...ale treba se pletu, ja u toho nebyla...

andrejicek24
autor
17. říj 2019

Nedělali CRP nic.. Je pravda že jak mě šíleně bolela hlava tak to po prvním prášku ustoupilo. Tak nevím co mám dělat jestli je dobrat a nebo ne.. Rýmu mám pořád. V krku taky neboli. Jinak já jsem se čerstvě přestěhovala do jiného města a lékaře tady ještě nemám.. Mám ho 120 km.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru