Sestoupené miminko v 20tt. Setkali jste se s tím?

eliiis
23. črc 2008

Hledala jsem ale v žádném tématu jsem nenašla. Včera jsem byla na utz ve 20tt a dr bohužel nic neviděl. mimi je prý hodně sestoupené. přesně: plod směřuje velmi hluboko do DS děl.
takže si mě pozval znova. tak ted nevim co to pro mě znamená jestli se ještě může posunout zpět nebo jestli mi hrozí ležení? nesetkala jste se některá s tímto?

sylvar
23. črc 2008

elis, já měla malou hodně dole od 24tt, pořád hrozil porod, musela jsem mít klidový režim, když jsem byla na 3D UTZ,tak nebyla pořádně vidět,protože už se tlačila dole(cca 25tt), UTZ mi pořád dělali spodem,pač přes břicho už nebyla vidět 😝 porodila jsem v 36tt, naprosto zdravou holčičku 😉
klid ti určitě doporučí, nařídí

eliiis
autor
23. črc 2008

no zatím mi nic neřekl jen at se ukážu znova za 4 týdny a ke svému jdu za 14 dní ten mi jen řekl že kdyby mě něco bolelo at přijdu dřív jenže já sem ted už taková nejistá že mě bolí všechno 😕

sylvar
23. črc 2008

eliiis, mě nebolelo nic, jen ty tlaky dole jsem cítila 😒 jakoby se drala ven

eliiis
autor
23. črc 2008

ale malá se vám povedla. 🙂 roztomiloučká. už aby to bylo taky za námi a mohli si užívat miminka 😎

sylvar
23. črc 2008

eliiis, ono to uteče a budeš mít mimi u sebe a budeš vzpomínat, jaké to bylo, když plavalo a kopalo v bříšku 🙂
děkujem 😵 taky jsme 3 měsíce intenzivně makali 😀

eliiis
autor
23. črc 2008

no to je hned poznat když si člověk dá na věci záležet 😀

ada80
23. črc 2008

eliiis:já měla malou dole už od 26tt a dokonce už v květnu na kontrole doktorka viděla hlavičku,takže jsem musela nastoupit do nemocnice na rizikové a strávila jsem tam měsíc a půl brala jsem léky,ale vidíš kam jsme to dotáhly,tak Ti držím palce,at Ti to dobře dopadne.

eliiis
autor
23. črc 2008

mě na tom nejvíc štve ta nevědomost každej řekne něco jiného.třeba ten doktor mi připadal že to není moc dobré ale neřekl mi o šetření nic. nebo o nějákém omezení. už sem z toho tak zblbá že vůbec nevim co mám dělat. asi mi nezbyde než nedělat nic a ten měsíc doufat že bude líp. 😠

ada80
23. črc 2008

eliiis:raději ale na sebe dávej pozor a odpočívej 🙂

eliiis
autor
23. črc 2008

budu se snažit. 🙂 naštěstí to mám dobré v práci že mám podporu a spíš mě nadávají at se šetřím 😉

marselina
23. črc 2008

ahoj,já jsem ve 20tt a miminko mám také hodně nízko položené,byla jsem na velkém UTZ,kde mi to řekl pan doktor,pak jsem byla u svého v poradně a ten mi řekl,že se nemám bát,ale že mám na see dávat pozor a odpočívat,jenže s naším skoro tří letým hyperaktivním a zlobivým synkem to moc nejde,odpol.se ale snažím odpočívat a chodím spát se synem abych načerpala sil.

eliiis
autor
23. črc 2008

no tak to nemáš jednoduché já přinejhorším půjdu domů ale ty malého dát jinam nemůžeš. no jsem zvědavá co mi řekne můj doktor. třeba se mimi umoudří a vyšplhá zase nahoru 🙂

marselina
23. črc 2008

uvidíš,ale pokud můžeš tak odpočívej,my se zatím držíme dole,tak taky uvidím jestli se umoudří a vyšplhá nebo jestli se nám uvelebí na dlouho dole.naštěstí syn spí až tři hodiny odpoledne tak mám dost času na odpočinek.držím pěstičky at šplháte.

llllucka
23. črc 2008

ellis:zavolej svému doktorovi a poraď se.uvidíš,jestli tě bude chtít vidět hned a napíše ti neschopenku nebo to počká.Ale určitě bych neriskovala a zjistila si,jestli ti i těch 14 dnů nemůže uškodit.Držím palce,ať to dobře dopadne🙂

eliiis
autor
23. črc 2008

ilucka: já mu ráno volala a on mi řekl že pokud to necítím a nic mě nebolí at přijdu až za těch 14 dní. tak budu čekat a snažit se odpočívat aspon po práci. člověk se těší že mu ve 20tt týdnu vše řeknou jak začne nakupovat a tak a ted sem na tom hůř než předtím 😠 . někdy mi přijde že ty doktoři už to berou jako rutinu a že pacientka ví co dělat každý říká něco jiného...no ale snad by nic nezanedbal když mi ani nic o ¨tom že bych se měla šetřit neříkal 😕

eliiis
autor
23. črc 2008

marselina: a u prvního miminka jsi neměla tenhle problém?

miyya
23. črc 2008

aj ja mám podobný problém. V 22tt som si aj pár dní poležala v nemocnici. teraz mám nariadený kludový režim s vyloženými nohami a s 3 vankúšmi pod zadkom.
Pomáha mi to a velmi. Zdá sa mi, že malinký sa mi trochu posunul. No zajtra idem k lekárovi a uvidím.
el radím ti kúp si magnézium na ukludnenie a ked sa dá maj vždy vyložené nohy ale aj panvu. ja som si už tak zvykla, že inak už ani spať neviem.
Viac by ti nepomohli ani v nemocnici.

blovitc120
23. črc 2008

Ellis odporúčam ti neriskovať, ja som kvôli tomu už 4. týždeň v nemocnici a hrozí mi predčasný pôrod. Opisovala som to v téme Bruško je veľmi nízko, bude to možno na 2. -3. strane v týchto témach. Lež, nikam nechoď a nenamáhaj sa, ten stav sa môže veľmi rýchlo zhoršiť. Hovorím z vlastnej skúsenosti, pozri si tú tému, tam som to opísala. Radšej buď zbytočne opatrná ako sa preceniť

marselina
23. črc 2008

eliiis:u první ho miminkajsem tento problém neměla,to jsem si jen zažila že kubíček celé těhotenství seděl jako zajíček na bobku a nebyl vůbec hlavičkou dolů,měla jít ve 38tt na císařský řez a den před nástupem do nemocnice se kubíček najednou otočil,tak jsem nakonec rodila normálně

llllucka
23. črc 2008

eliis:pokud se na to necitíš a máš z toho strach,což chápu,tak za ním běž a řekni mu,že chceš být doma.Buď mu to řekni na rovinu nebo mu řekni,že máš bolesti a je to.Někteří doktoři spolíhají na to,že si těhule o tohle řekne sama.

eliiis
autor
24. črc 2008

no už jsem se domluvila v práci že od 1,9 zůstanu doma. zaučím tu za sebe ještě nějákou kočenu a půjdu.budu moct aspon odpočívat i kdyby se to zlepšilo tak si musím užít spánku do zásoby 🙂

klarka80
24. črc 2008

Ahojte,
já jsem byla včera na kontrole a když do mě dr sáhnul spodem tak zkonstatoval, že cítí nožičky. :( Miminko je koncem pánevním, tak má nožičky dole. Hodně mě to vyděsilo. Nic víc mi k tomu neřekl, jen na můj dotaz,jestli je to hodně zlý řekl, že je to v podstatě normální nález. tak nevím, proč se tak divil.:( Je fakt, že kopanečky cítím hodně hodně dole.. Navíc jsem lehce otevřená - na tenký prst,tak mám strach.

eliiis
autor
24. črc 2008

klarka: to mě právě taky překvapilo že když to zjistil tak se hodně divil a nebyl z toho zovna nadšený ale neřekl mi nic o tom jestli to je špatný nebo že se mám šetřit prostě jen že mám přijít za 4 týdny že takhle to nemůže vyšetřit. ale tvářil se jako by to nebylo nic ok. jak říkám každej doktor mluví jinak v tom aby se prase vyznalo!!!!! pak mi řekne kdyby vás něco bolelo. co já vím? co je normální bolení a co už ne? 😕 snad to do toho 8,8 nějak překlepem a pak nám snad konečně řeknou jak jsme na tom. moc díky za rady člověk si někdy připadá jak z jiné planety 🙂

blovitc120
24. črc 2008

Klarka, možno preto z toho nič nerobil, lebo si už v 36tt. Mne hovoria, že mám vydržať a v tvojom tt už môžem bez strachu rodiť.
Eliiis, mňa moja doktorka volala na kontroly každý týždeň. Keď je bábo nízko, môže s pribúdajúcou váhou znižovať klenby. Moje bolo v pohode a o 2 týždne už ma zavreli v nemocnici, lebo naliehalo hlavičkou, skrátilo mi to krčok z 36 na 10mm a otvorilo na špičku prsta a je už mesiac úplne zapichnutá v pôrodných cestách. Ak by sa ti niečo nezdalo, hneď bež k doktorovi alebo na pohotovosť.

klarka80
24. črc 2008

blovitc120: dneska jsem přesně 34+6tt, takže 35tt, nechápu, proč mi server počítá v nicku už 36tt, když mám správně zadané informace o poslední MS atd. Každopádně bych chtěla vydržet nejméně do toho ukonečeného 36tt, ještě lépe 37tt. To už se bere mimi jako donošený. Nevím, jestli u poloze koncem pánevním je te tento nález "nožiček" pohmatem normální.. 😒

marselina
24. črc 2008

klarka80:mě to taky počítá o týden víc než ve skutečnosti jsem

sylvar
24. črc 2008

naše malá je narozená 36tt, takže klarka ještě vydrž chvilinku a bude to OK, ten 37tt by byl samo lepší 😉

blovitc120
24. črc 2008

Aha klarka, tak to iné. Môj cieľ je tiež vydržať isto do ukončeného 36tt a potom už bez obáv. Mne to počíta kôň dobre, ale v tvojom pripade by som tiež ešte chcela vydržať. Nerozumiem, prečo to niektorým ráta zle, keď sú zadané dobré údaje. Ale nie si jediná, viaceré sa sťažujú. Mne sa už po vlastných skúsenostiach nezdá normálny žiadny nález, kde doktor pri palpačnom vyšetrení cíti čokoľvek, či už hlavičku alebo nôžky. Ale snáď vedia, čo robia.

abinka
24. črc 2008

eliiis Já osobně s tím nemám zkušenost,ale známá musela do na nemocnice na udržení byla tam 14 dní a pak ji poslaly domů,že nemá hlenovou zátku a že se bude jen čekat.Musela opravdu jen ležet.Když šla na záchod tak jí začaly bolesti opravdu jen ležela.Pak se jí z ničeho nic udělalo dobře a poslední měsíc už dělala vše.Maá jí držela hlavičkou plodovku.No a předevčírem porodila krásnou holčičku.Strašily ji předčasným porodem a nakonec porodila den před termínem 😀

klarka80
24. črc 2008

marselina: Jak je to možný, co?

sylvar: první dcerka je taky narozená v 36tt, konkrétně 35+6tt a byla naprosto v pohodě, akorát ji víc sledovali a museli jsme chodit rok preventivně na neurologii, to byla otrava. Kolik vaše cácorka vážila, když byla o ten měsíc dřív? Kristýnka měla 2600g, 45cm.

blovitc20: taky se bojím, když hlásíl, že cítí ty nožičky, snad to nic moc zlého neznamená. si říkám, že by si mě tam jinak nechal kdyby to bylo něco akutního.

Nahmatal vám někomu pohmatem zespod taky třeba hlavičku nebo nožky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru