Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

laska.nezna.hranic
autor
10. bře 2009

bertica - a co kdyby to přece jen byl chlapeček? jaké jméno byste mu dali?
měřila mi to jen jednou, na starém tlakoměru. zatím to neřeším, myslím, že to příště bude ok. no a i kdyby ne, malej už bude dost velkej na to, aby se s případným lékařským zásahem popral🙂 krev i moč mám v pohodě, tak jsem zatím v pohodě i já🙂
to se máš, že už máš všechny věcičky doma. mně toho ještě tolik zbývá... mám teda hodně věcí po příbuzných, ale ještě jsem to neviděla, tak už bych to taky měla ráda u sebe, abych měla přehled 🙂
56 jsem taky pořád neměla, ale teď jsem k narozkám dostala na prcka skoro všechno v téhle velikosti, takže pro začátek snad nahý nebude 😀

jaké plenky budete pořizovat? ty, které vychází cenově docela dobře, bývají jen na lepičku. já bych raději se suchým zipem. víte o nějaké značce, která by tohle splňovala a zároveň nebyla předražená? všichni si chváli plenky z Tesca, ale ty jsou asi taky jen na lepičku, ne?

dont_speak
10. bře 2009

Jen zabalím věci, pak by nám pomohl ještě se stěhováním brácha, ale už se těším až budeme úplně přestěhovaní a zabydlení.. chtěla bych si zvyknout na nový byt a sžít se s okolím dřív než se mimčo narodí.

Laska, mě tenkrát po tom měření tlaku doktorka poslala s žádostí na kardiologii, ale tam byly výsledky v pořádku. Říkala, že kdyby se v moči objevily bílkoviny, tak by to už bylo blbý. Měli by tě víc hlídat, i otoky sledovat víc.

Velký UTZ mi dělal tím stylem, že mimčo víc přeměřil a neskončil po 2minutách vyšetřovaní, ale trvalo mu to asi 10minutu.. Snímek mám jeden a to ještě chlapečka zezadu 🙂 Platila jsem za něj 50.

dont_speak
10. bře 2009

holky my už jsme vlastně sedmý měsíc!! 😉 teď koukám, jak to rychle letí.
laska. já plínky prostřídávám.. Nejčastěji kupuji z DM krabici po dvou baleních. Teď jsem četla taky kladné ohlasy na Tesco pleny, tak jsem je na zkoušku vzala, myslím, že jsou stejně dobrý. Pampersky spotřebujeme hned, jsou slabší a nevydrží takový nápor 🙂 ale co si vybavuju z porodnice... tak jsem měla koupená balení pro novorozená miminka, všechny jsem musela ohýbat jak je vyrobili velký a spokojená jsem byla akorát s Huggies. Davídkovi seděly nejvíc a to měl skoro 4kila od narození. Akorát ta cena není nejlevnější. Ty zmíněné plíny jsou všechny lepicí.

dont_speak
10. bře 2009

No akorát mám v plánu co nejdřív malýho naučit na nočník, jedny plíny musíme odbourat nebo bych se pak zbláznila.

bertica.h
11. bře 2009

ahojte🙂
my sme kupovali Viktorke Pampersky,ale fakt su zbytočne drahé.Potom sme presedlali na tesco plienky,ale oni maju tuším 2druhy.Tie fialové su super,za dobru cenu,malá nikdy z nich nebola opruzená,nikdy vlastne s takýmto niečim problém nemala.
Malinkej kupime prvý balík asi pampersky a potom asi Tesco.
Myslím,že sa kvalita dá porovnať určite.Lutujme,že sme ich nekupovali skor 😖

kocicinka
11. bře 2009

Ahoj, hezké dopoledne 🙂 Taky jsem si říkala, že bychom už mohli založit téma " Sedmý měsíc je tu" 🙂
Utíká to neskutečně. Mě dělali screening ve 2. trimestru někdy ve 22. týdnu a další mám mít ve 30. týdnu. Na ten ještě objednaná nejsem. Moje gyn. mi dělala UTZ jen v průběhu 1. trimestru, takový ten vaginální, aby zjistila, zda je přítomna akce srdeční . Potom mi už UTZ nikdy nedělala. Chodila jsem na ně do screeningového centra.
Já plenky jednorázovky používat nejspíš nebudu, připadá mi to drahé a neekologické, asi budu používat látkovky. U nás v mateřském centru se konají semináře "Látkové plenky moderně", prezentují tam i ten systém Poppolini, tak na to půjdu. Včera jsme si přivezli krásnou bílou kolíbku 🙂 A já jsem zjistila, že jsem asi závislá na kupování mimi oblečků. Přestože už jich máme dost, jakmile se mi nějaký zalíbí, nedokážu odolat 😉

laska.nezna.hranic
autor
11. bře 2009

tak díky za "plenkové" názory🙂 já jsem dneska dělala průzkum trhu, tak mi ještě zbývá to DM, a pak uvidíme. jen mě zarazilo, že v každém krámu měli novorozeneckých vcelku nedostatek, zato tréninkových kalhotek byly plné regály. že by se teď rodilo tolik miminek nebo si jen rodiče udělali zásoby?

jo, založit nové téma není problém, ale protože bych nechtěla zbytečně dráždit adminy, tak navrhuji počkat do osmého měsíce a pak už udělat jen takovou "finálovku" před porody. protože pak už to fakt klidně může přijít kdykoli. a od června se už můžeme scházet u kojenců 😉
to jsem zvědavá, kdo bude mít mimi první. zatím to podle termínu vypadá na berticu🙂

andreahrbacova
11. bře 2009

Ahojky holky,občas k vám nakouknu,jakpak s emáte?My jsme přestěhováni v novém bytečku,takže konenčě se uklidnil ten nápor a už je vše v klidu.Malý si vesele kopká.Já taky budu používat jednorázovky,už máme doma ty fialové z teska byli v akci,tak jsem je vzala,teď se dívám po Hugies.
Jinak už aktivně peru a žehlím věcičky pro našeho drobečka,akorát nám nějak blbne pračka ☹

laska.nezna.hranic
autor
11. bře 2009

andrea - to je fajn, že už se můžete zabydlovat🙂
k těm plenkám, je lepší od dvou do pěti nebo rovnou od tří kil? anebo je to jedno? ono taky asi záleží na výrobci... ty jo, jak mám kupovat něco, čemu nerozumím 😀
já už bych taky prala, ale ještě čekám na sluníčko a na další věcičky, tak to pak udělám všechno najednou. teď mě to ještě bude bavit, až to pak budu muset dělat pořád, tak nevím 😅 ale jsem ráda, že budeme mít mimi na léto, krásně to bude schnout, bude víc světla a vůbec si myslím, že to na sžití s miminkem je lepší, než když je tma a zima a člověk bez nálady a unavený...🙂
andy, a ten klučina už je teda definitivně potvrzený?🙂

andreahrbacova
11. bře 2009

tak to jsme dvě,jsem taky z toho jelen,ty fialové mám ty nejmenší,a co dál?to nevím,asi koupím balík těch mini,nebo jak se to nazývá,ne už ty newborn.No já to raději dělám teď kdo ví jaké bude počasí,aspoň teď to venku vypadá hrozně,a jak se bříško bude zvětšovat budu ráda,že už to mám za sebou 🙂
to léto si určitě užijem,jsem taky moc ráda,že budeme déle venku,budu hodně jezdit k našim na zahradu.A už jen to oblíkání
no doktor mi řekl,že na 100%on tvrdí vždy po porodu 😀 ale toho pindíka jsem viděla.Akorát nějak řešíme jméno,myslela jsem že to bude Daniel,ale teď tady koluje jméno i Vojtíšek,což se mi taky začíná moc líbit.
A kdyby nakonec vylezla holčička,tak bude v modrém 😀

zuzik28
11. bře 2009

Kocicinka, koukám, že taky plánuješ látkovat. Já jsem o tom taky dlouho přemýšlela a rozhodla se, že do toho jdu. Tak jsem nastudovala všechny možný diskuze o látkovkách tady na koníkovi, sestavila si svou výbavu, o které jsem si myslela, že nám bude nejvíc vyhovovat...a dokonce dnes jsem všechno objednala. Už se moc těším až to dojde a hlavně až je začneme používat. Ale teda musela jsem se držet...ty plíny jsou tak nádherný, že by člověk utratil majlant.

laska.nezna.hranic
autor
11. bře 2009

andrea - vojtíška lidi docela dávají, je oblíbený. tak nakonec je to jedno, nějaké jméno mít musí tak jako tak. hlavně, aby se vám líbilo a v budoucnu i malému. ale daniel se mně osobně líbí moc🙂

kocicinka
11. bře 2009

Nám zase vstoupil do hry Vašík 🙂 Ale Jonášek tak nějak pořád hraje prim. Zuziku já ještě koupeného a ani prostudovaného nemám nic. Nějaké plíny sice mám, jsou to takové ty normoš, které budem používat i jako bryndák. Plánuju vyzpovídat kamarádku, ta používá takové měkounké svrchní kalhotky a do toho má nějakou pratelnou vložku( teda její syn 😀 ). Slyšela jsem něco o nějakých svrchních kalhotkách z kokosového vlákna- to by se mi líbilo, já jsem na takové ty přírodní věcičky.
Já mám poradnu 18.3. a je ve mě malá dušička, jestli je všechno v pořádku. Přijde mi, že mám to bříško hodně dole.Jako bych měla rodit. Když sedím, tak se mi dotýká stehen. Jak jsem sebou žuchla na běžkách, doufám, že se tam něco nesesunulo, nebo tak něco 😅

laska.nezna.hranic
autor
14. bře 2009

budete mít kojicí polštář? docela ráda bych si ho pořídila, ale je tolik rozměrů, tvarů, výplní a hlavně cen, které se od toho všeho odvíjí, že vůbec nevím. jsem myslela, že budou všechny stejné a ono ne. pokud jste si ho už kupovaly, dejte mi tip kde, za kolik a jak jste s ním zatím spokojené🙂

kocicinka
15. bře 2009

Ahoj, já ho nejspíš kupovat nebudu. Před časem jsem po něm taky pokukovala, ale usoudila jsem, že asi nebude tak důležitý. Tady na koníkovi o něm dost holek psalo, že jsi ho koupily ale pak ho nepoužívaly nebo používaly na něco jiného. My máme doma polštářů docela dost, takže by mohl jako kojící polštář posloužit i nějaký normální. Nejsme na tom s penízkama moc dobře, takže asi budeme pořizovat jen to nejnutnější a já si šetřím na balonek epi- no. Taky bych si chěla koupit nějaký kruh na sezení, kdybych byla nastřižená, ale ten speciální na to dělaný je docela drahý. Tak jsem přemýšlela, že si koupím jakový ten na plavání, ale mám strach, aby pode mnou nepraskl.
A co spací pytle, budete pořizovat?
Lasko koukala jsem, jak vam to s manželem sluší 🙂

dont_speak
15. bře 2009

Ahojky,
laska, taky kojící polštář nebudu kupovat, jak píše kocicinka, využiju spíš polštáře co máme doma.
kocicinka, já měla v porodnici ten kruh na plavání a vydržel 😉 a byla jsem za něj šťastná, protože opravdu od bolesti ulevil.
Spací pytle ještě.. uvidíme. Te´d mám v plánu vybrat elektrickou odsávačku na mlíko.
Jste hezký pár, Karimek bude určitě taky čokoládový😉

laska.nezna.hranic
autor
15. bře 2009

kocicinka - hehe, šmíruješ mi albíčko? 🙂
k polštáři. já mám totiž doma takový podobný, jen to není "U", ale taková fajfka a náplň je jenom molitan a to mi moc nevyhovuje - nedá se moc tvarovat a ten molitan se láme. jinak ho docela využívám buď jako podpěru pod záda nebo v noci, když se polohuju a na břicho nemůžu.
ten balonek je asi super věc, ale za ty peníze nestojí. nástřih je sice bolestivější, ale finančně určitě méně nákladná záležitost🙂 vydržely jiné, vydržím taky. pak už mi stejně nic jiného nezbyde 😀
spací pytel mám po synovci, téměř ho nevyužil, tak je jako nový, ale myslím, že bychom se obešli i bez něj.
vzhledem ke své váze by mi kruh nevydržel víc než jedno posazení, ale jinak ženským, co v mém okolí rodily, v pohodě vystačil. takže tobě bude určo taky 😉

dont_speak - no, jsem moc zvědavá, jak se nám prcek namixuje🙂
u Davídka jsi měla odsávačku obyč nebo jsi ji neměla vůbec? na těchto pomůckám mi nejvíc vadí, že člověk vůbec neví, zda je třeba využije. ne každá mamča má dost mlíčka... ale co se dá dělat, to člověk předem nikdy neví.

a jaký máte nebo budete mít kočárek?

kocicinka
15. bře 2009

Dont_speak a nevíš, kde ten kruh koupit? V hračkářství, nebo ve sportu?
Laska: to vis, ja jsem takova zvedavka zvedavá 🙂

dont_speak
15. bře 2009

laska, měla jsem odsávačku obyčejnou a když jsem pak v noci potřebovala po kojení ještě odsát zbytek mlíka, tak to bylo nadlouho a musela jsem naměřit nejdřív ten správný úhel, aby ten tlak a všechno šlo ven správným směrem 🙂 Kamarádka si chválila elektrickou odsávačku,je to prý bez námahy a určitě rychlejší. Ikdyž nevím jak to bude teď s druhým mimčem, jak píšeš člověk předem neví.Jestli se mlíko bude tvořit stejně dobře nebo míň-
Kočárek pro mimčo zatím nemáme. Dava vozím ještě v trojkolce,protože mi usíná na 2 hodiny po obědě. Jinak bych byla radši, kdyby už vydržel bez něj.. Přemýšlela jsem o kočárku sourozeneckým, ale asi to spíš risknu a pořídíme jen kočík na zhruba nějakých těch 9měsíců než začne mimčo sedět a bude se pak vozit po Davovi v trojkolce.

dont_speak
15. bře 2009

kocicinko, kupovala jsem ho normálně v hračkářství, ale taky by se dal určitě koupit někde ve sportu.

dont_speak
15. bře 2009

Mám ho doma schovaný, říkala jsem si, že ho pak využiju ještě s malým a jsou na něm zvířatka Safari 😀 Prosila jsem tenkrát jednu sestřičku na oddělení šestinedělí, jestli by mi ho nafoukla, protože jsem nebyla schopná ho po porodu ani nafouknout 😅

kocicinka
15. bře 2009

Teda to jsou vyhlídky 😲 ☹
Ale pořád doufám, že ho nakonec nebudu potřebovat...
Ve které porodnici budeš rodit? My se jedeme s manželem zítra podívat do Hořovic, jsem zvědavá, jaké to tam bude.

dont_speak
15. bře 2009

koci, ty jsi vlastně taky z Prahy. Já jsem k porodu registrovaná na Bulovku 🙂

kocicinka
15. bře 2009

No já taky 🙂 . Ale ještě nevím, kde nakonec porodím. Líbilo by se mi to v nějaké menší porodnici, hlavně, aby tam mohl být se mnou celou dobu manžel, což na Bulovce asi nejde. Už jsi tam rodila?

dont_speak
15. bře 2009

koci, ještě ne.. Rodila jsem předtím v Krči, ale teď bydlíme blíž Bulovky, tak proto bych chtěla zrovna tam 🙂 Jinak mě dr taky radil, že lepší to je v menších porodnicích.

bertica.h
18. bře 2009

ahojte dievčatá..ste tu niektorá?

ja len tak..nemám sa s kým poradiť..kedy budete chystať postielku?povlčenie a tak?ešte je skoro? 😅 😅
ja to už nevydržím..a prali ste už vecičky?
začína mi šibať 😀 😀

bertica.h
18. bře 2009

my kočík už máme.použitý Quinny Buzz 😉

kocicinka
18. bře 2009

Ahoj, já tu jsem 🙂 My máme už doma kolíbku( dám foto do alba). Kupovali jsem ji přes aukro. Je i s nabesama a povlečením, ještě dokoupím peřinky. Teda mamka nám je koupí. Chystat a stlát bych to chtěla tak 14 dní před termínem. Včera jsme dostali autosedačku použitou od sousedky. Kočík máme od sestřenky, taky použitý, značku nevím, ale asi žádná, je naprosto obyčejný. Dál máme přebalovák CAM, taky použitý, ještě musím dokoupit podložku. Oblečení na mimi mám už vyprané a vyžehlené. Ale stejně mám pocit, že nám toho fůra chybí...
Teď jsem přišla z poradny. Vyplázla jsem v lékárně 600,- 😠 Vše je OK, ale dostala jsem magnezko proti tvrdnutí, aktiferrin(železo), macmirror ( ale dle mého zánět nemám, doktorka mě ani neprohlížela, napsala ho preventivně) detralex na žíly(mám hemeroidy ☹ ).
Mám žádanku na cukr a na ultrazvuk ve 30tt.

dont_speak
19. bře 2009

Ahoj holky, berti mi se budeme 31.3. stěhovat, tak asi koncem dubna počítám, že bych začala pak postupně připravovat,prát a žehlit věci pro miminko. Zítra jdeme omrknout hluboké kočárky a baby skate. Pořád ale nevíme jaký typ, aby nebyl moc drahý, ale zase aby něco vydržel aspoň těch 9 měsíců než mimíka začneme vozit v trojkolce po Davídkovi.
koci, 600, za to už by mohlo být lehátko s vaničkou, ale i tak ty peníze šly vlastně do mimča 😉
Jdu se mrknout na tu kolíbku 😵

laska.nezna.hranic
autor
26. bře 2009

dont_speak - tak co, jaký kočárek jste nakonec vybrali?

ty jo, dneska porodila sestřenice, tak trochu jí závidím, že už to má za sebou. klouček měl přes čtyři kilča🙂 ale byl koncem pánevním, tak šla na císaře. prý se těsně před zákrokem otočil - se asi zalekl, ale když už byla připravená, tak už u císaře zůstalo... chjo, já už taky chci mimíska 🙂 ale ještě nemáme všechno připravené a doufám, že v červnu i to počasí už bude lepší.

a co vy, holky, co pořád děláte? už máte za sebou další velký utz?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru