Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

unka7
5. únor 2009

Ahoj Holky,

tak jak se máme?

laska.nezna.hranic
autor
5. únor 2009

unka - zdravím tě, jsem ráda, že sis tu toho všimla🙂
až na tu chřipku se mám docela fajn. akorát poslední dny se malej strašně mrská, tak snad je ok. no, alespoň o něm vím🙂
a co u tebe?
v poslední době už s holkama do diskuse moc nepřispíváte...

unka7
6. únor 2009

Ahoj Lasko,

promiň nějak moc nestíhám, mám chřipku do toho se musím starat o malou a firmu. A ještě aby toho nebylo málo, tak mám furt ty bolesti v podbříšku, musela jsem změnit gynekologa, jdu tam 18.2., tak snad to bude dobré, má tam i ultrazvuk, tak už se mi nestane, že jsem objednaná přes měsíc a doktor z nemocnice mě vypakuje během 2 min. z ultrazvuku přitom ve zprávě má napsáno, že se mi má věnovat a řádně prohlídnout.

laska.nezna.hranic
autor
6. únor 2009

unka - koukám, s kvalitníma doktorama to začíná být problém. já do budoucna taky o změně uvažuju, ale tohle těhu už nějak doklepu tam, kde jsem. jak je možné, že tě břicho bolí už tak dlouho a nikdo s tebou nic nedělá?
co máte za firmu?

unka7
11. únor 2009

Lasko - to teda je problém, kvůli neschopnosti doktorů pojedu i do jiného města do porodnice, nějak jim nevěřím.
A tady se mi nikdo nevěnuje a přitom by stačilo, aby mi udělali různá vyšetření a když by bylo miminko v pořádku, tak bych to brala, že to k těhotenství patří, ale takhle vůbec nevím, co se děje. A jak se máte vy? Mám fin. firmu

wsmoulinkaa
11. únor 2009

ahojky holky jen sem občas nakouknu......měla jsem taky chřipku unka a taky mě ted tvrdne břicho a bolí. Dr mi řekla že to mám z toho kašle-jsem si prý podráždila dělohu, tak piju magnézko a docela dobrý už. A jaký ty máš bolesti? 😉

leniszka
11. únor 2009

Ahoj holky, mně se chřipka naštěstí zatím vyhýbá, ale řádí všude kolem ☹ Zato mě ale trápí tvrdnutí břicha... občas je den, že mi bříško neztvrdne, ale když je den "d", tak mi tvrdne i co 5 minut, což je docela síla, protože je jak kámen, sice nebolí, ale je to takové strašné pnutí a divný pocit. Když tak se mi to ohlašuje hlavně navečer. Magnésko jsem zkoušela taky, dostala jsem ho ze začátku těhu na křeče, jenže jsem ho pila i v průběhu nevolností a teď když ho vypiju, tak se mi ta nevolnost zase vybaví a je mi zle. Chci ještě zkusit dýňový olej, nemáte s tím některá zkušenosti? A jak jste na tom s popraskáním bříška? Mně zatím vyděsily asi 3 jizvy, které ale během dopoledne zmizly, což mi bylo divné, tak to asi nakonec ani jizvy nebyly 🙂 Holky, a masírujete hráz? Nám na kurzu PA říkala, že čím dřív se začne, tím líp, ale prý to dost bolí, ale i tak to chci zkusit 🙂

laska.nezna.hranic
autor
11. únor 2009

unka - to je blbý no... ale zase je lepší dojíždět a být v péči, než mít za rohem doktora, který se tak dobře nestará.

já se mám vcelku dobře. nemoc mě pomalu opouští. dostala jsem žádanku na cukr, mám tam jít tenhle týden, tak půjdu zítra, ať to mám za sebou🙂 ale moc se mi tam nechce, já totiž co jsem těhu, tak když se nenasnídám, tak je mi špatně. no, uvidíme, stejně se tomu nevyhnu, tak ať to máme za sebou🙂

jinak když tu mluvíte o bolestech bříška, mně se to stává jen v posteli, když spím, ale občas, když se převalím z boku na bok, dostanu hroznou křeč do podbřišku. brzy odezní, ale dneska mě bolelo břicho i dost dlouho potom, i když ne tak intenzívně. si říkám, jestli takhle budou bolet kontrakce, tak teda nevím 😅

laska.nezna.hranic
autor
11. únor 2009

wsmoulinkaa a leniszka - vítám vás, holky, jsem ráda, že se k nám připojují i nové tváře🙂

tak wsmoulinkaa už je taky, koukám, zkušená mamina. to máš dobré, ty i unka víte, co vás čeká🙂

leniszka - jé, máme stejný termín🙂 dýňový olej? nač se používá? já jsem celý život tlouštík, takže popraskané břicho je to poslední, co bych řešila, jsem na to zvyklá. o masáži hráze přemýšlím, ale myslím, že je na to ještě čas.

to už všechny máte za sebou kurz? u nás teda některé taky chodí dřív, ale jinak tvrdí, že je to pro maminy mezi 7. - 8. měsícem...

unka7
12. únor 2009

Dobré ráno těhulíny,

wsmoulinkaa - Právě, že mám bolesti, jako při menstruaci a jednou jsem začla i špinit a tím, že se mi tady nikdo nevěnuje, tak nevím čím to je. Na tom ultrazvuku, když jsem začla špinit mi tvrdili, že mám nízko položenou placentu.

Leniszka - já se teď mažu krémem pro těhulky od Dermacolu a zatím to pomáhá, ale u první dcery jsem se taky mazala krémama a na konci se mi stejne vytvořily strie na bříšku.

Lasko - ja jsem žádnej kurz neabsolvovala a odrodila jsem, moc na kurzy nejsem

liniuszek
12. únor 2009

Lasko - ten dýňový olejíček je dobrý právě na to tvrdnutí břicha, taky zevnitř promašťuje pokožu, pomáhá od ekzémů, lupénky, podporuje růst nehtů, vlasů apod., ale hlavní je to tvrdnutí břicha, abys nemusela brát magnésko nebo něco takového. Na PA na kurzu od všelijakých Magnosolvů a tablet odrazuje, prý to není nic dobrého, i když by to byly vitamíny. Jednou už je to chemie a to není nejlepší cesta prý 🙂 S tím kurzem, já si to právě zjišťovala u nás ve městě, chodím do Kenny, a tam mi PA říkala, že vhodné je začít nedřív od toho 18. týdne, takže já začala v 19. týdnu a je to 8 lekcí, takže tak do 27. týdne. A většina je nás tam tak kolem toho 24. týdne, akorát jedna holčina je v teď v 19.týdnu a jedna je už ve 32. týdnu, takže si myslím, že je to zcela na té mamči, jak se rozhodne a kdy 🙂 Je to hrozně příjemné, jedna lekce trvá 3, 5 hodiny a člověk se tam úplně odreaguje a je jen a jen s miminkem 🙂

Unko - mno mně švagrová taky říkala, že prý se člověk může mazat jak chce, ale když k tomu má vlohy, tak to stejně popraská, ale já doufám, že když už, tak to popraská aspoň trochu míň 🙂 Jsou i maminy, kterým to břicho popraskalo až po porodu - celé těhu v pohodě a po porodu jizvy jak blázen. Takže je to asi fakt otázka té kvality nebo spíš elasticity kůže a genů, no nechám se překvapit 🙂

Do kurzu chodím ráda, protože kolem mě žádná těhulka v okolí není, tak jsem ráda, že aspoň v kurzu jsem v kontaktu s těhulkama a taky samozřejmě tady, i když jsem tady registrovaná strašně kraťoučko 🙂 V kurzu (aspoň v tom z Kenny) je super hlavně to, že se tam dozvídám strašně moc důležitých informací o miminku, o porodu, o kojení, šestinedělí, celém těhu a tak. O tom, co je pro to miminko důležité, o možnostech klystýru atd... prostě všechno. Mně to nemá kdo popovídat 🙂 A tam se člověk naučí správně dýchat, smýšlet, cvičit a tak. Ono je to prý dost jiné než ty kurzy v nemocnici, ty jsou prý takové "suché", tak nevím :-/

wsmoulinkaa
12. únor 2009

ahoj...tak to já nemám nízko placentu a nikdy jsem nešpiila....tuk tuk, ale taky to nic nemusí znamenat. 😉

sice nejsem ještě 6měsíc, ale díky za přivítání a protože jsem už mamina tak vím do čeho jdu, ale strach mám taky!! 😉

leniszka
12. únor 2009

Ahoj těhulky. Tak se mi čím dál tím víc zdá, že těch červnových miminek bude letos nějak malinko nebo jejich maminky chodí jinam? 🙂 Jak jste se dneska měly holky? Já byla do čtyř v práci, pak jela na návštěvu k našim a půjčila si od bráchy gymnastický míč a teď si doma hopsám, mno spíš se houpu. A mezitím peru, manža je ještě v práci, poslední dobou tam tráví dost času a chodí dom až kolem osmi, takže se toulám po internetu a hledám něco krásného pro našeho prďolku 🙂 Mám zatím jen jedny dupačky a včera nám dorazil babyvak Tikamak. Ještě mám od švagrové cestovní postýlku, tak se moc těším, až ji rozbalíme, ale na to je ještě čas.

laska.nezna.hranic
autor
12. únor 2009

unka - tak jasně, děťátko se ven dostat musí s kurzem nebo bez 🙂

liniuszek - aha, tak to je zajímavé. já se o žádné krémy ani jiná mazadla nikdy moc nezajímala, takže o tomhle olejíčku jsem tu od vás slyšela poprvé. a kolikpak to stojí?
pokud se u vás pořádají kurzy rozvržené do osmi lekcí, tak to potom chápu. tady jsou kurzy kratší, jen na měsíc, takže já ještě čas mám. stejně tu nemám manžela a pořád doufám, že stihne přiject včas, tak se to snažím co nejvíc oddálit, aby o to nepřišel. i když jak se znám, budu to oddalovat tak dlouho, až to prošvihnu 😀
co se týče strií, taky jsem slyšela, že pokud se někomu mají udělat, tak se udělají a dotyčný se může mazat jak chce.

wsmoulinkaa - a jak jsi to prožívala poprvé? jaký pro tebe byl porod jako pro prvorodičku? i když s odstupem času už to asi budeš vidět jinak 🙂

leniszka - ony se holky červnovky schází v jiném tématu, ale jsou tam většinou Slovenky a přispívají už dlouho. mně se zatím nepodařilo se mezi ně dostat. tady si s váma popovídám lépe
co se dnešku týče, strávila jsem ho ve znamení doktorů. ráno jsem byla na "cukrovce", potom jsem šla k obvoďákovi pro razítko do průkajdy a ještě jsem si chtěla zajistit dětskou doktorku, když už jsem se do té části města dostala, ale ani jedna z těch, které jsem si vybrala, tam zrovna nebyla. ale to nevadí, na to je čas. odpoledne jsem pak byla u bráchy popřát synovci k narozeninám a teď bych nejradši šla spát. na dnešek jsem skoro nespala a na to jaksi nejsem zvyklá🙂
taky bych chtěla míč, ale nemám si ho od koho půjčit a kupovat se mi ho nechce.

holky, kolik času denně prospíte?🙂

wsmoulinkaa
12. únor 2009

jéééé to já nespím přes den vůbec-a ani v prvním těhu jsem nespala, nejak se necítím unavená a ani v noci nespím tvrdě a nikdy nespala, mám to po tátovi 😉

ted to prožívám asi líp, protože si to víc vychutnávám, asi proto že to je poslední!! Při prvním těhu jsme neměli internet a nikde jsem se nic nedočetla krom časáků, ale zas taky žádný zázrak a ted je toho tolik, ale taky se víc bojím, když to vše čtu.
Těším se moc moc a asi taky kůli dcerce ta je úplně hotová a tak je to příjemný a opravdu jen kvůli ní se těším na porod! říká, že je ráda, že vidí jak mi roste bříško, že to v životě neviděla a poslouchá no je to úplně jiný.....je to takový hezký čekání na mimi!!!

Jinak porod nic moc.....ale nebylo to zas tak dlouhý na prvorodičku-tak 10h těch větších bolestí ale na to se pak rychle zapomene!! Tak jdu do hajan a zatíííím a proč nejdeš k nám do II.trimestru tam je každá vítána!!!! 😉 🙂

luccii
12. únor 2009

ahoj holky, po delsi dobe zdravim 🙂 jak se citite? ja mela bolesti u pupiku, ale zadne vysetreni nic neodhalilo... tak drzim dietu a je to celkem ok... uz mate jmena? mx se porad nerozhodli

zofik
12. únor 2009

holčinky se k vám taky přidám, jestli můžu 🙂

leniszka
13. únor 2009

Laska: Ten olejík stojí 130 Kč a je ho 100 ml. Je to sice dost, ale v účinek věřím a holky z kurzu si to chválí 🙂 Jak ti dopadly ty testy na cukrovku? To je takové to, jak vypiješ ten roztok a pak čekáš, pak ti berou krev a zase dookola? Jaké to bylo? Dalo se to? Kamarádka na to jde příští týden a je z toho trochu nervózní. Ten balón je fakt super věc, i tak jen na vyblbování se, když člověk zrovna těhu není 🙂 A dá se koupit v marketech i za 100 Kč, když je dobrá akce 😉

Luccii: My jméno měli ještě dřív, než jsme tušili, že jsme těhu 🙂 Holčička by byla Eliška, to jednoznačně. U chlapečka to bylo horší, protože ten výběr není tak velký, ale nakonec vyhrál Jakub 🙂 Malému už jinak neřeknu, protože dle UTZ víme, že to bude chlapeček, takže Kubulka. A jaké máte zatím jména, mezi kterýma uvažujete?

Zofik: Jasně že se můžeš přdat 😉

Jinak já spím taky jen v noci, ale za to pořádně. Co je to kopání v noci to nevím 🙂 Akorát se budím na záchod - i dvakrát za noc a taky mě probudí každé převalení se ze strany na stranu, protože mě u toho bolí břicho a musím se převalovat strašně pomalu a jakoby na dvakrát 🙂 Někdy u toho až heknu, že se manžel hned vyděšeně ptá, co se děje 🙂 Bobek... Přes den spát vlastně ani nemůžu. Jsem v práci tak do 15h. a domů se dostanu kolem 16h. Pak něco sníst, vyprat, uklid a taková ta klasika, pak zkouknu Ulici 🙂 a je večer. Holky, je až neuvěřitelné, jak se to tělíčko během těhu mění. Břicho mi narostlo vyloženě přes noc, prsa rostou jak houby po dešti 🙂 Kila jdou nahoru a malý kope čím dál tím víc, až se mi chce někdy smát, jak mi skáče břicho. Zítra jedem s bráchou a manželem do Zlína podívat se na domy zastavěné zemí. Mám trochu obavy, protože ty cesty jsou naprosto šílené. U nás dneska zkolabovala doprava, cestáři nestíhají. Ale snad to bude v pohodě, večer vám pisnu, jak bylo a pořídím i nějaké fotečky, ju? Tak se zatím mějte těhulky a klidnou noc 😉

laska.nezna.hranic
autor
13. únor 2009

jé, tak to jsem tu jen já takový spáč? 😅 asi budu mít velký problém, až se malý narodí 😀

wsmoulinkaa - neumím si představit, že bych byla těhu a bez netu, veškeré info sháním tam. ale tak když neexistoval, tak to bylo normální.
přirovnala bys ty bolesti k něčemu? každá to popisuje malinko jinak... mám blbé otázky, co? 😅 ale jsem zvědavá 🙂
já si to zatím moc nepřipouštím, nakonec porodit nějak musím tak jako tak, ale některé příběhy mi až hrůzu nahánějí 😖
ten váš druhý trimestr je pokračováním prvního, že? já jsem tam několikrát byla, ale na můj vkus je tam moc holek, které řeší úplně všechno, i věci hodně mimo těhu a to si, myslím, patří spíš na chat než do diskusí. přijde mi divné vyprávět o tom, kdy přišel manžel domu a co budou mít na večeři v takovém tématu jen proto, aby se prostě psalo. ale každému vyhovuje něco jiného. každopádně dík za pozvání🙂

luccii - zdravím tě. dovolila jsem si na tebe volně navázat, jestli ti to nevadí🙂
držíš dietu? teda, z čeho to tvé mimčo roste?🙂 koukala jsem na tvé fotky, vždyť ty skoro žádné bříško nemáš🙂
my měli jména jako pracovní názvy určené hned první týden našeho seznámení a nakonec už u toho zůstalo🙂 tak budeme mít Karíska.
mezi jakými vybíráte vy? nebo nemáte ještě ani nápad?
hele, luci, jsi tu asi jediná, kdo neví pohlaví, nechceš si to přeci jen nechat taky říct?🙂

zofik - ahoj kočko, vítej mezi námi🙂 tak co, jak u vás těhulkování probíhá? všechno ok?

leniszka - a na kolik použití to tak vydrží, nevíš? se pořád ptám, jak kdybych si to chtěla taky pořídit 😀
výsledky testu nevím, v laborce řekli, že budou druhý den, tedy dneska, ale doktora říkala, ať si k ní zavolám tak za tři dny. zkusím to v pondělí. ale bojím se, neumím si představit být na dietě. takže tenhle víkend je možná poslední sladký 😅 pro mě hrozná představa, omezit ovoce, mléko, pečivo, ... nevím, co bych pak jedla. navíc mám před narozkama, to bych ani vlastní dortík neochutnala 😒 ale alespoň se na to můžu psychicky připravit. uvidíme. teď už to stejně neovlivním.
ano, je to ono, vezmou ti krev, pak hned musíš vypít ten roztok a za dvě hodiny ti odběr udělají znova.
tak já už na tom jednou byla kdysi, není to tak hrozné, jak holky popisují. prostě jen sladká voda, jako citronáda bez citrónu🙂 pokud někdo dokáže vypít colu, tak musí zvládat i tohle. blbý je jen to čekání a hlad, který já špatně snáším. dřív jsem vůbec nesnídala a teď se musím nadlábnout těsně před spaním a musím i snídat, jinak mi je špatně. ale jde o dvě hoďky, dá se to🙂
můžu se zeptat, kde pracuješ? narostla ti prsa? já se nějakému závratnému růstu snad vyhnu, jinak bych už začala přepadávat 😀 a jaké máš přírůstky?

leniszka
13. únor 2009

laska: Ten olejík se pije po lžičkách, jedna ráno a jedna večer, tak si myslím, že by vydržet měl teď už aspoň do konce těhu 🙂 Holky z kurzu to ještě dobrané nemají, tak věřím, že pár měsíců to vydrží 😉 Snad ti testy dopadnou dobře. Ale ona ta těhu cukrovka je prý o něčem úplně jiném než ta klasická cukrovka. Sice nevím, jestli je u toho důležitá stejná dieta jako u té normální nebo jak moc je ohrožené mimi nebo tak něco, ale kolegyně říkala, že ji v těhu měla a prý se sladkého moc vzdát neuměla, že vždycky jen před odběrem se musela držet, aby nic nesnědla, co by zhoršilo výsledky. A po porodu ta "cukrovka" samovolně mizí. Ale snad to budeš mít v pořádku 😉 Taky nejsem zvyklá snídat, naši nás nikdy nenutili jíst např. proto, že bylo ráno a ráno je "třeba" jíst. Prostě jsme odjakživa jedli když si o to tělo řeklo. Mno a teď si těžko zvykám, protože přesně jak píšeš, když se ráno nenajím, tak než dojedu do práce, je mi zle a jím narychlo, ať je líp, což ale není dobře ☹ Pracuju ve skladu jako vedoucí. Je to fajn práce, různorodá, ale hrozně stresující ☹ Což v těhu není moc vhodné a myslím si, že mi i z toho tvrdne břicho. Za 14 dnů jdu na kontrolu, tak se poptám, jestli by nebylo lepší jít na nemocenskou nebo tak něco. Malý je to nejdůležitější 😉
Prsa mi porostla hodně. Nikdy jsem nijak nevynikala, měla jsem 75B a teď jsem si posledně kupovala Déčko. Z těch béček mi normálně lezou prsa ven, je vidět část dvorce a je to nepohodlné. Tajně, ale asi marně, doufám, že se mi po porodu prsa zase zmenší. Kamarádce v těhu prsa narostly až do osmiček!!! To bych asi nezvládla, uff 😒
Holky a kolik jste přibraly během těhu? Já na začátku u nevolností zhubla kilo a teď jsem už ale nabrala asi 4 kg 🙂 A to se prý má přibírat tak půl kila za týden... mno mně to přijde, že kilo týdně u mě není problém 😀

laska.nezna.hranic
autor
13. únor 2009

leniszka - já vím, že v těhotenství je cukrovka jen dočasná záležitost. já na sladké nikdy nebyla, jenže právě teď mi chutná nějak víc. a to čekám kluka. naopak jsem milovala brambůrky a podobné nezdravé záležitosti a ty mi teď ale vůbec nechybí. ale jednalo by se o pár měsíců a když je to pro moje a hlavně prckovo dobro, tak není co řešit🙂
to máš docela dobrou práci. ale pokud ti to nedělá dobře a nechcete si ještě něco našetřit nebo pokud nechceš být v kontaktu s kolegy dokud ještě můžeš, tak si nech napsat neschopenku. nemá cenu to nějak hrotit. odpočívej, dokud můžeš, ono ti to za chvíli skončí 😉
z béčka na déčko kousek za půlkou těhu? no teda🙂 tos mě vyděsila, já jestli takhle poskočím, tak už na sebe nic neseženu. i normálně je to problém, když to prádlo má trošku vypadat 😀 nevím, jak u vás ve městě, ale tady prodávají jen samé podprsenky ve velikostech pro děti. bych to mohla mít jako chrániče na uši a né podprsenku 😀 toho se bojím, že až přijdu do krámu, tak se mi vysmějí, že pro slony těhu prádlo nevedou 😀
já na začátku těhu cca 4,5 kila shodila a ještě teď mi asi tak to půl kilčo do původní váhy chybí. takže jsem na tom podobně jako ty. uvidíme, jak to bude během tohoto měsíce, šestý je prý na příbývání nejhorší. ale i když nemám moc přírůstky, na pohled už bříško vidět je a i mi přijde, že se mi propadá páteř, tak budu brzy vypadat jako kačer 😅

wsmoulinkaa
14. únor 2009

ahojda.....jj já od začátku těhu mám 5kg nahoře, když nepočítám že jsem hned na začátku 2kg zhubla.

jinak jj to máš pravdu, že se tam bavíme někdy o kravinách, nebo spíš pořád, se někdy divím, že nás ještě nesmazaly....ale my jsme si na sebe tak nějak už zvykly 😀 a už ani nevíme co psát ohledně těhu, že si píšem jen tak.

jinak ty bolesti při porodu....no já měla křížový ty jsou určitě horší než břišní...ale je to křeč jako při tvrdnutí bříška a ta se pak zvyšuje a pokračuje do zad......nebo i jako při menzesu-není to příjemné ale přežiješ to 😉 neboj. Představ si že moje sestřenice minulý týden rodila....jela v 6h ráno do nemocnice a v 7h už byl kluk na světě...no já čuměla. Musím se jí zeptat jak to udělala 😀 😀 jestli si to doma odtrpěla(což je lepší) anebo má nějaký lék??? 😀

zofik
14. únor 2009

těhu zatím probíhá ok, musím si vás dočíct, abych se orientovala 😉

zofik
15. únor 2009

koukám že se nikdo moc nechodí 😒

laska.nezna.hranic
autor
15. únor 2009

zofik - ale chodí, já jsem tady pořád 😀 jen mě nebaví tu nadhazovat témata jako první. ony ostatní holky chodí i do jiných diskusí, tak jim to tak nepřijde. ale máš-li chuť něco řešit, sem s tím 🙂

kocicinka
16. únor 2009

Ahoj, můžu se taky přidat?

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

kocicinka - ahojky, vítej v šestém🙂 jak se máš?

kocicinka
16. únor 2009

Ahoj, děkuji za uvítání 🙂 . Celkem to jde, pořád mi teď šrotují ta jména. Byla jsem se mrknout v knihkupectví na knížku od M. Knappové- po kom se jmenujeme a koukala jsem na nově vydanou knížku o těhotenství a porodu od Dr. Pařízka. Chvíli jsem váhala, jestli ji koupit, ale stála 500,-, takže nic ☹ .

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

dneska jsem volala doktorce kvůli těm výsledkům. prý je to v pořádku, tak se mi ulevilo. už jsem se pomalu začala připravovat na dietku. jsem ráda, že se mi to vyhne. i když vím, že jsou i horší problémy. ale stejně mě to potěšilo🙂
ale možnost cukrovky a vysokého tlaku mě straší už od začátku těhu.

a co vy, holky, už jste byly na cukru nebo se teprve chystáte? a změnil se vám během těhu tlak? kolik tak míváte?

kocicinka
16. únor 2009

Tak to je dobře, že je to OK. Já na tom ještě nebyla, ale ve středu mám poradnu, tak možná dostanu žádanku. Napadlo mě, že ji budu mít, protože mám pořád chuť na sladké, které jsem dříve nemohla ani cítit. Teď se to neobejde bez dvou arašídových tatranek denně a k tomu mám stále žízeň. A to máme kluka...Tlak se mi zvýšil, ale stále je to v normě. Moje hodnoty jsou 105/60, 110/55, 125/80.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru