Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

laska.nezna.hranic
autor
3. bře 2009

dadul - ahojda, já bych psala, ale mám depku, tak jsem vám nechtěla taky kazit náladu. a ostatní holky se toulají nevím kde. jakpak se ti/vám daří? něco nového za těch několik posledních dnů?

wsmoulinkaa
4. bře 2009

ahoj....jak jste psaly o těch vitamínech tak nevím co je na tom pravdy, že děti jsou větší. Ale já je taky nebrala a neměla jsem malé. A ted taky neberu.
Ale někdo z holek podle zkušenosti zas říká, že rodit malé děti např 2.500g atd bylo těžší než třeba 3.500kg. Tak nevim.
Mě se daří docela už dobře...kašel ustává a bříško tolik netvrdne...tak jsem ráda a po delší době spokojená. Jsem slaměná vdova, takže si užívám klidu(tv mám pro sebe, postel 😀 , a drbárna hadr s kámoškama) 😀 😉

zuzik28
4. bře 2009

Taky jsem si říkala kde je vám všem konec...jejda Láska co se děje, že máš depku? Jen tak normálně nebo něco víc? Teda nemusíš nám to říkat, ale určitě nám náladu kazit nebudeš, teda aspoň mně ne 😉 Já jsem byla v pondělí u doktora a moc mě nepotěšil. Zdálo se mi, že je malej hodně nízko tak jsem mu to říkala...nooo on se mrkl, a že prý je otočený prckou dolů a ta mi tam jaksi tlačí. Prý jestli beru ten Magnosolv co mi předepsal a já jsem se teda přiznala, že fakt nee (no teda za 14 dní jsem jeden měla 😀 )...a on mi zakázal veškeré procházky a fyzickou aktivitu. Že prý mám odpočívat pokud nechci porodit v 7 měsíci. No pořádně mě postrašil, asi spíš preventivně, protože kdyby to bylo něco vážnějšího tak mě určo vezme do nemocnice...no ale od úteka už ležím jak lazar...co bych pro mimi neudělala že?
Za 14 dní máme jet s manželem na dovolenou do Vídně a tam se bude jen a jen chodit. Už to máme vše zamluvený...tak jsem zvědavá jak to všechno dopadne. Hlavně, abysme byli v pořádku. Dovolená se nějak vyřeší, přinejhorším bude chtít třeba jet někdo místo nás.
Jinak dneska jdu na oběd s jedním kamarádem co žije v Paříži...tak zjistím nějaký info ze světa 🙂 Potom valím za švagrovou na nehty, no a pak už za svým milovaným mužem. Jedu pro něj tady kousek, byl od soboty na soustředění, tak už se ho nemůžu dočkat...
Holky všem vám přeju pěkný den a hlavně...trošku sem taky choďte 😀

wsmoulinkaa
4. bře 2009

zuzik...máme to podobné...já mám mimi taky níž a tak tlačí a já chodím furt na wc....tvrdne mi i někdy břicho, ale už je to lepší. Dostala jsem taky magnesolv a piju ho tak jednou za 2dny...kdyby mi hodně často tvrdlo, tak bych ho pila častějc. To bude ok, ale odpočívej!!!!!

kocicinka
4. bře 2009

Ahoj, já jsem se toulala od soboty na Šumavě.Včera jsme přijeli, ale měli jsme zůstat do dneška. Přijeli jsme dřív, protože jsem upadla na běžkách( do měkkýho sněhu, takže OK, ale stejně jsem měla dost blbej pocit, že riskuju) a jak jsem se zvedala, tak jsem si urvala podrážky od běžkových bot. Další den jsme byli tedy na pěší tůře, ale to bylo taky na prd, protože jsme šli na Boubín, kde bylo tři metry sněhu a neprošlapaná cesta, takže se člověk bořil do sněhu a nedalo se moc jít. Takže jsme včera prijeli zpět do hnusné Prahy. Tam bylo tak krásně....Všude bílo... To miluju.
Jinak křeče už mě opustily 🙂 Konzultovala jsem to se svojí švagrovou( je MUDr.) a ta se poradila u nich na gyndě a mám vypít každý den jednu magnézii jedna ku jedný, plus půlku kalcia ráno a půlku večer. Od prvního dne této "kůry" mám klid. Jinak říkala, ať vitamíny neberu, že ty děti jsou potom přežraný. Když jsem koukla na složení, tak tam jsou hlavně ty béčka a ty jsou na růst, tak na tom asi něco bude. Ale protože jsem si je už ukvapeně koupila, tak je budu zobat po půlkách, mám 30 tablet Centrum materna. Je mi líto těch 180 korun.
Zuziku to Ti tedy nezávidím... Ale on se může přeci zase otočit, ne? Jakou roli v tom hraje ten magnosolv?Resp. to, že jsi ho nebrala?

laska.nezna.hranic
autor
4. bře 2009

teda, holky, vy jste nějaké aktivní. můj jediný pohyb je z postele k ledničce a zpět 😅

zuzik - ále, marocké úřady zblbli miláčkovi doklady a tak to vypadá, že do porodu se to nestihne všechno zařídit, takže budeme s mimískem sami, nevím, jak dlouho. moc mě to mrzí. naděje sice umírá poslední, ale když vím, jak to tam funguje, tak už se pomalu smiřuji s tím, že budeme muset být nějaký čas bez tatínka. hlavně kvůli manžovi je mi to moc líto ☹ tak moc se na mimi těšil, o to víc, když zjistil, že je to chlapeček. a to se jen modlím, aby jediný následek byl to, že se všechno pozdrží a nezkomplikovalo se i něco dalšího. a jak mám teď to lítostivé období, tak to prožívám o to víc. je mi smutno a už mi pomalu ani nedělá radost nakupovat pro mimíska ☹ ani nemám sílu to rozebírat, hned bych bulela. jsem měla plány a kvůli úředníkovi je po všem ☹ strašně se mi stýská.

wsmoulinkaa
4. bře 2009

nebréééč to uteče a budute s tatkou....je mi to líto...no jo není to sranda s cizincem, nemaj to jednoduchý....hm 😔 a ty za ním nechceš jet?? nebo po porodu?? 😕

kocicinka
4. bře 2009

Uf, to je mi moc líto. To se až do léta neuvidíte? Nemohla bys Ty za ním?
Jinak mám taky dneska depku, ale oproti té Tvojí situaci to asi nestojí za řeč...

laska.nezna.hranic
autor
4. bře 2009

upřímně se mi tam nechce vůbec. on je totiž rozdíl jet do Maroka k moři nebo do horské vesničky, kde není vůbec nic. navíc cesta trvá 4 dny autem. do letadla bych nevlezla. a nic by to nevyřešilo, jen bych pro pár dní s manžou vyhodila strašné peníze, což si stejně nemůžeme dovolit. a loučení snáším ještě hůř, než dlouhodobou samotu. ani manžel tam není spokojený a to se tam narodil, takže by měl být zvyklý. nechápu, jak člověk jako on může z takové "prdele" pocházet. ale to neberte jako výsměch, jen jsem zvyklá žít jinak. a svoje načančané miminko bych si tam vzít netroufla. nemají tam pořádně ani vodu obyčejnou, natož kojeneckou nebo plínky apod. i když je mi jasné, že dřív nebo později se návštěvě tchánovců s prckem nevyhnu🙂

kocicinka - copak tě trápí? někdo ti něco provedl? nebo něco s miminkem?

kocicinka
4. bře 2009

Jé... to zní zajímavě( ta "prdel") 🙂 Ale je jasné, že v těhu, nebo s miminkem, je potřeba mít určitý komfort,to je bez debat. Já jsem si nevímproč myslela, že je odněkud z města, nebo nějakého letoviska.

Moje starost je v porovnání s tou Tvou úplně malicherná, ale když se ptáš... Hrozně mi vadí, že manžel je závislý na televizi. Ne,, že by u ní seděl celý den, ale je zvyklý jí mít puštěnou celý cen jako kulisu. A neraději akční filmy, kobra 11, Piráti z karibiku a podobné ptákoviny( omlouvám se, jestli jsem se někomu trefila do vkusu), to je jeho. Já se občas ráda kouknu na dobrý starý český film a jakmile skončí, TV vypnu. Byli jsme dohodnuti, že až se malý narodí, tak půjde TV z domu, ale on mi to včera popřel. Prý to omezí, čemuž ale nevěřm. Neumím si představit, že v ložnici bude melé miminko a z obýváku se bude ozývat střelba, nebo ulice, nebo já nevím co. Ale ono to mimi vnímá a slyší už teď, a já nechci, aby to poslouchalo. Taky se nechal slyšet, že TV dítě rozvíjí. Taky to nechápu, jak tak chytrý a vzdělaný člověk může mít takové názory. My jsme se nepohádali, on není hádací, ale bylo dusno. Dopoledne jsem o poprosila, aby tu televizi na chvilku vypnul, odpověď byla :"Ne."
Tak jsem s zavřela v ložnici, abych to tolik neslyšela a brečela kocourovi do kožichu ☹ . Nevím, co mám dělat. Jestli tu televizi rozbít, nebo zahájit hladovku, nebo co.

laska.nezna.hranic
autor
4. bře 2009

kocicinka - což to jo, my jsme se seznámili u moře, ale ve Španělsku 🙂 ale jeho rodina žije v horské vesničce. oni by třeba i do města šli, ale manžovo maminka se z vesničky nechce hnout. ale to je její věc, pokud to jí a ostatním členům rodiny vyhovuje.

každá starost je starost. a u nás bude zase dobře, jen teď se mi s tím blbě smiřuje, protože jsem si to už tak nějak vysnila... dokonce jsem byla i pevně rozhodnutá jít rodit do jiného města, jen aby manžel mohl být celou dobu se mnou. ne jako je tomu v ČB, ale když budu sama, tak už je mi to jedno.
já bych se teda televize nezbavovala, když už bych ji jednou měla, ale chápu tě, u nás doma je to podobné. přijde se domu, ještě nejsou ani pořádně sundaný kabáty, ale televize se už žhaví. jako jo, ať si každý sleduje, co chce, ale pouštět to jen ze zvyku, když se ani dívat nechci, to mi přijde divné. pochopím to u radia, ale tv? ale třeba je to tím, že já na telku skoro nekoukám, tak jsem možná já ta divná v rodině🙂 zase trávím hodně času u netu... každý má něco no.
určitě se spolu nějak domluvíte, možná se jen zatvrdil, protože si to chce rozhodnout sám. nebuď kvůli tomu smutná 😉

zuzik28
4. bře 2009

Kocicinka, vůbec netuším co ten hořčík s tím má společnýho...spíš je to proti tomu tvrdnutí břicha. Každopádně otočit se prý může ještě stokrát, tak jsem říkala, že mu budu domlouvat 😀 No každopádně je to jedno, protože mi manžel tu Vídeň zakázal, takže nikam nejedeme. Říkala jsem mu, že se to může za těch 14 dní spravit, ale stejně si nedal říct. Je to zase lepší než něco riskovat...to má zase pravdu...vše pro miminko

dadule4
4. bře 2009

teda lásko, to chápu, že ti z toho není dobře,těšila ses a najednou je všechno jinak, ty úřady.. ať tady nebo na druhým konci světa, všude stejný ☹ a třeba to tam manžel vyběhá a přece jen stihne přijet, aby ste mohli být všichni tři spolu hned od začátku, moc bych ti to přála
koci, s těma chlapama je to těžký, někdy mi přijde, že to dělaj na just, - tobě to vadí, ty mi to zakazuješ, tak tě tím budu prudit.. můj přítel taky sleduje kobru ( podle něj nejlepší seriál, podle mě totální kravina 🙂 ), piráti tu taky proběhli - zval mě na ně do kina - s díky sem odmítla 😉 takže když má v pondělí kobru, tak já zalezu do postele s knížkou a je mi fajn. je zase fakt, že není tak často doma, takže mi to nestíhá vadit, ale zkus najít nějakou společnou domácí zábavu, my s přítelem rádi hrajem třeba karty, už asi půl roku zapisujem skóre a brutálně prohrávám, takže ho to baví. určitě něco objevíš.

zuzik28
4. bře 2009

Jejda láska....no to se ani nedivím, že máš depku...to bych teda asi nedala. To je teda situace 😲 Na to snad nejde ani nic říct, natož poradit. No je to hrůza prostě...každopádně se drž a ať to všechno sama zvládneš, protože to určitě není vůbec jednoduchý.
Kocicinka, s tou televizí je to teda na naštvání...to bych teda mužovi dala 😀 No a s tím, že telka dítě rozvíjí bych si teda dovolila taky nesouhlasit 🙂 No ale každý má svoje zvyky a s tím se bohužel těžko něco dělá...budete se muset nějak rozumně domluvit...chce to prostě kompromis.

dadule4
4. bře 2009

zuzik, Vídeň je kousek, třeba až vám bude prcek ťapat, tak se tam vydáte společně, krosničku na něj na záda a razíte.. radši buď teď fakt v klidu, ať je prcík
holky, dneska sem byla na tom cukru, málem sem se poblila 🙂, bála sem se že budu mít hlad, ale dokonale mě to zasytilo, takže poho

kocicinka
4. bře 2009

Dadulko když ono to není tak jednoduché. My se taky společně bavíme, ale- můj muž je zase doma furt, taky doma částečně pracuje- dělá programátora a opravuje PC. On je v práci ( učí na střední škole) jen pondělí až středa, takže zbývající část týdne je doma. Včera jsme se vrátili ze Šumavy( má jarní prázdniny) a ode dneška do neděle rekonstuuje obývák a u toho má puštěnou TV. Od rána do noci. A já jsem celý den zavřená v ložnici, protože mě to irituje. Mám pocit, že už nemůžu. Mám přesně jak jsi napsala pocit, že mi to dělá na just, ale když ono ani nejde si s ním promluvit. Zkoušela jsem to dnes odpoledne a on mi na to odpověděl:" No jo, máš to těžký". A dál mlčel. Fakt už nevím... ☹

wsmoulinkaa
4. bře 2009

čau...už se tu častějc scházíte.....

teda ženský to my si s manžou v tomto notujeme... 😀 😀 ne každý den, to bych nic neudělala, ale o víkendu to je paráda...
jinak hrajeme taky hry a nejvíc niku baví autobus...to je dobrá hra a aktivity-to je taky prča...ale tv mi nevadí...

koči...není to tím těhu??? máme ty své nálady... 😠

wsmoulinkaa
4. bře 2009

ale ted tu čtu...že pracuje doma...ale tak jestli ti i s něčím pomůže a koukám že rekonstruuje...tak to není zas takový důvod k hádce ne?? ale tak ne každému to vyhovuje...hm 😒

kocicinka
4. bře 2009

Smouli on u toho právě pracuje.. má to jako kulisu. Taky mě to někdy baví, zalézt do pelechu a pustit si pěkný film, ale poslouchat TV celý den, včetně reklam, včetně všeho, z toho mi hrabe.Těhu o není, mě to vadilo vždycky a ted mi to vadí o to víc, že to musí poslouchat i mimi.
Zuziku, můžu se Tě zeptat, jak bys to řešila? Já fakt nevím... Co bys dělala Ty?

kocicinka
4. bře 2009

Já jsem ráda, že je doma a pomáhá a rekonstruuje a ani se nechci hádat, jen chci, aby už konečně vypnul tu televizi, jinak se z toho zblázním 🙄

wsmoulinkaa
4. bře 2009

koči tak to máš pech, je to těžké když jeden má raději klid a druhý to moc nerespektuje,ale hlavu si stím přece lámat nebudeš kočko....já zas nemám moc ráda klid..takže u nás furt něco hraje někde...je to veselejší, ale to bysme se tady zbytečně dohadovaly, takže já mizííím...... 😉 pa

dadule4
4. bře 2009

je to asi těžký, už ti to tak vadí, že to nedokážeš překonat, zejtra vypni telku, pusť nějaký vaše oblíbený cd a řekni mu že to chceš poslouchat a při televizi to nejde, určitě ti to nezakáže. ale zavírání se v ložnici určitě ničemu nepomůže o to víc bude tu televizi pouštět

kocicinka
4. bře 2009

Mám jednoho kamaráda, který bydlí na Starém městě, vedle v domě mají restauraci, kde majitel neustále pouští nahlas hudbu, takže je to fest slyšet i u něj v bytě. No a když s tím nikdo nic včetně policie neudělal, tak mu jednou v noci došla trpělivost, vtrhnul tam a skončilo to rvačkou. Já se v poslední době cítím jako ten kamarád ☹

kocicinka
4. bře 2009

Holky, díky za rady🙂 Dadu to máš asi pravdu, tím se nic nevyřeší, že 😒

dadule4
4. bře 2009

ať je zejtra líp, žádný hádky, žádný stresy, mysli na mimíse.. já jdu do hajan, dobrou

zuzik28
5. bře 2009

Kocicinka, ono je to docela těžký, hlavně jde o zvyk, který se bohužel těžko odstraňuje. Co kdybys normálně zkusila telku vypnout a zapnout místo toho rádio? Telka je na prd a hlavně tam nic není a když na to stejně nekouká tak není co řešit. Rádio udělá stejnou službu, myslím jako ta kulisa. Ale bez hádek a nadávání...pokud se začne rozčilovat tak nezbývá nic jiného než se prostě zkusit rozumně domluvit. Vždyť to můžete jen zkusit ne? Neříkej mi, že by nebyl ochotný třeba na jeden ten zkusit vypnout telku a mít zapnuté rádio. Nebo třeba jen na chvíli...prostě takhle postupně pomaličku, polehoučku prodlužovat intervaly. Určitě se bude chtít taky nějak domluvit. Ale určitě nezalízej někam do ložnice. To by měl pocit, že ses vzdala a rezignovala na to...takže bude mít pocit, že ti to vlastně nevadí. Prostě to zkuste a uvidiíš....kdyžtak nám pak napiš jak to probíhá....a kdyžtak vymyslíme a zkusíme něco jiného 😀
hlavně se nevzdávat

laska.nezna.hranic
autor
5. bře 2009

kocicinka - a co kdyby si prostě a jednoduše tu televizi nechal a k tomu přibral sluchátka? on by mohl poslouchat a ty měla klid. dají se sehnat s opravdu hodně dlouhou šňůrou nebo i bezdrátová 😉

bertica.h
5. bře 2009

kuk 😵 😵

laska.nezna.hranic
autor
5. bře 2009

bertica - jak se daří?

kocicinka
5. bře 2009

Děkuju za rady a tipy, ted máme vystěhovaný obývák a ještě nějakou dobu bude, takže teď je klídeček 🙂 Uvidíme, jak to bude potom. Včera jsme si trochu popovídali, ale myslím, že když tu bude řvát místo TV celý den pop-music, bude mi z toho hrabat taky. Musíme dospět nějakému konsenzu.
On je na to zvyklý z domova od rodičů,tam jsou v bytě puštěné třeba 3 televize najednou- oni mají v každém pokoji jednu.. Lasko a jak to máte v ČB s porodnicema, když jsi psala, že by tam s Tebou manžel nemohl být celou dobu? Stejně mi to nejde do hlavy, ta vaše situace...Manžel by se nemohl přijet třeba na 14 dní na porod? Nevím, jak je to s vízem, ale je nutné ho mít třeba na těch 14 dní? Co kdyby sem chtěl jet na dovolenou...?Tak ho sem nepustí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru