Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

misakri
16. únor 2009

jéé, no naštěstí JEN 2x 😉

misakri
16. únor 2009

a už opravdu dobrou noc 🙂

dont_speak
16. únor 2009

tudíž si nemůžu dovolit další dítě, protože by to byl nejspíš zase chlapeček 🙂

dont_speak
16. únor 2009

misakri, dobrou noc.. 😉 už taky půjdu..
laska, jsi tady ještě?

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

misakri - ahojda🙂 vítej🙂
manžel nemá vyřízené ještě vůbec nic, teď jsme dostali oddací list z Brna, tak jsem si honem běžela vyřídit doklady a teprve mu to budu všechno posílat. všem to trvá věčnost a dny utíkají. myslela jsem, že ambasáda s cizineckou mají na vyřízení 30 dní, ale ono to prý může být až na čtvrt roku od podání žádosti, takže začínám pomalu panikařit.
jinak on je rozdíl, jestli je cizinec z EU, USA apod. nebo jestli je občanem třetího státu. a Slováci to mají většinou v pohodě, ti ani češtinu nepotřebují a dost se jim odpouští, protože to jsou přece bratři. přijde mi to ale nefér, když se trhli a tím se dobrovolně stali cizinci, aby měli výhody jen proto, že mluví podobnou řečí. osobně teda proti nim nic nemám, ale podle mě je člověk pořád člověk, ať je ze Slovenska, EU, USA nebo třeba z Ghany... nikdo nemůže za to, kde se narodil, tak by se ke všem mělo přistupovat stejně

já klystýr neodsuzuju, v jistých případech to i chápu, i když to teda nepovažuju za přirozené, jak tu někde holky v jiných diskusích zkoušely nadhodit, ale prostě k porodu bych to nechtěla. nebojím se zavedení trubičky nebo bolesti, to vůbec, ale stačí mi vzpomínka na průjem 😅 když si k tomu ještě představím to množství vody navíc a bolesti... né, děkuji. osobně bych ty "nehody" na sále tak nedramatizovala, myslím, že je lepší, když se to stane v tuhém stavu a hnedka zlikviduje, než se prolívat tekutinama. stejně to v danou chvíli bude to poslední, na co bych myslela. ale je to jen můj názor, pokud to některé maminky chtějí, pak je to ok.

dont_speak
16. únor 2009

lasko, je to tak.. mají na každého cizince úplně jiný metr.

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

misakri - tak lidi se berou z různých důvodů, někdo z lásky, někdo kvůli dětem, někdo pro peníze, někdo kvůli papírům. podle mě je to každého věc a je smutné, že o rodinném štěstí rozhodují úplně cizí lidé. hlavně je to nefér vůči párům, kteří spolu opravdu chtějí být. měl by se vždy řešit konkrétní případ fingovaného manželství a né preventivně znepříjemnit život všem smíšeným párům. já jsem zůstala bez práce, manžel na tom asi nebude o moc líp a na dávky nemáme nárok jen proto, že jsme se narodili každý na jiné straně hranic. hrůza. přijde mi směšné, jak jako republika chceme být světoví a přitom se bojíme cizinců. a to neříkám jen proto, že se mě to týká, já se nad podobnýma věcma rozčiluju pořád snad už od narození 😀

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

dont_speak - jojo, já jsem tady skoro pořád😀 chodím spát pozdě a pak prospím dopoledne 😅 ale vy jste se tu dneska všechny tak rozepsaly, že vám vůbec nestíhám 😀 to je super, jsem ani nečekala🙂

dont_speak
17. únor 2009
dont_speak
17. únor 2009

jdu do hajan, ráno mám živý budíček 🙂 a ten by mě nenechal vyspávat ani náhodou. Ale ozvu se hned, jak to půjde. Dobrou noc 😉

dadule4
17. únor 2009

ahojky holky! teda lasko, ty klidne zalozis novy tema a vubec nic nereknes 😉 mela sem rozbitej pc, pak hledam nase stary tema a koukam ze nikde nikdo. dneska sem objevila, ze pokracujem tady 🙂
teda, jsou to patalie s tema nasema uradama 😒 muj chlap jezdi za praci pryc, vidime se tak 5 dni do mesice, ale to je proti tobe lasko uplne uzasny, kdyz ani nevis jestli stihne porod vaseho mimca..jsi statecna ze to takhle zvladas, to ja bych z toho uz byla sediva 🙂 ale ono ti nic jinyho nezbyde vid?

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

dadule4 - pardon, ale když ono to tam už ani nebylo komu sdělit 😅
přesně tak, nic jiného mi nezbývá. beru to tak, že je lepší být od sebe teď, než potom, až maličký poroste🙂 jednou už jsme odloučení byli a taky jsme to přežili. alespoň se nemůžeme hádat 😀 i když po čase už jsem byla pěkně mrzutá, ale ustáli jsme to. a ty na tom nejsi o moc lépe 😒
no a co u tebe, co pořád provádíš? něco nového?

dadule4
17. únor 2009

jsem rada ze sme se tu zase sesly! no pritel jezdi domu jak muze, ale je to fakt malo, ted ma prijet ve ctvrtek po trech nedelich, takze uz se ho nemuzu dockat! nestaci koukat jak mi rychle roste pupik 🙂
u nas vsechno pri starym, pristi tyden jdu na ten cukr, mam to presne jako ty, kdyz se nenajim do hodiny od ty doby co vylezu z postele tak je mi strasne zle, rikam si jak to zvladnu, tak dlouho bez jidla 😒
asi se pujdu projit ven, konecne se tu trosku umoudrilo pocasi, dokonce prekvapive vykouklo slunicko
a koukam ze v cervnu bude asi mnogo kluku!! 😉

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

dadule - a co má za práci? to si myslím, že musí být asi vždycky překvapený, jak ti povyrostlo bříško🙂

já jsem ráda, že už mám ten cukr za sebou, hlad a čekání se mi vůbec nelíbilo🙂 ale stejně je to zajímavé, dřív jsem nemohla po ránu pozřít sousto a teď je jídlo první věc, na kterou myslím, jen co oči otevřu 😅 ale teď už je to dobrý, když jsem k tomu ještě zvracela, tak to bylo teprve nepříjemné. ale neboj, zvládneš to a zas bude o jedno vyšetření méně🙂

jé, vy máte sluníčko? to je fajn, tady je zataženo a i sníh poletuje...

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

holky, vy, co jste už byly u obvoďáka, poslal vás na to EKG? po mně to gyndařka chtěla, ale moje obvoďačka mi do průkajdy udělala jen pár poznámek ohledně mého zdravotního stavu, jako jestli jsem alergik nebo beru nějaké léky a dala razítko a tím to skončilo. mně to teda nevadí, ale tak nevím, jestli to bude stačit, až půjdu na poradnu. anebo tam jde fakt jen o to razítko a co tam doktor připíše je už vedlejší?

jenniffer
17. únor 2009

Laska.nezna.hranic: po mě tedy v poradně chtěli, abych EKG vyšetření absolvovala. Bylo jedno jestli ho udělá obvoďák nebo internista v nemocnici. Každopádně na gyndě chtějí mít jistotu, že tvoje srdíčko je v pořádku, tak bych si na to EKG raději došla. 😉

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

jenniffer - já právě myslela, že na to musím mít doporučenku od obvoďáka. no, uvidíme, co mi řekne na příští poradně, jen jsem chtěla vědět, jak to funguje jinde. evidenteně si všechno každý doktor dělá po svém. to je jako s tím cukrem nebo screeningem v prvním trimestru, někdo za něj platí a někomu to udělají zadarmo...

dadule4
17. únor 2009

pritel dela po stavbach, hasici zarizeni. jinak k tomu ekg, taky ho nemam, u obvodaka jsem byla, ale nic mi o tom nerikal, jak pise laska, jen zapsal par veci z karty a bylo to..
nevim nevim, clovek aby si furt vsechno hlidal co? 😉

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

dadul - to je tolik věcí, které je třeba zajistit a absolvovat, že by se z toho člověk musel zbláznit, kdyby to měl dodržovat 100%🙂
a na poradně už jsi byla? gynďák ti na to ekg nic neříkal?

a co zubař? taky jsou u vás tak dlouhé čekací lhůty od objednání? já jdu až za dva týdny. ale objednat jsem se musela už hnedka po Novém roce.

misakri
17. únor 2009

dobrý večer těhulky.. 🙂
vidím, že řešíte EKG.. já nebyla ani u prvního těhu a myslím, že nepůjdu ani teď.. dokonce ani od zubaře jsem nemusela mít razítko, nikdo po tom nepátral a v nemocnici při příjmu k porodu teprve ne.. jen se zeptali, zda jsou nějaké odchylky od normálu, nemoci apod.. spoléhají na to, že kdyby byla těhulka nějak nemocná, popř. problémy se srdcem, tak to je to první, co jim hlásí.. 😉

jo a u obvoďáka jsem si pro razítko ani nebyla.. sestřička v poradně mi sama říkala, že jim všechny těhulky hlásí, když berou léky, popř. alergii nebo něco a ona to automaticky píše do průkazky, když ji vypisuje.. takže to není ani potřeba.. 😉 .. třeba já nebyla u svého obvoďáka asi 3 roky, takže bych řekla, že ví prd o mém současném zdravotním stavu.. 😉 😝

mmch, k zubaři jdu v pondělí 23.2... konečně!!! a to jsem se objednávala někdy na začátku ledna s bolestí zubů.. 😒

dont_speak
17. únor 2009

Ahoj holky,
lasko, já celou dobu tady smolím dlouhý IP pro Tebe až mi vypadl net. 😠 😠
No holt budu muset začít znova.
EKG... mě posílal dr i při prvním těhu.. teď v druhém dokonce s žádankou, protože jsem měla dost vysoký tlak.
Ale těch starých lidí, co tam bylo.. musela jsem jet s malým a čekat dobrou hodinu, než nás vzali a všechno bylo v pořádku.
Obvodní mě nikdy pořádně nevyšetří.. vždycky první otázka byla, jestli chci napsat neschopenku..
Teď tam nechci ani jít, když řádí chřipka.
Zubař..... 😲 😲 Už mi plombovali jeden zub 🙂 🙂

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

misakri - ahojda, tak to je pohoda, pokud nebude remcat gyndařka, tak já to určitě řešit nebudu. zatím všechna vyšetření dodržuju poctivě, ale když mě tam sami doktoři nepošlou, tak z vlastní iniciativy tam nepoběžím. a k zubaři bych šla tak jako tak, tam se snažím chodit pravidelně.
no, to vypadá, že se k zubaři i těšíš, pořád tě zuby bolí? neměli by takové pacienty brát přednostně?

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

dont_speak - zrovna jsem si říkala, jestli dnes přijdeš. včera se to tu rozjelo, že jsem ani nestíhala sledovat🙂
tak to mě mrzí. ale to neva, netrap se s tím. určitě máš na starosti důležitější věci, než mi sepisovat informace.

dont_speak
17. únor 2009

laska, poslala jsem TI to, ale jsem už nějaká hotová z dneška, tak snad to bude srozumitelné po mě přelouskat 🙂 Jen jsem to psala a vzpomínkama mi tvrdlo břicho. Mrkni se pak na to. 😉

dont_speak
17. únor 2009

To těhu ze mě dělá strašnýho nerva. Máma mi dneska svěřila tajemství a nějak mě tím ještě víc rozhodila.

dont_speak
17. únor 2009

mis, no vidíš, já jdu 23. zrovna na gyn kontrolu 🙂 To si vzpomenu určitě na tebe, jestli ti vrtají nebo ne 😝 😀

laska.nezna.hranic
autor
17. únor 2009

dont_speak - neboj, určitě to bude ok, kouknu na to. jejda, to to tam bylo tak strašné, že to na tebe působí ještě takhle zpětně?
kdyby mamka věděla, že tě to tak vezme, tak by ti to možná ani radši neříkala🙂

misakri
17. únor 2009

jsem tu.. jsem koukala na MMA, co se dneska draží a nic moc mě nezaujalo.. 😝

misakri
17. únor 2009

a jako zuby mě bolí děsně.. ale ne pořád, chytne mě to jednou za 2 týdny a vždycky v noci.. tak si vždy říkám, že tam ráno už určitě zajdu a ono to pak povolí a já nejdu nikam.. 😉
ale na to pondělí už se fakt těším.. konečně se mi snad uleví.. a jsem ráda, že tohle je mé poslední těhu, bo s takovou bych byla bezzubá.. 😀 😀 .. u mě trpí nejvíc zuby při těhu.. ☹ ☹

dont_speak
17. únor 2009

laska, máš ještě ode mě odpověď 😉
mis, to bude určitě kazík, ale pak už budeš mít určitě klid.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru