Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

bertica.h
20. únor 2009

laska.nieosm si sitá,ale nebudeš na nemcocenskej až do porodu..myslím,že 6-8tt pred TP budeš už poberať tých 7800kč.
pretože inak ženy,čo su nornm.zamestnané nastupuju tiež 6-8tt pred TP na matersku(PPM),ty kedže nemožeš nastupiš rovno na RD.
snád...zisti si inde,na mna nespoliehaj🙂)

kocicinka
20. únor 2009

Já jsem zase přicházela do styku s mrtvými a nemocnými lidmi, tak jsem taky šla na neschop. ale více méně kvůli státnicím. Lasko ty jsi tam neměla nějakou pracovní smlouvu? A bereš teď alespoň nějaké životní minimum nebo tak něco? Jsou to mrzáci, já mám taky dost podobných zkušeností. V důchoďáku mi při nástupu slibovali, jak mi dají neplac. volno na státnice a pak prd 😒 Kdybych neotěhotněla, tak nevím...

laska.nezna.hranic
autor
20. únor 2009

teda holky, já žasnu nad vašimi povoláními. vás obdivuju, já bych to nezvládla.
kocicinka - smlouva byla, ale nezmohla jsem nic. navíc bych přišla o ten zahraniční pobyt, který jsem měla zaplacený už dávno před tím, než jsem o tom místě zaslechla a to mi za to rozhodně nestálo. pracovní podmínky tam byly hrozné, odešly skoro všechny mé kolegyně (kromě dvou - jedna si chtěla přilepšit k důchodu, tak jim tam vyloženě dobrovolně otročila a druhou si tam nechali, protože na ostatní donášela, 😠 ) zůstávala jsem tam jen proto, že jsem myslela, že dodrží dohodu a že mi slibovali povýšení, protože na mě házeli odpovědnost za práci vedoucího, když se mu zrovna nechtělo tam být. trezor, pokladny, závěrka... no prostě všechno - trávil tam tak 4 hoďky tři dny v týdnu, já dělala jak blbec i víkendy (až pak, když jsem se začala ozývat a můj pobyt se blížil, tak se mě hezky zbavili), ale nelituju. mám alespoň další zkušenost, což se mi neztratí. jen ty penízky teď chybí.
ale protože jsem nestihla oddělat těch 270 dní, tak neberu vůbec nic. rodina mi teda pomáhá, i když je to nad jejich síly, ale teď s tím nezmůžu vůbec nic. jen se modlím, abychom pro manžu sehnali práci, až přijede a jakmile to půjde, budu muset dělat i při miminku 😒 ale musí se to zvládnout, říkám si, že vždy se najde někdo, kdo je na tom hůř. jen mě mrzí, že to odnáší zbytek rodiny.
nejlepší by bylo začít podnikat z domova, ale nevím s čím, aby to bylo k něčemu - já totiž dohromady vlastně nic moc neumím 😅

bertica.h
22. únor 2009

laska..tak to teda musí byť.. 😕 😒
neviem kolko zarobí manžel,keby aj on mal malý príjem..mali byste nárok na podporu v bývaní,budete dostávať prídavok na dieta..
skus si napísať do tých paragrafov,oni tam baby vedia všetko,mne už veľa krát pomohli 😵

laska.nezna.hranic
autor
22. únor 2009

bertica - vzhledem k tomu, že manža je cizinec, tak minimálně rok nemáme nárok vůbec na nic. stát si totiž myslí, že všechna smíšená manželství jsou zaručeně fingovaná, takže neřeší konkrétní případy, ale preventivně trestají všechny páry 😠

laska.nezna.hranic
autor
22. únor 2009

a co jinak, holky, jaký byl víkend? mimísci kopají? 🙂

bertica.h
22. únor 2009

laska..to sa mi celé nezdá..sorry,ale z čoho žijete??😲

skus napísať ešte na www.aperio,cz

všetko im opíš,fakt poradia oni vedia ako na to 😒

no,naš mimis kope riadne.
Utiecť nemám kam pred nou 😀 😀

bertica.h
22. únor 2009
laska.nezna.hranic
autor
22. únor 2009

bertica - je to tak. jak jsem psala výše, pomáhají naši. manža tu není a mimi zatím taky ne, takže živí v podstatě jen mě. byla jsem už na pár úřadech a všude řekli to samé. proto mi tak dělá starost, abychom pro manžela sehnali co nejdříve práci. brala bych i něco pro mě na doma, ale to je už horší, vím, jak to chodí. a když už něco je, tak toho je hafo a já nemůžu nic tahat. navíc ani nemáme místo. prostě problém. už abych měla alespoň ten rodičák a pak vezmu nějakou brigádu nebo tak. my to zvládnem. musíme🙂
ale o tomhle už dost, pořád tu jen píšu o svých problémech a to sem nepatří. i když se to miminka také týká.

tu stránku neznám, díky, kouknu na to🙂

ty jsi tu snad jediná, která v téhle diskusi čeká děvčátko, že?🙂 to bude mít na výběr dost nápadníků - našich synáčků 😀 😉

bertica.h
22. únor 2009

laska 😀 😀 😀
to bude nápadníkov pre Anetku 😀 😀
v ľavo na tej stránke máš "poradna"..vždy tam poradia veľmi dobre..životné minimum proste mať musíte 😠
toto ma vždy dokáže vytočiť..jaký to je systém 😒

kocicinka
22. únor 2009

Ahoj, víkend proběhl ve znamení flákání a nezdravého jídla. V úterý jedu na zkoušku, ale protože mě strašně bolí záda, nemůžu se vůbec učit 😢 . Nevím, co mám dělat... Navíc v tomhle místě mě ještě nikdy nebolela, tak nevím čím to je, proč to je, ani co se s tím v těhu dá dělat 😖

laska.nezna.hranic
autor
22. únor 2009

bertica - životní minimum možná ano, ale žiju s našima a když do toho započítají jejich důchody, tak i přesto, že jsou poměrně nízké, tak minimum je ještě nižší a nejspíš se do toho nevejdeme. ségra ještě studuje a taky jí sdělili, že na ní naši nic nedostanou, že si má ke škole najít práci 😒 a to je teprve na střední.

na druhou stranu, aby Anetka nebyla chudák🙂 nebude tu mít žádnou kámošku🙂

kocicinka - mě taky jednou zničehonic chytly záda večer před zkouškou. byla to bolest, že jsem pochopila význam slov "lézt po zdi". nemohla jsem vůbec nic. nejméně (i když pořád nesnesitelně) mě to bolelo jen v předklonu, takže jsem tu noc strávila opřená o kulečníkový stůl, co jsme tu měli a jediné, na co jsem se zmohla, byly slzy. ani pořádně nadechnout jsem se nemohla. no, už to nechci zažít. si říkám, že jestli takhle krutý bude porod, tak teda nevím 😀
je mi tě líto, máš starosti se školou, starost o miminko a když si ani nemůžeš pomoct léky, tak je to fakt blbý 😒

wsmoulinkaa
23. únor 2009

ahoj láska a odkud manža je??

to ti nezávidím, ale bude určo líp!!! 😉

unka7
23. únor 2009

Ahoj Těhulky,

tak se hlásím po větší pauze, měla jsem tu návštěvu na týden, takže vůbec nebyl čas ani klid se ozvat.

Jinak v průběhu jsem byla u toho nového gynekologa a byl super. Udělal mi vnitřní ultrazvuk,aby hezky změřil čípek a vnější, kde mi hezky miminko ukazoval, takže jsme i hezky viděli, že má pindíka, takže je to kluk, jako buk. Na bolesti mi předepsal magnesium a když to nezabere, tak to bude řešit dál, ale miminko je zdravé, takže máme radost.

Dočtu si Vás večer a jak se máte vy a miminka?

laska.nezna.hranic
autor
23. únor 2009

wsmoulinkaa - manžel je z Maroka
já vím, že bude, jen mě to teď stresuje o něco víc než normálně, né kvůli nám, ale kvůli miminku. teď musím vyřešit manželovo vízum, aby stihl přiject dřív, než bude malej chtít na svět, pak narození naší prdelky a pak už nám spoustu starostí odpadne, tak budeme řešit práci a penízky. ono se to dá, pokud na to člověk není sám a má rodinu, která pomůže, jen je toho teď moc najednou.
ale dneska mi poslali nějaké info z amabsády a dokonce to je i srozumitelné, tak pokud marocké úřady nebudou dělat problémy, tak by se to snad dalo. neztrácím optimismus🙂 i když, jak kdy... 🙂

nevím jak vy, holky, ale já na sobě pozoruju, že jsem nějaká víc citlivější. ségra mi třeba o někom vypráví a mně stačí málo a vždycky mě to tak dojme, že se pomalu rozbrečím. začínám asi být hysterická 😅 jsem si myslela, že na hormony se lidi jen vymlouvají, ale ono na tom asi něco bude🙂

unka - to je moc dobře, že jsi s novým doktorem spokojená, tak by to mělo být.
další mužskej do party, to je paráda. Anetka od Bertici bude mít opravdu z čeho vybírat 😀

jinak já se mám - v rámci možností - dobře, malej už solidně kope a kope téměř neustále, takže si ho užívám.
v podstatě na tom tak ujíždím, že většinu dne jen pozoruju bříško. ale zase si říkám, že je to jen dočasně, tak si to chci pěkně užít, dokud to jde🙂

wsmoulinkaa
23. únor 2009

tak to jo....ty vogy a kde jste se seznámili? na dovče? mám známou ta má mulata-je krááásnej 😵

to je hrozný že to tak všechno trvá co?? Ono to taky dneska s tou prací není žádná sláva, ale přežít se to musí! 😒

kocicinka
23. únor 2009

Lasko a co kdyby třeba manžel učil v nějaké jazykovce coby rodilý mluvčí? V Praze se takhle živí spousta cizinců. Jinak co se týče Tebe tak třeba Tě napadne založit si nějaké to podnikání v souvislosti s miminkem... třeba mateřské centrum, nebo nějakou soukromou školku, když je teď tolik dětí...Já asi taky budu muset máknout, ale co budu dělat, to ví Bůh.
Taky sis koukám užila svoje se zádama... přišlo se na to, co Ti tu bolest způsobilo?

laska.nezna.hranic
autor
23. únor 2009

wsmoulinkaa - přesně tak, na dovče. já jsem to po předešlých zkušenostech moc neřešila, bála jsem se mu věřit, abych nebyla zklamaná. jsem si říkala: "odjedu a za hodinu nebude vědět, že mě kdy znal. teď má krásný řeči, ale kolik dalších holek během léta potká...?" no ale on to všechno myslel vážně. a jsem moc ráda, že jsem se spletla 🙂
tobě se líbí tmaví muži?🙂 můj muž je na Maročana taky hodně tmavý, takže tady je pro každého hned černoch, což mě rozčiluje. já jsem totiž docela bledule, tak jsme pro druhé lidi dost kontrastní pár, ale tak na ně kašlu. babička vždycky říká: " no on je jako ten Rey z televize" 😀 ten je pro lidi taky černoch, i když v tomhle případě se jedná o mulata. nikomu nedochází, že takový člověk je pak stejně černý jako bílý, když je to míšenec🙂

wsmoulinkaa
23. únor 2009

jj podle fotečky vypadáš na bledulku, ale klid to já taky.

na řeči nedej, lidi toho namelou at se každý stará o sebe, jde o zvyk než si lidi zvyknou...to víš třeba záviděj 😅 mě se mulati líbí, ale nikdy mě nenapadlo nějakýho svádět a nakonec jsem potkala Radka 😀 😀
a jak jste spolu dlouho?? musím jít za chvili dělat bramboráky hm 😒

laska.nezna.hranic
autor
23. únor 2009

kocicinka - časem by možná mohl, ale k tomu potřebuje znát češtinu ještě o něco víc. prozatím by vzal jakoukoli dělnickou práci, jde jen o to najít ochotného zaměstnavatele. bydlíme za městem, tak aby zase mohl tak nějak dojíždět, protože sice sem MHD jezdí, ale ve špičce 1x za hodinu, jinak spíš po dvou a o víkendu jedou jen dva busy za den 😖 a když pak má člověk čekat v zimě na nádraží, tak to není nic příjemného. ještě si pamatuju, když jsem dojížděla do školy🙂 ale to teď nemá cenu řešit. něco se snad najde. možná se pletu, ale mně přijde, že v Praze je to všechno tak nějak snazší, jako že je tam víc možností.

vy jste tu všechny takové hodné, jak se snažíte pomoct a přitom nás vlastně neznáte. je to hezké🙂 už jsem zase dojatá 😢 😀

to podnikání založené na miminku mě už párkrát napadlo, ale říkám si, jestli to má ještě cenu, protože s takovým nápadem už přišlo dost maminek (i když ne třeba zrovna tady u nás). navíc já jsem strašný posera, mám sny, ale nemám odvahu je zrealizovat. prostě se bojím, abych to zvládla. ještě kdybych sehnala parťačku... ale každopádně o tom budu ještě uvažovat. převzít péči o cizí dítě je strašná zodpovědnost a může to být i dost nevděčné. ty bys do něčeho takového šla?

ta bolest zad se mi pak v mírnější formě objevila ještě jednou, ale protože to do dvou dnů samo ustalo, tak jsem s tím nikam nešla. takže nevím, bohužel. a tebe už to přešlo?

laska.nezna.hranic
autor
23. únor 2009

wsmoulinkaa - teď v souvislosti s barvou pleti řeším vlasy. odbarvování už mě nebaví, od přírody jsem bruneta. jenže každý říká, že jak jsem bledá, tak světlé vlasy mám lepší. to mám pořád problémy, co? 😀

někdo závidí, někdo je rasista, lidé jsou různí. nechci to moc řešit, jen některé řeči zamrzí. ale my jsme spokojení a to je hlavní🙂

a jak ty jsi se s mužem seznámila?🙂

moc dlouho spolu nejsme, teď rok a půl (jsme si vlastně miminko udělali k prvnímu výročí 😀 ), ale mně to přijde tak akorát, všechno v našem vztahu tak nějak volně plyne z jednoho levelu do druhého, že nad časem nepřemýšlím. manžel vždycky toužil po rodině, po dětech a já vlastně taky, tak když jsme na sebe tak hezky narazili, tak nám bylo vcelku jedno, jestli je na svatbu a mimi podle druhých lidí moc brzo nebo ne.

ty máš povinnost dělat bramboráky? když se ti nechce, tak to nedělej, si zakousnete rohlík 😉

wsmoulinkaa
23. únor 2009

už hotovo...táááák už to je. já měla na ne taky chut a ješte holčina, tak to se musííí, jinak míváme studenou večeři. 😉

my s radkem jsme se seznámili v práci a jsme spolu už 10let to bude v červnu-svoji. Předtím jsme spolu rok chodili!!! jsem spokojená občas si vjedeme do vlasů to je všude, ale vždycky to dlouho nevydržíme a tak se zas udobříme takže ok. Nikdy mě neuhodil, nechlastá(vyloženě) pivo si dá a je zodpovědný co se týká placení a rodiny, tak si myslím že jsem si líp vybrat nemohla. Anebo třeba mohla, ale je to o zvyku. Člověk si musí asi projít i nějakou tou krizí a pak pochopí!!!! 😉 😕

wsmoulinkaa
23. únor 2009

to s placením myslím samozdřejmě výdaje jako složenky, hypotéky 😀

laska.nezna.hranic
autor
23. únor 2009

wsmoulinkaa - tak to je paráda. tak by to mělo být. pokud spolu mají dva různí lidé žít, tak je pochopitelné, že občas je třeba udělat kompromis. a všude se občas lidi neshodnou, tak se třeba pohádají, ale důležité je umět to vyřešit. 🙂
ale koukám, jak si na něm vážíš věcí, které by vlastně měly být samozřejmé, např to, že tě nebije. vím, že né každý má štěstí na takového muže, ale je legrační, jak se ženy naučily uvažovat 🙂

wsmoulinkaa
23. únor 2009

to jj....a právě proto to píšu, protože skoro všechny kamarádky jsou rozvedené a právě proto!!! A já to nechápu. Taky jsem si prožila románek, který nedopadl dobře a o to si toho všeho strašně vážííím-bacha manža 😅

wsmoulinkaa
23. únor 2009

tak zatím-radek chce pc...tak třeba zítra 😉

zuzik28
23. únor 2009

Nazdárek dámy...o víkendu nic moc plkando a jen tu jeden den nejsem tak hned musím dočítat celou stránku 😀 Ale je to dobrý počteníčko...
Dneska jsme měli nákupní den. Manža měl dovolenou tak jsme vyrazili do Brna do Ikee a taky do Makra...bylo to super, ale už jsem toho měla teda vážně dost. Vyrazili jsme ráno v deset a v osm dorazili domů...uf uf uf 🙂 Mladýmu jsme koupili krásnej koberec do pokojíku, takovej kusovej, modrej, no pěknej.
wsmoulinkaa - já mám taky skvělýho manžela 😀 😀 určitě bych neměnila...
laska - neboj, určitě to všechno dobře dopadne, drž se...

laska.nezna.hranic
autor
23. únor 2009

zuzik - hehe, to víš, čekat na tebe nebudem 😀 ale ono se tu neřešilo nic důležitého🙂
a co ještě jste koupili? neříkej, že jste deset hodin strávili výběrem koberečku 😀

wsmoulinkaa
24. únor 2009

ahoj zuzik...máš pěkný albíčko a to manžel bude velký sportovec co 😉

unka7
24. únor 2009

Dobré ránko těhulínky,

lásko, když to tu takhle dočítám, tak se musíte s manželem připravit na nelehké chvíle, opravdu to tu bude mít tvůj muž hodně těžké a bude od tebe potřebovat podporu a nevěř tomu, že v Praze by to bylo jiné. U nás dokážou být lidi hodně zlý a závistivý a celkem si troufám říct, že i rasisti. Ale v celku podle nedávných zkušeností je jim úplně jedno na kom se smlsnou, hlavně, že mají koho drbat...

wsmoulinkaa - mi máme s přítelem obdobný vztah, i když ohodně kratší.

Zuzíku, tak co jste nakoupili?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru