Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

kocicinka - já mám od Knappové Jak se bude vaše dítě jmenovat? a je bezva. měla jsem ji koupenou už dlouho a ráda si ji pročítám, ale nakonec se výběr jmen obešel bez její pomoci. no tak třeba příště🙂
jaké máte návrhy? nebo ještě vůbec nevíte?
já bych to za těhu knížku taky nedala. stejně to prolistuješ, přečteš, co tě zajímá a víckrát už ji neotevřeš. navíc dneska v době internetu mi to přijde i zbytečné. nebo nemůže ti ji někdo koupit jako dárek třeba, pokud ji moc chceš?

jinak jsem ti nakoukla do alba, máš úžasné vlásky. super 🙂

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

kocicinka - u nás to bylo taky tak. čekáme kluka a chuť na sladké roste🙂 takže věřím, že i ty budeš mít výsledky ok🙂
ty jo, tomu říkáš zvýšený tlak? já mám vyšší než ty a to se raduju, jak mi během těhu klesnul 😀

leniszka
16. únor 2009

Ahoj holky.
Lasko - mno s těma prsiskama to je drsné, ale manžel si neztěžuje 😀 Supr, že ti ty testy vyšly dobře! Oni doktoři někdy ty testy přehánějí... potřebují nasbírat body a mít klid v duši... já na ten cukr třeba vůbec nejdu. Ono asi fakt záleží na gynekologovi. Třeba ani UTZ mi nedělal od 20 týdne, další UTZ je prý až ve 30. týdnu mno a jiným holkám prý dělaj UTZ každou kontrolu, tak nevím :-/ Ony ty UTZ prý nijak neprospívají, právě naopak. Ty vlny se odráží od miminka a tím se přenáší ten obraz, což mu není příjemné a často se proto prý točí k UTZ zády nebo zadečkem. Na nás mimísek na velkém UTZ dokonce vyplazoval jazyk 😀 Bylo to super, strašně srandovní 🙂

Kocicinka - vítej mezi náma 😉

Holky, já jsem na tom s tlakem bídně ☹ Mé hodnoty jsou 80/47... prý mám když tak padat na zadek, říkala sestřička u doktora 🙂 Jinak, kdyby mě chtěl poslat na ten cukr, tak to odmítnu. Ono by to bylo totiž vidět už z odběrů krve, že je tam něco nestandardního, tak bych se poptala, jestli je to opravdu nutné a jestli je nějaké podezření a pokud by nebylo, tak bych to vyšetření odmítla. Mám pořád problém s tím tvrdnutím břicha. Už se mi o tom zdají i špatné sny. Bojím se, že když mám tu křeč v děloze, že to malého nějak stlačí nebo něco a že pak bude mít nějakou fyzickou nebo psychickou vadu ☹ Už jsem z toho fakt na nervy. Asi zase začnu pít to magnésko, i kdybych mi z něho mělo být zle. Ten dýňový olejík budu mít až zítra a než zabere, kdo ví, kolik dnů to může trvat :-/

kocicinka
16. únor 2009

Laska: Jo jo tuto knížku jsem měla na mysli 😉 . Máme zatím Jonáš, nebo Mikuláš. Ale chtěla bych dát dvě jména a žádné druhé jméno se mi k těmto dvěma nehodí. Myslela jsem, že by se mohl jmenovat druhým jménem Kamil, po tatínkovi. Ale ani Jonáš Kamil ani Mikuláš Kamil se mi nějak nezdá. V té Pařízkově knížce je něco, co jsem nechtěla vidět ☹ Jsou tam detailní velká foto kluboucí se hlavičky a nástřihu hráze. Sice jsme koukali na porod na videu ale tohle bylo vážně hrozný. Navíc ta rodička tam byla komplet celá oholená, takže vidět každý detail. Docela mě to psychicky rozhodilo ☹ ☹.
Nám na UTZ taky ukazoval malý prdelku. Mě dělala moje gyn UTZ v 1. trimestru při kažké návštěvě jednou měsíčně, to byl ten vaginální, potom mi ho dělali ve screeningovém centru ve 13. tt a ve 23. tt a to je prozatím všechno. Další bude následovat asi až ve 30.tt. Chystáte se někdo na ten 3D UTZ??
Tvrdnutí břicha to vůbec nevím co je... myslela jsem, že se to objevuje až ke konci těhotenství 😕 . Někdy mám pocit, že je to bříško takové tvrdší, ale to jenom když dlouho stojím, nebo mám stres před zkouškou a nebo se z toho vyklube nadýmání... 😅 . Leni a nepomohla by ta minerálka magnezia?? Děkuji za pochvalu vlasů 😉 začnu asi zkracovat, nějak mě už vlasy po kolena zmáhají..

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

leniszka - já mám manžela v cizině a taky ho strašně zajímalo, jestli už rostou 😀 no a teď v druhé půlce těhu se zase přeorientoval na můj břuch. ale já nemám to hezké kulaté těhu bříško, tak se nikde nechci ukazovat...

také nemám utz každou poradnu. moje doktorka ho nemá a řekla, že si ho ani pořizovat nehodlá, tak mě na něj posílá jinam a tam mám jen ty tři hrazené pojišťovnou. mrzí mě to, ale od té doby, co prcek kope, tak už nejsem tak nervózní, že nevím, co s ním je. jinak myslím, že pokud bys měla zájem, tak ti ho udělají, ale musíš si to zaplatit.

jakto, že na cukr nejdeš? myslela jsem, že od 25 let je to povinné a kdo má nějaký rizikový faktor, tak jde i v nižším věku. ale většina doktorů na to posílá každou maminu.

čím vůbec to tvrdnutí vzniká? je to z nedostatku toho magnesia nebo z námahy nebo z čeho? neboj, tvůj maličký jistě bude v pořádku. pokud to tvůj doktor ví a něco by hrozilo, pošle tě do nemocnice a tam už by si tě pohlídali. ale chápu, že tě to nervuje.

leniszka
16. únor 2009

Holky, to tvrdnutí mám většinou když jsem ve stresu, to hlavně. Když se bojím, což je taky určitý stres mno a pak i v noci, po ránu, prostě kdy se mu zachce ☹ S tou minerálkou to je dobrý nápad kočičinko, to vyzkouším 😉 Sice bublinky asi taky moc neprospívají, ale tvrdnutí je tvrdnutí. Četla jsem o tom i diskuzi tady na koníkovi a holky si tam psali něco v tom smyslu, že je to příprava dělohy na porod, ale že by ty stahy neměly být často. Není to ani bolestivé, spíš nepříjemné a hlavně ten strach, jestli je malý v pohodě, když je děloha v křeči. Vůbec nevím, čím to je, ale když jsem to prvně říkala doktorovi (ve 22tt), neřekl na to nic, jen že je to stah dělohy. Mno na další kontrolu jdu další čtvrtek, tak mu to zase zmíním a poptám se, co a jak a jestli to může mít vliv na malého.

Holky, jak tak koukám, tak budeme mít všechny chlapečky 🙂 Letos je strašně málo holčiček, jak to tak sleduju 🙂 To loni jich bylo mnohem víc. Loni se narodila bratranci, strejdovi, švagrové... letos to bude samý kluk 🙂

Holky, jak to máte se sexem? Mně to přijde, že se manžel drží strašně zpátky... až mě někdy ty hormony tak zburcujou, že mě až napadají ty nejhorší myšlenky. Ale na druhou stranu si myslím, že se asi bojí, abychom miminku neublížili nebo tak něco... taky máme problém s tím, že chodí pozdě domů z práce a já jsem věčně sama, jen víkendy míváme společné. Chodím celé těhu docela brzo spát, kolem devíti už zalézám a třeba si čtu nebo něco, ale většinou brzo usnu. To je asi tou únavou za celý den. Mno a manža přijde třeba kolem desíti a to já už jsem hyn, takže taky nic 🙂

Vyprávíte taky miminkům? Já na něho mluvím docela často. Když jedu v autě, tak mu vykládám kam jedeme, kde je tatínek apod. Dokonce si u toho ani nepřipadám jako blázen 🙂 Taky jsem koupila knížku pohádek a večer občas nahlas čtu, ať si malý zvyká a pak je snadněji uspatelný. Ale myslím, že to bude hodný klouček, protože v noci vůbec nekopká a ráno začíná až kolem osmi, takže snad mezitím spinká 😎

leniszka
16. únor 2009

Lasko - na ten cukr se prý chodí po 25 letech věku maminky, ale mně bude 25 právě letos, tak nevím, jestli mě tam pošle, ale já tam nebudu chtít, pokud to nebude vysloveně nutné 🙂

leniszka
16. únor 2009

Kocicinko - já na 3D nejdu, ale jestli chceš, tak je tuším nejvyšší čas. On se dělá jen do určitého týdne těhu tuším. Viděla jsem tady ve fotoalbu fotky z 3D a mně se to popravdě ani moc nelíbí 🙂 Asi záleží na tom UTZ, ale většina jich byla takové hnědavá a ta miminka tam nevypadala jak z cukru 🙂 Já si totiž žiju s představou, že už malý vypadá tak jak vypadat bude i po porodu. Vím, že ne, ale je to tak pro mě lepší pocit 🙂

Já porod viděla na youtube a taky tam byl vidět i nástřih, ten ještě ušel, kolem dokola to bylo všechno úplně bílé - to maso, od toho, jak to bylo napnuté a tak to asi paní ani necítila, ale spíš se bojím toho šití a toho jak si pak člověk ani nesedne a všechno ☹

Holky a nemasírujete náhodou hráz? Já se na to chystám, prý to sice dost bolí, no uvidíme, když tak zaúkoluju občas manžela, ale aspoň malá naděje, že se vyhnem nástřihu a tím pádem i šití. Ono když se to dělá poctivě, tak pokud není miminko vyloženě s obří hlavičkou, tak je to tam dole pružné a nemusí se nastřihávat.
A holčinky, budete si psát porodní plán?
Já se strašně bojím porodu kleštěma. Jsem z toho všeho taková vyjukaná... člověk vůbec netuší, do čeho jde, ale stejně si připadám jako strašpytel. Sice si pak zase říkám, zvládlo to tolik maminek, tak já to zvládnu taky, ale pak to šití, no to je konečná...

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

kocicinka - Mikuláše jsem chtěla taky, teda krom jiných, ale neprošlo to 😀
fotky na tebe působily hůř než video?🙂 tak já viděla pár kousků na youtube a prvně mě to vyděsilo, ale holky říkají, že nástřih nebolí, nejhorší prý je to šití potom. tak uvidíme 🙂
na 3D/4D jsem původně chtěla, ale asi by to byly vyhozené peníze. teda já bych na to koukala pak doma pořád, ale jakmile se malý narodí, tak už si na fotku z utz nikdo nevzpomene, takže to vydržím do toho 30. týdne na normální. ale samozřejmě by mě zajímalo, jak asi maličký může vypadat🙂 pokud ti není líto peněz, tak na to jdi.
ještě studuješ? a co?🙂 kolik ti je? jsem zvědavka 😅

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

leniszka - no jo, samej chlap to tu bude🙂 ale mně přijde, že je víc holčiček, jen mezi slavnýma lidma je to jedna ženská za druhou🙂

sex? co to je? 😕 😀 nás se to netýká, jak jsem psala, manžel je mimo, takže jsme v celibátu. ale kdyby tu byl, tak myslím, že by ho těhotenství moc neodradilo🙂 taky mi doktorka řekla, že je pro nás s mimískem fajn, že nás taťka neobtěžuje 😀 ale stýská se nám ☹

já mimískovi vyprávím-nevyprávím. vím, že bych měla mu všechno říkat nahlas a i jsem si to plánovala, ale zatím si s ním povídám jen v duchu, pouštím mu občas muziku a hladím bříško. ty už mu čteš? to mně by se to zprotivilo dřív, než bych porodila 🙂 vím, o čem mluvím, není to tak dávno, co jsem četla synovci a bylo to do zblbnutí 😀 každý den stejné příběhy, pak už jsem mu je říkala zpaměti 🙂

aha, tak pokud nemáš v rodině zvýšené riziko, tak tě tam poslat nemusí. jen mě zajímá, proč se zrovna tomuhle vyšetření tolik bráníš🙂 mně se tam teda taky nechtělo, ale nebylo to kvůli tomu průběhu, jako spíš ze strachu z výsledků. test na cukr je ok, já bych zase odmítla plodovku. no, každá jsme jiná 🙂

nad masáží uvažuju, ale jak se znám, tak to zase nechám být a budu doufat, že to nějak dopadne. 😀

plán si dělat nebudu, nějak k tomu ani nevidím důvod. stejně se nakonec všechno musí přizpůsobit situaci.

proč bys zrovna ty měla rodit kleštěma? 🙂 neboj 🙂 já bych je tam teda taky viděla nerada, ale nemyslím si, že jich bude třeba. navíc mimčo je potom sice podrchaný, ale následky to nemívá a otlačeniny se hojí rychle. i kdyby se ti to náhodou stalo, mimčo bude fit dřív, než ty. a narozdíl od tebe na tu bolest nebo nepříjemnosti zapomene 😉

mně spíš než kleště dělá větší starost klystýr 😀

kocicinka
16. únor 2009

Ahoj, my to máme se sexem tak, že skoro nic není. Když mě tam manžel začne hladit, tak mě to lechtá, nebo je mi to nepříjemné a automaticky ho odstrčím. Když mě líbá a hladí, tak se mi to sice líbí, ale absolutně mě to nevzrušuje a to manžela štve, takže se radši o nic nepokouší, když vidí, že to se mnou nic nedělá. Přitom jsem byla z nás dvou já ten nadrženec, který to vždycky inicioval. Vlastně mě chuť přešla s prvním pozitivním testem. Já se nástřihu bojííím že mě to pak bude bolet při sexu, na WC, je to prostě porušení celistvosti kůže která už nikdy nebude jako dřív a na takhle citlivém místě! Proto plánuju koupit epi- no, takový ten balonek, co se uvnitř nafukuje. Přijde mi to efektivnější, než masáž, se kterou jsme ještě nezačali. Prý se to doporučuje tak měsíc před porodem, nevím, co by se stalo, kdyby se začlo už teď. Zeptám se ve středu doktorky. Na těch fotkách to bylo o moc horší, protože to bylo zabrané zblízka a fak jsem v tom knihkupectví málem omdlela ☹
Leni- včera u nás byla švagrová, je čerstvá MUDr a tak jsem se jí vyptávala i na kleště. Říkala, že záleží na tom, jak s nimi ten doktor umí. Že když to umí, tak je to v poho a blbý je, když to neumí. Lepší kleště než přidušený mímo 😉
Porodní plán si asi sepíšu, ale když budu rodit ve Vrchlabí, tak jim ho dávat nebudu, ale kdyby na Bulovce, tak tam jim ho podstrčím. S tím 3D furt nevím, páč jsme s penízkama nadoraz, ale doufala jsem, že kdybych mu viděla ksichtík, tak by se mi třeba i líp vybíralo jméno, páč na tom nedávném UTZ byl k nám zádíčkama, takže vlastně vůbec nevím, jak vypadá.
Studuju na Jihočeské univerzitě Teologickou fakultu, obor učitelství pro SŠ, jsem v páťáku, min. týden jsem dělala státnice 😉 A Lasko závidím Ti, že jsi z Budějek 🙂 Já tam tak ráda jezdím...To město má úplně jinou energii, než Praha, takovou pomalejší.

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

kocicinka - já se taky víc než samotného nástřihu bojím, jaké to bude po. ale má to spoustu ženských a fungují. možná je to nakonec lepší. ale četla jsem i názor paní, která se jak natrhla, tak si zažila i nástřih a řekla, že mnohem lépe se jí hojila ta tržná rána. tak je to asi individuální. epi-no bych ráda taky, ale těch peněz, to si dovolit nemůžu. myslím, že se to doporučuje až ten poslední měsíc kvůli tomu, že se roztahuješ jakoby násilně a kdyby to třeba vyvolalo porod, tak aby mimi už bylo hotové🙂 ale nevím, je to jen moje domněnka.

jaké to je dodělávat školu s mimískem? zvládáš to nebo tě to stresuje? minimálně dojíždění tě musí zmáhat.
to se ti tady v Budějcích tak moc líbí? no, tak jestli ano, pojď bydlet sem🙂 ale je fakt, že já tu taky žiju moc ráda. líbí se mi tu, jsem tu zvyklá. asi by mě zabilo, kdybych se musela přestěhovat do jiného města, nebo třeba země🙂

dont_speak
16. únor 2009

Ahoj holky,
objevila jsem vaší diskuzi včera večer, chodím občas ještě na červnovky 2009 a červnovky 2007 🙂 mám i stejný měsíc porodu- začínám šestý měsíc, tak bych se ráda připojila k vám 😉

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

dont_speak - ahojda, to je super, že ses k nám rozhodla přidat. já do červnovek taky párkrát nahlédla, ale tomu tempu tam jsem nestačila 😅
koukala jsem, že stejně jako u nás jste duhová rodinka, paráda🙂 jsem strašně zvědavá, jestli bude malej víc na mě nebo na taťku anebo mix obou🙂 váš Davídek je rozkošný 🙂 vy budete mít druhé dva roky od malého, to jste tak plánovali nebo se to prostě stalo?🙂

dont_speak
16. únor 2009

Ahojky laska 😉 , no že na červnovkách nejsi pár hodin a pak už se ztrácíš nebo musíš dočítat plno stránek nazpět a to s malým už moc v klidu nejde.
Děkuju 🙂 Malej je zlatíčko, druhé mimčo jsme si plánovali nejdřív za tři, čtyři roky, ale nakonec to vyšlo úplně jinak 🙂 Nejdřív jsme z toho byli oba trochu rozhození.. Taťka z představy, že jestli budu takhle těhotnět vesele dál, tak se dočkáme brzo početné rodinky 😅 😀 , já zase z toho, jak to zvládneme s dvěmi malými dětmi.. Davídek je živější dítko 🙂 Teď jsme rádi a na druhého chlapečka se moc těšíme 😉 A dva kluci s věkovým rozdílem 2roky od sebe to bude nakonec ideální. Můžu jít pak po mateřské aspoň hned pracovat a nebude narušena dalším těhulkováním.
Tvůj přítel nebo manžel je taky cizinec? Odkud je? 🙂 Jsem taky zvědavá 🙂 😉

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

dont_speak - já bych to druhé taky brala tak, aby mi navazovala rodičovská, ale vzhledem k finanční situaci to asi nepůjde. i když, kdo ví🙂 teď už manžel je Maročan, ale né typický, je takový čokoládový🙂 teď teprve bude žádat o vízum do ČR, tak jsem z toho trošku nervózní. když vidím, jak úřady fungují, tak si už nedělám naděje, že to všechno stihneme do porodu. a druhá věc, co mě trápí, je práce pro něj. pochybuju, že cizince, co s češtinou teprve začíná někde zaměstnají. ale pokud bychom to nějak už uřídili, tak manželovo přáním je mít dětičky čtyři. což je sice hezké, sama mám tři sourozence taky, ale myslím, že po prvním porodu mě tyhle sny o velké rodince opustí 😀 osobně bych chtěla tak dvě děti do pěti let od sebe. třetí možná někdy, až by ti dva trošku odrostli. ale to je hudba budoucnosti🙂
a jak je to u vás? plánuješ si, jak budeš pracovat, ale třeba budeš mít ještě dalšího prcka🙂

a odkud je tvůj drahý?

dont_speak
16. únor 2009

Jak píšete k tomu nástřihu hráze.. Mě ho dělali a neptali se, jestli souhlasím nebo ne(malý měl velikou hlavičku), předtím jsem ji ani nemasírovala, ani nějak necvičila, a pak mě vždycky při menstruaci bolela asi ještě půl roku.
Teď me dr upozorňoval, že druhé děti bývají větší (Dav byl 3970 gramů), tak se trochu děsím předem, jak to zvládneme tentokrát.

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

dont_speak - ptám se všech zkušených, tak budu i tebe🙂 jaký byl porod? tedy krom nástřihu. myslím, jak bys popsala ty kontrakce a jak dlouho ti to trvalo se vším všudy? a je šití opravdu horší než porod samotný? já si pomalu začínám připouštět, že jednou bude mimís taky muset nějak ven, tak sbírám info, kde se dá 😀 i když je mi jasné, že je to individuální.
Davídek byl teda kus chlapa🙂 brala jsi během těhu vitamíny, nebo tak narostl sám od sebe?🙂

bertica.h
16. únor 2009

kuk 🙂
aj ja som mala nástrih..a dlhé mesaice som si sadnut nemohla riadne..iba tak na pol zadku 😒

prečo bývaju druhé deti vačšie?ja to všade počujem.. 😕
Naša Viktorka mala "len"3150g..narodila sa skoro 2tt pred termínom..teraz mám TP 31.5 a keby sa bábo narodilo okolo 15.5..bola by som štastná 😅

bertica.h
16. únor 2009

Leniszka..čo ja viem,niektroí gynekologovia posielaju paušálne,všetky sovje tehulky na O-GTT a niektroí len ked to vypadá na to,že by mohla mať tehulka diabetes.
Ja som pri Viktroke nebola a teraz som išla..ked som sa spýtala..dr.povedala,že posiela všetky tehulky.

dont_speak
16. únor 2009

laska.. je fakt, že ty samé peníze se nám budou dělit mezi dvě děti. Maročan čokoládový, tak to bude určitě krásný chlapeček 😵 Nemáte to jednoduchý.. koukám, že jsme na tom byli i podobně.. MM má sice vízum, ale jen na 5let k přechodnému pobytu. On je Afričan. Poznali jsme se ve Francii. Zákony a změny v podmínkách jsou rok od roku přísnější 😠 Držím pěsti, ať to vyjde rychle. Můj bohužel taky nestihl díky úřadům porod, ale o to víc bylo šťastnější shledání s mimimkem. Vyřizuje si živnosťák, dělal v internetové kavárně.. tam stačila i angličtina. Mluvíte spolu anglicky?
Já bych chtěla ještě do třetice holčičku 🙂 Daví má tak roztomilé kudrlinky a mě je úplně líto, že mu nemůžu dělat culíčky 😅 😀

kocicinka
16. únor 2009

Lasko ja bych se moc rada do CB přistehovala, ale manžela k tomu nikdy nedonutím, on je zarytý pražák a Karlíňák 😖 .Studium mě moc baví a vlastně mě ted tak trochu zachranuje- jsem na neschopence a tak nebýt školy asi se ukoušu nudou. Takhle mám nějakou náplň volného času. Ve škole jsou na mě moc hodní a na tu cestu tam se vždycky těším, je to takový relax, řekla bych, že mě to i hodně nabíjí. Ve vláčku je to pohoda- dám nohy nahoru, obložím se jídlem a kochám se to nádhernou krajinou 😵 Jen se to docela prodražuje 😒
V Budějkách můžeš i v centru vyjet s kočárkem ven a jezdit si, tady v centru Prahy si to vůbec neumím představit, vůbec nevím, kam budu chodit s kočárkem. Všude plno aut, špína, humus, v jediném parku široko daleko ( jestli se to vůbec dá nazvat parkem) se scházejí narkomani a všude je to potento od psů, rámus, ach jo.

kocicinka
16. únor 2009

Holky já jsem myslela, že když jste manželé, tak dostanou automaticky občanství, nebo teda povolení k pobytu, to je teda blbé, že jste svoji a oni ještě musí žádat úřady milostivě o vízum- to by mě asi kleplo 😒
Já se právě těch následků nástřihu tolik bojím ☹ . Teď jsem frigidní a až třeba nebudu, tak mě to bude zase bolet 😢

dont_speak
16. únor 2009

laska, mě ten první porod nepřišel tak hrozný.. bála jsem se bolesti, ale zároveň těšila na malého.. Jsem si připadala jak na droze.. úplně v euforii, že už už ho budu mít u sebe 🙂 😉 je fakt, že to šití bolelo, ale to už jsi unavená a chceš mít klid. pak tě nechají 2 hodiny ležet na sálech kvůli kontrole. Malého si odvezli zatím na oddělení šestinedělí. Bolesti jsem měla docela slabounké, pak až 3 hodiny před samotným porodem zesilovaly a zkracovaly se intervaly.. Čekalo se, až mi praskne plodová voda, ale stále nic, tak mě jí píchli až na sále a to už se to pak rozjelo. Přesně si to nepamatuju, byla jsem tam úplně sama, takže ty vzpomínky jsou takové kupodivu mlhavé.
Když jsem viděla malého poprvé, tak jsem se lekla jak je veliký 😀, ale prý je možný, že byl tak vyžraný po vitaminech Mamavit.. někdo si to ale nemyslí, sama nevím. 🙂

dont_speak
16. únor 2009

kocicinko, já jsem teď taky frigidní od té doby, co mi naskočily na testu 2// 🙂 Mě v těch prvních měsících vadilo dokonce i to hlazení a líbání. Byla jsem na MM strašně nepříjemná.

misakri
16. únor 2009

dont ahojky.. ty klábosíš tady a na červnu nikdo?? 🙂
zdravím i ostatní těhulky.. 😵 😵

dont_speak
16. únor 2009

ahojky miso, 🙂
jj. jsem nakoukla do diskuze tady a vidím, že je plno holek co je na tom stejně jako my 🙂
Ty jsi noční pták, co? 😀 🙂 S těma našima dětma člověk přes den nestíhá moc pokecat.

misakri
16. únor 2009

no zrovna jsem taky koukala, že jsou tady všechno červnovky 😉
jj, od těhotenství s michalkou jsem zvyklá chodit pozdě spát..

misakri
16. únor 2009

teda skoro všechny.. vidím i květen 🙂

dont_speak
16. únor 2009

jj, bertica 😉 já myslím, že v červnu se bude hodně rodit. Předminulý rok byl taky nabitý v porodnicích. Jsem se šla registrovat k porodu, jen co mi do ruky dali těhu průkazku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru