Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

balisek
26. bře 2009

Ahojky holky, moc se omlouvám, že jsem se Vám takhle nabourala do diskuze..Já jsem teď ve 26.tt a mám na vás takovou hloupou otázku..Mám bříško tak akorát, jenže mám problém..Když se směju, tak se mi bříško po stranách hrozně moc zúží ( tím, jak se stáhnou svaly) Je to vlastně podobný tomu, jako když zakašlete, jenže tady je to špatné v tom, že když se smějete, tak je zúžené dýl a mě připadá, že to musí prcka hrozně svírat, nebo mačkat, když se zužuje kolikrát tam, kde kope..Stalo se Vám taky při smíchu tohle s bříškem??

laska.nezna.hranic
autor
26. bře 2009

balisek - jsi vítána 😉 jé, ty musíš být teda hodně veselý člověk 🙂 mně se to tedy ještě nestalo - asi se málo směju. já mám úzké a vystouplé břicho jen po ránu - prý je to tím, jak spím hodně na bokách, tak si malej během noci dělá místo vepředu. ale chvíli po tom, co vstanu, se to zase srovná. nejsem odborník, ale myslím, že s takovýma věcma příroda počítala, tak se nemusíš stresovat. v tomhle týdnu má mimísek ještě dost místa k pohybu, takže i když ho někde chvíli "zmáčkneš", najde si na tu dobu prostor o kousek dál.

balisek
26. bře 2009

Děkuju moc za radu, snad jo, já jsem z toho pak trošku mimo,musím o tom přemýšlet, jenže ono nejde se nesmát:( já se v pondělí zeptám doktorky...:D asi si bude myslet, ale bude mi líp🙂

laska.nezna.hranic
autor
26. bře 2009

balisek - jen se směj, určitě je to pro miminko lepší, než kdybys plakala 😉

unka7
29. bře 2009

Ahoj Holky, jste tu???

laska.nezna.hranic
autor
29. bře 2009

unka - no jasně🙂 ale kdepak ty se touláš?

unka7
29. bře 2009

Ale pořád něco, tak se sem k Vám nemůžu nějak dohrabat. Jak se máme???

laska.nezna.hranic
autor
29. bře 2009

unka - tak já docela dobře, jen už nechodím, ale kutoulím se a poslední dobou mě pobolívají záda. ale co se dá dělat, bude hůř 🙂
co nového u tebe, jak se daří miminku?

unka7
29. bře 2009

No valím se už taky jako kačenka, ale malá mě udržuje v pohybu, jinak se nám celkem daří dobře, až na ty občasné bolesti v podbříšku. Už skoro mám vše nachystané až na pár drobností, takže jsem klidnější. Už máte tatínka doma???

laska.nezna.hranic
autor
29. bře 2009

unka - koukala jsem ti do albíčka, tebe ty bolesti provázejí celé těhu, viď? to je něco...
to jsi teda šikovná, já mám doma akorát oblečení, ale praní mě teprve čeká, protože musím počkat, až nám dodělají místnůstku. snad to bude už během následujícího týdne. jinak nemám nic, něco mi ještě přiveze brácha, ale ještě spousta mi toho chybí. vlastně ani nevím, co musím bezpodmínečně koupit, abych nevyhodila peníze za něco, co třeba ani nevyužiju. ale to předem člověk asi nikdy neví, co?
tatínek je zatím pořád v Maroku a ještě nějaký čas bude. sice už mu spravili to jméno, ale musí čekat na občanku, bez které mu nedají pas a to je ještě minimálně měsíc. takže i když naděje umírá poslední, tak já se už smiřuju s tím, že do porodu to asi všechno nestihne. ale uvidíme, třeba to ještě klapne.

unka7
29. bře 2009

Bohužel mám dvě rozdílné těhotenství o Vanessce jsem ani nevěděla a za to s Oliverem trpim.

No nejdůležitější věci dle mého:

oblečení - bodíčka, dupačky, mikina, bundička, čepičky - moc nekupovat nejmenší velikosti jen pár, protože miminko rychle vyroste
postýlka - deka a povlečení
kočárek
pokud budete jezdit autem autosedačka
plenky papírové i látkové (záleží na tom, jak chceš plenkovat)
deka do kočárku
teploměr, rybilka, krém na tělíčko

Zbytek se dá dokoupit potom, až zjistíš, co Vám schází a co vyhovuje

Pro sebe:

Podprsenka na kojení
Vložky do podprsenky
Intimní mýdlo

Určo jsem něco pozapomněla, ale vše se dá rychle dokoupit

laska.nezna.hranic
autor
29. bře 2009

unka - tak si to teď vynahrazuješ za oba... a nemáš naději, že by to ještě přešlo? a máš i jiné těhu problémy?
tak to dohromady dáme, a snad i něco navíc🙂

unka7
29. bře 2009

Naštěstí nic jiného už to mám za pár, tak už aby to bylo

laska.nezna.hranic
autor
31. bře 2009

tak já jsem hotová 🙄 už tři dny mě bolí záda, takže se vůbec nevyspím. celou noc trávím hledáním polohy, ale už asi žádná vhodná neexistuje. na zádech to dlouho nevydržím, na pravém boku se mi blbě dýchá a na levém - to je sice z toho všeho nejlepší, ale nevydržím tak celou noc a ještě mě z toho po čase rozbolí kyčle. a pak usínám během dne. jen dneska jsem si dala šlofíka už dvakrát a i teď se musím přemáhat, abych neodpadla znova. to je šílený. nejhorší na tom je, že lepší už to nebude 😖 spíš naopak.

taky máte některá takové problémy? jsem si myslela, že to nepříjemné jsem si už odbyla, ale teď vidím, že mám všechno teprve před sebou 😒

kocicinka
31. bře 2009

Ahoj, myslím, že to jsou obvyklé problémy pokročilého těhotenství. Už to hold nebude taková pohoda jako ve 2. trimestru 😒 Mě taky bolí kde co, nejvíc záda a v noci taky blbě spím. Někdy jsem vzhůru třeba dvě tři hodiny, než zase zaberu.Dneska k ránu jsem měla zase hrozné křeče v lýtkých, trápí mě hemeroidy. Už se sotva kulím 😅

laska.nezna.hranic
autor
31. bře 2009

kocicinka - teda né že bych ti to přála, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂
už jsi byla na tom velkém utz? měla jsi jít teď někdy, ne?

kocicinka
31. bře 2009

Určitě v tom nejsi sama... a jak jsi psala, bude hůř! Na velký utz jdu 9.4. a mám docela strach. Vyšly mi totiž špatně testy na cukrovku, pozítří jdu na repete, tak se uvidí. Bojím se, že to mímo bude veliký, mám totiž obrovské bříško.Chtěla jsem nahrát fotku, ale psalo mi to, že je moc velká(přitom ty předchozí šly OK).
A co Ty jinak?

laska.nezna.hranic
autor
31. bře 2009

kocicinka - já jdu sedmého, tak to tě ještě předběhnu. ale pak mi dej vědět, jak to dopadlo, jo? s tou cukrovkou mi to je líto, ale nestresuj se, třeba to ještě bude dobré. miminko může být velké i bez cukrovky anebo máš prostě jen hodně plodové vody... a i kdyby to byl nějaký macek, tak to není důvod ke smutku. docela to pozoruju a přijde mi, že čtyřkilové mimčo už začíná být docela normální porodní váha. i když jako prvorodička bych se toho taky bála 😅 zrovna minulý týden se jedno takové narodilo sestřenici. ale protože byl otočený, tak šel císařem. já mám pocit, že to naše mimčo je jakoby šikmo napříč, tak jsem zvědavá, co nám ten příští týden řeknou. minule jsem měla i nízko placentu, ale ta se mohla vytáhnout, tak uvidíme. ale ono se miminko může otočit až těsně před porodem, tak asi nemá cenu lámat si s tím hlavu předem.
jinak to tvé bříško může taky působit hodně velké, protože jsi štíhlá...

u mě tak nějak všechno při starém, odpočítávám den za dnem a těším se na lepší počasí... jak jsem doma, tak se tu toho moc neděje. jen mi přijde, že naši nemůžou pochopit, že nemám nárok na PPN a já už nějak nevím, jak jim vysvětlit, že dneska je to všechno už trošku jinak, než kdysi. jako já je chápu, penízky nám chybí a oni mě živí, ale zákon nezměním 🙂

unka7
31. bře 2009

Lásko ty si byla student nebo jsi neměla práci, že nemáš nárok na PPM?

laska.nezna.hranic
autor
31. bře 2009

unka - tak nějak. nejdřív student, pak jsem byla chvíli na pracáku a pak jsem pracovala, ale nestačí to na těch 270 dní. a jelikož mě těsně před otěhotněním vyhodili, jelikož jsem jela na několik týdnů do zahraničí (to věděli ještě před mým nástupem a slibovali dovolenou nebo neplacené volno), tak jsem si na ně ani nemohla hodit neschopenku. takže mi nezbylo nic jiného, než jít znova na pracák, ale tím pádem nemám nárok na nic. 😖
proto mě teď v návaznosti na to zajímá, jak je to s nástupem na "mateřskou". mám nárok jen na rodičák po porodu, to je jasné, ale to se týká jen financí nebo i mého statutu? protože minule mi doktorka řekla něco v tom smyslu, že by mi na příští poradně pomalu už dala papíry na nástup na mateřskou, ale já nevím, jestli na ní nastupují všechny maminky ze zákona, i když na PPM nemají nárok, nebo ne. na pracák se prý musím dostavit naposled ještě po šestinedělí. tak já vůbec nevím. budu ty dva měsíce do pororu oficiálně na mateřské, i když bez PPM nebo budu až do dne porodu braná jako nezaměstnaná a pak rovnou na rodičáku? nějak jsem z toho zmatená 😕 no, ale snad se to včas dozvím 🙂

a co ty, co děláš, nechce se ti ještě spát?

dont_speak
31. bře 2009

Ahoj holky, nejste v tom samy.. Mě taky bolí už břicho, záda.. nohy začly otékat. Teď ještě zítra stěhujeme, takže balím věci a těším se, až to bude za náma.
jinak laska, kočárek... zatím nedořešeno 😅 pořád váhám mezi koupí sourozeneckého nebo jen hlubokého.

dont_speak
31. bře 2009

lasko, jinak mě chybělo k získání MD odpracování 14 dní... na finančáku mi řekla úřednice.. bohužel 😒 , leda že bych přenášela ty dva týdny a šlo by to pak uznat zpětné.. to byl ale nesmysl.. takže jsem šla rovnou po porodu na rodičák.

dont_speak
31. bře 2009

už plácám na ĆSSZ ne finančáku 🙂

laska.nezna.hranic
autor
31. bře 2009

dont_speak - to je mazec. a jak to zvládáte? nebo spíš jak jsi to zvládala, když jsi na to byla sama? já už jsem s osudem smířená, co mi taky zbývá, ale teda nechápu, co je to za nesmysl. jasně, někdo by rodil děti jak na běžícím pásu a nedělal, ale tohle mají posuzovat případ od případu a ne postihnout všechny hromadně. je to nefér. nebo když už je to takhle, tak mi nejde do hlavy ta zpomalená verze čerpání. ono se nedá vyžít ani z těch necelých osmi tisíc, natož když to zkrouhnou na půlku 😠 to je stejné jako s problémem smíšených manželství, což taky dobře znáš 🙂 než by posuzovali jednotlivé páry, tak omezí všechny a je to. no co naděláme.

možná bys mi uměla poradit, už jsem to někde řešila, ale nevím, jestli jsi to četla. kdysi jsi mi psala, že když se ti malý narodil, tak jsi tu byla bez manžela. takže jsi asi musela všechny věci kolem zařizovat sama. prosím tě, jak se to dělá s Prohlášením k narození dítěte, pokud tam chtějí podpis obou manželů, když tatínek miminka je v zahraničí, tudíž to těžko může podepsat? bez toho mi jako malého nezapíšou do matriky nebo co? 😅

kocicinka
1. dub 2009

Lasko jak bych rekla, ze pujdes 8 týdnů před termínem na rodičovskou dovolenou.Proto ti chce dr uz pripravit ty papíry. Já jsem to taky měla stran práce všeljaké, proto jsme otěhotnění odkládali, abych měla odpracováno těch 270 dní. Odkládali jsme to rok a jsem tomu ráda, protože díky tomu budu moct brát těch 11.000 za rychlejší čerpání. Z osmi tisíc bychom nevyžili, ze čtyř už vůbec ne...
Jinak i zaměstnané maminky musí podávat žádost o rodičák na pracovním úřadě.
Dneska jsem byla v poradně, tak už jsme hlavičkou dolů, hurá!

dont_speak
1. dub 2009

Ahojky, už jsme "nastěhovaní".. všechno sice ještě máme v pytlích, zatím jen hračky a Davího věci vybalený. Byl nadšený z velikýho prostoru. Taky aby ne 🙂 Ale dneska už fakt nemůžu, záda bolí nejvíc ,co kdy a to jsem nic těžkýho netahala, jen se prostě celý den ohýbala. Zítra píšeme ve škole test a nestihla jsem se ani na něj připravit,

lasko, já tenkrát měla sepsané v angličtině+češtině zplnomocnění, že můj manžel souhlasí se jmény --- tam uvedená obě vybraná jména na holčičku i na kluka a jeho podpis. Nakonec jsem to ani nepotřebovala, zfalšovala jsem jeho podpis do dotazníku 😅 a prošlo to.

Ještě mě napadlo, že jsme chtěli původně pro malého dvě křestní jména.. David Chinedu.. ale úřednice otravovali, že chtějí prokázat existenci původu jména Chinedu.. buď nechat ověřit (za nějaký poplatek) nebo Davidovi nevydají RL. Takže jsme to odložili.

dont_speak
1. dub 2009

koci, my už jsme taky hlavou dolů 😉

laska.nezna.hranic
autor
1. dub 2009

kocicinka - tak uvidíme.
jé, gratuluji ke správnému natočení miminka🙂 takže chceš být doma jen ty dva roky?

dont_speak - ty ještě stíháš studovat?
zařizování bytečku je zábava, ale taky dřina, co?🙂
co se týče toho papíru, počkám, až ho dostanu a pak se zkusím poptat na matrice.
taky už jste otočení? vy máte ale všechny šikovná miminka🙂 já se to dozvím v úterý, ale pořád mám pocit, že jsme našikmo... jsem zvědavá.

misakri
1. dub 2009

ahojky těhulky.. jdu na vás kouknout po delší době.. 🙂 🙂
jak se všechny máte??? doufám, že jen dobře..
my už jsme taky hlavičkou dolů..

misakri
1. dub 2009

lasko.. teď jsem koukala, že ses ptala, jak to je s tou RD nebo MD..
zkus napsat svůj dotaz sem.. tady ti poradí, jak lidé z vlastních zkušeností, tak i poradkyně..
http://www.vasedeti.cz/poradny.php?poradna=9

myslím, že asi dostaneš RD až po porodu.. ale nevyznám se v tom, takže těžko říct.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru