Silná bolest prsou v těhotenství, máte radu?

baiba
5. únor 2014

Ahoj holky,

jsem v 17tt a trápí mě už asi 3-4 týdny silná bolest prsou. Vím, že prsa v těhotenství bolí každou ženu, ale já už to nějak nemůžu vydržet. Mám pocit, jakoby mi prsa někdo propichoval jehlama skrz na skrz, ta bodavá bolest je opravdu hodně silná a očividně nechce ustat. Je jedno, jestli mám podprsenku nebo ne, bolí to pořád a hodně. Budí mě to i v noci. Hlavně když ležím na boku a ty prsa se o sebe "opřou", tak bych vyskočila z kůže. U hrudní kosti mi přijdou prsa i takové tvrdší. Teplá voda mi nepomáhá.. :( Nezažila jste některá něco podobného? Nemáte, prosím, nějakou radu, jak si od té bolesti ulevit? Začínám z toho být zoufalá, pořád čekám, kdy to odezní a nic. :(

majka43
5. únor 2014

Já to měla taky tak, někdy jsem ani nemohla dojít z nákupu, myslela jsem že se zblázním. teď už se to uklidnilo, ještě trochu bolí bradavky, ale to už nic není.

luczik
20. bře 2014

Mám podobný problém, bodavá bolest je ale jen na bradavkách a dvorcích. Několikrát za den se objeví prudká, nesnesitelná bolest, nikdy netrvá dýl jak minutu, častěji v noci. Taky nevím co s tím 😖

deathy
1. pro 2014

Také bych ráda nějakou radu.
Prsa mě vždy bolely od půlky cyklu do MS. Teď bolet nepřestaly, hurá jsme těhu.
Jsem v 7 tt, prsa bolí nehorázně a zvětšily se, přes den, v noci...To mě to i budí. Prostě non stop o nich vím. Ale co nevím, jak si trochu pomoct. S podprdou či bez, nemá to vliv. Nepamatuju si, že bych s prvním dítkem takhle trpěla.

mer
12. bře 2015

Též by mě zajímalo, co s tím, prsa mám citlivá na bradavky si nemůžu pomalu ani sáhnout a celá prsa stále cítím, i hrudník, u prvního jsem nic takového neměla.

emca29
19. bře 2015

Taky na to trpím, mám hodně bolavá celá prsa i bradavky (od samého začátku těhu). Musela jsem si místo podprsenky koupit lambádu, protože mi vadily i švy. A i tu po příchodu domu musím sundat, jelikož mě škrtí a vadí mi ty napresovaný prsa v tom. Bolest je to nehorázná, při sebemenším pohybu nebo změně polohy. Bolest bradavek jsem řešila vatovými tamponky v podprsence, trochu mi ulevily. Taky mi pomáhá ne podprsenka nebo lambáda, ale obtáhlejší triko. To jsem nosila i na spaní, aby se mi ty prsa moc nepohybovala 🙂 ale zase nebyla uškrcená. Ale jinak si myslím se tím moc dělat nedá, jen čekat. Jsem v 18tt a je to v podstatě pořád stejné, někdy mám citlivější prsa, někdy bradavky, ale vím o nich 24h denně.

petrasipkova1
19. bře 2015

Mám to taky, nějak jsem to neřešila, beru to jako normální, ale bolest je to šílená, mám bolavá celá prsa a nejvíce bradavky, třeba při zimě je to bolest, jako by mi je někdo řezal za živa, až zatlačuji slzy, fakt děs. Tampony do podprsenky nepomohly.

emca29
19. bře 2015

@petrasipkova1 přesně, v zimě je to nejhorší! Jako by je někdo uřezával. Na horách jsem trpěla strašně...

deathy
19. bře 2015

Tak já musím teda zaklepat... jelikož jsem nepřišla v podstatě na žádný způsob úlevy... bolesti přešli samy tak nějak kolem třetího měsíce a od tý doby nic. Jen citlivý bradavky, ale o tom v podstatě nevím.
Tak vám držím palce, aby to dalo pokoj. Je to hrozný 😖

zelvicka524
20. říj 2015

Dobrý den, 1.8.2015 jsem v 6tt samovolně potratila. Podle lékaře jsme měli počkat do další menstruace která přišla 9.9 od té doby jsme se začali opět snažit a další menstruace, která měla dorazit 9.10 nedorazila. Minulé těhotenství byl test pozitivní až po 14 dnech.
Pořád doufám že se nám to povedlo i když je test po 11 dnech negativní.
Příznaky - zpožděná menstruace, bolest v kříži, žaludek na vodě, únava.
Myslíte že by tohle mohlo být těhotenství?
Děkuji za radu.

fiiif
27. zář 2016

Lékař mi doporučil bradavky mazat bepanthenem a okoli olejem.. Jemná masáž by měla pomoci a pokud ne, dávat vlažné olejové obklady..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru