Skoro celý den jsem ve 32tt necítila pohyby

duhovakony
29. kvě 2018

Ahoj holky. Chci se zeptat jeste predevcirem jsem mela tak 3tydny po sobe pravidelnou dobu pohybu mimca,vcera skoro cely den nic az na vecer kdyz sem se ji snazila probudit tak se trosku ozvala,a dneska rano asi mela skytavku protoze tak 4minuty( urcite) byly cejtit po prilozeni ruky na brisku pravidelne odezvy (napr.jako kdyz tluce srdicko)a pak zase klid. Tak ma otazka spociva v tom jak miminka ,,budite"? A jestli je to treba normalni ze to mimi ma den az dva pauzu jako ve druhem trimestru? Mela sem celkem narocnejsi vikend tak jestli take ,,oddechuje "? A je i v tomto tydnu mozna skytavka? Dekuju za Vase odpovedi

lucie01
29. kvě 2018

Ahoj, u nás byl jasný budíček kousek něčeho sladkého a za chvilku byl v břichu tělocvik 😃 Já většinou cítila pohyby až večer - kdy jsem si lehla třeba k televizi a byla v klidu - tak se prcek začal protahovat. Čím víc se bude blížit porod, tak tam bude mít čím dál tím méně místa a tak ty pohyby už nebudou takové znatelné. Když jsem byla třeba už nervozní, že se za celý den neozval a i večer byl v břichu klid, tak jsem jakoby zahýbala břichem, nebo ze strany do něj lehce dloubla - to většinou zabralo. Jo a škytavku měl až do porodu a i po tom co se narodil, tak pár týdnu ještě na to trpěl :D

kafr
29. kvě 2018

Malá si taky dávala volnější dny, buď v klidu, nebo si dej třeba čokoládu, nebo Coca Colu, ale to radši ráno, nebo se nevyspíš😂
Na škytvku trpěla taky, teď má měsíc a občas ji chytne, vyhoda je, že to zná a nerozčiluje se. Prostě čeká až to přejde. 👍

barunka1408
29. kvě 2018

Ahojky v tomhle počasí se teda vůbec nedivím, že je mimi klidnější 🙂 Začíná mít pomalu méně místa a tak pohyby začínají být obtížnější. Malá škytala furt klidne i 5x denně a zustalo jí to i po narození 🙂 Já jí taky občas budila zatlačením na nějakou čast těla co jsme zrovna nahmatala a ona jakoby odplula pryč :D Jinak pohyby bys měla cítit pravidělně, pokud neucítíš den dva, ani když budeš budit, tak to určitě normální není. Pokud by byl nějaký velký rozdíl v pohybech miminka radši si zajeď na utz pro klid duše 🙂

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@barunka1408 dekuju🤗

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@barunka1408 dekuju🤗 ja si jeste v druhym trimestru dala dycky coko hodne se napila a lehla na zada a zachvili mi predvedla rodeo tak sem byla v klidku,a vcera sem si dala cokosku a nic tak sem byla takova paf..

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@barunka1408 to je fakt taky mi to mohlo dojit ze toto pocasi a dusno je pro ni urcite neprijemne ☺jo urcite ji ted budu dneska a zitra budit a sledovat a kdyby neco budu utikat a utikat k mudr☺😊

priefi
29. kvě 2018

@duhovakony ahoj, mimi ze zacatku se hybe hodne, protoze muze, ma hodne prostoru. Postupne, jak roste, ubyva pohybu, protoze ubyva prostoru a ozve se jen obcas. Pokud citis alespon jeden pohyb za hodku nebo 2, je vse v pohode. Samozrejme, ze muze i spinkat, diky cemu se hybe zrovna jeste mene. Mimi reaguje na zvuky, takze kdyz budes mit strach, pust treba radio nebo nejakou hudbu, pripadne si trosicku potukej na brisko. Jinak skytavku mel i syn, dokonce i nekolikrat denne, az mi ho bylo lito.

barunka1408
29. kvě 2018

@duhovakony já jednou jela taky “zbytečne” ze se mi nezdály pohyby a bylo to tím ze se malá otočila.

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@priefi dekuju...🤗dneska ji tam pochvilkach citim

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@barunka1408 otocila jakoby dovnitr ze?

barunka1408
29. kvě 2018

@duhovakony Nn hlavičkou dolu. A jak se tam jinak poskládala bylo to proste ze dne na den jiný.

marii90
29. kvě 2018

Ja byla takhle v porodnici plasit ve 29., 36. a 38.tt 😂 vzdycky jsem tam prisla a za chvili byl vzhuru 😑 Budila jsem "tresenim" bricha. Nic velkyho samozrejme. Cukr ani kafe na nej nefungovalo. Nicmene mi rikali, ze ke konci si pry "bali tasky" a mivaji takovy pauzy. No, priste bych stejne jela plasit 😂 Byla jsem na rizikovym kvuli zastavovanymu porodu ve 26.tt, takze jsme meli presny denni rezim a kazdy odchyleni me desilo... 😊

barunka1408
29. kvě 2018

@marii90 přesně radši jet 100x než jednou pozdě. Tímhle jsem se taky řídila ... a řekla mi to i sestra v porodnici když jsem se ji tam div neomlouvala na kolenou, ze otravuju.

priefi
29. kvě 2018

@barunka1408 to jsi natrefila na milou sestru 😉 je jich takovych malo

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@marii90 o tom nepochybuji ale dnes uz se zacina zase hybat jako vzdy... ale at jeste pocka s balenim mama jeste musi vyprat 😊

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@barunka1408 to sme byli minuly tyden na utz a uz byla hlavickou dolu....ale trosku me vydesilo ze ma jen 1,60 kg a to jsem ve 32tt ale pani doktorka me uklidnila ze urcite jeste nabere...

2hanah
29. kvě 2018

@duhovakony mám to stejně, jsem 34.týden, tři dny nebo týden doslova diskotéka v bříšku, a pak je den až dva úplně mrtvej a spinká, závisí to taky na počasí u nás. Ale je to takhle normální, já ho teda nebudím, zkusím promluvit, většinou se na to malinko vrtne, ale vyjímečně taky ne, tak ho nechám, ale jen když vím, že pár hodin před tím nějaký šťouchaneček nebo malý pohybek byl.

duhovakony
autor
29. kvě 2018

@2hanah dekuju😊tak to uz to mas/te za pár?☺

lajochova84
29. kvě 2018

Na monitorech mi ho budili normálně budíkem přiloženým k břichu 🙂 oddechla jsem si, že aspoň vím, že nebude hluchý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru