Slabé pohyby ve 23. týdnu těhotenství. Je to normální

ks
11. bře 2011

Ahoj, jsem tu nová - všechny zdravím!
Mám otázku ohledně pohybů miminka ve 23tt. Je to moje 1.těhotenství. Pohyby jsem asi před dvěma dny cítíla úplně krásně.Ale tedˇasi 2dny jen takové malé zavlnění, nevím jestli je to důvod k náštěvě lékaře, nebo je to normální?

sylvka
11. bře 2011

ahoj,s tím mám bohaté zkušenosti.můj martí byl už v břiše strašněj lenoch-první pohyby až okolo 25tt,potom do 32 tt občas a malé (vůbec nemůžu říct že by mě třeba budil nebo tak...) a až okolo toho 32 tt pohyby zřetelné a každý den.já byla kvůli tomu i hospitalizovaná,protože v tom 30 tt jsem 3 dny necítila opravdu nic.v nemonice hysterie,okamžitě na hospit a ozvy.nakonec se ukázalo že mimi je zcela zdravé a hýbe se,jen já to necítím.no a pak jsem porodila a říkali mi,že jsem měla dost plodové vody,takže pohyby nebyly tolikzřetelné,nehledě na to,že malej je teda lenoch na pohyb do dnes.nerad chodí 🤐 😅 takže neboj,vše je v pořádku.

martiska36
11. bře 2011

Zůstaň v klidu, každé miminko se holt hýbe jinak. Já jsem sice pohyby cítila od 20tt ale jen občas a slabé, pořádné protahování a kopance až od 30tt a minulé pondělí se mi narodila zdravá a mimořádně čilá holčička. Hlavně klid, ale pokud se Ti něco nezdá, raděj si nech - pro Tvůj klid- udělat UTZ, nebo později v těhu monitor.

dlabinecka
11. bře 2011

Ahoja, já taky cítila pořádné pohyby až někde 8-9měsíc, před tím sem tam drobek dloubnutí, některé dny nic. U porodu se ukázalo, že mám spousty plodové vody 😉 Taky byla malá dlouho napříč, čímž kopala do míst, kde já to necítila. Mimochodem po narození se ukázala jako opravdu velmi velmi aktivní již v porodnic 😅 Ale já měla domácí ruční ultrazvuk na poslouchání srdíčka, který jsem používala i destkrát denně a myslím, že jen díky tomu jsem se nezbláznila strachy...

gabrielachalupova
11. bře 2011

ahojky.jsem také 23 týden a pohyby mám jednou že to cítím když si dám na bříško ruku a někdy jen takové bublání, jako že si říkám, že je to dobrý, je tam, hýbe se🙂 myslím, že když to takhle cítím i malinko tak je to v pořádku. Kdyby den nic, tak bych jela za doktorkou...

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 23.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 23.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/23-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

scorpionka
21. led 2015

Ahojky,buď v klidu,mám to naprosto stejné....před týdnem mi tam malá tancovala a posledních pár dní mi v břiše jen něco zabublá a kde nic tu nic.... do teď jsem také plašila ,ale holky mi tady zvedly náladu, že v tom nelítáme jen my ,ale je nás více...příští týden jdu k Dr. v úterý tak malou uvidím a určitě bude v pořádku a já si oddechnu.. 🙂 Tak se také nestresuj holt máme v pupku asi pěkné peciválky :D 😀

nikousek1
9. únor 2015

Já se taky musím přidat... Jsem 24+4 a před dvěma dny jsem pohyby cítila denně uplně zřetelně, že jsem se někdy až lekla, co to tam malá předvádí 🙂 ale byla jsem moc ráda. Ale už dva dny cítím jen takové zabublání a nic. Bojím se, ať je vše v pořádku ale nechci plašit. Zítra jdu na poradnu ale doktor mi asi UTZ dělat nebude. Myslíte, že když mu to řeknu, tak mi UTZ udělá? 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru