Spaní na zádech ve 33. tt, může miminku ublížit?

tumovamisa88
28. říj 2013

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, jak nebezpečné může být pro mrňouska spaní na zádech? Vždycky usínám na boku, ale v noci se pokaždé probudím na zádech. Necítím žádnou nevolnost nebo cokoli nepříjemného, ale bojím se, abych miminku nějak neublížila.

Děkuji za odpovědi.

ckei
28. říj 2013

@tumovamisa88 píše se o tom ledasco, nicméně já na zádech spávala velmi často až do porodu, usínala jsem tak prakticky denně...někdy mi nebylo dobře, tak jsem polohu změnila, ale paradoxně se mi na zádech spalo nejlíp a mám zdravého, více jak ročního, chlapečka 😉

monasek84
28. říj 2013

Ja se na to ptala gyn a on rikal, ze kdyby to telu vadilo, ze mi to da urcite vedet a je pravda ze posledni dva tydny mi je lezeni na zadech hodne neprijemny... nekdy se na to v noci probudim..tak se jen pretocim na bok a spim dal...

berynka
28. říj 2013

@tumovamisa88 spaní na zádech se ani tak netýká mimča, ale spíš maminky.
Doc. Pařízek uvádí

Jak spát?
Jakmile jsou rozměry i hmotnost plodu větší, zdá se vám spánek na břiše nepříjemný, nebo dokonce technicky nemožný. Když ležíte na zádech, může nastat pocit nevolnosti a dušení. Děloha stlačuje močový měchýř a velké břišní cévy, takže krevní oběh je narušen a dýchání ztíženo. Při poloze na zádech ve III. trimestru totiž hrozí stlačení velké duté žíly, která vede krev z dolní poloviny těla zpět k srdci a prochází vpravo od dělohy. Budete se možná cítit pohodlněji, když si pravé koleno podložíte polštářkem. Nezneklidňujte se, když vám to zprvu nebude připadat pohodlné, vaše tělo se brzy přizpůsobí.

sonka.77
28. říj 2013

@tumovamisa88 pokud to tobě není nepříjemné, miminku to nevadí.

evulinkab
28. říj 2013

@tumovamisa88 Já spím prakticky pořád na zádech, jsem v 29tt.Snažím se usínat na boku, malé se to ale moc nelíbí a i když se mit tak podaří usnout, tak se stejne v noci probudim na zádech.A malá je spokojená, chrní taky..přetočením na bok ji vetsinou vždy probudim 🙂

tumovamisa88
autor
29. říj 2013

Děkuji za názory. Našemu mimču to očividně nevadí a mě taky ne, tak si s tím nebudu lámat hlavu. 🙂

verushe20
13. srp 2014

miminku to nevadí ale když ležím na zádech tak se mi udělá špatně, a to i po chvilce.. je to nepříjemné...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru