Špatné výsledky krve z odběru v 16tt, máte zkušenost?

ajikralova
21. led 2013

a následný odběr plodové vody ukáže, že všechno je v pořádku....výsledky krve mám špatné a musím na odběry....a mám strašný strach ☹ už týden cítím pohyby...paní doktorka z genetiky mě uklidňuje, ale moc to nepomohlo ☹ muj gyne byl v telefonu divnej...z jeho hlasu mi to nevěštilo nic dobrého
prosím máte někdo kladné zkušenosti???

aideen
21. led 2013

Moje kamarádka si v roce 2012 prošla tím samým. První testy dopadly špatně, druhé taktéž a šla na odběr plodové vody. Po těchto otřesných dnech v nejistotě se někdy kolem 22tt dozvěděla, že je miminko úplně zdravé. Ale musím říct, že takto na dně jsem ji ještě nikdy neviděla. Teď má už skoro půlročního chlapečka, který se má čile k světu a je naprosto zdravý. Držím ti moc palce, aby tvůj příběh měl také takto šťastný konec. Snad ti to dodá aspoň trochu odvahy a naděje.

mersy
21. led 2013

to se teď stalo sestřenici, vyšly jí špatné výsledky a z odběru plodové vody je všechno v pořádku. čeká zdravou holčičku... tripple testy ukazují pouze pravděpodobnost...
mají hodně velkou falešnou pozitivitu
takže se nestresuj, dopadne to dobře.

pampeliska36
21. led 2013

ano, já jsem měla špatné výsledky z krve a UTZ dopadl na výbornou... tam se totiž promítá i věk těhulky ☹ rozhodla jsem se jet do Prahy za velmi šikovnou paní doktorkou a ta se specializuje na velmi rizikové případy a nemoci a ta mi udělala velmi podrobný genetický UTZ a ujistila mě, že je vše s největší pravděpodobností OK... na odběr plodové vody jsem nešla a tripple testy mi nakonec dopadly dobře... pak jsem za ní jela ještě i na UTZ ve 20tt 😉 kdyby jsi chtěla kontatk, mohu ti napsat do IP 🙂 jinak se nám teda narodila zdravá holčička 😀 😀 😀

eficenka
21. led 2013

40% výsledků krve vychází špatně!!!!!!!
ach jo, nechápu že doktoři pořád stresují maminky - tyto testy by se měly už zakázat 😠 😠 😠
hlavně jestli dopadl Uz dobře, nebála bych se... a já bych teda ani na plodovku nešla... držím palce at je vše v pořádku!

loafeer
21. led 2013

ano, důležitý je odběr plodové vody...výsledky z krve nemusí být úplně přesné, stačí, když se blížíš k rizikové hodnotě, popř jsi o nějaký ten den víc či míň těhotná než vychází třeba dle uz nebo TP...a doktoři ,,pro jistotu,, udělají odběr vody. Já osobně tu zkušenost mám pouze pracovní, v mém okolí znám minimálně tři holky s podobným problémem a mají zdravé dětičky...držím moc pěsti, musíš mít nervy v háji :o(...kdyžtak dej vědět, jak to dopadlo. Držím pěsti

marton
21. led 2013

Ahojky,to víš že nejsi sama 🙂 .Moji švagrové při třetím chlapečkovi vyšly také testy špatně.Shodou okolností ji bylo jako tobě.Plodovka v pořádku a kluk jak buk 😉 .Nervy mít budeš,to je jasné,ale zvládneš to.Jinak vítám mezi maminami co budou mít 4 děti 🙂 .

luciekremenova
21. led 2013

Ahoj,já měla stejný problém,taky mi vyšly špatně testy,navíc doktor hned jančil,že je to určitě všechno špatně. ☹ Musela jsem jít na genetiku a tam mi doporučili jít na odběr plodové vody.Odběr je úplně v pohodě,vůbec to nebolí a ani po něm jsem neměla žádné komplikace.Sice jsem 14 dní čekala na výsledky,ale ten pocit úlevy pak za to stál. 🙂 A jako bonus teď vím,že na 100% čekám chlapečka.Navíc po zhlédnutí filmu Zachraňte Edvardse,kde si i přesto,že ji zjistili že čeká miminko které bude vážně postižené,maminka miminko nechala s tím,že stále věřila,že snad bude zdravé,myslím,že mé rozhodnutí bylo správné.Tak se neboj a radši podstup jedno vyšetření navíc než se pak celý život trápit.Určitě to bude v pořádku ale pro tvou psychiku je to lepší než být do konce těhotenství ve stresu jak to dopadne.Držím pěsti a pohlaď mimíska,určitě to oba zvládnete!!!Pa Lucka 🙂

citun
21. led 2013

Kamarádka měla to samé a švagrová taky.Mají krásné a zdravé děti! 🙂

sukyna
21. led 2013

Ahoj, jsem na tom podobně je mi 34 a čekám třetí, u prvních dvou vše ok. Teď mi vyšly špatné testy, museli jsme s manželem na genetiku, kde nám vše vysvětlili, zaplatila jsem si testy z plodovky formou prozážení, kde se hned ukáže jak na tom určitě chromozomy jsou. Před týdnem jsem byla na odběru plodovky, nebolelo to, ale byl to divný pocit. Pak jsem dva dny jen ležela. Ve středu jsem byla v poradně a na utz. vše ok. Volala jsem si na výsledky těch testů. Zatím vše ok, ale čekáme na komplet testy, které snad budou příští týden. Ten pocit nejistoty je strašný, ale nesmíš na to myslet. Držím palce

socina
21. led 2013

švagrová měla špatné výsledky, manželova sestřenka měla špatné výsledky a nakonec je vše v pořádku..

veruska007
21. led 2013

V jednom těhu mi vyšly výsledky 1:13. Byly to nervy, ale rozhodli jsme se, že si miminko necháme. Nakonec došlo v 19.tt ke spontánnímu potratu, ale miminko bylo zcela zdravé. V dalším těhu mi vyšly tripply také pozitivní, ale nechala jsem si dělat NT+ a tam jsem měla riziko snad 1:140 000, takže to dr. nebrala v potaz. Osobně bych se tím příliš neznepokojovala, hodně lidí v mém okolí má falešně pozitivní výsledky. Počkala bych na velký utz. ve 20.tt. Odběr plodovky považuji za krajní řešení.

mabe
21. led 2013

ahoj, muj pribeh: NT screening v 12tt OK, tripple testy spatne, tak jsem sla ke geneticce a ta doporucila odber. ja mela takovej strach, ze jsem ho podstoupila. Vsechno v poradku, ale ja se po nem strachovala, abych nepotratilo, bylo to sileny. pri dalsim tehu na tripple testy nepujdu a pockam si na UTZ ve 20tt.

ankava
21. led 2013

ahoj, mám stejné zkušenosti jako mabe, výborný 1. screening, pak blbý tripple test, nakonec plodovka a strašné nervy. Nakonec se narodila zdravá holčička 🙂 Testy v 16. týdnu strašně ovlivňuje věk. Držím palce, ať je vše ok ako u mě. 🙂

jandulinkaa
25. led 2013

Ahoj, můj gynekolog mi dopředu řekl, že triple test vychází často zkresleně a výsledek může vyjít špatný, přesto, že je vše v pořádku. Je ale odpůrce odběru plodové vody, takže mě uklidnil, kdyby k tomu došlo, znovu mě pošle na UZ screening, a ten když potvrdí, že je vše v pořádku, tak to bere tak, že vše je opravdu o.k.. Mě naštěstí vyšlo vše v pořádku, ale tím triple testem bych se nestresovala. Důležitější je ten první screeing.

girafka
25. led 2013

Moje doktorka mi ani o tripple testech neřekla. 1. screening vyšel s rizikem 1:40100, tak to vůbec neřešila. Pokud ti vyšel ten první v pořádku, tak bych určitě na odběr plodovky nešla..i když chápu, že ten brouk v hlavě už je a hlodá..Přeji hodně štěstí a zdravoučký mimčo

usounek25
25. led 2013

zdravím, já u obou dětí měla špatné výsledky z tripple testů, následovaly genetické konzultace a podrobný ultrazvuk. Na odběr plodové vody jsme nemusela, stačil ultrazvuk. U druhého mimi už jsem šla i na NT screening, takže jsem byla více v klidu, protože ten mi vyšel výborně, ale i tak to byly šílené nervy. Uvidíte, jak se domluvíte s doktorem, určitě Vám řekne více podrobností při osobním setkání. Hodně štěstí, určitě bude vše v naprostém pořádku 😉 .

terryfox
25. led 2013

i já byla kvůli atypickému výsledku na odběru plodové vody... zvýšená hladina hCG a riziko Downa, děsnej strach a několik probrečených týdnů... naštěstí plodovka prokázala, že je vše úplně ok, syn se narodil opravdu naprosto zdravý 😵 tripply často vychází falešně pozitivně, říká se... já u druhého miminka určitě půjdu na NT screening, u syna jsem myslela, že jsem to absolvovala, krev mi brali, UTZ dělal můj gynekolog, ale nyní už vím, že on na to atest nemá, takže při druhém těhotenství už budu moudřejší a klidně půjdu jako samoplátce do Centra lékařské genetiky 😉 Držím palce, ať vše dopadne dobře!

vicky007
25. led 2013

já jsem měla tyto testy u obou těhotenství "pozitivní"-jednou riziko pro DS 1:110 a podruhé 1:130, ale nešla jsem ani na plodovku, na utz bylo minčo úplně v pořádku a 1.trim. screen. měl hodnotu 1:25000, takže jsem byla klidná a obě děti jsou naprosto zdravé, myslím, že tyto testy zbytečně nervují maminky
Určitě i u Vás bude miminko úplně zdravé

denisaginger
19. bře 2013

Doporučuji Prenascan v Gennetu, stojí 14tis Kč, není hrazen pojišťovnou, ale 3 chromozomalni vady se dají zjistit z krve, čili nehrozí žádné riziko potratu!

slunecko84
11. pro 2020

@pampeliska36 dobrý den mohu také poprosit o číslo děkuju moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru