Stále mi nedochází, že jsem v tom

foxanne
13. únor 2018

Ahoj holky. Jsem v 19tt a stále mi nedochází že jsem v tom. Všichni z okolí mi hladí břicho, všichni se těší (i já samozřejmě) ale furt mi to nedochází. Nemám potřebu chodit kolem krámu s kočárky a oblečky a nakupovat... Bříško už trochu mám a přijde mi, že jsem se spíš přejedla, než že v sobě mám malou princeznu 🙂. Znáte to? Okolí to moc nechápe.Díky A.

dzogobela
13. únor 2018

Znam taky mi to nedochazelo a koupeneho jsem nemela skoro nic 😀 to az ted bych porad neco kupovala... Dceri je rok a pul 😀

eldrag
13. únor 2018

dětem je 4.5 a 1.5 let a někdy si řikam, že to je fakt divny že mam děti 😃 proste tomu taky občas nemůžu uvěřit ani po těch letech.

sthanina
13. únor 2018

@foxanne Ahojky, promluvila jsi mi z duše...🙂 Dokonce ani když se někomu jinému narodilo miminko, tak jsem necítila potřebu se nějak moc vyptávat a mimi chtít vidět a chovat a tak. A říkala jsem si, že já asi nebudu mít nikdy děti, protože si s nimi neumím hrát a věnovat se jim. Při prvním těhu jsem vše kupovala, protože jsem věděla, že to budeme já i můj syn potřebovat. Nakupovala jsem až cca v 7 měsíci. Ale žádná veleradost se nedostavila... Až postupně po narození. Čekáme druhé mimi a je to zatím stejné...

dc2015
13. únor 2018

Klid, to dorazí, kámošce to nedocházelo snad do porodu, rodila 16 dní po mně a ještě když byla za mnou v porodnici říkala, že je to divný. Pupek už měla samozřejmě pořádnej :D A je to super máma dneska 🙂 Ono to prozření přijde :D

gracinka7
13. únor 2018

Mě to přišlo divné ještě po porodu. Žádná láska na první pohled se nekonala. Prostě tu najednou byl tvor, o kterého se mám starat a víc ani ťuk.

dc2015
13. únor 2018

@gracinka7 A kdy se vám to zlomilo? Já tu lásku na první pohled měla. Akorát jsem si připadala paralyzovaná strachem o syna. Kamarádka říkala, že ta skutečná mateřská láska jí naběhla až někdy kolem 3. měsíce...

gracinka7
13. únor 2018

@dc2015 asi dva týdny.

bassetlady
13. únor 2018

Mně to taky zatím extra nedochází ( 17. týden), ale jestli mi někdo výhledově hrábne na břicho, tak ho asi zbiju.

berenika39
13. únor 2018

Hlavně dělej to, co ty cítíš jako v pohodě. Okolí není v tom stavu, jako ty, Klid.

odula
13. únor 2018

na okolí se vyprdni, divná nejses. dej tomu čas, to ti dojde. nejpozději za... cca 23 tt 😉

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
martiniquest
13. únor 2018

@foxanne Klid. Ja neverila do posledni chvile, ze rodim...tlacila jsem a rvala jsem "ja asi fakt rodim" 😀 vubec mi to nedochazlo...

odula
13. únor 2018

@martiniquest 😅 tak to je dobrý 👍

klaryk01
14. únor 2018

Tak ten pocit moc dobře znám, ze začátku jsem si také spíš připadala, že jsem nafouklá, ale neboj, zachvíli už o sobě bude malá dávat vědět. 🙂 A s tím nakupováním a koukáním do vitrín obchodů... každá na to hold nejsme! 🙂

klaryk01
14. únor 2018

Jinak teď čekám druhé a u prvního jsem to měla taky tak a teď taky, že jsem si to neuvědomovala a teď neuvědomuji, to jsem 38 týden 😀 a o té mateřské lásce jsem si myslela, že budu mít hned a prd, ty hormony po porodu jsou někdy fakt síla

zazrakysedeji
14. únor 2018

Ahoj,ja tohle zazila zase po porodu.Malou jsem samozrejmne s laskou opecovavala,ale porad jsem cekala az se dostavi ten pocit,ze bez ni si uz zivot nedovedu predstavit a dockala jsem sr az kolem 3.mesice.u druheho se tesim cele tehotenstvi,ale taky cekam zlom po porodu.Malou bych na dyl nez jednu noc i po 3letech zatim sverila jen manzelovi😊tam mam stoprocentni duveru a vim,ze mala je fixovana na nas uplne stejne,ma rada oba a ja bych ji chybela az po par dnech a naopak.Ale az se ten pocit dostavil,byla to krasa a je uz na porad.

bonavoxa
14. únor 2018

Taky mi to u prvního nedocházelo. I porod byl takový abstraktní. Vždyť mám jen velké břicho. Nakonec jsem musela od 28. týdne ležet, takže vybavičku zařizovala babičky, které byly rady, že mají volnou ruku. Kočárek jsme kupovali až po porodu. U druhého bylo spoustu věcí po prvním, občas jsem něco koupila, co se mi líbilo, ale nikdy jsem nešla cílené kupovat mimi věci.

foxanne
autor
14. únor 2018

@berenika39 děkuji 🙂

foxanne
autor
14. únor 2018

@martiniquest Děkuji 🙂

foxanne
autor
14. únor 2018

@odula To už asi jo vid?? :D

foxanne
autor
14. únor 2018

Všem moc děkuji, jste fajn 🙂.

astracreek
14. únor 2018

@foxanne Mně to také nedocházelo. Naplno mi to došlo, až když jsme o malého přišli ve 27. týdnu... (člověk neví, co má, dokud to neztratí). Ale někdo to tak prostě má, ty hormony se buď rozjedou později nebo po porodu 🙂 Neboj.

kockakacka
14. únor 2018

@ttm ja to mam stejne. Vim, ze jsem tehotna, na uľtrazvuku to vidim, ale jinak si to vubec neuvedomuji :D je to opravdu hodne abstraktní pro me a co teprve pro manzela:D

bamak
14. únor 2018

@foxanne doslo mi to az par dni po porodu🙂. Byl to celkem sok. Koukam, ze jsem nejzaostalejsi😂.

konidana
14. únor 2018

Tak jako co nedochází? víš že seš těhotná, ne? 😉 Já jsem tedy dělala vše jako dřív, těhotenství mě začalo omezovat asi až měsíc před porodem a nakupovat a shánět věci jsem začala taky až když jsem nastoupila na mateřskou 6 týdnů před termínem. Dokud jsem pracovala, tak jsem přicházející mimino moc neřešila🙂

babanci
14. únor 2018

Mě to nedocházelo nikdy, dokonce při prvním dítěti, byla jsem mládě osmnáctileté, jsem i těsně před porodem nevěřila, že si za týden ponesu dítě domů. 🙂 A jakpak mi to brzy docvaklo. 🙂 Když se narodilo zatím poslední vnoučátko, taky jsem si to neuměla představit, jak asi bude vypadat a tak a nyní, když se na ní koukám a je kopií své matky a tet a své neteře a mě, tak si říkám, no, jak, prostě takhle. Jako my všechny. 😀

priefi
14. únor 2018

@foxanne jj, taky jsem to tak mela 😊 pak pred porodem mi to zacalo dochazet a to jsem pro zmenu zacala zmatkovat, ze to nedam 😅

swetlusska
14. únor 2018

mě odnesli hned dítě do inkubátoru a viděla jsem ho až po 1 dni, nesměla jsem na něj ještě pár dní ani sáhnout, takže pouto vznikalo pozvolna..

rohatazizala
14. únor 2018

Já mám za 6 dní termín a taky mi to úplně nedochází. Je to snad poprvé v životě, kdy si absolutně nedokážu představit, co mě vlastně čeká. Než jsem začala cítit pohyby, tak jsem si i říkala, jestli jsem vůbec těhotná, že třeba doktorka na gyndě tam měla ultrazvuk maminy přede mnou a že se prostě spletla a já vůbec těhotná nejsem 😀

kata267
14. únor 2018

@foxanne divny to neni, ja uz mam dve deti a kolikrat mI to nedochazi jeste ted 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru