Stále necítím pohyby...

lucifux
27. zář 2021

Ahoj holky, začínám se znepokojovat i přes to, že na poslední kontrole bylo vše v pořádku. Dneska jsem 19+3tt a stále nic necítím. Je to moje 4 těhotenství. Jsem hubené postavy, takže si myslím, že bych měla už něco malinko cítit. Včera jsem navíc měla obrovské křeče v břiše, bylo to sice nahoře jako ve střevech ale dost mě to vyděsilo. Zatím nekrvacím, ale těhotně se taky úplně necítím. Další kontrolu mám až 8.10. Mám v plánu volat na gyndu, ale nechci být za hysterku a plašit.

anpineapple
27. zář 2021

@lucifux ahoj 😊 ja je začala cítit 20+1 uplne z niceho nic. Taky jsem dost hubena a ze všech stran jsem slyšela, ze je zvláštní, ze je necitim, kdyz mam jen trosku bříško. A pak to přišlo z minuty na minutu dost silně… žádné lehtani, bublinky, nebo jak tomu říkají, ale hned rovnou pohyby co jsou cítit i přes bříško 😊

adula000
27. zář 2021

a kde máš placentu, víš?

lucifux
autor
27. zář 2021

@adula000 placenta je prý v pořádku. Neříkal sice kde, ale říkal že je v pořádku.

nanyh
27. zář 2021

Ahoj.
Já si vždy lehala na břicho a cítila jsem jí ze začátku jen takhle. Tak to můžeš aspoň zkusit🙂

mamikry
27. zář 2021

@lucifux Myslim, ze je to individualni, ja jsem teda posledniho prcka citila v 17tt trosku, ale hodne jsem se na to soustredila, poradne pohyby urcite az po 20tt. My jsme takhle o malickeho prisli, ale to uz byly dost citit pohyby a najednou ustaly. Nekrvacela jsem vubec, ale behala jsem porad na zachod a casto mi tenkrat tvrdlo bricho, jak se telo pripravovalo na ukonceni. Pokud mas obavy, zajdi na kontrolu, at vse prekontroluji a uklidni te. Verim, ze male proste jen nema jeste tolik sily a muze byt i otocene dovnitr.

lucifux
autor
27. zář 2021

@anpineapple bříško už mám právě taky docela veliké.

bigbig
27. zář 2021

@lucifux Pokud máš placentu vepředu, můžeš cítit pohyby později, než holky, co jí vepředu nemají.

palja
27. zář 2021

@lucifux já jsem měla v obou tehotenstvich placentu vepředu, tak pohyby jsem cítila tlumené a později. V prvním těhotenství až po 25tt, ve druhém okolo 23tt

rozitta
27. zář 2021

Kup si angelsound a uslyšíš bušit srdíčko ☺️ mě to moc uklidňovalo, syn nebyl v břichu moc aktivní. Velký spáč je doteď ale když nespí, tak řádí jak Černá ruka 😁

andelka
27. zář 2021

Já jsem u čtvrtého cítila pohyby až od 19/20tt, měla jsem placentu na přední stěně. A až tak od 23tt to bylo trochu silnější, předtím takové jemné, občasné.
Bohužel jednou jsem taky o miminko přišla, právě v 19tt, jeden den jsem měla bolest v břiše, pak se mi zdálo, že nějak necítím pohyby, pak jsem začala slabě krvácet a bohužel na utz nebyla srdeční akce. Takže pokud máš pochyby, klidně zajdi na kontrolu. Ať máš klid a můžeš na to kopání v klidu čekat.

marcicek84
27. zář 2021

@lucifux ja u prvni dcery citila pohyby az po 20 tt,takze bych nestresovala,pokud jsi je zatim necitila,tak zatim neni duvod ke znepokojeni...paradoxne pri placente vepredu citim pohyby vice nez kdyz jsem ji mela vzadu,mozna to je i natocenim miminka a temperamentem ditete...

kosi_cek
27. zář 2021

@lucifux nemusíš ještě cítit, pokud máš placentu vpředu, mimčo ještě k tomu může být natočené fakt "šikovně"- třeba zády k placentě, to totiž pak pohyby nejdou prakticky vůbec cítit ani před porodem (tak jsem to měla já ve 2.těhotenství), jinak placentu vpředu jsem měla i ve čtvrtém a pátém těhotenství, takže vím, jak se člověk těší na ten uklidňující kontakt s miminkem a vícerodička si říká, že by to měla snad cítit dřív, a když je ve střehu už několik týdenů a ono stále nic....Snad ty křeče byly jen ke střevům, ono je to hodně pravděpodobné, zrovna včera mě taky střeva potrápila, sice nejsem těhotná, ale rodině jsem oznámila, že jdu rodit, ať neruší..takové to byly křeče 😉

littlebee124
27. zář 2021

@lucifux A je to tvé první těhotenství?
Jinak se vůbec nestresuj tím, ze někdo říká, ze bys už je měla cítit.
Každá sme jiná a mame i jiné těhotenství. Jinak nakloněnou dělohu, jinak miminko v ni lezi, jinak umístěnou plactu, jiny množství podkožní tuku, jinak citlivé nervy v děloze. Prvorodicky mohou cítit klidne pohyby až od 25tt výše. Pokud si ses nejistá, zkus angelsound pro tvůj klid 🙂
Segra byla silná, placenta na přední stěně a malého cítila až po 25tt.

cherie24
27. zář 2021

@lucifux a kolikátý jsi teda týden? Mě všichni tvrdili, jak druhé budu cítit dřív, ale placentu mám teďka ve předu a jak celý den lítám kolem malé, tak jsem ani neměla vůbec čas se pozorovat. Nakonec bych řekla, že první jsem cítila asi dřív. Od toho 20. to bylo takové fakt jenom maličko a cítit víc je až od 22 týdne.

sylvka
28. zář 2021

Neboj ❤️
@lucifux já jsem těhotná po třetí a pohyby až od cca 23-24 týdne. Je fakt,že placenta na přední stěně,ale taky jsem se bala. Angelsounds mám doma . Nyní jsem 32 TT a už je to v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru