Tatinek a pohyby v tehu

kacenka1111
9. únor 2012

Ahoj maminy, zajimalo by me, zda tatinkove maji "zajem" o pohyby Vaseho miminka...Sami od sebe, nebo zda je k tomu musite nejakym zpusobem "navadet" ( prilozena ruka na brisko apod. ), zda si treba po prichodu z prace vzpomene, ze mate v brisku miminko a jdou ho pohladit, opusinkovat....Jestli si proste miminka "vsimaji"...A hlavne zda sami od sebe....A za druhe - zda a jak se tatinek snazi "ulehcit" Vam tehotenstvi...Noseni tasek ( to je asi samozrejmost ), noseni dobrutek, kdyz mate chute, zda Vam treba navrhne, ze umyje nadobi, aby jste si s mimcem odpocinuly apod....Asi to bude jine u zamestnanych maminek,nezamestnanych pripadne s vice ditky....Tak primarne me zajimaji maminky nezamestnane a bez deti ( krome toho v brisku )...Ale pro srovnani uvitam i ostatni🙂

fori
24. čer 2012

tak to můj přítel se mnou jezdí po všech vyšetřeních která mám ( je jich trochu víc) , byl se mnou už na dvou ult. a za měsíc jede zase... a na bříško sahá každý den a čeká až se malá pohne.... těší se na ní snad víc než já..... 🙂

kacita
24. čer 2012

@pavlakh Pane jo vubec to nemas lehke ale drzim palecky a treba ho ten ultrazvuk nejak obmekci a bude lepsi ja neco podobneho prozivala pri prvnim tehu a vim ze me to hoooodne mrzelo nastesti nam to nevydrzelo ted mam uzasneho manzela takze pohoda navic je to tak trochu doktor samouk dela na sanitce takze kazde me slovo au konci skoro vyslechem co se deje co me boli atd taky bych ti to prala 🙂 tak snad se to zlepsi i u tebe drzim palecky a hodne stesti 🙂

maribell
30. čer 2012

...moj manzel sa zo zaciatku nezaujimal ..musela som ho k tomu navadzat ...asi do 5teho mesiaca az kym mi nezacalo rast brusko mi dal ruku na pupok len ked som mu ju tam dala ja a tak isto pusinky...ale odkedy pupok zacal rast a citil prvy kopanec sa vsetko zmenilo..sam mi brusko hladkava a bozkava ho ..niekedy aj krpca budi aby mu trosku kopol do ruky :D ...vecer mu dokonca citava rozpravky 🙂 ...takze som stastna..aa pomaha mi dost.. dost casto dokonca aj vari kedze ma velmi bolieva chrbat a stat pri sporaku je pre mna horor ... tak isto umyva riady a pomaha mi vesat pradlo ) ..je to dobry manzel

ebsian
30. čer 2012

@pavlakh Já jsem ráda, že se ujal čištění wc kočičky, ale za chvilku plánujeme první koťátka, takže to bude taky mazec. Ale chtěla jsem to.
¨Jinak u nás se taky nehladí bříško, musím ke všemu navádět, ale po tom ultrazvuku se to na pár dní zlepšilo, ale už to nehrotím, věřím, že větší zájem o břicho teprve přijde. jako někdy mám pocit, že se dělá, že nejsem těhotná. Prostě jede se dál, nějak se o tom nemluví a řeší se běžné věci. Jenom já pořád o tom mluvím a ukazuji mu a on se rád dívá a zajímá ho to, co mu řeknu. Ale veškerá iniciativa žádná.
Pohyby teda zatím nemám. Ale někdy se cítím taky podobně jako ty. 😀 😀 Jestli se to jeho všímání břicha nezlepší, tak mi to bude taky dost vadit. No uvidíme.
Jo a dítě teda mega chtěl a chce. Ale on je ten případ, že jak to nevidí a necítí, jakoby to neexistovalo. Jinak pomáhá a má pochopení dost. 🙂

sarkar
20. srp 2012

Ahoj, manžel zatím moc nehladí, jen občas, ani k němu nemluví, ale to nedělám zatím ani já. Jsem teprve na začátku 4.měsíce, bříško nikde, takže ani mě ještě nedochází, že tam něco je. Akorát když třeba mluvíme o mimču tak už mluvíme jasně o Standovi 🙂
Jinak mi manžel nosí tašky, nesmím nic tahat, po ránu se nabízí, že mi donese piškoty do postele, když mi bylo špatně dělal mi zázvorový čaj atd. Ale samozřejmě všeho s mírou.
I okolí (třeba jeho nej kamarád - náš svědek) je takový ohleduplnější, odsedají si, když si jdou zapálit, nenechají mě nic tahat a tak. Akorát mě trošku štvou ty řeči o tom, jak se musím šetřit atd. Je to od nich hezký, ale už mě to trochu otravuje 😒 Zvlášť, když já se cítím ve většině případů úplně normálně.

moni244
22. srp 2012

ahoj, tak priateľ ma hladká po brušku od začiatku. Vždy keď príde domov, najprv pohladká bruško a až potom mi dá pusu :D vždy sa pýta, ako sa má drobec a aký sme mali deň. Upratuje, pere, pomáha z nákupom. Furt sa stará, aby som dosť jedla, veľa pila a oddychovala. Pohyby on ešte necíti, ale ja áno a to ho trochu štve. Tak si prikladá aspoň hlavu k brušku, či ho náhodou nebude počuť :D je to zlatíčko

drobliatko
23. srp 2012

ahoj, môj manžel by si nás mohol trošku častejšie všímať a s malým drobčekom sa aj porozprávať, čo robí minimálne, sem tam bruško pohladká a čaká na pohyby, no veľmi rýchlo to vzdáva, akoby si neuvedomoval, že drobček kopká, keď sa mu chce. niekedy mám pocit, že prestane vo chvíli, keď manžel priloží ruku na bruško :D neviem, či som ja momentálne trošku precitlivelá, ale mohol by sa o nás trošku viac zaujímať a opýtať sa sem tam, ako sa máme, ako nám je a tak. myslela som si, že dá trošku viac najavo radosť z toho, že budeme mať dieťatko :( dúfam, že sa to čoskoro zmení, lebo sme na konci 6 mesiaca a hormóny budú čím ďalej tým viac vystrájať.

pectore
23. srp 2012

mame uzasneho tatinka... vzdy po robote sme dostali pusinku na brusko... a vecer pred spanim spieval hokejovu hymnu...a drobec vzdy odpovedal kopanim....🙂 nemusela som sa mu pripominat... Tasky a robenie radosti drobnostami bolo samozrejmostou.... ale aj nas dost natrapil lebo ako tehotna uz som nemohla chodit na pivo do zafajceneho prostredia ...a obcas sa stalo ze siel bez nas ..tak ma to hnevalo...ale to bolo fakt len parkrat....

rienok
23. srp 2012

tak mi mame takeho tatika ze ho priam musim odhanat od bruska a odo mna... a nielen to, ja vlastne môžem doma robiť len niektoré veci aj to až po tom ako mu vysvetlim že nie som chora ale tehotna 😀
ale je zlaty aj niekolkokrat za den zavola a pyta sa ako sa mame no a vecer ma svoj čas s malou (teda zatial to vyzera na dievčatko)
a stale jej nieco sepka do bruska 😀
ale zase na ultrazvuk ani na ziadne ine vysetrenia sa nehrnie a ja ho ani nenútim 😅

naky
25. srp 2012

no nas tatinko sa moc nezaujima.. vacsinou sa ho musim opytat, ci si nechce chytit brusko alebo mu sama zobrat ruku a prilozit... a ked ho aj mala kopne, tak neprejavi velke vzrusenie... to ja som jasala cele dni, ked som pocitili prve kopance...bohuzial, niektori chlapi to naozaj nedokazu prezivat a beru to skor racionalne ako emocionalne... dokonca vela veci, ktore pocas tehotentstva prezivam nedokaze pochopit.. napr. ked som mala zlu naladu a bolo mi do placu, tak to nechapal a bol nahnevany, ze mu kazim den.. napriek tomu viem, ze bude skvely otec.. aj ked mi luto, ze tieto krasne pocity prezivam len sama so sebou...

drobiatko: moj priatel je taky isty ☹ tiez sa nepyta ako sa mame, ako sa citim... a tiez som v 6 mesiaci.. doteraz som dufala, ze sa to zmeni, ked mi zacne rast brusko a pociti pohyb.. ale zial nic... tak teraz zase dufam, ze nam svoj maly zaujem vynahradi, ked sa malinka narodi..
na druhej strane, tesi ma, ze si spomenie aspon takym sposobom, ze planuje aktivity, ktore bude s malinkou robit.. a niekedy sa mi zda, ze sa z toho tesi... 🙂

drobliatko
2. zář 2012

@naky niekedy je to dosť zraňujúce, keď neprejaví záujem. a očakávať, že sa to zmení, tak na to mi dochádzajú sily. málokedy ho napadne, že v mojom brušku rastie naše dieťatko. a keď ho to napadne, tak akoby zabudol na mňa, pohladká bruško a ja ostávam bokom. niekedy som už tak unavená z očakávania, že sa niečo zmení.

naky
3. zář 2012

@drobliatko ja som sa tym tiez trapila a dokonca som mu casto aj vycitala jeho nevsimavost. Rozpravali sme sa a povedal mi, ze on to tak prezivat nevie ako ja. Viac mysli na to, ze uz o nedlho bude otcom a zivitelom rodiny, coho sa boji. Ma strach zo zmeny, co som rada, ze mi to priznal (hoci bolo dost narocne dostat to z neho). Mozno aj tvoj partner preziva podobne pocity. A uvidis, ze ked sa malinke narodi, tak to s nim pohne. Verim, ze nie je uplne necitlivy, len ako uz bolo povedane, su chlapi, ktori to tehotenstvo nedokazu prezivat s nami. Moj je toho jasnym prikladom, to vsak neznamena, ze sa nebudu tesit z deticiek alebo ze im to uberie na otcovskych kvalitach.
Dobre je, ze ho to obcas napadne a brusko ti pohladka, to znamena, ze mu babatko nie je lahostajne, len tym, ze on ho neciti a nezije s nim tak ako ty, tak na to asi tak intenzivne nemysli. Nasi chlapi idu do prace a deti dokazu odsunut bokom a nemysliet na ne. My si ich nosime vsade so sebou, preto je pre nas nepredstavitelne, ze by sme si na ne nespomenuli. Asi od nic nemozeme chciet viac ako nam dokazu dat, lebo sa budeme trapit. Myslime radsej nad tym, ze budu dobri otcovia a skusme si to nase tehotentstvo vychutnat tak ako sa za danych okolnosti da🙂

drobliatko
6. zář 2012

@naky tak to si teda vystihla 🙂 tak sa snažme už len tešiť, nech je to čoskoro už medzi nami zdravučké a plné síl do života 🙂

nevestapetulka
8. únor 2013

Jak tak pročítám vaše příspěvky, tak máte štěstí na partnery a to je moc dobře 🙂
Můj se mnou chodí na všechna vyšetření a prohlídky, viděl všechny ultrazvuky a i na test na cukrovku se se mnou chystá. Samozřejmě také k porodu. Za to jsem mu moc vděčná. Těžké věci také nosí, pomáhá mi vstávat z postele, podá pomocnou ruku. Společně teď předěláváme kuchyň a je to paráda. Jen na to bříško si sám od sebe nesáhne a nemaže mě, nemá rád ten mastný krém na rukou. Ale to mi nevadí, hlavně když bude potom pomáhat a hýčkat to malé po narození..

nevestapetulka
8. únor 2013

@sarkar Tohle mi dělá tchýně, bere mi z ruky i lehoučké věci, pouští mě sednout... Je to milé, ale nerada si připadám neschopně zvlášť, když mi opravdu nic není... 😀

petrapavlikova
9. únor 2013

Ahoj, no můj muž jak kdy 🙂 , někdy přijde k bříšku sám a hladí a šťouchá mimčo a mluví k němu a někdy přijde když řeknu, že je prtě vzhůru - no a někdy na to nepřijde řeč 🙂 , ale jsem spokojená. Domácnost máme tak nějak rozdělenou - něco on, něco já a tašky, ty teda bere on - já jen když jdu třeba jen pro rohlíky a nějaké maličkosti 😀 spíš taková procházka do krámu 🙂

shak29
9. únor 2013

Ahoj, tak o mě se manža pečlivě a vzorně staral obě těhotenství 😀 a každý ráno a když přišel z práce mi opusinkoval bříško, pokecal si s nim 😅 jezdil se mnou na každej utz, na každý ozvy... sestřičky a doktorka už ho znají skvěle a dycky ho chválily 😀 takže já si nemůžu stěžovat 😎 ikdyž zase před porodem už mi na bříško moc sahat nechtěl, ani koukat, ptž moje děti tam předváděly všechno možný a prej to vypadalo jako z Vetřelce , tak se bál 😀

katerinanov
9. únor 2013

Tak byla jsem v těhu doma a bez dětí 🙂 tatínek pomáhal s nošením tašek, dobrůtek, když přišel z práce tak mi pomohl i doma třeba pověsit prádlo nebo povysávat. O bříško jevil zájem nejvíce večer když jsme seděli u TV. Vždycky když přišel z práce tak mě po bříšku pohladil a zeptal se, jak mi je 🙂 Teď zpětně si říkám, že byl "vzorňák" ale tenkrát jsem to vnímala tak, že se zajímá málo 😀

evly
11. únor 2013

tak my čekáme první, začínáme 5. měsíc a pohyby zatím ani já moc necítím, ale bříško manžel sám od sebe pohladí, dá pusu nebo když poslouchá mp3, tak jedno sluchátko dá k břichu, že poslouchají spolu 🙂 ale na pohyby se už těšíme oba, asi máme lenocha po tatínkovi 🙂 ale mělo by to každou chvíli vypuknout. Jinak já jsem hrozně aktivní a ráda uklízím, umývám nádobí, atd, takže to zvládám a dělám sama, navíc končím v práci podstatně dřív než muž a jinak bych se nudila, neumím jen tak ležet, ale třeba to s větším břichem přijde 🙂 Samozřejmě nákupy už nosí muž, já jen malé. Hlavně se teď těšíme na velký utz (stopro jedeme zase oba) a snad už zjistíme, co se nám v tom bříšku skrývá, minulý týden jsem vnitřním ultrazvukem viděla jen zadeček a přímo k obrazovce, takže v utajení ☹

andulka86
12. únor 2013

mám stejné pocity jako zakladatelka, i když máme hodného tatínka, který nás nadevše miluje, nechodí pozorovat pohyby sám od sebe a moc se na mimi v bříšku neptá, i když u prvního se ptal ☹

antymania666
12. únor 2013

tak muj manzel je natesenej jak blaze byl semnou jna jendom ultrazvuku ,ale doma na malou do briska porad mluvi a neco si tam septaj a porad ji dava pusinky takze dobry,obcas me tim az otravuje

antymania666
12. únor 2013

@evly ja taky pohyby jeste necitim

simi906
12. únor 2013

Môj priiatel sa často pýta na malinkú, či spinká alebo kope... ked poviem že je aktvna tak bud ju počúva, alebo drží mi bruško,a teší sa 🙂 včera sa s nou 1x rozprával...

me_to_you
24. únor 2013

vzdy ked je doma, tak sa zaujima, rozprava sa s drobcom, hladka, pocuva, caka na kopanie, "smeje" sa mi za bruso a vypukly pupik 🙂 komplet respektuje moje chute a nalady, stara sa aby som sa nenamahala, dokonca on zacal pouzivat mnozne cislo na nas vsetkych "sme v 6tom mesiaci, uz mame 600 gramov" a podobne 🙂 je to strasne mile, nemam si na co stazovat a som stastna zena 🙂

romantika
25. únor 2013

U nas byl velky obrat kdyz byl se mnou v 16tt na utz, jak videl mimco jak tam radi tak to byli partaci. Ale ja mela velice aktivni dite od 16tt pohyby a skakani bricha, takze to neslo se k tomu nevyjadrovat a neosahavat. Myslim, ze to prcek v brisku i casem mel rad. Proste si to mala zaridila sama, vedela jak na tatu od zacatku. 🙂))

whitelilith
27. pro 2013

Přiznám se, že hypersuper nastávajícího tatínka bych asi nesnesla já :D
Partner se mnou byl akorát v porodnici na poradně, aby věděl, kam mě případně poveze a trefil. Teď ho vezmu na druhý genetický ultrazvuk a pak to vidím až na porod 🙂
Bříško mi hladí sám od sebe vždycky před spaním.
Nedovedu si představit, že bych ho brala na nákupy a na všechny prohlídky (a že jich není málo). Všechno si stále dělám sama-možná s rostoucím pupkem se bude jeho pomoc hodit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru