Tatinek a pohyby v tehu

kacenka1111
9. únor 2012

Ahoj maminy, zajimalo by me, zda tatinkove maji "zajem" o pohyby Vaseho miminka...Sami od sebe, nebo zda je k tomu musite nejakym zpusobem "navadet" ( prilozena ruka na brisko apod. ), zda si treba po prichodu z prace vzpomene, ze mate v brisku miminko a jdou ho pohladit, opusinkovat....Jestli si proste miminka "vsimaji"...A hlavne zda sami od sebe....A za druhe - zda a jak se tatinek snazi "ulehcit" Vam tehotenstvi...Noseni tasek ( to je asi samozrejmost ), noseni dobrutek, kdyz mate chute, zda Vam treba navrhne, ze umyje nadobi, aby jste si s mimcem odpocinuly apod....Asi to bude jine u zamestnanych maminek,nezamestnanych pripadne s vice ditky....Tak primarne me zajimaji maminky nezamestnane a bez deti ( krome toho v brisku )...Ale pro srovnani uvitam i ostatni🙂

scvrcek
9. únor 2012

tak tohle asi záleží na chlapovi, a myslím, že to je něco, co odhadneš na chlapovi už dopředu...
U mě naprostá spokojenost, k břichu mi sám od sebe mluví, hladí, každý večer maže, přijde z práce a ptá se "jak se máte" - mluví o mě v množném čísle 😀, vypráví mu...víc než já, já to zatím nijak moc nevnímám, že tam to dítě fakt mám 😀
A jinak co se týče pomoci a ulehčování, tak nedělám téměř nic, teď teda poslední dva týdny mám navíc i od doktora, kvůli tvrdnutí břicha, že nemám nic dělat, ale i předtím mi ulehčoval co se dalo...momentálně v domácnosti pokud sama nechci, nedělám nic, manžel pere,žehlí, uklízí, vaří...já dělám jen to, co je lehký a pokud se cítím dobře....
A jinak jsem zaměstnaná a bez dětí..ale teď jak říkám jsem už více méně doma...do práce bych chodit neměla, ale pracuju z domu, takže trochu něco udělám...
Ale pokud bych neměla potíže, tak bych až tak velkou pomoc nepotřebovala, i když i před těhu se manžel o domácnost hodně staral, jeho to baví... Podle mě tohle ten chlap buď v sobě má, nebo ne, pokud nepomáhal nijak ani před tím, těžko začně jen kvůli těhotenství..

misi.21
9. únor 2012

Ahoj,hodně dlouho si na bříško sám od sebe nesáhl,mě přijde,že těm chlapům to dochází hodně pomalu,že tam ten živej tvoreček fakt je. Pro nás je to jiný,když miminko cítíme. Začal s tím až jsem měla pořádný bříško. Asi fakt viděl,že tam je 😀 😀 😀 Ono to ale bylo taky tím,že když malá kopala a já mu řekla,tak když přiložil ruku,tak ihned přestala. Ale koupili jsme si stetoskop na poslouchání a to poslouchal dost...
Pomáhal mi dost,třeba celé těhu jsem nemusela vytírat patro a schody a to dělá většinou i teď. Dřív jsem to dělala jenom já. Vysává taky i teď,to já už nedělala ani nepamatuju. I to nádobí myl když jsem mu řekla,ale to mu moc nevonělo. Umyl okna,chodil s košem,protože já než přišla,tak jsem funěla jak lokomotiva 😀 Celkově mi pomáhal hodně,hodně mi volal z práce jak se máme a jestli mi je dobře... Já byla doma celé těhu a v podstatě jsem jenom vařila... A i teď,když je malý 6 měsíců mě říká,ať si jdu přes den lehnout s ní,že pak uklidíme spolu. Je to zlato 🙂

lucinocka
9. únor 2012

ja musim mojho pochvalit, zatial sme mali za sebou len 12 tt /potrat/ a teraz sme v 6 tt ale stara sa vzorne, co zvycajne nerobi ocisti, nareze ovocie, nareze syr, tasky nenosim vobec, ked mam na nieco chut , tak mi to ide kupit 🙂 v prvom tehu daval ucho na brucho, ci bude nieco pocut :D a stale ho hladkal... v tomto druhom je opatrnejsi, zatial sa nejak neprejavuje, asi caka, kym dr. potvrdi, ze je vsetko ok 🙂 ale necudujem sa mu, ked uz bude vidno brusko, podla mna sa od neho neodlepi🙂 snazili sme sa na babo rok a pol a som si ista, ze si bude vychutnavat kazdu chvilku 🙂

petrajavor
9. únor 2012

@kacenka1111 Tak co se týká mého manžela tak musím říct ano...co jsem těhule tak bříško hladí,povídá si,pusinkuje a zkouší jestli malý kope,hrozně prožívá i uz a když zjistil,že čekáme chlapečka štěstím málem pobořil půlku ordinace 🙂
Jinak měsíc jsem doma na neschopence a co se týká pomoci,žádná práce mu nevadí,takže sám jde a uklidí či umyje nádobí, na nákupy chodí zásadně se mnou abych netahala to těžké... snaží se aby těhu bylo hezké i pro mě a já si jej užila. Věnuje nám čas, kterého má málo a malému občas i čte. Prostě se snaží a zajímá se. Po každém vyšetření jestli jsme oki.

mufinka26
9. únor 2012

Tak u nás je to tak, že tatínek haldí bříško sám od sebe, dokonce se ptá, jestly se tam mimísek pěkně mlel, jelikož ještě necítí přes pupík nic 🙂 uklízí, vaří a stará se o "naší" starší princeznu. Já sem od prvního dne doma, rizikový kvůli vysokýu tlaku a častému tvrdnutí bříška a taky že je mimisek z IVF, ale i kdyby to bylo v pohodě tak by mě nic nenechal dělat. Je to naše vytoužené miminko a manželovo první vlastní, takže si to užívá a prožívá semnou 🙂 a souhlasím z @scvrcek bud to v sobě chlap má nebo ne 😉 🙂

p.j.jacky
9. únor 2012

Tak moj muz robil ako keby som tehotna nebola.Nejako mu to nedochadzalo.Az ked bolo brusko väcsie,sem tam pohladil,bola som dost sklamana,ze to zrovna takto bral.Ale zasa moje chute velmi prezival. 😀 😀 😀 Utekal mi kupit do Tesca aj melon 20km ked som dostala chut,alebo do BA 80km pre Cheesburger z Mc donaldu....to bol vzdy ochotny a co sa tyka pomahania domacnosti,tak to naozaj klobuk dole.robil a robi dodnes vsetko.Niekedu mu musim pripomenut ale spravi co treba.Nakupy,nosenie tasiek a podobne,to robil aj ked som tehu nebola....akoze take gentlmenske veci boli u nas normalne.a aj su.

kacenka1111
autor
9. únor 2012

Tak to jen ja mam takovyho netykavku? Co si nedam ruku na brisko, tak ji tam neda, jen po vytkach asi dva dny dela, ze ho to bavi...Je fakt, ze ma uz dve slecny, ale to neznamena, ze by nemel hladit brisko...Uklizim zasadne ja, jeho ani nehne, bere to tak, ze jsem doma....Ale tri dny by nechal nadobi...Jedine co, tak ty tasky, chodi se mnou, abych to netahala, ale spis si chce vybrat sam, protoze posledni dobou se mu moc nechtelo...Nezepta se, jak mi je ( jen malokdy )....Ach ju....Myslela jsem, ze tu bude vic takovych tatinku, ale jak vidim, tak jsem se spletla....Kazdopadne mam radost za vas🙂 Vic takovych tatuldu 🙂

nejra
9. únor 2012

@kacenka1111 nic si z toho nerob,mohla by si byt na tom omnoho horsie, niektori chlapi to proste vnimaju trosku inak...nevedia sa do toho tak vcitit a citit to co citis ty...urcite je aj rozdiel v tom, ci cakate prve alebo tretie...no a s tou pomocou-dala by som mu motivaciu nejaku aby viac pomahal...a mozno je tiez unaveny a znechuteny z prace...

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@nejra asi mas pravdu ohledne te prace...ale pracuje osmicky, coz neni nijak narocne, kdyz si vezmu, ze chlapy makaji na tri smeny, nebo i dvanactky, prileti dom a jeste zene pomuzou, kdyz ji neni dobre...jako pracuje rukama, ale zas tak se nenadre, chodi si na obidky, jezdi sem tam na kafe se sefem...urco to nema lehke a ja nechcu, aby mi jeste doma pomahal, kdyz ja jsem doma, ale aspon by se mohl zeptat, anebo kdyz vidi, ze sotva lezu, muze pomoct....trosku me to mrzi...s tim briskem - rika, ze ho to takhle "nejak netankuje", ale ze se uz moc tesi, az bude venku a bude si s ni hrat..tak nevim, vymluva?

nejra
9. únor 2012

@kacenka1111 a pokial ti nepomahal pred tehotenstvom napr s upratovanim alebo inymi domacimi pracami, tak asi tazko mozes od chlapa cakat, ze ti pomoze ak mu sama nenakazes...

hhranolka
9. únor 2012

Tak u nas taky nic moc :( na bricho prilozi ruku az nyni - kdyz jsou pohyby opravdu viditelne ... Ze by treba vyklidil mycku, tak to ani nahodou, zehleni ho taky ani nenapadne, ted o vikendu vytrel podlahy, ale kybl se spinavou vodou je v koupelne doted... :( jinak nosi nakupy, to me nenecha tahat, zaclony vesel, a kdyz varim, tak se pta, zda mi je dobre, zda nema jit michat, ... Tak nevim, brala bych trosku vetsi zajem o prcka v brichu 😅

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@nejra hm, taky pravda...je pravda, ze jednou mesicne vyluxoval s mym pozadanim...asi jsem to mela zaridit driv 😀 takze nezbyva nez se s tim smirit a pripadne ho pozadat a doufat, ze si k brisku jeste vztah najde a treba to bude uplne jine po porodu, treba fakt mu to takhle nic nerika ( anebo se jen utesuju )

anjelicek26
9. únor 2012

No nas to tehu nejako neprezival, podla mna to muzi vidia inak, pomahal, kde mohol, ale tu ruku na brusko som mu davala skor ja 😉 Ono mi vravel, ze to musi byt taky divny pocit, ked sa nieco vo vnutri hybe 😅 Ako trochu mi to vadilo, ale prezila som.. viem, ze ma miluje, daval mi to najavo, na deti sa tesil, co som mala chciet viac? Ze ho nezaujimali az tak kopance, no boze. Ja som si ich uzivala naplno 😉 Za to odkedy su drobce na svete, ide sa z nich rozpustit a robi, co im na ociach vidi.

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@hhranolka to teda ja taky.... 🙂 ale asi jsou zvykli takhle od mamky, ne? jeho mamka pry delala vsechno sama, jeho ex vlastne taky....policku nam montoval pul roku ( policka 50x5O!!! ) 😀 tak nevim, mame lenochy....

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@anjelicek26 tak jestli mi to vynahradi "po", tak hurááá 😀

anjelicek26
9. únor 2012

@kacenka1111 - urcite ano, podla mna tie zmeny sa deju hlavne v zene - uz v tehu - a v chlapovi to docvakne, ked to mrne bde na svete. U nas to fakt tak bolo. Pozri zapajaj ho do praktickych veci, ktorym bude rozumiet, nechaj ho vlacit tazke veci, vymalovat izbu, vybrat kocik, poskladat nabytok, kupit prvy futbalovy dres 😅 Proste to, ze sa chlap na dieta tesi - to ja nespajam len s tym, ze mi hladka brusko. Mne stacilo, ze o nich rozpraval, planoval, co bude v buducnosti, ako budu vyzerat, uz aj buduce dovolenky mal naplanovane, co kam sa s babom da ist, uz mal nastudovane, kde sa treba ist prihlasit do porodnice (ja som sa stahovala za manzelikom az 5 tyzdnov pred porodom, dovtedy som chodila v nemecku do prace), kde dostaneme rodny list, ako funguje cele zdravotnictvo mal uz v malicku... ulahcil mi to tym.

bocinka
9. únor 2012

tatínek na nás myslel, volal ahoj holky, nosil kokinka, tašky samozřejmě, ale nějak extra zvlášť bříško nehladil, nepusinkoval, večer, když se malá v pravidelnou dobu hýbala, tak mi pokládal ruku a čekal, ale žádné scény jako z filmu 😝 😉 😉 😉 Teda poslední týden na malou mluvil hodně, přemlouval ať vyleze atd.
Jakmile se ale narodila, tak se zamiloval bezhlavě a ještě ho to nepustilo, je to prostě "tatínkova princezna" 😵 😵

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@bocinka to je hezky 🙂 premlouval at vyleze 😀 to by stalo za video😀 asi nebudu plasit, no 😖

hhranolka
9. únor 2012

@kacenka1111 jinak jsem si na 100% jista, ze az se mimi narodi, tak ze se bude starat(vidim jaky ma vztah k cizim detem) hold tehotenstvi ho nebere ... Ale prislo mi to lito, kdyz jsme tu meli navstevu (holcina tehotna 3 mesic) a jen co byli u nas tak ji budouci tatinek nekolikrat pohladil, zminil se o prckovi atd.... A bylo videt, jak moc je hrdy, ze cekaji mimco 😕

scvrcek
9. únor 2012

@kacenka1111 já nevím, podle mě tohle chlap prostě buď má v sobě, nebo ne...jestli ti ani dřív nepomáhal moc v domácnosti a nestaral se o její chod, tak bych asi nečekala, že se o mě bude starat v těhu, a teda ani že mi bude něco vynahrazovat potom....
Já chápu, že některý chlapi to těhotenství nijak extra neprožívají, tomu rozumím, ale nějaký zájem a pomoc v domácnosti a ulehčování, starání se, když mi není dobře - to s tím až tak nesouvisí - dělá to tak, jako když jsem nebyla těhotná a byla třeba jen nemocná...
Sám se stará o nákupy, nemusím mu říkat, co má koupit, sám od sebe pere, uklízí...prostě tak jako dřív, není to dítě, abych mu nakazovala, ať jde umýt nádobí..

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@anjelicek26 hm, tak to teda muj neplanuje dal nez na tyden ☹ me prijde, ze mu to asi jeste nedoslo 😀 akorat od ty doby, co jedem " na holcicku", je to trosku lepsi, to jako je v pohode....ale ze by aspon planoval, premyslel nad podobou...to premyslim ja...snazim se ho zapojit....asi spatne, musim to nejak vykoumat 😕

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@hhranolka no, to je to, co mi chybi, jako by nebyl hrdej 😠

1983hr
9. únor 2012

Muj manža teda bříško hladil,pozoroval když se malej hýbal a břicho se vlnilo.Dokonce sme spolu chodili nakupovat oblečení pro mimčo.V porodnici byl 2krát denně .

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@1983hr je fakt, ze kdyz jdeme nekam a maji tam detske vecicky, tak se zajima a nosi mi ukazat....

tea333
9. únor 2012

@kacenka1111 ja by som to tak neprezivala.Moj muz tehotenstvo vobec nejak strasne neprezival. velmi sa tesil na mimco, ale vzdy hovori, ze sa najviac tesi ked mu to dieta vydam 😀 vobec mi nejak nedava ruku na brusko, nehladka, vo vyssom stadiu tehu sa seeem tam krpcovi prihovoril, alebo dal ruku na brusko ked som mu povedala ze akurat babo kope. on sa tesi ze s mimcom bude, ked sa narodi. je to ten najlepsi a najpozornejsi otec, ale nechci aby muzi prezivali tehu tak ako my, zeny. to je nas dar 😉

leeenka26
9. únor 2012

@kacenka1111 Ono tehotenstvo ani moj manzel nejak extra nepreziva. A to som videla aj pri prvom ze ho to nejak nebralo, tehotenstvo je zatial pre nich take nehmatatelne, to dieta este nevidia. Jasne, su vynimky, a teraz pri druhom tehu to manzel vnima viac, lebo o prve miminko sme prisli, ale ked sa nam narodilo prve, vtedy to prislo, ta ohromna laska k dietatu, starosstlivoat a pozornost ku mne, dokonca aj mna zacal viac vnimat ako zenu, lebo ma predo mnou trosku odstup co sa tyka sexualnej stranky, su proste taki muzi, ale lubia nas, nerobia to naschval. Odporucam ti pekne si povedat o to co chces, chlapi su zvlastne tvory a nie vzdy vedia a citia, co chceme. Naco sa zbytocne trapit? 🙂 Takto sa aj vlk nasyti aj ovca zostane cela :D

leeenka26
9. únor 2012

@kacenka1111 vidis tak napriklad o detske vecicky sa zaujima, to je velmi mile, ten moj nie, to skor ja. Kadzy je ini.

kacenka1111
autor
9. únor 2012

Asi mate pravdu devcatka 🙂 Nebudu silet.... 🙂

zuzanka7117
9. únor 2012

@kacenka1111 Ahoj....moj muz je z bruska a malinkeho uplne hotovy.....🙂 stale sa s nim rozprava, pusinkuje brusko, prilozi ucho a caka na kopancek a velmi sa raduje, ked ho "trafi" priamo do ucha.....uz sa ho nevie dockat a smeje sa co malinky dokaze stvarat v tom brusku.....okrem toho mi kupuje dobrotky a vsetko na co si spomeniem. A vari vzdy ked ma cas, takze ja varim malokedy. Ja som doma od zaciatku tehotenstva a cakame prve dietatko.....🙂

leeenka26
9. únor 2012

@kacenka1111 absolutne nemusis saliet, ja viem ze to trosku trapi a este aj tie nase hormony, ale nie je to naschval, oni su proste muzi taki. On ti to vynahradi, uvidis ked sa vam mala narodi, to bude neporovnatelny rozdiel.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru