Tatinek a pohyby v tehu

kacenka1111
9. únor 2012

Ahoj maminy, zajimalo by me, zda tatinkove maji "zajem" o pohyby Vaseho miminka...Sami od sebe, nebo zda je k tomu musite nejakym zpusobem "navadet" ( prilozena ruka na brisko apod. ), zda si treba po prichodu z prace vzpomene, ze mate v brisku miminko a jdou ho pohladit, opusinkovat....Jestli si proste miminka "vsimaji"...A hlavne zda sami od sebe....A za druhe - zda a jak se tatinek snazi "ulehcit" Vam tehotenstvi...Noseni tasek ( to je asi samozrejmost ), noseni dobrutek, kdyz mate chute, zda Vam treba navrhne, ze umyje nadobi, aby jste si s mimcem odpocinuly apod....Asi to bude jine u zamestnanych maminek,nezamestnanych pripadne s vice ditky....Tak primarne me zajimaji maminky nezamestnane a bez deti ( krome toho v brisku )...Ale pro srovnani uvitam i ostatni🙂

anjelicek26
9. únor 2012

@kacenka1111 - nestoji to za tie nervicky a hlavne mu nevycitaj, ze je necita alebo boh vie co, ked proste tu chut brusko hladkat nema. Mne stacilo, ked sme si vecer sadli k telke, masiroval mi nohy, doniesol mi jest, pit, nech sa nemusim ani hnut, mohla som sa mu vystazovat, ako ma cely den okopaval, zasmiali sme sa, take uvolnene...

Ja som obe tehotenstva zhodou okolnosti prezivala takmer cely cas sama, oba razy v praci a manzel v inej krajine, ono je to fajn, ked je aspon cely cas s tebou, my sme sa videli kazde 2-3 tyzdne na vikend. Tasky som si vlacila sama, dcerku starsiu tiez, nikto mi neuvaril, upratovacka nastastie upratala... a tie hory snehu, co som mala tri mesiace doslova pred dverami a supovala prec kazde rano... no na to som bola tiez sama...

Pre mna je v tehu manzel hlavne psychicka opora, to, co mam v svojom brusku, tomu som najblizsie ja, prezivam to najintenzivnejsie. Ja to beriem ako vysadu 😵

sabuse1
9. únor 2012

tak u nás to bylo u prvního těhotetství tak že do 13tt víceméně přehlížel, že jsem těhotná, ne doslova samozřejmě, ale nic se nezměnilo, tahala jsem tašky s nákupem, uklízela, vařila, chodila do práce...až když jsem začala krvácet a ležela 14 dní v nemocnici se probral a pak mě nenechal dělat nic, zhruba 2 měsíce jsem proležela takže okolo mě skákal, pak jsem až do konce byla na neschopence takže obstarával nákupy a já v rámci možností se starala o domácnost.
U druhého byla všechno na mě protože když přišel z práce a o víkendech se věnoval dceři tak přece nemohl stíhat ještě úklid🙂)))) Ale těhotenství probíhalo bez problémů tak mi to ani nepřišlo.
Co se týče hlazení bříška a tak tak asi spíš když bylo větší a děti se tam hýbaly tak to nadšeně pozoroval a hladil, ale denně určitě ne🙂

medakote
9. únor 2012

Jsem s prvním bříškem doma, muž se o mě stará dobře. V domácnosti pomáhal už i dřív, takže některé věci (luxování, vytírání podlahy) byly úplně na něm. Teď se snaží mi ulehčit v tom, že mi podává různé věci, abych třeba nemusela vstávat, deku, malý polštářek pod pupík, pití... a dělá další věci, o které ho požádám, občas mi ráno skočí do pekárny a přinese čerstvý loupáček, abych měla oblíbenou snídani, až se probudím, občas mi ho přinese i s kakaem do postele 🙂 A protože jsem v prvních pěti měsících dost zvracela a máloco snědla, tak pokud jsem oznámila, že mám na něco chuť a doma to nebylo, neváhal skočit do obchodu.
O mrňouska se zajímá (čekali jsme na něj dva roky), neváhal si prohodit směnu, aby mohl se mnou na ultrazvuk, zajímal se o to sám. Bříško hladí, někdy teda ne sám od sebe,zvlášt pokud je po dvanáctce unavený z práce, ale když oznámím, že prcek kope, tak si jde sáhnout a hlásí mi teď a teď 😀 Večer mi pupík občas maže krémem a u toho k prckovi mluví nebo zpívá. Do SMS se podepisuje jako "tatínek" a mluví ke mě občas v množném čísle ( Jak jste se měli, rodinko?) Chodí se mnou na prenatální kurz a posledně dokonce aktivně kladl přednášejícímu otázky 🙂
Já si rozhodně nestěžuju a myslím, že bude dobrý táta. Ale řekla bych, že se to na chlapovi dá poznat i předtím, Jaký je obecně, jestli si dítě přál a podobně.

lucy222
9. únor 2012

@kacenka1111 manzel hladil,mazal kremem,pusinkoval,cetl pohadky ... 😅 😵 moc rada na ty chvile vzpominam. CO se domacnosti tyce - od te doby co jsme zjistili,ze jsem tehu,tak jsem toho doma uz moc nedelala - muz i varil a jezdil do vecerky pro veci,na ktere jsem mela chut 😀 pracovala jsem az do posledni chvile,tak kolikrat dorazil domu,ja po praci spala a on jel nakoupit,uvaril,umyl nadobi...ja se probudila,najedla a spala dal 😀

A u Tebe neboj-kazdy chlap to vnima jinak. Pro ne je to tehotenstvi takove "virtualni" 😅 pokud se bude starat pak jako tata,tak je toto nepodstatne 😉

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@medakote TO je krasny 🙂 Gratuluji k "tatinkovi" 🙂

lucy222
9. únor 2012

@kacenka1111 a jeste jsem zapomela,ze hledal na netu hodnoceni porodnic 😅
Vsak dobreho tatu dela neco jineho nez jak se o vas zajima v tehu- i kdyz verim,ze nezajem zamrzi... Mne moc tesi,ze mu to zustalo i po porodu a nema problem k male vstat,prebalit,pohlidat...😵 😵 😵

kacenka1111
autor
9. únor 2012

@lucy222 tak ja to beru treba podle psa...nekdy je problem ho donutit vstat k psovi, dojits nim...nekdy ne, samozrejme....ale i kdyz treba "hekam", ma protoceny panenky, tak nevim...je to sice rozdil, ale....

kacsik
14. únor 2012

Môj drahý je v tomto skvelý, bruško stále bozkáva, hladká, necháva sa kopkať, s bábikom sa rozpráva, vychutnáva si to tehotenstvo snáď viac ako ja 🙂 aj sa mi snaží pomáhať, samozrejme, vačšinou ho to nenapadne samého ale keď mu to poviem, bez reptania spraví všetko čo od neho chcem 🙂

luciemeli
19. únor 2012

@kacenka1111 Ahojky...u mě je to jinak mám mladého přítele kterému je 23 a spíše řeší auta a tuning...ještě pořádně mu nedocvaklo, že čekáme miminko....když mu řeknu..hele vydíš tu bouličku..?....to je hlavička a pak zase záhadně zmizí...tak se usměje a že ho to nezajímá..tak už nevím co mám dělat...ale samozřejmě se těší 😀

crca
19. únor 2012

@kacenka1111 nezoufej 😀 když jsem čekala ty tarantulky po 5 letech snažení a marných pokusů Umělka,tak jsem jela stejný režim jako dřív 😀 Ne,že by chlap něco neudělal sám,ale to byli vyjímky,když jsem byla o.k tak jsem si vše dělala sama,samozřejmě s rozumem,jeden den bylo uklizené,navařené,upečená nějaká dobrůtka,ještě jsem si stihla zajet autem nakoupit(podotýkám ve 30tt) a třeba za dva dny jsem lehla,neuvařila,neuklízela,prostě nic,ale nikdy nic nevyčítal,což je dost podstatné 😅 Bříško nikdy nehladil,nikdy nedal nějakou známku totální radosti.Když jel z práce tak teda volal jestli potřebuju něco koupit,občas mě i něco ňamkového přinesl,ale nic světoborného 😀 Teď nechci aby to vyznělo jako že je manžel netolerantní a nechápavé pako 😀 Je hodnej,umí zastat práci a co jsou děti na světě tak je z nich vysrajděnej jako malej kluk 😀 😉 A za mě??Ano někdy mě to mrzelo,že nemá takový přístup,ale nikdy jsem mu to neříkala,aby to pak dělal z "donucení".hlavní pro nás bylo dotáhnout to do co největšího tt a porodit v pořádku,zdravá miminka-možná proto se na to nechtěl tak upínat(podle toho jak ho znám),báli jsme se oba aby to dobře dopadlo.... Když mě na Utz řekli dva kluky,tak "prej jsem to věděl" 😀 😀 Nakonec je z toho od každého něco a Michalka je tatínkova prdelinka 😀 A když jsme se o tom bavili s jeho šéfem,tak mě řekl,že v práci študoval kde jaké knížky a časopisy o dětech 😀 😀 Takže ne vždy to vypadá jako nezájem 😉 Nezoufej,až bude prcek venku bude zase vše jiné 😉

kacenka1111
autor
19. únor 2012

@crca tak krasne jsi to napsala🙂 a s tim jeden den vse a dalsi nic - to mam stejne 😀 jeden den sanitarka, druhy den hegeš 😀 a zavidim ti dvojcatka - obzvlast slecnu a klucinu 🙂

crca
19. únor 2012

@kacenka1111 🙂 děkuju,ale ono není co zavídět 😀 Jinak jak já říkám.....ono dr.se zase tak moc nespletli protože ta skrytá holčička jménem Michalka je jak kluk a jediné co má z holčičky je fimfulka dole jinak je to horší dílo jak kluk 😀 Kluk je zase taková cíťa a chuděrka 😀 asi s nima moc zakvedlali 😀

kacenka1111
autor
19. únor 2012

@crca 😀 ale pak je to v poradku, zensky jsou preci silnejsi a chlapy detatka jeste ve 40 😀 prejeme hodne stesticka a pevne nervy🙂

crca
19. únor 2012

@kacenka1111 to jo,jenže jsem se teda radovala že budu mít holčičku ve stylu,culíčky,sponečky,šatičky.....omyl,na vlasy si ennechá sáhnout natož udělat culíček,šatičky??Co to je,to už musí být,za to kluk příjde,že chce culíček 😀 No je to sranda 😀 Ale hlavně že jsou zdravé 😉

kacenka1111
autor
19. únor 2012

@crca Tak je "prohod", vzdyt jsou stejny a nikdo to nepozna 😀

werunqa
19. únor 2012

@kacenka1111
Ahoj, tak muj pritel hladi brisko od zacatku tehu, porad si ho vsima a pusinkuje, povida si z malou..i kdyz prijde z prace 😉 .
A doma pomahal i pred tehu i tedka-je zlatej..rad uvari, obcas upece kolac..no nemenila bych 😝 😉

werunqa
19. únor 2012

@medakote
krásně napsané..lepe bych to nenapsala..jsem rada, ze vsichni chlapy nejsou stejni (lhostejni..),,, 😎

eficka
20. únor 2012

Ahoj..přidávam se k tatínkům všímavcům...jsem teprve ve 13 tt ale uz ted kolem me chodí jako kdybych byla svatá..kolikrat me to az rozesmeje.. 😀 s mimimkem si povídá uz ted,nosí mi papaní...kdyz mamna neco chut tak se zvedne a okamzite priskočí 😎 tašky nosí zasadně on...dokonce kdyz me obcas vidi jeste jemne lezet na brichu..to jsou u nás průvany ve stylu"bacha na nej,vzdyt ho rozvačkás!,rikam ti,zlato otoc se prosím te ,otoc se,!" 😀 😀 tak se otočím a je zase klid..jako kdyby se nic nedelo.. 😵

in131
20. únor 2012

Ahojte. Pridavame sa k vam. Nas tatino je uzasny. Uz od vkladu som nic nemusela robit. Prvy mesiac tehotenstva bol super mala som tolko energie, vsetko ma bavilo ale prichodom druheho mesiaca som od rana do vecera vracala. Tatino nam robil ranajky, chodil pre obed, upratoval, naakupoval a my sme len lezali a vracali. V obchodiku nam kupuje vitaminky, kazdy den nieco ine. Dva mesiace nechodil do prace aby sa o nas troch, kedze cakame dvojcky staral. 🙂 prechodom do stvrteho mesiaca vracanie prestalo. 🙂 a tatino pomaha stale. Denne nas hladka, bozkava.... A tesi sa na nas velmi! Lubime ho!!!!

kacenka1111
autor
21. únor 2012

Tak hlasim lehky pokrok 😀 Tatinek vcera vecer v posteli !!!sam od sebe!!! zacal hladit brisko, az mala prestala kopat...A dnes rano me mermomoci chtel odvezt na utz, jsem chora,k preci nebudu chodit peso 🙂 Tak jen tak dal, tatinku 🙂

michaela_2
21. únor 2012

@kacenka1111 ahoj, právě kvůli tomuhle, jsem se s mým manželem v těhotenství několikrát skoro pohádala..........sám od sebe mi totiž pohladil bříško přesně dvakrát ( a pokaždé tomu předcházela ,,scéna'' z mé strany). Pokud malá kopala a já jsem mu dala ruku na bříško sama, tak ..zdvořile'' počkal pár vteřin než ji odtáhl.
Když byl semnou na ultrazvuku ( cca 30. týden), tak jsem byla zvědavá a natěšená, jak bude plný dojmů - sotva jsme vyšli z ordinace, tak se zeptal on MĚ! jak se mi to líbilo ( já jsem těch ultrazvuků absolvovala už asi sedm do té doby) a vzápětí jedním dechem dodal, že si musí zavolat, že má nepřijatý hovor od zaměstnance.............strašně mě mrzelo, když jsem někde venku viděla nastávající maminku a jejího partnera, jak má ruku na jejím bříšku a sám od sebe jej pohladí. O tom že by partner přiložil k bříšku ucho nebo mu něco povídal jsem si mohla nechat leda tak zdát 😀
Proto jsem tak nějak dopředu počítala s tím, že bude patřit k těm typům tatínkům, co nejsou moc k malým miminkům - bojí se je chovat, koupat atd.

Když se malá narodila, už v porodnici od první chvíle ji úplně samozřejmě choval, podával mi ji ( byla jsem po císaři) a byl z ní naprosto unešený. Když jsme přijely z porodnice, celý byt byl nablýskaný a nesměla jsem kromě starání se o miminko dělat nic jiného. Teď budou malé dva měsíce a já si nemám absolutně na co stěžovat., tatínek chová, koupe, přebaluje - na vlastní žádost 😀 několikrát denně volá jak se máme. Když přijde z práce, hned si malou bere k sobě. Vydrží s ní třeba třičtvrtě hodiny sedět na gauči a jenom se navzájem pozorujou 🙂
Takže jsem moc ráda, hold patří k těm typům, co si to miminko nedokáží představit, dokud jej nemají u sebe.
Takže chápu že je ti chování tvého partnera líto - mě bylo taky. Ale neznamená to, že nebude skvělý tatínek 😉

kacenka1111
autor
21. únor 2012

@michaela_2 Tak jsi mi dodala zas nejakou nadeji🙂 Taky jsem si myslela, ze si ji vsimne, az povyroste...Ale zda se, ze z ni muze byt posrandeny uz po porodu🙂 Dekuju...

melinduska
21. únor 2012

@michaela_2 krásne si to napísala. Niekedy týmto chlapom nerozumiem, akoby sa báli alebo čo 🙂 Môj tiež len sem tam chytí bruško je mi to tiež ľúto, nejak ma nenosí na rukách. Na 4D ultrazvuk mi povedal, že či si to nerozmyslím, lebo je to veľa peňazí. Ale ja na to , že nerodím predsa každý rok tak si to chcem vychutnať. Juuj tak v dobrom Ti závidím, že sa takto zmenil. Kiežby aj môj 😕

michaela_2
21. únor 2012

@melinduska - já myslím, že až miminko uvidí, tak také roztaje 🙂.

terioza1
23. únor 2012

ctu tu tvoji otazku.... hele, myslim, ze hodne zalezi na tom, jestli to je toho chlapa prvni ditko nebo ne.. vsak ty a ja mame chhlapy s detma a taky ten muj nepribene a nehladi,, na druhou stranu mi je schopnej dojet pro cokoliv dobryyho a uklizet za me...

evelp
23. únor 2012

ahojka, tak co se našeho týče, tak ze začátku, když se malý hlásil kopancema k životu, tak mu bylo líto, že to cítím já a on ještě ne a teď, jak už je to často, tak už ruku na břiše ani neudrží, už ho to tak "nebere", což mě mrzí, ale musíme to chápat, pro ně to nemůže být tak intenzivní , jako pro nás, oni ho nosí jen v srdci a ne pod srdcem 🙂

pavlakh
22. čer 2012

Ahoj holky jsem v 18tt a už se mi krásně zakulacuje bříško, takže už to není moje mikina nebo tlustý svetr,ale těhotenství 🙂 To povídá tatínek... Ještě stále pracuji 12hodinové směny, denní noční a třeba v měsíci (25 směn) Jsem unavená jen z práce, z lidí, pracuji v baru s ruletou. A navíc můj pes před dvěma týdny porodil 11 štěňátek... Kolikrát se mi zdálo, že o toho psa má větší zájem než o mě, jí přinesl dobrůtky a mě jen věci na vaření.. teď po naší víkendové hádce doma uklidil, ale to jejich vyprazdňování nechává na mě, jenže mě je zle, nemůžu ty nejkrásnější štěňátka ani mazlit jak smrděj.. to zvládnu,ale v hádce bylo zahrnuto to že neuklízím.. Já nemám čas, a když mám občas tak se raději prospím, přidala se migréna a teď v těch vedrech i průjem. Mám toho nad hlavu, táta si všímá břicha jen když se o víkendu opije a udělá průser, to hladí objímá a pusinkuje..v té chvíly když mu říkám pojď domů, mi to krásné nepřijde :( Rozhodla jsem se, že mu strčím do ruky krém ať mě maže, nejde mi o to že nechci mít strie, ale aby si všímal toho bříška, po miminku toužím 5let. není u toho nějak zvlášť šťastný. navíc trpím depresema.. nejhorší bylo když přede mnou litoval 3týdenní těhotnou holku jak jí je zle, a mě řekl tobě zle nebylo viď? on ten DEBIL si ani neuvědomil, že já problila veškeré mé pracovní směny, to nemluvím o tom, že si ani neuvědomoval co jím. Já si došla pro zeleninu a ovoce. Dnes přinesl čokolády z jedné jsem měla čtvereček a druhou určitě snědl při fotbale. takže po noční skočím do postele a odpoledne se vzbudím s horkem a migrénou. Ono to sem nepatří nějak jsem se rozepsala... Za trest mu nepovím co "čekáme. Mám v plánu ho vzít na ultrazvuk aby viděl to co já,budu doufat, že pak pochopí, že ty moje nálady, starostlivost nejsou jen to " moje trapný těhotenství " :(

aknelka22
22. čer 2012

@pavlakh nechci se te dotknout ale nechapu jak muzes byt s takovym chlapem!?!kazdopadne preju zdravy mimco
a drzim palce at se zmeni

pavlakh
22. čer 2012

Mě se dotkne málo věcí. A řešení o něm a s nim jsou různé, každý den není neděle.. Jindy to je parádní den, ale někdy jsou dny kdy chci odejít nebo ho aspoň vystěhovat. Rozchod ale nezvládám, takže tohle budu řešit až po porodu a doufat, že se to změní. Teď jsem rozzlobená na něj, ale počkej až bude na mě jak med 🙂

kamino
22. čer 2012

@kacenka1111 Ani my tehu moc neprozivame, přítel mě samo nenechá tahat balíky mouky,nebo mléka,ale jinak nakupuji většinou sama,doma dělám vše,dokud mi to nedělá výrazný problém,tak nevidím důvod. Až nebudu zvládat,tak si o pomoc řeknu. Jsem fanoušek fantasy,ale neočekávám,ze by chlapa napadlo samo od sebe třeba mytí nádobí. Ale zas má práci v práci a kolem domu. Jinak pohyby moc nemám,když mu dám ruku někdy na břicho,tak stejně přestanou...jasně ze se na prcka těší,ale od začátku k tomu oba pristupujeme jako těhotná a ne nemocná.Naštěstí jsem neměla žádné chutě,ze bych ho hnala do obchodu pro něco,ale věřím,ze by mi tam zajel. Jo,ale břicho vnímá,jelikož mi už neřekne jinak než brichatice 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru