Těhotenství a vana. Jaký na to máte názor?

25. dub 2023

Jsem milovník vany a relaxu. Jaký máte názor na koupání ve vaně během těhotenství? Na netu čtu oba názory a trochu váham. Nedávám si nijak horkou vodu, jen tak příjemně teplou. Jsem v 12tt a manžel prská a nadává, že bych neměla. Tak já nevím....

dyechampion
25. dub 2023

Na zacatku bych se bala. Horkou koupel urcite nesmis…no ja se bala vlezt i do bazenu. Ale v poslednim trimestru je to ok

gruyerre
25. dub 2023

Nedoporučuje se příliš horká vana. Ale pokud bude mít ta voda do cca 37 stupňů, tak nemůže uškodit, protože tvoje tělo má taky tolik a nemůže tedy dojít k přehřátí. Já jsem se koupala v teplejší, ale k tomu nikoho nabádat nebudu 🙂

cuuza
25. dub 2023

Pokud nemáš netrpíš na špinění, tak v pohodě. Jen bych vybírala kvalitní kosmetiku a spíše oleje.

A pro chlapům klid si kup dětský teploměr do vany, aby si byl jistý, že máš bejby friendly teplotu 🛀

mafulin
25. dub 2023

Koupala jsem se ve vaně u obou těhotenství od začátku až do konce.

j.a.n.i
25. dub 2023

Logicky teplota, která je tělu příjemná, normální těhotenství neohrozí. Jasně, pokud má někdo extra rizikové a hrozí mu hospitalizace, tak do vany nepoleze, ale u zdravého není důvod ji vynechat.

gdpr
25. dub 2023

Já som to vobec neriesila kupala som sa vo vani, bazene aj mori a mam zdrave dieta, cele tehotenstvo bez komplikacii.

lauriak
25. dub 2023

Kupala som sa cele tehotenstvo. Chodila som aj do bazenu, pri mori som bola tiez 🤷🏼‍♀️ Ak nemas problemy urcite mozes.

te_reza
25. dub 2023

Koupala jsem se celou dobu. Ne v příjemné teplotě, ale se zarudlou prdelí 🔥

vikinkav
25. dub 2023

Ja se koupala u vsech deti celou dobu, pomahalo mi to na bolave krize, obcas jsem si davala i denne vanu, hodne horkou, pak kdyz uz jsem mela velke bricho tak mi koukalo cele ven 😄

lvl16
25. dub 2023

Dávám si vanu a koupu se ve vířivce celé těhotenství. Ve vodě kolem 33-35 stupňů, teplejší mi není příjemná.

aarriel
25. dub 2023

Koupala jsem se v horke vane cele tehotenstvi. Miluju to a nemohla jsem bez toho byt. Navic mi brzo tvrdlo bricho a mela poslicky, takze jsem ve vane byla porad, pomahalo mi to 😉

martulka88
25. dub 2023

V prvním trimestru bych to neriskovala. A pak pozor na teplotu. Když jsem se chtěla vykoupat, dala jsem si vodu po boky a nahřála a uvolnila se mi i záda. Ale zbytečně jsem se nerochnila.

rejalin
25. dub 2023

Já jsem se koupala, hlídala jsem si teplotu vody aby měla kolem těch 39°C, víc ne (v nižší je mi chladno, ono i tohle je na mě málo 😃). A ne moc dlouho. A nebo pak od druhého trimestru jsem si napustila horkou vanu, ale tak abych měla břicho nad vodou (abych nahřála zada). U mě to bylo bez problému, ale samozřejmě každá jsme jiná.

dendy88
26. dub 2023

První dvě těhotenství jsem měla bezproblémové a nepamatuji si že bych nějak vanu řešila. Třetí těhotenství byla s problemama , a projistotu jsem se celý těhotenství nekoupala ve vaně ,já teda mám ráda víc teplou vodu .

eurotip
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
j.a.n.i
26. dub 2023

@eurotip Asouvislost s tematem. Je jaka?

lenulen
26. dub 2023

Vanu miluji, uz si nepamatuji jak u prvnich dvou tehotenstvi, ale ve tretim jsem si davala vanu pravidelne od sesteho mesice. Pomahalo mi to pri tvrdnuti bricha, na bolesti zad, byl to relax. Sice trochu problem z ni na konci tehotenstvi vylezt, ale tak byl cas 😂

denyma
26. dub 2023

Mě horká vana poskytuje strašnou úlevu. Od začátku mi pomáhá s bolestmi zad. Nedávám si Teda plnou vanu, ale jen do půlky zadku aby bylo bříško nad vodou a řídím se instinktem. Někdy mi to prostě nedělá dobře tam ležet. Jindy si to užívám i hodinu. Jsem 21tt a vše v pořádku. Koupel každý den 🤭

petulkadodo
26. dub 2023

Koupala jsem se celé těhotenství. Miluji vanu plnou teplé vody s voňavou pěnou. Pomáhalo mi to i uvolnit bolavá záda a kyčle. Byla jsem i ve vířivce a ve vyhřívaném bazénj. Teplotu jsem neměřila. Můj lékař říká, že když je to příjemné mně, tak i miminku.

veve559
26. dub 2023

Ja jsem zvykla na hodne horkou vodu, hlavne při sprchovani. A vana s teplotou vody 37 je na me studena. Takze kdyz si dam vanu, tak mam alespon 39. Ale jelikož nemame odizolovanou podlahu, tak voda rychle chladne, takze stejne jsem brzy ve studene vode a porad dopouštím horkou. Jsem ted 33tt a zatim zadne nasledky😄

superkousky
26. dub 2023

Když jsem byla s dětmi těhotná, internet nebyl. Nebo jeden na vesnici. Jsem fakt ráda. Aspoň jsem neřešila, co smím a nesmím. Normálně jsem se koupala a chlap mi do toho naštěstí nekecal.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru