Těhulky s termínem v květnu 2013, klidně i jiné 🙂

lucininuska
21. led 2013

Ahojda holky, jsem poprvé těhotná. Takže scháním věci ohledně výbavičky, praktický rady, ale chci si taky jen tak pokecat nebo i postěžovat. Mohly bsme si udělat takový babinet, pište sem co Vás trápí a co Vás čeká. Děkuji a mějte se krásně.

lucininuska
autor
21. led 2013

Jinak já jsem teď ve 23. týdnu, termín porodu mám 19.5.2013. Záčátkem února mě čeká test na cukrovku - nevím co mám od toho očekávat, sestra mi jen řekla ať den předtím nejím večer nic sladkého, jak ste na tom vy?

luciekremenova
21. led 2013

Ahoj Luci,já už jsem sice trochu dál jsem ve 27 týdnu,ale první TP jsem měla taky na květen,ale malej je napřed tak jsem se přesunula na 26.4. 😕 Cukr už mám za sebou a není to žádná hrůza akorát se to táhne,neboť to trvá 3 hod.Stačí od půlnoci nic nejíst a ráno můžeš vypít neperlivou vodu.Já šla hned ráno na 7h,vzali mi krev pak tam hodinu čekáš pak vypiješ tu glukozu,normálně sladká voda,mě to i chutnalo a pak už tam jen zase 2 hod sedíš a čekáš aby ti zase vzali krev .Pak můžeš jít domů.Druhý den jsem si zavolala na výsledky ke svému gynekologovi.Tak asi tak,jen mě tam už bolel zadek z toho sezení,ale jinak žádná hrůza.Ten nápoj mě i zasytil takže mi ani nebylo špatně z hladu.Tak držím pěsti ať už to máš taky za sebou a ať to máš v pořádku.Jo a byla jsem tam ve 24 týdnu. 🙂 Pa Lucka

veronix20
21. led 2013

ahojky Lucinko tak to jsme na tom podobně já jsem ve 22tt a test na cukrovku mám taky přes sebou🙂Mám tam jít 28.1 na 6:45 takže jsem uplně nadšena protože si teď ráda pospím:Dtak jim tam asi usnu:Da ty už víš termín na test na cukrovku? 🙂

bike
21. led 2013

Ahoj,ja mam termin 8.kvetna 🙂 a na cukrovku jdu ve ctvrtek ☹ tak snad dobre dopadne 😝

ilonka30
21. led 2013

To je počasíčko, co? Chtěli jsme vyrazit na nákupy do Práglu, ale v tom počasí se mi tedy nikam nechce a cesta by nebyla asi úplně super.....Mně ještě doktor termín na cukrovku neřekl, jdu k němu za týden, tak čekám, že mi to také oznámí....ještě , že miluji sladké 😀 to by mi ten roztok neměl vadit 🙂

lucininuska
autor
21. led 2013

@luciekremenova ahojky já myslím,že se malý narodí dýl, protože doktor to vzal od poslední menstruace, ale nějak nebral v potaz, že jsem se lečila na zánět, takže vše muselo být s ochranou no a 19.8. jsme jeli na zadělávací dovču, takže to bude nějak potom no 🙂.

lucininuska
autor
21. led 2013

@veronix20 ahojky mě sestra neříkala ať se objednám jen ať si tam dojdu po 4.2., tak přemýšlím že to nechám hned na pondělí - ještě uvidím, mám tam být mezi 7:00 - 8:30. taky si ráda pospím,jak manžel vyleze z postele tak se v ní převaluju pomalu do půl desátý 🙂

lucininuska
autor
21. led 2013

@ilonka30 no dneska nikam nedoporučuju, já se pomalu nevyhrabala z garáže ke slepicím 🙂

lucininuska
autor
21. led 2013

A už víte co budete mít? Já ještě ne snad se to dozvim 29.1., už aby to bylo 🙂

ilonka30
21. led 2013

@lucininuska Já se právě vypravila a namalovala,Honza byl mezitím vyvenčit čubinu a přišel a říká, nikam v tomhle nejedu 😀 Tak bylo po výletě a půl hodiny na to začalo sněžit,takže ještě že tak 🙂 Já vím, co budu mít, ale to už víš 😀

ilonka30
21. led 2013

@lucininuska Tak se nechte překvapit 😀

lucininuska
autor
21. led 2013

jj to je pravda 🙂

bike
21. led 2013

budeme mit holcicku,jsem z Plzne a tady pocas taky uplne na houby ☹

veronix20
21. led 2013

tak já si tam musela brnknout,ale to záleží jak to máte vy 🙂každej to má asi jinak.....jinak taky ležím až do desáté:D

veronix20
21. led 2013

jinak když už je řeč o počasí já jsem z Bohumína to je u Ostravy a ledovka všude jsem si málem nabyla když jsem šla z košem:D

hhelik
21. led 2013

Ahojda holky, takse k vám přidávám. Já mám termín 18.5.2013 čekám druhé mimi. První má 3,5 roku. Taky mě čeká test na cukrovku - docela se toho bojím. U Prvního jsem tam nebyla, ale cukrovku máme v rodině, ale doufám, že bude vše ok.

lenicka07
21. led 2013

Ahojky, já mám termín 5. května - čekáme kluka. Naší malé byl před třemi týdny rok. Bude to fofr 🙂 Na testu na cukrovku už jsem byla (kvůli vyššímu věku jdu 2 krát). No nevím z čeho míchají ten roztok u nás, ale všechny holky tam na něj nadávaly a třem se udělalo hodně špatně. Na druhý test jdu teď ve čtvrtek. Snad to bude v pohodě, já cukr zpracovávám víc než dobře 😀 hlavně v čokoládě 🙂 Škoda, že nám místo toho roztoku nenabízejí čokoládu... 😀

klara31s
22. led 2013

Ahoj,já mám termín dle menses 7.5.,ale UZ 2.5.Ale doktor mi termín neměnil.Na OGTT jdu taky ve čtvrtek,sestřička mě objednala na 6:15 h.☹Už abych to měla za sebou.Nesnáším injekce...

lucininuska
autor
22. led 2013

No já je taky nemám ráda, kor když mi to nabírají cizí lidi - jdu trosku do kolen a tohle jestli bude dvakrát tak nevím jak to ustojím, přemýšlím, že si to nechám na středu abych se pak mrkla v Poděbradech po trhách, no záleží jakmi bude, doufám,že seřenu někoho kdo půjde se mnou 🙂, abych měla oporu.

lucininuska
autor
22. led 2013

Jinak já se dneska rozčilovala - další kalhotky malý - achjooo. Taky Vás to těhotenství někdy štve?

sukyna
22. led 2013

Ahoj, já čekám třetí na konec května. Na cukr jdu až 13. února, ale nevadí mi to. Jinak se taky už do ničeho nevejdu, doma nosím manželovi tepláky. Jinak mám týden po odběru plodovky, tak se bojím někam chodit, abych to někde nevyklepala 😕

lucininuska
autor
23. led 2013

na plodovku jsem naštěstí nemusela tak doufám, že ani nebudu muset. Jaký máte názor na těhotenské kurzy?

lenicka07
23. led 2013

No já jsem v prvním těhotenství na žádném kurzu nebyla a nemám pocit, že by mi něco uteklo 🙂 A to jsem byla pokud jde o péči o dítě dost nevzdělaná. V porodnici jsem se dozvěděla co jsem potřebovala a nebo poradil dětský lékař. Nakonec jsem snad ráda že jsem nešla na přednášku o kojení, pak jsem zjistila že i u nás v porodnici kolem toho dělali hrozné haló, byla jsem ze sester úplně vystresovaná, tak jsme si to pak doma dělaly s malou po svém. Jsem se uklidňovala že zvířata to umí od přírody 🙂 takže snad nám to půjde také... no a bylo to naprosto v pohodě, kojila jsem malou do 9. měsíců a pak jsem musela přestat kvůli druhému těhotenství. Když si vzpomenu, co bylo v porodnici, tak bych skoro brečela, měla jsem laktační psychozu jako prase a sestry měly furt nějaké připomínky, že musím malou budit, že pila málo nebo naopak moc a když mě jí učily přikládat, tak mě kroutily bradavkama, že jsem myslela že se bolestí zblázním. Celkově mě pobyt v porodnici dost zklamal, sestry z porodnického oddělení byly v pohodě, ale některé dětské sestry teda měly hrozný přístup.

lucininuska
autor
24. led 2013

Tak přemýšlím, co tu napsat aby tu řeč nestála,ale nějak mě nic nenapadá. Příští týden v úterý jdu na určení pohlaví, tak mi držte palečky ať to je kluk :D.

@lenicka07 no jo ono to je někdy v porodnici veselí, známá co rodila 3x v Nymburce tak pokaždý to měla jinak,záleží asi jak je naučená sestra.

Jinak nevíte kdy se hlásit k dětskýmu lékaři?

buterfree
24. led 2013

@lucininuska k dětskýmu tak, aby ti to vyšlo do porodu 🙂 prostě jen razítko do průkazky

buterfree
24. led 2013

@lucininuska na jeden chodím a líbí se mi, je to cvičení i přednáška.

lucininuska
autor
24. led 2013

@buterfree aha to se budu muset poradit

@buterfree já o něm přemýšlím, máme tu jedn v Poděbradech,ale je to od pěti a mě moc nejezdí autobusy, chodíš tam i s manželem? Potřebovala bych ho nějak zabavit - moc resi peníze, myslím až přehnaně.

buterfree
24. led 2013

@lucininuska ono je to aspoň u nás jen pro nastávající matky (manža pak jednou jako předporodní kurz pro tatínky), a chodila jsem na plavání pro těhotné, to bylo super - ale chodím teď plavat jen jednou týdně jako normálně do bazénu. A cvičení je super na konci probíráme polohy k porodu a trénujeme dýchaní a cvičení na míči - úlevové cviky, co můžeš dělat v porodce. Busy mám taky na prd, ale nakonec se to nějak dalo skloubit. Manža taky řeší peníze, ale tohle si platím já, tak je zticha a ještě ti na to přispěje pojišťovna - zpětně.

alenkaa91
25. led 2013

Ahoj tehulky 🙂 jsem 21 tt a vcera jsem byla na velkem UTZ a pan doktor nam oznamil ze mam v brisku schovaneho chlapecka 🙂 uz je to kus chlapa meri 25 cm a pry vazi 360 gramu 🙂 Mam z toho ohromnou radost a vsem Vam tady holky preji aby Vam tehotenstvi probihalo tak vyborne jako me 🙂

lenicka07
25. led 2013

@alenkaa91 Gratuluju ! My jsme byli na velkém ultrazvuku těsně před vánoci, tak jsme si z Č. Budějovic dovezli kloučka jako dárek 🙂 Když jsme tam byli minule, tak malá vůbec se nechtěla otočit, aby jí mohli zikontrolovat srdíčko, zato kluk řádil celou dobu tak, že ho nebylo možný prohlídnout 🙂 takže doufám že to nebude moc hyperaktivní dítě, malá je zlaté a klidné dítě. Už vybíráte jméno? My se nikdy nemůžeme shodnout a jméno naší malé mi taťka odsouhlasil, až když se začala hlásit na svět a já mu říkala, ať napíše do papíru co chce, hlavně ať už jedem. Tak tam nakonec napsal co jsem si přála já.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru