Těhulky s termínem v květnu 2013, klidně i jiné 🙂

lucininuska
21. led 2013

Ahojda holky, jsem poprvé těhotná. Takže scháním věci ohledně výbavičky, praktický rady, ale chci si taky jen tak pokecat nebo i postěžovat. Mohly bsme si udělat takový babinet, pište sem co Vás trápí a co Vás čeká. Děkuji a mějte se krásně.

alenkaa91
25. led 2013

@lenicka07 Dekuji 🙂 no jmeno jsem mela vybrane pro holcicku Nicol 🙂 nejak jsem mela pocit ze cekam holcicku a ono nakonec naopak 😀 Jmeno pro chlapecka jsem chtela Filip nebo Tomas, ale tatinek to rozhodl jinak tak budeme mit Nikolase 🙂 je to takovy neobvykly jmeno ale moc se nam libi 🙂 Vy uz ate vybrane?

lenicka07
25. led 2013

@alenkaa91 mě osobně by se líbil Šimon nebo Sebastian, ale to by taťka nepřežil 😖 možná Štěpán, ale ani z toho není moc nadšený. A mě se nelíbí nic z toho co navrhuje on. Ale snad mi nakonec aspoň na toho Štěpánka kývne 🙂 Jak to tak vypadá, hodlá to zas nechat na poslední chvíli 😀 Ach jo 🙂

alenkaa91
27. led 2013

@lenicka07 jeee tak to bych nevydrzela cekat az do konce 😀 A Štěpán je krasny cesky jmeno, a jestli se vam hodi k prijmeni tak proc ne 🙂 Nam tedy Nikolas moc k prijmeni nejde...ale uz jsme si zvykli, a uz ani kdybych chtela tak uz to zmenit nemuzu protoze tatinek uz mu povida a oslovuje ho jmenem 🙂 uz si ani nejak neumim predstavit ze by se malej mel jmenovat jinak 🙂 Tak ti drzim palecky at se tatka rozhodne brzy 🙂

lenicka07
27. led 2013

@alenkaa91 Podle mě jste vybrali pěkné, moderní jméno. K našemu příjmení by cizí jméno moc nešlo a hlavně taťka by to nepřežil. On mi to jméno někdy odsouhlasí , pak to zase dementuje a já pořád nevím na čem jsem 🙂 Holčičku máme Mariku, tak to mi původně odsouhlasil když jsem byla ve 3. měsíci, pak zas že Mariku nedáme, takže jsem všem oznamovala, že to neplatí atd. 🙂 Hlavně se mi nelíbí dávat jméno, které dává skoro každý, nechci aby pak holka byla jednou z deseti Terezek ve třídě apod. Pod Štěpánem si vždycky představím Šafránka z Básníků a to byl sympaťák tak možná proto 😀

kophana
30. led 2013

Ahoj holky, tak bych se ráda přidala do diskuze, bydlím v Praze, mám termín 27.5., teď jsem 23tt a čekáme holčičku. Chtěla jsem se zeptat, ve kterém týdnu jste byly na té cukrovce? Já mám další prohlídku až ve 25tt a sice mi sestřička něco naznačila, že půjdu na cukry, ale myslím, že tohle bude jen prohlídka, protože ji mám na po 16h. Nemám si tam teda ještě zavolat nebo můžu jít na test až po 25tt? Není to pozdě?
Celkově mám pocit, že se v ordinaci nikdy moc nedovím, většinou je narvaná čekárna a celkové prohlídky jsou vždycky strašně krátké, sotva se na něco zeptám (a to mě dost věcí ani nenapadne)
A kolik jste už přibraly? Já do cca 4měsíců skoro nic, ale teď mám pocit, že to jde nějak rychle nahoru, za 3 týdny skoro 3 kila, s takovou budu v květnu pěkná baculka...
A taky máte problémy s tvrdnutím břicha? Někdy mám pocit, že už to nevydržím, ale doktorka mě řekla, ať piju magneziu, samotné magnezium mě ani dát nechtěla. Máte nějaké babské rady? Přiznávám, že asi nejím úplně jak bych měla, jak jsem v práci, jsem ráda, že zajdu na oběd, zeleniny a ovoce taky sem tam, vitamíny žádné neberu a poslední dobou mám chuť na sladké (to prý holčičky dělají), jinak já na sladké nikdy moc nebyla.

lenicka07
30. led 2013

ahojky, já jsem byla na cukru v 26. tt, takže asi až půjdeš ve 25 tt na kontrolu tak tě sestřička objedná na cukr. Pozdě to není, neboj - byla jsem tam minulý týden a holky tam měly stejný termín porodu jako já, takže určitě je to tak 🙂 já myslím, že to sestřičky hlídají za nás 🙂 asi proto, že většina těhotných trpí sklerózou 😀
pokud jde o přibírání, tak ze začátku, tak první tři měsíce téměř nic, pak už to šlo rychle nahoru, momentálně asi 8 kilo, jenže já při kojení prvního dítěte hodně zhubla (dostala jsem se hodně hluboko pod svoji obvyklou váhu) takže teď ještě nevážím ani to, co před prvním těhotenstvím 🙂 taky nejím nějak extra zdravě, řekla bych že hůř než před těhotenstvím, hlavně je to tím, že teď v zimě, jak není ovoce a zelenina ze zahrádky, tak to kupované do sebe nedostanu, prostě to není ono, chutná to jak polystyrén 😀 po ovoci mě pálí žáha a vlastně ani na to nemám chuť. Přitom jsem ovoce a zeleninu vždycky milovala. Vitamíny jsem brala první tři měsíce, stejně jako když jsem čekala holku, a myslím že to stačí. Řekla bych že po těch vitamínech bývají děti zbytečně hodně "vykrmené", naše měla jen 2,9 kg, ale od začátku krásně přibírala a doteď nebyla nemocná (13 měsíců). Takže to nějak neřeším, jím na co mám chuť, tělo si samo řekne, co potřebuje a vůbec ony ty vitamíny můžou být taky jen pěkný "byznys".

lenicka07
30. led 2013

@kophana Jo a to tvrdnutí břicha mám taky (stejně jako v minulém těh) takže už se toho nebojím a prostě čekám až to přejde a nic na to neberu. Doktorce jsem to hlásila, a vždycky mi říkala, že pokud mi netvrdne celé břicho, tak je to v pohodě (cítím to tak ve spodní polovině břicha). Řekla bych že se mi to stává, když něco těžšího nesu (třeba táhnu naší malou po schodech), tak prostě víc odpočívej, pokud máš možnost. Nejhorší bylo to tvrdnutí břicha až v 9. měsíci, to už jsem z toho byla hotová - hlavně jsem se bála aby to nebyl nějaký problém. To mě drželo třeba taky hodinu a víckrát denně, no a nakonec to bylo v pohodě (ani na monitoru nic špatného nebylo). Tak ti přeju, ať to zvládáš v pohodě, ono je to vždycky náročné, ale zároveň krásné 🙂 ale my to vydržíme ! 😀

lucininuska
autor
30. led 2013

@kophana ahojda já jdu příští týdena to budu 25.týden. Jinak mám už 6kg nahore teď to mám co týden tak kilo 🙂

lucininuska
autor
30. led 2013

Jinak se holky chlubím že to moje díťko se zase nechce ukázat na ultrazvuku.

petrapavlikova
31. led 2013

Ahojte já rodím tedy až 30.6. jsem v 19tt a zatím ještě čekáme na určení pohlaví děťátka 🙂 jelikož naše mrňátko se rádo schovává 🙂. Vybrali jsme jména pro holčičku Deniska a pro chlapečka Michal nebo Miroslav 😀 . Bude to naše první děťátko a moc se na něj těšíme 😀 . Oblečení a postýlku máme všechno už od tchýně a na jaře začneme kupovat lékárničku, koupací potřeby, lehátko, hrací deku atd. 🙂

kophana
31. led 2013

@petrapavlikova no naše malá se ukázala až na velkém UTZ ve 21tt a máme nějaké tipy na jména pro holčičku, pro kluka jsme vůbec nevěděli... jsi s výbavou dost rychlá, já ještě nic nemám🙂

petrapavlikova
31. led 2013

@kophana ne já rychlá nejsem 🙂 ale tchýně má všechno schovaný po obouch dětech a jsou to strašně krásné věcičky - už jsem je viděla 🙂. Zbytek pořídíme až na jaře - doma mám jen 2 bodýčka, jedno tričko a dvoje ponožtičky, spíš sobě pro radost 😀

kophana
31. led 2013

@petrapavlikova tak to máš super🙂 taky by se mi líbilo, kdyby mi už někdo dal všechno nachystané🙂 takhle se akorát děsím těch seznamů na webovkách, že je toho fakt hodně. Ale kdybych šla do obchodu, nevydržím a koupím asi blbosti. Tak zatím vyčkávám.
A holky máte tip na kočárek? Budete kupovat z bazaru nebo nový? A co si myslíte o postýlkách z Ikei? Myslím tu nejlevnější za 700,- jak moc se může lišit od těch drahých? Všude slyším - neřeš a kup si starší věci, pak už nebudeš mít peníze na ty další... ale jako každá prvorodička chci mít všechno krásňoučké.-)

petrapavlikova
31. led 2013

@kophana Kočárek budu kupovat nový ,v krámě abych mohla odzkoušet jak mi bude sedět a aby nebyl nák drahej. Myslím že postýlka od Ikei bude v poho 🙂

adelajda189
31. led 2013

Ahoj holky, doufám, že se k Vám můžu přidat do diskuze. TP mám 3. a 12.5. Začínám 26.tt. A už od 1.screeningu víme, že to bude holčička 🙂 Tu jsme si moc přáli.
Jinak mě také tvrdne břicho. Ale já už od nějakého 12.tt beru magnézko a piji magnezii, mám docela bolesti, takže zobu 8tbl denně a je to o něco lepší...
Mám vcestnou placentu, takže se na příští kontrole dozvím, zda budu muset na císaře už ve 34.tt ☹
Jinak výbavičku nakupuji na netu vzhledem k tomu, že jsem na nemocenské, tak mám na to čas... Dost věcí mám z bazaru, ale jsou jako nové a za pár korun. Samozřejmě chci nakoupit i nové, ale mimi z toho stejně rychle vyroste, takže i ty použité jsou fajn.
Teď momentálně očekávám postýlku, taky použitou,ale v pěkném stavu. Myslím, že je zbytečné kupovat novou a přehnaně drahou. Ale matraci budu rozhodně kupovat novou. Je to každého věc a také kdo má kolik financí...
A kočárek jsme kupovali nový, trojkombinaci na www.batolatko.cz Ten verano long set, maj tam na něj 5000kč slevu, což je myslim pěkné. Byli jsme přímo v obchodě, abych ho vyzkoušela v ruce, ale vybranej jsem ho měla už na netu 😀
Jinak už pomalu začínám prát a žehlit. Roztřídila jsem si oblečení, co mám, podle barev a po vyžehlení jsem to dala ještě do pytlíků a do komody, co mi manžel vyrobil dle mého přání s pultem. Chci mít raději vše připravené, člověk nikdy neví, a já to nemám od začátku jednoduché...

kophana
31. led 2013

@adelajda189 ten kočárek se mi docela líbí, jen si říkám, jestli není moc těžký nebo velký po sklopení. A jaké jsou ideální vnitřní rozměry hlubokého a sporťáku? Aby to na nějakou dobu vydrželo🙂 koukám, že prodejnu mají u Kladna...
A prosím tě kde v bazaru jsi kupovala věci? Přes net nebo přímo v nějakém obchodě? Věřím, že v Praze je sekáčů hodně, ale vlastně o žádném konkrétním nevím... hodně mamin nakupuje na mimibazaru, máte vyzkoušené i jiné?
O vcestné placentě jsem si teď přečetla poprvé, řekli ti čím to je? Věřím, že je to starost navíc, na druhou stranu jsi určitě lépe pozorovnaná a dají si na to určitě pozor.
Máš super manžela, když ti vyrobí komodu🙂 to by se mi taky líbilo🙂

lucininuska
autor
31. led 2013

@kophana ahojda no já mám něco nového a něco starýho, je pravda že kdybych kupovala všechno nový tak má doma asi čtvrtku věcí, hlavně si ty starý věci dost prohlížím - některé vypadají jako nové.

kophana
31. led 2013

strašně by mi pomohla nějaká mamina, co nakupuje v Praze jak v kamenných obchodech-sekáčích, tak na webu (mám ráda, když si to můžu někde vyzvednout než aby mi to chodilo poštou)
najde se tu nějaká?

karolina_
31. led 2013

ahoj holky, já mám termín na 18.5., nechystáte se taky někdo rodit v Podolí? Mimochodem jak ten blížící se porod vnímáte? Na mně trochu začínají doléhat obavy jak to zvládnu =/ Mimochodem už máte vyřešený kočárek nebo taky ještě vybíráte?

lenicka07
31. led 2013

tak já starosti s výbavičkou nemám, jelikož čekám druhé, a při prvním jsem to nechávala na poslední chvíli, protože jsem chodila do práce a dojížděla docela daleko. Takže jsem před vánoci prala výbavičku jak vzteklá, patlala vánoční cukroví, malovali jsme atd. ještě tři dny před porodem jsem skládala dřevo 😀 pak jsem si říkala že po Novém roce si odpočinu, něco si konečně něco přečtu o miminkách - první večer jsem si četla a ráno už jsme jeli do porodnice protože to přišlo o 11 dní dřív 🙂 A jinak výbavičku jsem měla poděděnou, něco jsme postupně na malou dostali atd. ale musím říct že ty nové věci mimi ani pořádně neužije, strašně rychle z toho vyroste a mě je to pak líto, že to ani neunosila. Taky záleží v kterém období se mimi narodí, mě se v těch poděděných věcech nepodařilo skoro natrefit na zimní kombinézku, která by malé zrovna pasovala 🙂 Taky připravte tatínkovi předem, co má na miminko donést, až pojedete z porodnice domů (já to nějak nestihla) protože chlapi to prostě v oku nemají a zapomenou i na podstatné. My jsme jeli domů bez dupaček (v lednu), tatínek zapoměl prostě něco na spodek 🙂 tak jsem musela malou nějak nouzově zamotat do plínek a fusaku.

adelajda189
4. únor 2013

@kophana - právě, že jsem slyšela od dosti maminek, že třeba nakupovaly kočárek přes net a pak jim ta korbička přišla malá... Tajita mi přijde akorátní, 80cm a ta sportovní verze je prodloužená, tak taky doufám, že to nějakou chvíli vydrží...
Jinak 6.5kg nevím, zda je těžké, nebo lehké, nemám s tím zkušenost, ale unesla jsem to a nemám v plánu to tahat na kilometry daleko 🙂
Jinak věcičky tak po různu... Něco na aukru, na sbazaru, na bazoši, taji na koníku i na mimibazaru... A některé jsou opravdu jako nové... Narazíš i na sady za pěkné peníze, jen si to musíš vyhlédnout.
Stejně tak se mi líbí, že tu můžeš nakoupit kosmetiku za pár korun, když třeba miminku nesedí, maminky to prodávaj dál a taky za pár kaček...
No neřekli mi čím to je, ale jaké jsou uváděny důvody, tak žádný z nich na mě nesedí, tedy kromě toho, že jsem kouřila, ale už skoro rok nekouřím, a tam je to ještě s otazníkem... Takže nevím... Starost to určitě je a že jsem víc sledovaná, to nejsem. Musela jsem si u dr vydupat UZ, nedělala mi ani velký ve 20.tt, takže ve 24.tt jsem jí přemluvila, že chci vidět, jak je na tom placenta... No a pak mi řekla, že když se do příští kontroly nevytáhne, tak to vypadá na toho císaře ve 34.tt.
Zítra jdu na OGTT, vůbec se mi tam nechce ☹ A rovnou si potom zajdu k mudr do poradny, mám tam být až za14.dní, ale o víkendu jsem měla 2x nesnesitelné křeče v břiše, poprvé tak 10min a podruhé přes 30min a včera mě dost bolelo břicho, že jsem byla ráda, že jsem si došla na wc, tak doufám, že nebude mít nějaké řeči, že tam jdu dřív... no snad ne... Nepřijde mi to normální, tak tam raději zajdu, čekat 14dní se mi nechce...

Jinak na porod se zatím snažim nesoustředit... Myslím si, že mě císař nemine, což mě mrzí, protože jsem chtěla rodit spont. Ale člověk si nevybírá, hlavně, aby byla malá v pořádku... Myslím si stejně, že je mi to tak nějak souzené, jsem zdr.sestra na op.sále a císařů mám tisíce za sebou... Tak asi abych si taky vyzkoušela, jaké je to z pozice pacienta...

kophana
8. únor 2013

@adelajda189 no když jsi zdrav. sestra, tak si dokážeš asi představit ledasco🙂 aspoň víš, co čeho jdeš! a kde budeš rodit?
Já zatím nemám moc odvahu kupovat výbavičku, teď stejně rekonstruujeme byt, tak to nemá cenu. Ale i tak vždy vejmu do obchodu, koukám a rozhlížím se a nedokážu si říct, co teda vzít a kolik za to dát🙂 musím sebrat nějakou maminu🙂 a přes internet vůbec nedokážu odhadnout, jestli je věc kvalitní jen podle obrázku.

soleikamik
13. únor 2013

Ahoj holky,taky se k vam pridavam 🙂 Ja mam termin 29.5. a cekame vytouzeneho chlapecka ,no ale dokud prcek neni venku neni stoprocentni jistota ,ze je to opravdu tak jak vam rekli na utz ,tak pevne doufam,ze se nesekli 🙂 Doma uz jedno ditko mam,no uz je to pubertacka v dubnu ji bude 15let 🙂 mela jsem ji brzo v 19 letech takze jsem byla tenkrat taky jeste takovy dite 🙂 Ted se na miminko strasne moc tesim mnohem vic si to uziju a Natinka mi pomuze takze uz se nemuzeme dockat. Ja teda uz nakupuju.Nikdy nevite co se muze stat tak to chci mit prichystane.Nejake veci jsem taky kupovala na sbazaru a neco mam od segry a kamosek.Veci jako bodycka dupacky na doma koupite i za 30kc nove stoji az 150 takze se to fakt vyplati a hlavne malinky miminka z toho hrozne rychle vyrosou.Jasne,ze nove vecicky taky koupim na paradicku 🙂 Kocarek jsem si vyhlidla na netu a pak se sla podivat do obchodu jak ve skutecnosti vypada ptz jsem si to podle obrazku nedokazala predstavit 🙂 A doporucuju vyjde to urcite levnejc. Pres net me vyjde na 7700 a v obchode stoji 9000,- coz je dost velky rozdil 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru