Těhulky ve 4. měsíci

luccii
7. pro 2008

Ahoj holky, právě začínám 4. měsíc a chtěla jsem se někam připojit, teprve dnes jsme tu novinku pustili do světa 🙂. V diskuzi Začínající 2. trimestr jsou těhulky od cca 20.tt výš, a tak jsem si řekla, že založím téma pro ty, které jsou opravdu na začátku 2. trimestru a chtějí si vyměňovat zážitky, zkušenosti, radosti i strasti, i když těch bude, doufám, jen naprosté minimum 🙂.

kejdoska
8. led 2009

No když Ti doktor napíše doporučení, mělo by to být zadarmo. Jinak objednává se ve 25. týdnu, ale dělají to myslím až v 28. týdnu. Info najdeš tady: http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-61

laska.nezna.hranic
8. led 2009

unka - jak kde... na severu nebo v Brně 500-600, v Praze okolo 1200 a jinak tak za tisícovku.

laska.nezna.hranic
8. led 2009

kejdoska - ono je to strašně různý, záleží na pracovišti. někde to dělají už od dvacátého, někde až dýl... někde ti to jsou ochotní udělat během celého těhotenství... já slyšela, že optimum je tak ten 24. týden

kejdoska
8. led 2009

To jo, někde je to levnější, ale rozdíl je také v kvalitě. Viděla jsem 3D ultrazvuk z Kladna, stál sice polovinu, ale vypadal jako normální ultrazvuk. Když se mrkneš na ty stránky na ukázky, tak ta lepší kvalita je vážně vidět.

unka7
8. led 2009

Aha, no stejně to je pálka

laska.nezna.hranic
8. led 2009

kejdoska - pokud jsi z Prahy, tak to máš dobré, si můžeš vybírat. u nás na jihu není žádný, nejblíž to mám v Jihlavě nebo Plzni a to se mi pak zase prodraží o cestu... moc bych to chtěla, ale nevím. za ty peníze můžem koupit něco jinýho, co alespoň užijem. na druhou stranu... kolikrát za život má člověk možnost něco takového absolvovat?🙂

kejdoska
8. led 2009

No já pořád doufám, že to po tom předpisu bude zadarmo. Jinak všechno je v těhotenství dost drahý, můj doktor si účtuje, i když někomu řekne pohlaví - a to konkrétně 350,-- - jakou s tím máte zkušenost?

unka7
8. led 2009

To, ale chodíš k soukromému doktorovi ne? Moje gynekoložka si v těhotenství, neúčtuje nic, akorát vlastně 50,- za jednorázové zrcadlo, na ultrazvuk chodím do nemocnice, protože ona ho v ordinaci nemá a tam taky neplatím. To je fakt divný

laska.nezna.hranic
8. led 2009

kejdoska - to je tady, co já vím, jen v nemocnici, pokud si ten ultrazvuk special vyžádáš. za provedení 250, za fotku 50 a za určení pohlaví 300. jinak, já chodím do CLG a tam jsem neplatila za nic, ani za screening ve 13. tt, což si mamky někde musí hradit samy... moje doktorka bohužel ultrazvuk nemá.

kejdoska
8. led 2009

No zatím jsem platila 2x100,-- za foto z ultrazvuku, ultrazvuk neplatím, protože jsem na rizikovém. Ale moje kamarádka, která má stejného lékaře, platí za ultrazvuk 150,-- s tím, že 3 ultrazvuky v těhotenství hradí pojišťovna a zbytek musí sama. Možná nás pan doktor trochu ždíme, zase má všechno vybavení v ordinaci, ultrazvuk (i vnitřní), dělá zákroky laserem.. Ale celkově mi přijde všechno s nálepkou "těhotenské" strašně předražené - oblečení, vitamíny, krémy proti stryjím...Je to celkem drahý stav 🙂

laska.nezna.hranic
8. led 2009

kejdoska - tak pokud máš 3 hrazené pojišťovnou, tak je pochopitelné, že všechno navíc platíš...

unka7
8. led 2009

Kejdoška - to máš pravdu, ale ne vše za ty peníze stojí, např krémy proti striím. 😠

luccii
autor
8. led 2009

holky, kamaradka dnes rikala, ze idealni na 3D UTZ je 25. - 28.tt... ona byla ve 26.tt v Gennetu v Praze
ale ze je to diky doporuceni lekare zadarmo, slysim po 1.

luccii
autor
8. led 2009

tak ja nastesti na gynde za nic neplatim a screening v 1. trimestru jsem mela taky zadarmo... jen fotky z UTZ stoji 50,- jedna

luccii
autor
8. led 2009

unko, presne tak, krem proti striim je zbytecny - ucili jsme se to na stredni, zalezi na geneticke dispozici (resp. na pruznosti podkozi) ale jeden z nich mi krasne voni, takze si ho mozna poridime a manzel bude mazat uz jen kvuli tomu prijemnemu pocitu 😉

unka7
8. led 2009

Luccii - jojo je to příjemný, ale mě naštvalo, že celou dobu nic a říkala jsem si, jak to funguje a pak na konci se mi udělaly, Potvory

luccii
autor
8. led 2009

unko, to nastve, to chapu

unka7
8. led 2009

Holky, jdu spinkat, zítra jdu na odběry krve na vývojové vady, tak mi držte palce, ať to dobře odeberou 🙂

Zítra papa

luccii
autor
8. led 2009

drzim palce, papa a dobrouky

bertica.h
8. led 2009

laska..ono je to tažké..mohli by prísť..ale moja mamina má ešte 2deti..jedna chodí na ZŠ..má 3zamestnania..keby to bolo plánované..že vieme kedy...ale kludne možem porodiť skor,možem týžden prenášať..porod sa bohužiaľ naplánovať nedá..aj prvá dcéra sa narodial o 11dní skor..☹
unka..nám ide len o porod..potom bude s malou doma tatinko abudu každý den chodiť za nami s bábatkom.Nerada by som ju dávala inde..daleko od seba..dosť čo bude veľká zmena,že sa narodí miminko..ešte aby sa cítila odstrčená..to nie..preto si radšej nájdem..(okrem toho..ja ju musím vidieť..každý den..je to moje zlatko..a keby išla na SR...kludne by tam bola aj 2tt..pretože nevieme kedy príde porod..)

Dobru nocku Vám prajem 😉

unka7
9. led 2009

Dobré poledne,

tak už to mám za sebou, stihla jsem ještě i obvodního lékaře a objednat se k zubařovi, takže jsem to vzala skoro jedním vrzem a naštěstí bez čekání.

pipinka
9. led 2009

ahojky unko, tak jak jsi dopadla na testech? Já na ně jdu v pondělí

unka7
9. led 2009

Ahojky pipinko: výsledky krevních testů budou nejdřív středu, ale sestřička mě ukliďnovala, že za její praxi se stalo snad jednou, že nějakou vadu našli

pipinka
9. led 2009

ahoj unko, jak probíhá vyšetření a testy? 😉

ludva
10. led 2009

luccii : Byla jsem v Gennetu v pondělí na plodovce a pochybuju, že by byl 4D ultrazvuk na doporučení zadarmo. Mají v papírech, že i screening v 1. trimestru mají za poplatek 1100Kč (do lonňska na dp zdarma). Myslím, že už je tolik maminek, že už na doporůčo není zadarmo nic. Jinak tam stojí 4D + foto a záznam na CD 1200Kč, speciální ult srdíčka 1200Kč.
Já chodím na gyndu do Gyncentra a tam stojí 3D/4D myslím stejně, možná ještě o 200 víc. Mají tam "nadstandardní UTZ balíček" za 3600Kč vč. screeningu v 1. trimestru (samostatně 1100Kč). Ale tento balíček se platí v 10. tt, což mi přijde zlodějna, protože ani nevíte jestli to všechno dobře dopadne 🙂 . Ale jinak jsem tam vcelku spokojená.

laska.nezna.hranic
11. led 2009

tak co, děvčata, jak jste strávila víkend?

unka7
12. led 2009

Dobré ránko Těhulíny,

víkend byl super, chodili jsme s malou bobovat a moc se jí to líbilo, takže taková rodinná pohoda a co vy?

zuzik28
12. led 2009

Ahoj holky....potřebovala bych se na něco zeptat. Nestalo se vám někomu, že by vám přišla pozvánka na kožní oddělení na nějaký testy? Volala jsem tam a prý je to na žádost mýho gynekologa, a že to dělají jen tam nebo co. Tak už mám strach, abych neměla nějakou kožní nebo jinou fuj chorobu.

bertica.h
12. led 2009

Zuzík..to by ti asi gynekolog povedal..ale myslím,že štand.sa kožné vyšetrenie v tehotenstve nerobí.
ale neboj sa ničoho,prosím ta 😉

unka7
12. led 2009

Zuzi nevím, ale zavolej si svému gynekologovi, at ti to osvetli

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru